Back to list

Results

Glaive de Tallin
EST Tallin
February 21, 2014 - February 23, 2014

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HEINZER Max 1987 M SUI SEB Basel (SUI)
2 VERWIJLEN Bas 1983 M NED SC Den Bosch (NED)
3 DONG Chao 1988 M CHN
3 GRUMIER Gauthier 1984 M FRA
5 NIKISHIN Bogdan 1980 M UKR
6 FERNANDEZ Silvio 1979 M VEN
7 REDLI Andras 1983 M HUN Balaton (HUN)
8 MARCHAL Virgile 1990 M FRA
9 LIMARDO GASCON Ruben 1985 M VEN
10 FIEDLER Jörg 1978 M GER FC Leipzig (GER)
11 GAROZZO Enrico 1989 M ITA
12 KARYUCHENKO Dmytro 1980 M UKR
13 BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
14 TRAGER Matthew 1988 M ITA
15 KHVOROST Maksym 1982 M UKR
16 LUCENAY Jean-Michel 1978 M FRA
17 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
18 KAUTER Fabian 1985 M SUI FCB Bern (SUI)
19 TREVEJO Ivan 1971 M FRA ST GRATIEN (FRA)
20 ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
21 TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
22 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
23 SOMFAI Peter 1980 M HUN BHSE (HUN)
24 GLEBKO Anton 1989 M RUS
25 VON DER OSTEN Frederik 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
26 SZENYI Peter 1987 M HUN MTK (HUN)
27 ANOKHIN Vadim 1992 M RUS Dinamo-Kazan (RUS)
28 JARVE Sven 1980 M EST
29 FAYEZ Ayman 1991 M EGY
30 PETERDI Andras 1988 M HUN PTE-PEAC (HUN)
31 JUNG Jinsun 1984 M KOR
32 BLINOV Jevgeni 1989 M EST
33 JERENT Daniel 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
34 ROBEIRI Ulrich 1982 M FRA
35 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
36 SUKHOV Pavel 1988 M RUS
37 CANA INFANTE Kelvin 1987 M VEN
38 ZHANG Chengjie 1987 M CHN
39 VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
40 LI Guojie 1985 M CHN
41 TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
42 JIAO Yunlong 1988 M CHN
43 JIANG Chenyang 1992 M CHN
44 TOURCHINE Igor 1982 M RUS
45 POKORNY Richard 1991 M CZE USK Praha (CZE)
46 HEREY Anatolii 1989 M UKR
47 CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
48 PARK Kyoungdoo 1984 M KOR
49 FICHERA Marco 1993 M ITA CS Acireale (ITA)
50 MEDVEDIEV Vitalii 1983 M UKR
51 ROBL Troels Christian 1993 M DEN Hellerup FK (DEN)
52 JEFREMENKO Mihails 1980 M LAT
53 STEFFEN Benjamin 1982 M SUI SEB Basel (SUI)
54 BOREL Yannick 1988 M FRA
55 CIPRIANI Andrea 1989 M ITA Fechtzentrum Berlin (GER)
56 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
57 ACKERMANN Norman 1983 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 CONFALONIERI Diego 1979 M ITA
59 JAHIMOVICS Andris 1996 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
60 KALININ Alexey 1992 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
61 KWEON Youngjun 1987 M KOR
62 PARK Sangyoung 1995 M KOR
63 KIM Dongha 1994 M KOR
64 ELSAGHIR Ahmed 1986 M EGY
65 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
66 BRONISZEWSKI Filip 1990 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
67 CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
68 BÖHM Constantin 1991 M GER Heidenheimer SB (GER)
69 HARTMANN Florian 1993 M AUT FU Linz (AUT)
70 SOKOLOVSKI Vitali 1992 M BLR SCAF RB (BLR)
71 NI Jun 1988 M CHN
72 GUSTIN Ronan 1987 M FRA LEVALLOIS (FRA)
73 BRUTTINI Lorenzo 1991 M ITA
74 WATSON Adam 1990 M USA
75 MULTERER Niklas 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
76 FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
76 LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
78 BINO Gabriele 1991 M ITA
79 REIN Stephan 1988 M GER Heidenheimer SB (GER)
79 PIZZO Paolo 1983 M ITA
81 BOISVERT-SIMARD Hugues 1981 M CAN
82 TALLAR Akos 1993 M HUN BVSC (HUN)
83 HORANYI Andras 1986 M USA
84 MORGOEV Vseslav 1986 M RUS
85 SZWALBE Rafal 1991 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
86 TIKHOMIROV Alexey 1983 M RUS
87 BIDA Sergey 1993 M RUS Dynamo Moskau (RUS)
