Back to list

Results

Glaive de Tallin
EST Tallin
November 14, 2014 - November 16, 2014

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
2 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
3 PIZZO Paolo 1983 M ITA
5 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
6 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
7 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
8 HEREY Anatolii 1989 M UKR
9 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
10 PARK Kyoungdoo 1984 M KOR
11 JUNG Jinsun 1984 M KOR
12 AVDEEV Anton 1986 M RUS
13 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
14 KWEON Youngjun 1987 M KOR
15 BANYAI Zsombor 1996 M HUN Vasas (HUN)
16 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
17 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
18 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
19 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
20 IMRE Geza 1974 M HUN
21 LI Guojie 1985 M CHN
22 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
23 REIZLIN Igor 1984 M UKR
24 PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC (HUN)
25 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
26 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
27 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
28 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
29 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
30 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
31 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
32 KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
33 PARK Sangyoung 1995 M KOR
34 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
35 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
36 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
37 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
38 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
39 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
40 GLAZKOV Nikita 1992 M RUS MGFSO (RUS)
41 AZIZOV Elmar 1988 M EST
42 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
43 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
43 PETROV Roman 1991 M KGZ
45 FREILICH Yuval Shalom 1995 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
46 HANCZVIKKEL Mark 1990 M HUN Balaton (HUN)
47 ROSELLO Pau 1990 M ESP SEA-T (ESP)
48 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
49 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
50 HORANYI Andras 1986 M USA
51 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
52 DRIZIN Ariel 1995 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
53 UYAMA Satoru 1991 M JPN
54 SONG Jae Ho 1990 M KOR
55 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
56 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
57 AMBROZ Jakub 1986 M CZE USK Praha (CZE)
58 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
59 BRATTON Benjamin 1985 M USA
60 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
61 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
62 KAUTER Michael 1979 M SUI FCB Bern (SUI)
63 WATSON Adam 1990 M USA
64 KRUCZEK Piotr 1988 M POL AZS AWF Krakow (POL)
65 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
66 BERTOLAZZI Massimiliano 1987 M ITA
67 UNGAR Benjamin 1986 M USA
68 OBERSON Philippe 1992 M SUI BFC Basel (SUI)
69 KHODOS Sergey 1986 M RUS
70 KRASIKOVAS Tomas 1984 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
71 MYRGORODSKYI Ievgen 1986 M UKR Kharkiv (UKR)
72 BONNAIRE Jonathan 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
73 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
74 SAIF Mohannad 1980 M EGY
74 HAGIWARA Hiroki 1990 M JPN
76 BERTA Daniel 1994 M HUN PTE-PEAC (HUN)
77 ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
78 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
79 ADAIKIN Dmitriy 1994 M KAZ
80 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
81 JARVE Sven 1980 M EST
82 BINO Gabriele 1991 M ITA
83 NI Jun 1988 M CHN
84 LIMARDO Jesus 1996 M VEN
85 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
86 BOCZKO Gabor 1977 M HUN BHSE (HUN)
87 NAUMKIN Evgeny 1982 M KGZ
88 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
89 HOSHINO Takatomo 1990 M JPN
89 PEREIRA Yulen 1995 M ESP COE-M (ESP)
91 MOODY Jimmy 1986 M USA
92 LELION Jean 1981 M CAN
93 TISHKO Aleksey 1984 M UZB
94 SOKOLOV Oleg 1984 M UZB
95 CASADO Elias 1991 M ESP
96 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
97 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
98 CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
99 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
100 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
101 BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
102 TSINIS Alexander 1980 M USA
103 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
104 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
105 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
106 HADZIC Alen 1991 M USA
107 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
108 BOREL Yannick 1988 M FRA
109 BERTINETTI Roberto 1986 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
110 BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
111 RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
111 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
113 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
114 MO Kevin 1990 M USA
114 ELSAGHIR Ahmed 1986 M EGY
116 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
117 GUSEV Dmitriy 1994 M RUS
118 ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
119 CHARTOVICH Artsiom 1988 M BLR SCAF RB (BLR)
119 PERRY Nicholas 1984 M GBR
121 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
122 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
123 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
124 LI Zhen 1992 M CHN
125 KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
126 CORDEIRO Joao 1987 M POR CAE (POR)
127 KIM Sangmin 1986 M KOR
128 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
129 GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
130 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
131 ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
132 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
