Back to list

Results

49. Uhlmann-Cup
GER Laupheim
October 15, 2016 - October 16, 2016

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FILINA Daria 1997 F RUS
2 LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
3 SOLDATOVA Anastasia 1999 F RUS
3 ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
5 BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
6 NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
7 SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
8 TARASOVA Ekaterina 1998 F RUS
9 CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
10 OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
11 VIERHELLER Giana 1998 F USA
12 RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
13 YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
14 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
15 CANDREVA Greta 2002 F USA
16 FEHRER Stefanie 1998 F AUT FU Linz (AUT)
17 DEKANY Kinga 2001 F HUN AVA (HUN)
18 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
19 HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
20 MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
21 EGERSZEGI Alexandra 1999 F HUN DVE (HUN)
22 BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
23 EMMENEGGER Manon 1997 F SUI FCZ Zug (SUI)
24 PIEKARSKA Barbara 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
25 RIZZI Andrea Vittoria 1998 F ITA [i] Chiavari Scherma (ITA)
26 LEGROS Flora 1999 F FRA OLYMPIQUE CE (FRA)
27 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
28 MARUENDA Solenn 1997 F FRA LE CHESNAY (FRA)
29 PILIPCHUK Marina 1997 F BLR
30 KASHAEVA Alla 1997 F RUS
31 NIXON Catherine 1997 F USA
32 HANSCHKE Amelie 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
33 NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
34 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
34 KOMAR Sofia 2000 F USA
36 BABA Haruna 1997 F JPN
37 TREUDT-GÖSSER Kim 1998 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
37 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
39 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
40 SOLARI Demetra 1998 F SUI SESAF Fribourg (SUI)
41 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
42 VON DADELSZEN Emma 1997 F CAN
43 VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
44 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
45 KHUGAEVA Anzhelika 1998 F RUS
46 KOLBINGER Brenda 1999 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
47 YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
48 VARENGO Cecilia 1998 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
49 KARDOS Edina 2000 F HUN Vasas (HUN)
50 GAO Cindy 1999 F CAN
51 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
52 NIXON Caroline 2000 F USA
52 PLENTY Kenyata 1999 F USA
54 LAI Esther Shi Ning 2000 F SGP Z Fencing (SGP)
55 VERMEULE Emily 2001 F USA
56 HEINZ Vanessa 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
57 STEWART Tatijana 1999 F USA
58 ANDREEVA Polina 2000 F RUS
59 ANTEKEIER Madeline 1997 F USA
60 DERKACH Anna 1997 F UKR Luhansk (UKR)
61 OZTURKMEN Aybuke 1997 F TUR
62 MANTAI Karina 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
63 LUCANI Lola 1999 F FRA EPINAL SE (FRA)
64 COMITINI Costanza 1997 F ITA AS Marchesa Torino (ITA)
65 PANAKHNO Anastasiya 1998 F RUS
66 ELMER Luise 2000 F AUT FU Linz (AUT)
67 DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
68 JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
69 MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
70 SAUMOVA Manana 1999 F RUS
71 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
72 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
73 WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
74 KHLYSTUNOVA Lizaveta 1997 F BLR SCAF RB (BLR)
75 VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
75 BORRYE Emilia Cecilie 1998 F DEN Hellerup FK (DEN)
75 KOLCZONAY Borbala 2001 F HUN FLESS (HUN)
78 VERRET Alexanne 1998 F CAN
79 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
79 BARRY Julia 1998 F CAN
81 LAWSON Danielle 1998 F GBR
81 TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
83 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
84 TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
85 THOMAS Alexandra 1999 F FRA ARGELES SE (FRA)
86 NEVERDINOVA Alexandra 1999 F RUS
87 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
88 OLCHOWIK Zuzanna 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
88 STANIER Lydia 1997 F GBR
90 HABLÜTZEL Demi 1998 F SUI FZB Basel (SUI)
91 ZELENTSOVA Alina 1999 F UKR Kharkiv (UKR)
92 MAZEPA Kateryna 1998 F UKR
93 SCHMIDL Rosa 1998 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
94 NEVOSADOVA Alzbeta 1997 F CZE SC Praha (CZE)
95 PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
96 PEGO MAGALHAES Jenny 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