88 CUPR Michal 1991 M CZE Slavoj Litomerice (CZE)
89 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
90 BONNAIRE Jonathan 1991 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
91 JUSSIFOV Kenan 1990 M EST
92 RENNU Tonis 1982 M EST
93 LIS Daniel 1988 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
94 ALLIKA Marno 1982 M EST
95 SONG Jae Ho 1990 M KOR
96 SANTARELLI Andrea 1993 M ITA
97 PETROV Roman 1991 M KGZ
98 FONG Hoi Sun 1993 M HKG
99 PITRA Pavel 1988 M CZE SC Praha (CZE)
99 KIM Sangmin 1986 M KOR
101 BORSKY Peer 1990 M SUI ZFC Zürich (SUI)
102 KRUCZEK Piotr 1988 M POL AZS AWF Krakow (POL)
103 LU Min Nicola 1978 M HKG
104 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
105 PARAVICINI Giacomo 1989 M SUI
106 SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
107 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
108 BLASZYCK Alexandre 1988 M FRA
109 SUN Dongdong 1994 M CHN
110 STAUB Florian 1990 M SUI SEB Basel (SUI)
111 KUHN Georg 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
112 HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
113 DION Justin 1990 M USA
113 BRINCK-CROTEAU Maxime 1986 M CAN
115 STOROZHILOV Nikolay 1986 M RUS
116 KNEIP Christoph 1980 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
117 YARINOVSKY Roman 1991 M ISR
117 REIZLIN Igor 1984 M UKR
119 OKHAPKIN Vsevolod 1987 M RUS Spartak St. Petersburg (RUS)
120 KHODOS Sergey 1986 M RUS
120 TURNAU Peeter 1994 M EST En Garde Haapsalu (EST)
122 LEBLANC Marc-Andre 1986 M CAN
122 SPAUTZ Falk 1990 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
124 MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
125 BAROGLIO Andrea 1987 M ITA CS Casale (ITA)
126 HADZIC Alen 1991 M USA
127 NYCZ Mateusz 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
128 BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
129 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
130 MIKOLAJCZAK Krzysztof 1984 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
131 CITRO Fabrizio 1992 M ITA CS Partenopeo (ITA)
132 MOTYKA Tomasz 1981 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
133 YERGLER Jonathan 1991 M USA
134 LEUNG Ka Ming 1988 M HKG
135 SHERRILL Edward 1986 M USA
136 ALLEN Gregory 1972 M GBR Haverstock FC (GBR)
137 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
138 SYMONENKO Oleksiy 1991 M UKR
139 NAUMKIN Evgeny 1982 M KGZ
140 SEIDL Julian 1990 M CZE SC Praha (CZE)
141 ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
141 SAIF Mohannad 1980 M EGY
143 TONG Chun Kit Jonathan 1982 M HKG
144 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
145 HALLER Rudolf 1991 M GER FC Leipzig (GER)
146 BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
147 AJZENSTADT Ido 1984 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
148 MANDLA Marten 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
149 DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
150 TSINIS Alexander 1980 M USA
151 GUILLEMIN Leland 1987 M CAN
152 TAUFFENBERGER Arnaud 1987 M CAN
153 LANNO Georg-Marten 1992 M EST Tallinna Mook (EST)
154 CLENIN Laurent 1992 M SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
155 MOHSEN Mahmoud 1995 M EGY
156 JØRGENSEN Patrick 1991 M DEN Hellerup FK (DEN)
156 LAHTINEN Alexander 1991 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
158 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
159 NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
159 HWANG Sunghun 1993 M KOR
161 NICKEL Heinz 1995 M CHI Avulso (BRA)
162 VON PLATEN Victor 1989 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
163 FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
164 KOROKNAY-PÁL Andras 1976 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
165 YAU Shun Him Himson 1994 M HKG