132 LU Min Nicola 1978 M HKG
134 FERRARIS Luca 1989 M ITA
135 FILE Matyas 1991 M HUN Balaton (HUN)
136 MONICH Dzmitry 1985 M BLR
137 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
137 TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
139 CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
139 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
139 BADE Dennis 1985 M FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
142 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
143 HALLER Rudolf 1991 M GER FC Leipzig (GER)
144 HEIDECKER Pascal 1991 M CAN
145 NABIL Ahmed 1986 M EGY
146 BONTES Tom 1995 M NED SC Den Bosch (NED)
147 JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
148 ESPOSITO Simone 1993 M ITA CS Partenopeo (ITA)
149 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
149 LEUNG Ka Ming 1988 M HKG
151 GUSEVS Gennadijs 1971 M LAT ESPA Daugava (LAT)
152 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
152 VIDEIRA Joaquim 1984 M POR
154 PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
155 DYMAR Olexander 1982 M UKR
156 GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
157 JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
158 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
159 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI
160 FONG Hoi Sun 1993 M HKG
161 YARINOVSKY Roman 1991 M ISR
162 DYACHENKO Vsevolod 1991 M UKR
163 YERGLER Jonathan 1991 M USA
163 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
165 HANINA Saar 1993 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
166 DRAGUNOV Roman 1980 M EST
167 GUILLEMIN Leland 1987 M CAN
168 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
169 EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
170 BOGDANOV Alexander 1994 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
171 SVALHEIM Anders 1988 M NOR Bygdø FK (NOR)
171 AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
173 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
174 HARTMANN Florian 1993 M AUT FU Linz (AUT)
175 RAIDNA Rain 1970 M EST
176 MOHAMED Mohammad Roslan 1991 M MAS
177 SANCHEZ RODRIGUEZ Guillermo 1994 M ESP SAE-M (ESP)
178 LEE Jungham 1991 M KOR
179 RAMI Aissam 1975 M MAR ST GRATIEN (FRA)
180 BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
181 FABREGAT Angel 1996 M ESP SEA-T (ESP)
182 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
183 ELDARAWANI Yasser 1975 M EGY MK Fencing Academy (UAE)
183 ALLIKA Marno 1982 M EST
185 ABAJO Jose Luis 1978 M ESP SAMA-M (ESP)
186 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
187 SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
188 TACCANI Alessandro 1992 M ARG
189 MORATILLA Miguel 1991 M ESP
190 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
191 GLEBKO Anton 1989 M RUS
192 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
192 LEHTONEN Matias 1981 M FIN Kalpaveljet (FIN)
194 LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
194 ZHANG Chengjie 1987 M CHN
194 DONG Chao 1988 M CHN
197 MELLANEN Rasmus 1993 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
198 TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
199 1st round USMANOV Nadirbek 1973 M UZB
200 1st round HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
201 1st round BROOKE William 1993 M CAN
202 1st round BARGUES Manuel 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
203 1st round BADGER Peregrine 1992 M USA
203 1st round MAKAROVAS Tomas 1985 M LTU
205 1st round SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
206 1st round DVARISKIS Edgaras 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
207 1st round CURRAN JONES Tomas 1995 M GBR Brixton FC (GBR)
208 1st round MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
208 1st round AVERBUCH Lev 1991 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
210 1st round MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
211 1st round SALM Juhan 1981 M EST Tallinna Mook (EST)
212 1st round CANING Klaus Albert 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
213 1st round KERMINEN Antti 1975 M FIN Miekka Miehet (FIN)
214 1st round SEEVE Teemu 1992 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
215 1st round ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
216 1st round SILINS Arturs 1989 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
217 1st round KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
218 1st round BLINOV Jevgeni 1989 M EST
219 1st round JACK Thomas 1994 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
220 1st round SIMMONS Ariel 1996 M USA
221 1st round LYSSOV Alexandre 1994 M CAN
222 1st round BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
223 1st round SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
224 1st round JAHIMOVICS Andris 1996 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
225 1st round KRISCIUNAS Tomas 1983 M LTU Gintarine spaga (LTU)
226 1st round VASILIAUSKAS Andrius 1993 M LTU
227 1st round PUCINSKIS Eduards 1987 M LAT
228 1st round CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
229 1st round VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
230 1st round GASCON Willian 1995 M VEN
231 1st round STALMAKOV Javgenij 1982 M LTU Gintarine spaga (LTU)
231 1st round SATKAUSKAS Kasparas 1996 M LTU Gaja-Dvikova (LTU)
233 1st round HERNANDEZ Eduardo Nazareth 1996 M VEN
234 1st round IBANEZ Alvaro 1995 M ESP SAES-BU (ESP)
235 1st round SVORJOV Dmitri 1972 M EST
235 1st round PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
235 1st round ROGER Zacharie Herve 1995 M MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
235 1st round BAKIS Gints 1983 M LAT
239 1st round HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
240 1st round HEIKKARI Matias 1993 M FIN Kalpaveljet (FIN)
241 1st round MUTSENIK Stanislav 1992 M EST Tartu Kalev (EST)
241 1st round NIKOLAJEV Sergei 1971 M EST
241 1st round RENNU Tonis 1982 M EST
244 1st round FALKENBERGH Karl-Gustav 1968 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
245 1st round HUTCHINSON Kerr 1994 M CAN
246 1st round TAMMOJA Mike 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
247 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
F BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)