Back to list

Results

Fredi Grasnek Kadettenturnier
AUT Mödling
November 24, 2018 - November 25, 2018

Foil Women's U17 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N USA       USA
1 N CHO Sabrina 2002 F USA
1 N LAM Justina 2003 F USA
1 N RHODES Zander 2003 F USA
1 N TAN Helen 2002 F USA
2 N USA 2       USA
2 N STAMOS Maria 2002 F USA
2 N AHN Gabriella 2003 F USA
2 N LEE Yejine 2002 F USA
2 N KOO Haley Bevan 2002 F USA
3 N USA 3       USA
3 N CHUSID Renata 2003 F USA
3 N TAN Elisha 2002 F USA
3 N HUNG Juliana 2004 F USA
3 N LEE Annora 2002 F USA
4 N AUSTRIA       AUT
4 N SCHAURECKER Lisa Maria 2003 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
4 N EISTERT Julia 2002 F AUT AFCS Salzburg (AUT)
4 N GRÖSS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
4 N FABIANEK Marie 2004 F AUT StLFC Graz (AUT)
5 N USA 4       USA
5 N HORSLEY Asherah 2003 F USA
5 N FERRARI Christina 2002 F USA
5 N YAROSHENKO Karina 2002 F USA
5 N NISHIMURA Madeleine 2002 F USA
6 N BELARUS       BLR
6 N SHAFAROSTAVA Varvara 2002 F BLR RGUOR (BLR)
6 N ULASAVA Darya 2004 F BLR RGUOR (BLR)
6 N KRYSHYNA Alena 2002 F BLR
6 N HUDKOVA Karyna 2002 F BLR
7 N LATVIA       LAT
7 N MASLOBOJEVA Emilija 2002 F LAT Florete (LAT)
7 N MALNIECE Juta 2003 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
7 N SOLODKIHA Jekaterina 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
8 N ROMANIA       ROU
8 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
8 N VASILE Karina 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
8 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
8 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
9 N UKRAINE       UKR
9 N SOPIT Svitlana 2003 F UKR
9 N MORGUN Nadiia 2002 F UKR KIEW (UKR)
9 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
9 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
10 N TURKEY       TUR
10 N KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
10 N KARABIYIK Gozde 2002 F TUR Goztepe SK (TUR)
10 N ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
10 N TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
11 N CZECH REPUBLIC       CZE
11 N RUBASOVA Ema 2003 F CZE Sokol Brno (CZE)
11 N ILLEKOVA Michala 2005 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
11 N SEDLAKOVA Isabela 2003 F CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
11 N KOCOUROVA Adela 2002 F CZE Sokol Brno (CZE)
12 N UKRAINE 2       UKR
12 N SARKISIAN Khrystyna 2003 F UKR KIEW (UKR)
12 N MESHKA Galina 2002 F UKR KIEW (UKR)
12 N SOLOBAEVA Elina 2004 F UKR
12 N KALKUTINA Olga 2003 F UKR
13 N GERMANY       GER
13 N HOLLAND-CUNZ Luca 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
13 N ZONI Anna 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
13 N MAUL Xenia 2002 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
13 N KRAUSE Angelina-Noelle 2003 F GER FSC Cottbus (GER)
14 N GERMANY 2       GER
14 N ADRIAN Maria 2003 F GER Quernheimer FC (GER)
14 N JOHA Cora 2002 F GER TFC Hanau (GER)
14 N LINDNER Isabella 2002 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
15 N LATVIA 2       LAT
15 N PARHOMENKO Anastasija 2002 F LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
15 N SITOVA Olga 2003 F LAT
15 N KAIRANE Marija 2002 F LAT Asmens (LAT)
16 N SERBIA       SRB
16 N JELICIC Julija 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
16 N STOJANOVIC Sonja 2004 F SRB MK Vojvodina (SRB)
16 N SKOBIC Milena 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
16 N ZDRAVKOVIC Jovana 2003 F SRB
17 N ROMANIA 2       ROU
17 N MANESCU Denisa 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
17 N KOROSSY Melissa 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
17 N RADU Paula 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
18 N GERMANY 3       GER
18 N HOHENADEL Celia 2003 F GER TSG Weinheim (GER)
18 N DRESCHER Lea Sophie 2003 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
18 N KLOCKHAUS Emily 2003 F GER FC Moers (GER)
18 N GRÖNINGER Malina 2002 F GER TFC Hanau (GER)
19 N GERMANY 4       GER
19 N OYMANN Renee 2004 F GER FC Moers (GER)
19 N DERPA Katharina 2003 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
19 N RUERS Merle 2002 F GER FC Moers (GER)
19 N ZEYN Carla 2002 F GER TFC Hanau (GER)
20 N NETHERLANDS       NED
20 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
20 N BUTIN BIK Elise 2002 F NED s.v. Beau Geste (NED)
20 N JANS KÖHNEKE Maria 2003 F NED SC Amsterdam (NED)
20 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
21 N ROMANIA 3       ROU
21 N TEODORESCU Maria 2005 F ROU
21 N TANASE Alexandra 2004 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
21 N MANOLACHE PASSIMA Iana 2006 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
22 N BELARUS 2       BLR
22 N ZUBKOUSKAYA Hanna 2003 F BLR
22 N MALIVANAVA Anastasiya 2002 F BLR
22 N BATSANKOVA Maryia 2002 F BLR
22 N FURS Anhelina 2003 F BLR
23 N GERMANY 5       GER
23 N VOGEL Greta 2002 F GER SC Korb (GER)
23 N RUSTLER Aline 2003 F GER SC Korb (GER)
23 N BALLE Jennifer 2003 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
23 N SCHALLER Cora Elisabeth 2003 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
24 N TURKEY 2       TUR
24 N ISEVCAN Balca 2003 F TUR Altinyurt S.K. (TUR)
24 N TOPKORU Deniz Sona 2002 F TUR Goztepe SK (TUR)
24 N ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
25 N AUSTRIA 2       AUT
25 N ZWEYNERT Paula 2004 F AUT StLFC Graz (AUT)
25 N OBENAUS Lilli 2004 F AUT StLFC Graz (AUT)
25 N PURKARTHOFER Marie 2004 F AUT ATUS Weiz (AUT)
25 N HUBER Pia 2003 F AUT FUM Mödling (AUT)