Back to list

Results

Cadet Circuit
FIN Espoo Helsinki
November 19, 2016 - November 20, 2016

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
2 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 YU Sihan 2001 F CHN SSP (SGP)
3 LAI Esther Shi Ning 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
5 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
6 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
7 BERMEJO Julia 2000 F PER Club Cultural de Lima (PER)
8 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
9 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
10 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
11 PASQUALI Annalisa 2001 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
12 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
13 RIGAZZI Ottavia 2001 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
14 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
15 BOMBIERI Gaia Rebecca 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
16 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
17 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
18 GENNARI Anna 2002 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
19 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
20 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
21 TORREGO Alicia 2002 F ESP CREA-M (ESP)
22 OYA Nichika 2000 F JPN
23 PELA Matilde 2003 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
24 MELLES Anne-Mai 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
25 LAGE Getter 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
26 VERRI Erica 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
27 MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
28 LEBEDEVA Veronika 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
29 TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
30 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
31 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
32 SMOTSKOVA Zinaida 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
33 ONG Rebecca Jia Min 2001 F SGP YMC (SGP)
34 JEFIMOVA Maria 2001 F EST Pohjakotkas (EST)
35 VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
36 AMBROSI Isabella 2000 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
37 DRAGHICI Ioana 2004 F ROU ACS Stesial (ROU)
38 ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
39 PANTSIALEYEVA Yeva 2001 F BLR
40 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
41 MATSKEVITS Iris Maria 2002 F EST Tallinna Mook (EST)
42 PARMESANI Francesca 2002 F ITA [i] unione Ginnastica Goriziana (ITA)
43 PALK Madli 2003 F EST En Garde Haapsalu (EST)
44 SATO Kotomi 2001 F JPN
45 GLINKIN Karol-Liina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
46 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
47 SELAMAT Siti Nursuhailah 2002 F SGP SSP (SGP)
48 TRUUSE Gabriela 2004 F EST Pohjakotkas (EST)
49 KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
50 OITOLA Susanna 2002 F FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
51 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
52 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
53 MILES Katy 2002 F GBR Plymouth FC (GBR)
54 DORGAN Ingrid 2003 F ROU CS Contraatac Buc (ROU)
54 MELLES Heleri 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
56 LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
57 GRINNEBY Dagmar 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
58 BOROVIK Polina 2001 F EST Tallinna Mook (EST)
59 KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
60 BETTINAGLIO Matilde 2002 F ITA Bergamasca Scherma Creberg (ITA)
61 FAZZINI Camilla 2001 F ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
62 1st round PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
63 1st round BRACALE Lidia Sofia 2000 F ITA C.N. Posillipo Napoli (ITA)
64 1st round DAVIS-KERPPOLA Elena 2002 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
65 1st round STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
66 1st round SIVA KUMAR Thhivya Ashti 2001 F SGP YMC (SGP)
67 1st round MILIUTINA Aleksandra 2003 F RUS Kolpino St. Petersburg (RUS)
68 1st round MYSHKAVETS Darya 2002 F BLR
69 1st round TAN Aaliya Shu Qi 2002 F SGP SSP (SGP)
70 1st round PRELA Anna 2002 F EST SBSK Draakon (EST)
71 1st round OUN Anna Maria 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
72 1st round SOHLBERG Oona 2002 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
73 1st round THORED Nathalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
74 1st round MALMBERG Vilma 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
75 1st round THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
75 1st round GRECO Silvia 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
77 1st round ERMENKOVA Yoanna 2004 F BUL Sofia (BUL)
77 1st round LEVER Rachael 2002 F GBR O.P.S. Epee Club (GBR)
79 1st round DENISTSIK Marianna 2003 F EST Pohjakotkas (EST)
80 1st round HAAVISTO Alma 2000 F FIN Kyrkslätt IF/UR33 (FIN)
81 1st round GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
82 1st round SCAPERROTTA Gaia 2000 F ITA C.N. Posillipo Napoli (ITA)
83 1st round SIVTSOVA Aglaya 2003 F RUS Kolpino St. Petersburg (RUS)
84 1st round KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN