Back to list

Results

Internationaler König-Pokal
GER Halle
March 7, 2015 - March 8, 2015

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PFENNIGSCHMIDT Henriette 1998 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
2 JANSEN Greta 2001 F GER FC Moers (GER)
3 SOTHEN Ira 1999 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
3 WENZKE Tina 1999 F GER SFV Oschatz (GER)
5 FÉRON Johanna 2000 F GER FC Moers (GER)
6 SCHNABEL Hanna 2000 F GER SC Berlin (GER)
7 MORGENROTH Julia 2001 F GER FSC Jena (GER)
8 AZUMA Yuka 2002 F JPN
9 VÖLKER Johanna 1999 F GER SC Berlin (GER)
10 BIEDERMANN Juliane 1998 F GER SC Berlin (GER)
11 YATSUYANAGI Saya 1999 F JPN
12 STERZIK Linda 2000 F GER Dresdener FC (GER)
13 WAND Paula Luise 2001 F GER FSC Jena (GER)
14 RAUCHFUß Michélle 2000 F GER FC Schkeuditz (GER)
15 DENCKER Carlotta 1998 F GER FG Schwerin (GER)
16 BRAXMEIER Lucy 2000 F GER Medizin Bad Elster (GER)
17 FREITAG Luise 1999 F GER FC Fürth (GER)
18 BUCHWALD Pauline 2000 F GER FSC Jena (GER)
19 ZU RHEIN VON BLEUL Valerie 2000 F GER KTF Luitpold München (GER)
20 THÜRMER Caecilia 2000 F GER PSV Weimar (GER)
21 HERZIG Sina 1999 F GER FC Schkeuditz (GER)
22 KOHL Anna Sophie 1998 F GER PSV Weimar (GER)
23 HUBOLD Lena 2001 F GER PSV Weimar (GER)
24 SCHILLING Verena 1999 F GER Chemnitzer PSV (GER)
25 RODE Marie-Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
26 KELLER Emilia 2001 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
27 GOLZ Jessica 1998 F GER SC Berlin (GER)
28 SKUZA Isabell 1998 F GER
29 OKADA Mai 2002 F JPN
30 SAKAI SAYURI 2001 F JPN
31 LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
32 HEINRICH-LINDNER Charlotte 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
33 TAKEZAWA Shiori 2002 F JPN
34 LAURENT Lisa 2000 F GER FC Leipzig (GER)
35 BRÜHMÜLLER Lea 1998 F GER [i] FC Jengen (GER)
36 HÖNNGER Laura Sophie 2000 F GER FSC Jena (GER)
37 ABE Satomi 2001 F JPN
38 HAVLICKOVA Anna 1999 F CZE Serm Liberec (CZE)
39 STETZ Megan 1998 F GER FG Merseburger Raben (GER)
40 KURZENDÖRFER Jamie Sue 2000 F GER MTV München (GER)
41 KUKLA Ann- Sophie 2002 F GER FG Schwerin (GER)
42 BECKER Elena 1998 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
43 RIEDEL Alida 2000 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
44 THALHOFER Pauline 2000 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
45 VOGEL Leona 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
46 IWASA Rui 2003 F JPN
47 KAMIYAMA YUNA 2003 F JPN
48 WEIN Luzia 2000 F GER [i] FC Jengen (GER)
49 VICK Friederike 1998 F GER FG Schwerin (GER)
50 PREUß Jana 1999 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
51 MÜLLER Emilie 2002 F GER FSC Jena (GER)
52 WENDE Ira 2001 F GER FSG Greppin (GER)
53 1st round BALLHAUS Alina 2001 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
54 1st round KARL Lucy 2000 F GER KTF Luitpold München (GER)
55 1st round PRUSOVA Kristyna 1999 F CZE USK Praha (CZE)
56 1st round BECKER Lilly Quilene 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
57 1st round WEBER Anna-Maria 1999 F GER TSG Füssen (GER)
58 1st round PETERS Annabelle Charlotte 2001 F GER FC Moers (GER)
59 1st round WOLFF Leonie 1998 F GER USC Magdeburg (GER)
60 1st round SONNTAG Nele 2001 F GER FG Schwerin (GER)
61 1st round MANN Agnes 2002 F GER Fechtcentrum Halle (GER)