Back to list

Results

2017 European Championships U17
BUL Plovdiv
February 28, 2017 - March 4, 2017

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
2 MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
3 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
3 ROSSATTI Emilia 2001 F ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
5 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
6 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
7 GARNERI Elodie 2000 F FRA ST PAUL 3CHA (FRA)
8 KOWALCZYK Sara Maria 2001 F ITA ASDGS Pietro Giannone (ITA)
9 MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
10 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
11 LOIT Karoliine 2000 F EST Musketar (EST)
12 KAZAR Dora 2000 F HUN AVA (HUN)
13 ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
14 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
15 ELMER Luise 2000 F AUT FU Linz (AUT)
16 COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
17 GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
18 CHORNIY Kateryna 2001 F UKR KIEW (UKR)
18 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
20 FALGAYRETTES Valoria 2000 F FRA
21 PETRI Renata 2000 F HUN AVA (HUN)
22 ENACHE Talida 2001 F ROU CS UNEFS Bucuresti (ROU)
23 TRADITI Gaia 2000 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
24 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
25 BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
26 MARTSULEVICH Veranika 2000 F BLR
27 CONRAD Anastasiya 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
28 BAVUGE KHABIMANA Milen 2001 F RUS
29 LENTZ Helena 2000 F GER Frankfurter TV (GER)
30 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
31 LOUIS Avery 2001 F GBR
32 MARINUK Marsel 2002 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
33 MBIIM Solene 2001 F FRA LEVALLOIS (FRA)
34 JASNA Tereza 2000 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
35 PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
36 PIZZINI Alessia 2001 F ITA CDS Ravennate (ITA)
37 LÖHR Lisa-Marie 2000 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
38 STANISLAVOVA Gabriela 2000 F BUL Vitosha (BUL)
39 HEAPS Jasmine 2000 F GBR
40 MOSCHOPOULOU Zoi 2000 F GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
41 PANTSIALEYEVA Yeva 2001 F BLR
42 MAYER Lea 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
43 LAUVRAY Emma 2000 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
44 BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
45 ZELENTSOVA Anastasiia 2001 F UKR Kharkiv (UKR)
46 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
46 PERNACH Aleksandra 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
48 DANAILOVA Kristina 2000 F BUL Pentathlon (BUL)
49 KOOIMAN Anne Claire 2000 F NED SC Den Bosch (NED)
49 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
51 KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
52 MINNULLINA Ella 2002 F RUS
53 TAMASHEUSKAYA Kseniya 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
54 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
55 WASIAK Axelle 2001 F BEL Flanders Fencing (BEL)
56 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
57 PAWLOWSKA Dominika 2000 F POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
58 VINCENCOVA Ester 2001 F CZE SC Praha (CZE)
59 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
60 ZLUF Shira 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
61 SADOVA Dariia 2002 F UKR Khmelnitskiy (UKR)
62 FEIGIN Nicole 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
63 HILBRIG Viktoria 2000 F GER Heidenheimer SB (GER)
64 GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
65 MALVIK Katherina 2000 F NOR Oslo FK (NOR)
66 MYSHKAVETS Darya 2002 F BLR
67 KOMISSAROVA Karoliina 2002 F EST Tartu Kalev (EST)
68 IZZO Iulia 2002 F SUI SAL Lugano (SUI)
69 JANS Linda 2001 F NED SC Den Bosch (NED)
70 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern (GBR)
71 KECMAN Milica 2002 F SRB MK Silni (SRB)
72 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
73 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
74 AKINCI Mehtap Mira 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
75 1st round ALVIM Maria 2003 F POR CST (POR)
75 1st round LOBERA Teresa 2000 F ESP SA-LO (ESP)
77 1st round HADZIC Mina 2000 F SRB MK Silni (SRB)
78 1st round WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
79 1st round GRAMAGE Blanca 2000 F ESP SAES-BU (ESP)
80 1st round ROSKOVA Sonja 2000 F SVK Akademia sermu (SVK)
81 1st round CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
82 1st round RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
83 1st round KNAPIK Agata 2000 F POL DOSiR Sokolnia Chorzow (POL)
84 1st round BURSOVA Regina 2001 F SVK Akademia sermu (SVK)
85 1st round IGNATOVA Maria 2000 F BUL Sofia (BUL)
86 1st round ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
87 1st round HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
88 1st round ERIS Zeynep Begum 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
89 1st round VAN ELDIK Caroline 2000 F NED s.v. d'Artagnan (NED)
90 1st round SA Madalena 2002 F POR CST (POR)
91 1st round CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Trekanten Vordingborg (DEN)
92 1st round LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
93 1st round NIKOLOPOULOU Konstantina 2000 F GRE IRIDA (GRE)
94 1st round KROESE Katelijne 2001 F NED SC Amsterdam (NED)
95 1st round BEKEN Solane 2001 F BEL
96 1st round HRISTOVA Trayana 2002 F BUL Vitosha (BUL)