Back to list

Results

Nord-Ostsee-Pokal
GER Bad Segeberg
November 1, 2014 - November 1, 2014

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRAUN Rico 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
2 N SWIRIDOW Anton 1995 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
3 N BEYRLE Joshua 1999 M GER
3 N KNECHTL Lukas 1997 M AUT GFU Graz (AUT)
5 N RIEDEL Alexander 1995 M GER SV Waldkirch (GER)
6 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 N BUSCH Max 1997 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
8 N KONDRING Philipp 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
9 N WALTER Noe 1996 M GER Osnabrücker SC (GER)
10 N FRÖSCHL Lucas 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
11 N MESZAROS Maximilian 1998 M GER FC Offenbach (GER)
12 N PLAJER David 1995 M GER EFG Essen (GER)
13 N VILLIGER Jori 1997 M SUI ZFC Zürich (SUI)
14 N SEIDEL Rudger 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
15 N STANGE Simon 1999 M GER
16 N JORDAN René 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
17 N BITSCH Peter 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
18 N HOCH André 1998 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N BECKER Philipp 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
20 N STYN Robert 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
21 N GEHLES Maximilian 1996 M GER
22 N SCHÜLING Niels 1997 M GER
23 N JÄGER Leon 1998 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 N BUSCH Paul 1997 M GER Lüdenscheider TV (GER)
25 N HELMKE Christopher 1998 M GER Wiesbadener FC (GER)
26 N ZIMMERMANN Jonas 1997 M GER
27 N CHROMKO Marcel 1996 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
28 N FRENSCH Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
29 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
30 N BIRKENMAIER Marco 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
31 N GEORGE Marlon 1997 M GER
32 N BERKEL Dominik 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
33 N UNTERHAUSER Samuel 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 N HORSTMANN Manuel-Stephen 1997 M GER
35 N PALTZ Raphael 1997 M GER Fechterring Hochwald (GER)
36 N JAREK Filip 1996 M GER FC Grunewald (GER)
37 N SCHMIDT Leander 1997 M GER
38 N HAASE Jan Paul 1997 M GER
39 N BLANK Jannis 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
40 N LOTTER Hugo 1999 M GER SV Waldkirch (GER)
41 N EVSENIN Egor 1995 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
42 N BERNER Daniel 1997 M GER
43 N ZUR MÜHLEN Lars 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
44 N WINTERHALTER Felix 1997 M GER TSG Reutlingen (GER)
45 N GUDERA Jonas 1999 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
46 N SCHWEIZER Franz 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
47 N STADTER Kilian 1996 M GER FG Segeberg (GER)
48 N SEUTHE Adrian 1997 M GER USC Bochum (GER)
49 N CONRADT Leonard 1998 M GER
50 N KOCH Maximilian 1997 M GER
51 N PLEITZ Benjamin 1999 M GER
52 N GÖTTKEN Tim 1997 M GER
53 N SCHÄFER Philipp 1997 M GER
54 N SCHWARZ Jacob 1996 M GER FC Leipzig (GER)
55 N HELLINGER Yannic 1998 M GER
56 N RIETDORF Clemens Johann 1996 M GER FC Leipzig (GER)
57 N MORGENSTERN Eric 1999 M GER FC Oelsnitz (GER)
58 N JOHNSRUD Alexander 1997 M GER
59 N MEINERT Viktor 1996 M GER TSV Neu-Ulm (GER)
60 N BIEDERMANN Richard 1997 M GER SFV Oschatz (GER)
61 N FRÖSCHL Carl-Noah 1999 M GER
62 N NÖLLER Lucas 1997 M GER FC Leipzig (GER)
63 N TWENT Manuel 1998 M GER Osnabrücker SC (GER)
64 N HÖFTMANN Robert 1997 M GER
65 N HACK Maximilian 1995 M GER FC Hardheim-Höpfingen (GER)
66 N SEYD Julian Dominic 1999 M GER
67 N KRAPPATSCH Robin 1998 M GER
68 N OCHS Vincent 1996 M GER
69 N HOPPE Alexander 1997 M GER
69 N SCHAEFER Julius 1997 M GER FC Grunewald (GER)
71 N KETZER Maximilian 1999 M GER KSZU Meiningen (GER)
72 N KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
73 N OLEAK Sebastian 1999 M GER KSZU Meiningen (GER)
74 N DENZ Tim 1996 M GER
75 N STOCH Kolja 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
76 N HUSEMANN Luca 1999 M GER EFG Essen (GER)
77 N PFANDER Linus 1997 M GER TSG Reutlingen (GER)
78 N ERKENS Roman 2000 M GER Aachener FC (GER)
79 N SCHMID Felix 1997 M GER
80 N FLEISCHER Sandro-Leon 1998 M GER FC Grunewald (GER)
81 N HELBIG Niclas 2000 M GER FC Bischofswerda (GER)
82 N PETERSEN Cornelius 1998 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
83 N LUCAS Tim 1999 M GER
84 N LIBEDINSKY Manuel 1998 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
85 N Round STUDINGER Lucien 1997 M GER
86 N Round FOLZ Etienne 1998 M GER FG Segeberg (GER)
87 N Round MAYER Vinzenz 1999 M GER Wiesbadener FC (GER)
88 N Round GNAIER Luc 2000 M GER Heidenheimer SB (GER)
89 N Round DITTLER Ludwig 1997 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
90 N Round WASZAK Phil 1999 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
91 N Round FISCHER Artur 2000 M GER FC Leipzig (GER)
92 N Round HÜNNIGER Nico 1999 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
93 N Round RODRIGUEZ Sebastian 1999 M GER
94 N Round DEHN Julius 2000 M GER EFG Essen (GER)
94 N Round RÖHM Louis 2000 M GER
96 N Round SCHUMACHER Moritz 1999 M GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
96 N Round BOEHNKE Joram 2000 M GER FG Segeberg (GER)
98 N Round WOLTER Eric 1995 M GER FG Segeberg (GER)
99 N 1st round SONTHEIMER Marc 1996 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
100 N 1st round SCHULZE Finn 1999 M GER TSG Reutlingen (GER)
101 N 1st round MEZES Christian 2000 M GER
102 N 1st round TORRES Martin 1996 M ECU FG Segeberg (GER)
103 N 1st round GECKELER Dominik 2000 M GER TSG Reutlingen (GER)
104 N 1st round IRSCH Joshua 2000 M GER
105 N 1st round MASTHOFF Bruno 1998 M GER EFG Essen (GER)
105 N 1st round WARTER Thore 1999 M GER FC Ratzeburg (GER)
107 N 1st round FRITSCHLER Philipp-Leander 1999 M GER
108 N 1st round FEST Christian 1999 M GER KSV Weißwasser (GER)
109 N 1st round SCHWEIKOWSKI Nicolai 1996 M GER
110 N 1st round ZIMMERMANN Lucas 1997 M GER SV Waldkirch (GER)
111 N 1st round KÜHL Jonas 1998 M GER
112 N 1st round HEIN Eric 1999 M GER
113 N 1st round FERMOR Henry 1999 M GER FG Segeberg (GER)
113 N 1st round SCHIER Pascal 1999 M GER MTV Saalfeld (GER)
113 N 1st round WERTHMANN Lando 1998 M GER
F MALCHAREK Yves 1998 M GER
F NOETZEL Nico 1998 M GER Quernheimer FC (GER)