Back to list

Results

Cadet Circuit
GER Nürnberg
November 19, 2022 - November 20, 2022

Foil Men's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 FUKUDA Renzo 2006 M USA
1 N      
1 LO Conrad 2007 M USA
1 KAO Castor 2006 M USA
1 GOOR Julian 2007 M USA
2 JEON Caleb 2006 M USA
2 YANG Luao 2008 M USA
2 DESERANNO Don Jeidus 2008 M USA
2 LI Richard 2007 M USA
2 N      
3 N SINGAPORE       SGP
3 TANG Tristan 2009 M SGP
3 DU Yuntao 2007 M SGP
3 HO Jia Le Sean 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
3 ROBSON Samuel Elijah 2006 M SGP Z Fencing (SGP)
4 N TÜRKEY       TUR
4 GENC Halis 2006 M TUR
4 GIRGIN Ali Eren 2006 M TUR
4 KIRTAY Kivanc 2007 M TUR
4 DEMIRCAN Arda Baris 2008 M TUR
5 DAI Jonathan 2007 M USA
5 KIM Yonjae 2006 M USA
5 CULLIVAN Justice 2007 M USA
5 LEE Jacob 2007 M USA
5 N      
6 N HUNGARY       HUN
6 OROVECZ Gergely 2007 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
6 RUBIN Mattia 2006 M HUN
6 GERGELY Zoltan 2006 M HUN
6 SZABÓ Bálint 2007 M HUN
7 N POLAND 2       POL
7 MOZEJKO Milosz 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
7 JURGA Stanislaw 2006 M POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
7 WASCINSKI Gracjan 2006 M POL IKS Leszno (POL)
7 TOMYSLAK Lukasz 2006 M POL Warta-Muszkieterowie Poznan (POL)
8 N CZECH REPUBLIC       CZE
8 CHLEBOUN Matyas 2006 M CZE Serm Ostrava (CZE)
8 KAVECKY Max 2008 M CZE
8 HOLY Lev Michael 2006 M CZE Sokol Brno (CZE)
9 WU Alexander 2007 M USA
9 GODZHIK Zachary 2006 M USA
9 N      
9 LI Owen 2006 M USA
9 YU Anders 2006 M USA
10 N POLAND       POL
10 GORCZYCA Jakub 2007 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
10 FOGT Jakub 2006 M POL Polonia Leszno (POL)
10 DURAJ Idzi 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
10 KWIATKOWSKI Karol 2006 M POL Budowlani Torun (POL)
11 N HUNGARY 3       HUN
11 ROZSA Csanad 2008 M HUN
11 BODIS Kristof 2006 M HUN
11 SOMMER Marcell 2007 M HUN
12 N ITALY       ITA
12 DE MICHIELI VITTURI Federico 2008 M ITA
12 FUSCO Cristiano 2008 M ITA
12 GIANESE Mattia 2008 M ITA
12 COLLINI Nicolo' 2008 M ITA
13 N POLAND 3       POL
13 PYSKLO Szymon 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
13 LEWANDOWSKI Franciszek 2007 M POL
13 GLOWINSKI Szymon 2007 M POL UKS MDK-5 Bydgoszcz (POL)
13 CENDROWSKI Marceli 2007 M POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
14 N GERMANY 2       GER
14 STRELOW Alexander 2006 M GER Dresdener FC (GER)
14 WUNDLING Ivo 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
14 MEHNER Laureano 2007 M GER FC Moers (GER)
14 SCHULZ Linus 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
15 N GREECE       GRE
15 GEROSIDERIS Sotiris 2006 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
15 GKIKAS Dimitrios 2006 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI (GRE)
