Back to list

Results

14. Stefan-Haukler-Gedächtnisturnier 2022
GER Offenbach
October 8, 2022 - October 9, 2022

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SAMOILOV Roman 2004 M UKR FC Offenbach (GER)
2 N RUPPENTHAL Julius 2005 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
3 N EHRINGHAUS Mika 2004 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
3 N PETERSEN Ole 2007 M GER FC Leipzig (GER)
5 N TREBIS Michael 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
7 N REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
8 N MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
9 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
10 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
11 N HANSENNE Arian 2004 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
12 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
13 N ROSENMAYER Valentin 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
14 N VANDENHAUTE Lars 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
15 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
16 N IMMER Jaron 2005 M GER TSG Reutlingen (GER)
17 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 N MICHALSKI Christoph Magnus 2004 M GER FC Leipzig (GER)
19 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
20 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
21 N SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
22 N CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
23 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
24 N VEENENBOS Konrad 2004 M NED SC Den Bosch (NED)
25 N TOCH Lars 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
26 N ZAVERUKHA Mark 2004 M UKR FC Grunewald (GER)
27 N MUSAMBI Gabriel 2006 M BEL CE Charlemagne (BEL)
28 N SAMYN Ward 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
29 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
30 N RENZ Dominik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
31 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
32 N KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
33 N SCHWITZER Benjamin 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
34 N LADEMANN Louis 2005 M GER FC Leipzig (GER)
35 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
36 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
37 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
38 N BERGER Konstantin 2004 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
39 N GRUNDLER Colin 2003 M GER TSG Reutlingen (GER)
40 N BUSCH Erik 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
41 N SIGMUND Philip 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
42 N OZSVART Barnabas 2004 M HUN La Maison de l'Escrime (BEL)
43 N VAN DE STEENE Adrian 2006 M BEL Confrerie Gent (BEL)
44 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
45 N DENG Levi 2008 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
46 N MEINHARDT Patrick 2003 M GER Mannheimer FC (GER)
47 N VELTRUP Ole 2005 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
48 N FELTZ Flavien 2006 M BEL CRE Arlon (BEL)
49 N FÜRSTENAU Jannik 2003 M GER Elmshorner MTV (GER)
50 N DE BOCK Cyrille 2005 M BEL KSSMA Ronse (BEL)
51 N TETTENBORN Alexander 2005 M GER FSV Görlitz (GER)
52 N COLLING Herve 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
53 N POHL Marc Arthur 2006 M GER OFC Bonn (GER)
54 N VAN COPPENOLLE Nicolas 2006 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
55 N ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
56 N PIEPER Jesse 2004 M NED s.v. Zaal Treffers (NED)
57 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER SSV Ettal (GER)
58 N MORLANG Nick 2005 M GER Lohausener SV (GER)
59 N BINGENER Tim 2006 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
60 N HERTWECK Andri 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
61 N BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
62 N BAUWELINCK Briecq 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
63 N FERIR William 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
64 N MIKES Julian 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
65 N PETERSEN Bertil 2005 M GER FC Leipzig (GER)
66 N HEINECKE Max-Julius 2007 M GER TV Dillenburg (GER)
67 N HOCHWALD Samuel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
68 N RIJMEN Matthias 2006 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
69 N ZIMMERMANN Frederik 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
70 N HORSTBRINK Moritz 2004 M GER FS Bielefelder TG (GER)
71 N VANDENBERGHE Corto 2006 M BEL CE Charlemagne (BEL)
72 N SZALAY Ben 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
73 N HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
74 N KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
75 N KNABENREICH Julian 2005 M GER FS Bielefelder TG (GER)
76 N KREUTZ Marcel 2003 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
77 N HEUBERGER Marwin 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
78 N MACHT Valentin Jannes 2005 M GER FC Leipzig (GER)
79 N MOINET Baptiste 2006 M BEL CE Gaumais (BEL)
80 N GLASER Moritz 2006 M GER FC Kassel (GER)
81 N Round SPREMBERG Paul 2006 M GER FC Leipzig (GER)
81 N Round LENDERINK Raul 2003 M NED s.v. Scaramouche (NED)
81 N Round BESKOROVAJNYI Anton 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
84 N Round MÜLLER Benno 2007 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
85 N Round BARTH Mathis 2004 M GER Fechterring Hochwald (GER)
86 N Round FECHNER Oskar 2007 M GER UKS ATLAS Tarnowo Podgorne (POL)
86 N Round VAN LAECKE Lucas 2003 M BEL Confrerie Gent (BEL)
88 N Round HEINEN Mathieu 2007 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
89 N Round BECKMANN Johannes 2005 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
90 N Round REINING Riccardo 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
91 N Round PURAT Christian 2008 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
92 N Round KONRAD Felix 2005 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
92 N Round DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
94 N Round REICH Paul 2007 M GER Heidenheimer SB (GER)
95 N Round GROTKAMP Paul 2006 M GER FS Bielefelder TG (GER)
96 N Round WALL Arsenij Cornelius 2003 M GER Fechtergilde Südholstein (GER)
97 N Round EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
98 N Round STRAUB Max 2006 M GER ATSV Saarbrücken (GER)
99 N Round WOLFERTZ Marius 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
100 N Round COOPER Kendal 2006 M BEL Flanders Fencing (BEL)
101 N Round PLISCHKE Dennis 2005 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
102 N Round WIENANDS Jeremy 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
103 N 1st round ZYUMBYULEV Ognyan 2005 M BUL Eintracht Frankfurt (GER)
104 N 1st round OTTO Bo 2007 M GER Frankfurter TV (GER)
105 N 1st round HRYBKOV Andrii 2003 M UKR
106 N 1st round MARTIN Jasper 2007 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
107 N 1st round JUNG Gabriel 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
108 N 1st round NEZGHAZYNSKYI Artem 2004 M UKR FC Offenbach (GER)
109 N 1st round UNGUREIT Luca 2006 M GER OSC Berlin (GER)
109 N 1st round PONOMAROV Daniil 2005 M UKR FC Grunewald (GER)
111 N 1st round HILPERT Philip 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
112 N 1st round LOHSE Friedrich 2004 M GER SV 1860 Minden (GER)
113 N 1st round SCHÖMER Jonas 2006 M GER Fechterring Hochwald (GER)
114 N 1st round DINANDT Floris-Tijmen 2004 M NED Deventer S.V. (NED)
115 N 1st round NÄHRING Till 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
116 N 1st round PINKERT Jan 2004 M GER BFC Rösrath (GER)
117 N 1st round LENNARTZ Daan 2007 M GER OFC Bonn (GER)
118 N 1st round DELLI ZOTTI Joe 2005 M LUX CE Sud (LUX)
119 N 1st round SHYKHALYEV Maxim 2007 M UKR FC Offenbach (GER)
120 N 1st round SCHLICKENRIEDER Florian 2008 M GER FC Gröbenzell (GER)
121 N 1st round GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
122 N 1st round SCHLOSSER Jonah 2005 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
123 N 1st round HEISE Hendrik 2005 M GER FC TuS Stuttgart (GER)
A SEUFERT Julian 2004 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)