166 TACCANI Alessandro 1992 M ARG
166 SCHMID Florian 1985 M AUT FU Linz (AUT)
168 SALM Juhan 1981 M EST Tallinna Mook (EST)
168 NIKOLAJEV Sergei 1971 M EST
170 MARKOVS Arturs 1988 M LAT
171 1st round BAS Marcel 1989 M POL Piast Gliwice (POL)
172 1st round MOODY Jimmy 1986 M USA
172 1st round BUHDEIMA Khaled 1983 M LBA
174 1st round DRAGUNOV Roman 1980 M EST
175 1st round BÖJTE Szabolocs Jozsef 1992 M TUR BVSC 2 (HUN)
175 1st round INOSTROZA BUDINICH Paris A. 1972 M CHI Avulso (BRA)
177 1st round SIR Guray 1981 M TUR
178 1st round NICKEL Rolf 1991 M CHI Avulso (BRA)
178 1st round ROSLANDER Kasper 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
180 1st round SCHMIDT Richard 1992 M GER FC Offenbach (GER)
181 1st round MUTSENIK Stanislav 1992 M EST Tartu Kalev (EST)
182 1st round MAISONET Hector 1992 M PUR
183 1st round KUCHALSKI Tim 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
183 1st round KERMINEN Antti 1975 M FIN Miekka Miehet (FIN)
183 1st round HOFER Nikolaus 1985 M AUT FU Linz (AUT)
186 1st round GUNPUT Satya 1991 M MRI Clichy escrime (FRA)
187 1st round FREIMAN Samuel 1995 M USA
187 1st round LOPATENKO Andrii 1993 M UKR KIEW (UKR)
187 1st round GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
190 1st round PRYOR Jason 1987 M USA
191 1st round TAMMOJA Mike 1996 M EST Tallinna Mook (EST)
192 1st round ZHUMABAI UULU Danushman 1993 M KGZ
193 1st round LIMARDO Francisco 1987 M VEN
194 1st round LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
195 1st round LEBEDEV Eduard 1995 M EST Tallinna Mook (EST)
196 1st round GASPAR Laszlo Gedeon 1989 M ARG
197 1st round ZHARSKYY Valeriy 1988 M UKR KIEW (UKR)
198 1st round PELLETIER Vincent 1976 M CAN
199 1st round MICHON Alessandro 1992 M LBN
200 1st round BRUNOLD Bruce 1992 M SUI ZFC Zürich (SUI)
201 1st round HEIDECKER Pascal 1991 M CAN
202 1st round JARL Henrik 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
203 1st round RUDENKO Sergej 1974 M UKR
204 1st round AUSTEN Ross 1978 M AUS
205 1st round STEINBERGER Raphael 1985 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
206 1st round GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
207 1st round GRÄSBECK Gunnar 1993 M FIN Habda Helsinki (FIN)
208 1st round KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
208 1st round DAVIES Nicholas 1990 M AUS
210 1st round GASCON Willian 1995 M VEN
210 1st round VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
212 1st round PIREK Valentin 1992 M SUI SEG Geneve (SUI)
213 1st round NIKITIN Denis 1980 M KGZ
214 1st round BRZOZOWSKI Seweryn 1992 M POL St.Szerm Legia Warszawa (POL)
215 1st round DELARUE-BIZZINI Bernardo 1993 M BRA SEB Basel (SUI)
216 1st round COVANI Carlos Enrique 1967 M ARG
217 1st round SVORJOV Dmitri 1972 M EST
217 1st round SOBIECKI Jan 1991 M POL AZS AWF Krakow (POL)
219 1st round BADGER Peregrine 1992 M USA
219 1st round JAANUS Martin 1996 M EST En Garde Haapsalu (EST)
221 1st round MO Kevin 1990 M USA
222 1st round MADAR Indrek 1972 M EST
223 1st round WANG Chi-Chu 1986 M TPE
224 1st round BAKIS Gints 1983 M LAT
225 1st round DAIROV Askar 1981 M KAZ
226 1st round NEWMAN Mark 1974 M JAM
227 1st round MELLANEN Rasmus 1993 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
228 1st round AREDE Pedro 1988 M POR CAE (POR)
228 1st round KASE Robin 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
230 1st round HUTTUNEN Pontus 1992 M FIN Habda Helsinki (FIN)
231 1st round BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
232 1st round SJANITA Jurijs 1988 M LAT Daugavpils BJSS (LAT)
233 1st round PAHN Henry 1973 M EST
234 1st round SOBOCAN Rok 1971 M SLO
235 1st round KORLATH Alexander 1993 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
236 1st round DIAZ Luis 1992 M PUR
236 1st round RIVERA RIVERA Christian J. 1996 M PUR