15 MEINTANIS Dimitrios 2007 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI (GRE)
15 TZOVANIS Artemios 2006 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
16 N GERMANY 3       GER
16 TIPPMER Paul 2006 M GER Dresdener FC (GER)
16 BECKMANN Otto 2007 M GER SV Angern (GER)
16 SEEMANN Paul Leopold 2006 M GER TSV Winsen (GER)
17 N      
17 MOERBEEK Jonas 2007 M NED Holland Schermen (NED)
17 DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville (NED)
17 KOSTER Fabian 2007 M NED SC Amsterdam (NED)
17 VAN DEN BERG Cedric 2008 M NED SC Amsterdam (NED)
18 N POLAND 4       POL
18 PISAREWICZ Szymon 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
18 KOSILA-WOJCIECHOWSKI Jakub 2007 M POL
18 GINTER Cezary 2007 M POL IKS Leszno (POL)
18 BARTOSZEK Tomasz 2007 M POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
19 N GERMANY       GER
19 MIRBACH Maximilian 2006 M GER DFC Düsseldorf (GER)
19 POLOTZEK Simon 2006 M GER FC Moers (GER)
19 BARBY Henrik 2007 M GER FC Moers (GER)
19 BERGERT Michael 2007 M GER Fechtclub Radebeul (GER)
20 N LATVIA       LAT
20 GAINUTDINOVS Martins 2008 M LAT
20 ZDORS Markuss 2007 M LAT BJSS Ridzene (LAT)
20 LEBEDEVS Deniss 2006 M LAT
20 BOGDANS Maksims 2006 M LAT Florete (LAT)
21 N HUNGARY 2       HUN
21 VLADAR Adam 2006 M HUN
21 NÉMETH Benedek 2008 M HUN
21 HAMZI Balazs 2008 M HUN
21 BODOR Aron 2008 M HUN
22 N FRANCE       FRA
22 JOLIBOIS Ferdinand 2007 M FRA ASM BELFORT (FRA)
22 DUBREUIL Maxime 2006 M FRA PARIS CEP (FRA)
22 HEYRIES Aurelien 2006 M FRA
22 ANDRIAMASINARIVO Noah 2006 M FRA
23 N DENMARK       DEN
23 VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
23 SCHWARTZ Theo Alexander 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
23 FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
23 AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
24 N      
24 ROZMUS Jakub 2008 M SVK KS Samorin (SVK)
24 LANCARIC Branislav 2006 M SVK KS Samorin (SVK)
24 AMBRUS Bence 2008 M SVK KS Samorin (SVK)
24 FRIC Tomas 2006 M SVK
25 N TÜRKEY 2       TUR
25 YOKUS Erez Deniz 2006 M TUR
25 EROL Ekin Deniz 2006 M TUR
25 GUNES Cem 2006 M TUR
25 ERDINC Egemen 2007 M TUR
26 BRUK Peter 2006 M USA
26 GRAHAM Roy 2007 M USA
26 BANERJEE Anup 2006 M USA
26 N      
26 HOOSHI Jayden 2008 M USA
27 N HUNGARY 4       HUN
27 NAGY Huba 2006 M HUN
27 ZSOGON Andor Kolos 2007 M HUN
27 BORKA Marton 2006 M HUN
28 N ITALY 2       ITA
28 CALABRO' Lorenzo 2008 M ITA
28 BARSOTTI Sergio 2008 M ITA
28 BARSOTTI Gregorio 2007 M ITA
29 N FRANCE 2       FRA
29 BOUMAZA Mahel 2009 M FRA
29 YANG Mathieu 2006 M FRA
29 TAN Lucas 2007 M FRA CAL Lausanne (SUI)
29 JEANNIN BANGOURA Zakaria 2006 M FRA
30 N ROMANIA       ROU
30 PETRACHE Mihnea 2006 M ROU
30 ROBANESCU Mihnea 2007 M ROU
30 ADOCH Stefan 2006 M ROU
30 DOGARIU Felix 2008 M ROU
31 N AUSTRIA       AUT
31 FALCHETTO Lauro 2008 M AUT FUM Mödling (AUT)