97 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
98 SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
99 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
100 ROGNON Justine 1998 F SUI SEN Neuchâtel (SUI)
101 CSIAKI Dorottya 2000 F HUN AVA (HUN)
102 ROGOWICZ Monika 1999 F CAN
102 MÜLLER Jule Hanna 2000 F GER EFG Essen (GER)
102 YEFREMENKO Dariya 1999 F USA
102 OYA Nichika 2000 F JPN
106 MAZANEK Karolina 1998 F POL Muszkieter Gliwice (POL)
107 LUBCZYNSKI Monica 1998 F CAN
108 JAKUPOVA Dayana 1999 F KAZ
109 MAYR Franziska 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
110 SZABO Viktoria 1999 F HUN Szombathely (HUN)
110 STOPPEL Jaqueline 2000 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
112 MALOWANIEC Oliwia 1998 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
113 KUNJAN Lena 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
114 TAURIAINEN Sofia 1997 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
115 NEMCOVA Jana 1998 F SVK BSK Bratislava (SVK)
116 TUNCAN Bagdagul 1998 F TUR
117 JONAS Eva 1999 F GER Eintracht Frankfurt (GER)
118 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
119 MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
120 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
121 COCOZZA Alessia 1997 F ITA
122 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
123 BRYSON Kerenza 1998 F GBR
124 FUZEYEVA Anastassiya 1997 F KAZ
125 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
126 TISCH Johanna 1998 F GER Heidenheimer SB (GER)
127 PETKOVIC Lara 1997 F CRO CAFC Mladost (CRO)
128 BILLI Sara 1998 F ITA SC Lughese (ITA)
129 MAEDA Yuna 1998 F JPN
130 VAN MARION Kirsten 1998 F CAN
131 SEDIVA Michaela 1997 F CZE
132 PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
133 PINIER Capucine 1998 F FRA PARIS UC (FRA)
134 NEVOSADOVA Eliska 1998 F CZE SC Praha (CZE)
135 TOSAKA Rino 1997 F JPN
135 STRECKER Leonie 1999 F GER FC Leipzig (GER)
135 MAKHOVSKA Florina 1997 F GER EFG Essen (GER)
138 CRUSTEWITZ Djamila 1998 F GER FC Leipzig (GER)
139 BOUKHELIFA Charline 1998 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
140 LADANYI Nelli 1998 F HUN Szolnok SI (HUN)
140 DIB Vanessa 2000 F CAN
142 COSTE Teodora 1999 F ROU CS Satu Mare (ROU)
142 RECLOVA Klara 1997 F SVK Akademia sermu (SVK)
144 MIKKILÄ Inka 1998 F FIN Turun Miekkailijat (FIN)
145 VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
145 DE GRASSE Justine 1998 F CAN
147 GÖDDE Ella 2001 F GER OFC Bonn (GER)
147 SEHNALOVA Marketa 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
149 OZKALAYCI Nisanur 1998 F TUR
150 STEPANYAN Nataliya 1997 F UKR Kharkiv (UKR)
151 SERMEUS Charlotte 1998 F BEL Flanders Fencing (BEL)
152 1st round KUWATA Haruka 1997 F JPN
153 1st round CUGINI Francesca 1998 F SUI LUG Lugano (SUI)
154 1st round SALMINEN Sara 1997 F FIN Habda Helsinki (FIN)
155 1st round ZAMACHOWSKA Wiktoria 1998 F POL KKS Krakow (POL)
156 1st round SATO Moemi 1998 F JPN
157 1st round GUO Zi Shan 2002 F CAN
157 1st round KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN
157 1st round DE WIJN Day 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
160 1st round MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
161 1st round GICI Ayse Mirac 1999 F TUR
162 1st round PHILLIPSON Elsa 1997 F GBR
162 1st round CARDUCCI Lilia 1999 F GER Heidenheimer SB (GER)
164 1st round FALINSKA Julia 1999 F POL WARSZAWIANKA (POL)
164 1st round WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
166 1st round BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
166 1st round VILLI BIGOVIC Hannah 1997 F CRO MK Inter (CRO)
168 1st round JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
169 1st round LIU Linda 2001 F CAN
170 1st round PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
171 1st round RABCZEWSKA Weronika 1998 F POL MKS Kusy Szczecin (POL)
172 1st round SPATENKOVA Anna 1999 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
172 1st round MURIDOVA Tamila 2001 F KAZ
172 1st round MAYER Elin 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
175 1st round MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
176 1st round PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
177 1st round KRALYUK Alexandra 1999 F KAZ
178 1st round PHILBIN Caitlin 1999 F GBR
179 1st round DOSKOVA Katerina 1999 F CZE Slavoj Litomerice (CZE)
180 1st round THRUM Lea 2000 F GER TSF Ditzingen (GER)
181 1st round TURLEY Alix 1997 F GBR
182 1st round PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
183 1st round MROCHEM Patrycja 1999 F POL AZS AWF Katowice (POL)
184 1st round LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
184 1st round PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
186 1st round VAN DEN BERGH Eveline 1998 F NED FC Almere (NED)
187 1st round HONING Sofie 1998 F NED SC Den Bosch (NED)
188 1st round MCCORMACK Amelia 1998 F GBR