Back to list

Results

Geneva Tournament
SUI Genève
October 1, 2022 - October 2, 2022

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
2 N KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
3 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN CER Romont (SUI)
3 N BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
5 N CONRAD Emily 2007 F UKR CAL Lausanne (SUI)
6 N CAFORIO Gaia 2003 F ITA
7 N MADRIGNANI Benedetta 2005 F ITA
8 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
9 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
10 N HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
11 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
12 N ZABOLOTNA Daryna 1999 F UKR KIEW (UKR)
13 N LAZARENKO Olexandra 2004 F UKR
14 N CORRADINO Anita 2004 F ITA
15 N SAMKO Anastasiia 1999 F UKR
16 N COLOMBINI Cecilia 2004 F ITA
17 N STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
18 N HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
19 N MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
20 N DELLA CIOPPA Sara 2003 F ITA
21 N PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
22 N VANDINGENEN Aube 2001 F BEL Brussels Fencing Club (BEL)
23 N BOONE Kelly 1992 F NED SC Den Bosch (NED)
24 N DIONGUE Ndeye Binta 1988 F SEN
25 N GOGNIAT Vanie 2005 F SUI CEB Biel/Bienne (SUI)
26 N SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
27 N PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
28 N SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
29 N MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
29 N BREITWIESER Carolin 1999 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
31 N SBARZELLA Eleonora 2005 F ITA
32 N SADLER Louise 2001 F GBR
33 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
34 N IZZO Iulia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
35 N ZENS Anna 2003 F LUX CE Sud (LUX)
35 N CONRAD Anastasiya 2000 F UKR CAL Lausanne (SUI)
37 N CHANTZI Maria 2000 F GRE IRIDA (GRE)
38 N FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
39 N PIEROPAN Beatrice 2000 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
40 N KUSHTAN Kseniya 2006 F UKR
41 N RODOPOULOU Nefeli 2003 F GRE IRIDA (GRE)
42 N SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
43 N ROMANOVA Oleksandra 2005 F UKR CAL Lausanne (SUI)
44 N KORNEEVA Arina 1996 F GEO
45 N ENKERLI Hanna 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
46 N MULLEN Alisha 1996 F IRL
47 N BURKHARD Isabelle 2001 F SUI FCB Bern (SUI)
48 N LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
49 N HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
50 N GRIJAK Marta 2000 F SRB MK Silni (SRB)
51 N YOUSEF Mira 2006 F UKR
52 N FEDORCHUK Solomiia 2005 F UKR FCB Bern (SUI)
53 N TROJANI Cecilia 1997 F SUI SEG Geneve (SUI)
54 N MUKOID Yuliia 2003 F UKR KIEW (UKR)
55 N KARAMPINI Eirini 2002 F GRE IRIDA (GRE)
56 N 1st round GARES CAVAIGNAC Lou 2004 F FRA
57 N 1st round AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
58 N 1st round CENA Marzia 2002 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
59 N 1st round SULEN BURGOS Priscila Genoveva 1991 F ECU SV Böblingen (GER)
60 N 1st round HEUBI Pauline 2005 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
60 N 1st round MAKARUSHCHENKO Kseniia 2003 F UKR
62 N 1st round SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
63 N 1st round VERRI Erica 2000 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
64 N 1st round PRIMBS Vanessa 1996 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
65 N 1st round MILICIC Andjela 1994 F SRB MK Pobednik (SRB)
65 N 1st round RAHADIAN Ariani Syfitri 1995 F INA Heidelberger FC/TSG R. (GER)
67 N 1st round BESTER Natania 2000 F RSA Pro-Motion Training Facility (RSA)
68 N 1st round ECKRICH Annina 1996 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
69 N 1st round HAUTALA Eva 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
69 N 1st round PASCHE Alyssa 2002 F SUI SEG Geneve (SUI)
71 N 1st round TAYLOR Eleanor 2002 F GBR Bedford Fencing Club (GBR)
F 1st round EMMENEGGER Manon 1997 F SUI ZFC Zürich (SUI)
F 1st round FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)