31 HUBNER Maximilian 2006 M AUT FCW Wels (AUT)
31 PECNIK Georg 2006 M AUT FCW Wels (AUT)
31 MELOT DE BEAUREGARD Matisse 2006 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
32 N TÜRKEY 4       TUR
32 TAN Ada 2006 M TUR
32 ISIK Omer Dora 2007 M TUR
32 SAHAN Ilker Erkin 2007 M TUR
33 N SWEDEN       SWE
33 MONCATAR JUNGERMANN Hugo 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
33 RIENÄCKER Thomas 2007 M SWE GFK Göteborg (SWE)
33 WESTESSON Ture 2006 M SWE GFK Göteborg (SWE)
33 ABRAHAMSSON Anton 2008 M SWE EGF Solna (SWE)
34 N GERMANY 4       GER
34 KOLB Conrad 2008 M GER SC Berlin (GER)
34 SCHUSTER Leon Emanuel 2006 M GER KTF Luitpold München (GER)
34 SCHWABE Markus 2006 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
35 N      
35 MEDVEDEV Martin 2009 M NED SC Amsterdam (NED)
35 NOOIJ Jasper 2007 M NED SC Amsterdam (NED)
35 VAN DEN BERG Sam 2007 M NED s.v. Tréville (NED)
36 N POLAND 5       POL
36 GAJC Jan 2007 M POL
36 BIENKOWSKI Aleksander 2008 M POL UKS 35 Bielawy Torun (POL)
36 WYSZYNSKI Jan 2007 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
36 HRYNIEWIECKI Filip 2007 M POL Wroclawianie (POL)
37 N TÜRKEY 3       TUR
37 DONDAS Efe 2007 M TUR
37 KILINC Sabit Karatay 2006 M TUR
37 KIRAN Berk 2007 M TUR
38 AMEUR Jabir 2008 M NED
38 N      
38 DEN BREEJEN Samuel 2009 M NED
38 ARIAS DE BLES Miro 2008 M NED s.v. Ter Weer (NED)
39 N DENMARK 2       DEN
39 BRAMOW Marius Zimmermann 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
39 CARLIER CARLSEN Nicolai 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
39 SKJØDT Elvis Munk 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
39 FRIIS Anker 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
40 N ROMANIA 2       ROU
40 STIUBE Andrei 2008 M ROU
40 MALEKSHAHIAN Darius 2006 M ROU
40 FEY Alan 2009 M ROU
41 N GREECE 2       GRE
41 SGOUROS Avramios Spyridon 2006 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
41 GKOUMAS Antonios 2008 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
41 TSOUTSOPLIDIS Dimitrios 2006 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI (GRE)
41 STAVRAKIS Michael 2008 M GRE A.X.I.A. CHAIDARI (GRE)
42 N GREECE 3       GRE
42 DOUMTSIS Angelos 2007 M GRE G.E.FLORINAS (GRE)
42 TOULAKIS MARKAKIS Christos 2009 M GRE
42 CHIOTELIS Aris Charalampos 2009 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
42 MICHALOPOULOS Achilleas Dimitrios 2009 M GRE O.X.GLYFADAS (GRE)
43 N TÜRKEY 5       TUR
43 SUNGUR Alp 2007 M TUR
43 ANBARLILAR Ahmed Turgut 2008 M TUR
43 KIRDAR Mert 2006 M TUR
44 N CHINESE TAIPEI       TPE
44 WU Trevor 2008 M TPE
44 YANG Ping-Yen 2009 M TPE
44 HSU Sheng-Hung Jasper 2006 M TPE
44 CHEN Demetris Pan 2007 M TPE
45 N CZECH REPUBLIC 2       CZE
45 PTACNIK Lukas 2007 M CZE
45 STEPANEK Petr 2006 M CZE USK Praha (CZE)
45 VYSKOCIL Elias 2008 M CZE USK Praha (CZE)