Back to list

Results

Eden Cup
GBR London
November 3, 2018 - November 3, 2018

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
2 N KLEIN Luis 1999 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
3 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
5 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
6 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
7 N OLIVARES Marcello 2001 M USA
8 N DANIEL Ashton 2001 M USA
9 N TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
10 N VALEUR Maxim 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
11 N BECU Bryan 2001 M FRA LYON SE (FRA)
12 N ROGER Constant 2001 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
13 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
14 N HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift (GBR)
15 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
16 N BARMAKOV Bogdan 1999 M RUS
17 N ZHENG Andrew 2001 M USA
18 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
18 N FEDOROV Daniil 2001 M RUS
20 N LI Michael 1999 M USA
21 N BRAVO Kenji 2001 M USA
22 N ITKIN Nick 1999 M USA
23 N SEYTOR Kim 2000 M FRA
24 N SPICHIGER Armand 2001 M FRA LYON SE (FRA)
25 N TROSHIN Ivan 2000 M RUS CSKA Moscow (RUS)
26 N DING Allan 2001 M USA
27 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
28 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
29 N ROBIN Noe 2000 M FRA
30 N CHARREU Antonio 2002 M POR A.E.J.G. (POR)
31 N KOVAL Anton 2001 M RUS
32 N SCHRAMM Nils Michael 2000 M GER OFC Bonn (GER)
33 N GIACON Daniel 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
34 N TAN Lawrence Everett 2001 M PHI
35 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
36 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
37 N RENNER Moritz 2001 M GER TSG Weinheim (GER)
38 N DUALEH Quincy 2001 M NED s.v. Ter Weer (NED)
39 N JOLLEY Isaac 2000 M GBR Chichester Fencing Club (GBR)
40 N DEXARCIS Lucas 2000 M FRA ISTRES SE (FRA)
40 N ORTS Lucas 1999 M USA
42 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
43 N MENDREY Tamas 1999 M HUN UTE (HUN)
44 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
45 N PAIK Joon 2000 M USA
46 N MACHOVEC Andrew 2000 M USA
47 N GAINULLIN Danil 1999 M RUS
48 N LONSDALE William 2002 M GBR
49 N POPOV Ivan 2001 M RUS
50 N EVANS Cameron 2002 M GBR
51 N ASHBY Douglas 2000 M GBR St Benedicts (GBR)
52 N LI Brian 2002 M CAN
53 N RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
54 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
55 N KAIN Martin 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
56 N NIJS Mathieu 2002 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
57 N GUIMARAES Jose Miguel 1999 M POR SCP (POR)
58 N PRAUS Markus 2001 M GER SC Berlin (GER)
59 N ZIEGON Anton 1999 M GER KTF Luitpold München (GER)
60 N KÖHLER Joey 2000 M GER SC Berlin (GER)
61 N CASTANIE Valerian 2002 M FRA
62 N CIERLUK Jakub 2000 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
63 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
64 N HOLLAND Niklas 2002 M CAN
65 N DANILICHEV Ignat 2001 M RUS
66 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
67 N FABINGER Nils Alexander 2002 M GER FC Moers (GER)
68 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
68 N SPLIT Olivier 1999 M NED SC Noord (NED)
68 N RIEGER Laurenz 2002 M GER TSG Weinheim (GER)
71 N DE BELVAL Paul Antoine 2002 M FRA Masque de fer Lyon (FRA)
72 N THOMPSON Michael 2000 M IRL
73 N JURKIEWICZ Jan 2000 M POL Budowlani Torun (POL)
74 N BOROWIAK Arwen 2002 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
75 N MARROQUIN Diego 1999 M MEX
76 N SAARELA Ilkka 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
77 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
78 N GONZALEZ ANDRE Gabriel 2001 M ESP SAMA-M (ESP)
79 N MIHALY Andor 2002 M HUN Torekves (HUN)
79 N SMREKAR Leo 2000 M CRO MK Rapir (CRO)
81 N LEE Yat Long 2000 M HKG
81 N LEHNER Kilian 2000 M AUT FK Vöcklabruck (AUT)
83 N KOROM Erik 2000 M HUN Torekves (HUN)
84 N COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
85 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
86 N ATTIAS Ben 2000 M GBR Salle Oxon (GBR)
87 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
88 N JONES Alexander 1999 M GBR Salle Kiss FC (GBR)
88 N HOWLETT Edmund 2000 M GBR Fernwood Sword Club (GBR)
90 N MOTTIAT Lucas 1999 M BEL [i] Maison de l Escrime (EUR)
91 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
92 N BEKE Vince 2000 M HUN Torekves (HUN)
93 N LÖHR Tom-Florin 2001 M GER TG Münster (GER)
93 N LANDORPH Sophus 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
95 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
96 N BAZULEV Vadim 2001 M RUS
97 N PODRALSKI Adam 2002 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
98 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
99 N NAVAS Timothy 1999 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
100 N PALLIER Sebastian 1999 M GBR Club Activ 8 (GBR)
101 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
102 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
103 N OWAIDA Ali 2000 M QAT
103 N RHYS POLLITT Rafael 2003 M GBR Fencers Club London (GBR)
105 N GOREN Raz 2001 M ISR Hapoel Haifa (ISR)
106 N MCGLONE Theo 2001 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
107 N NEDELJKOVIC Mateja 2000 M HUN UTE (HUN)
108 N ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
109 N SUHA Adam 2001 M HUN Terezvaros (HUN)
110 N SIGURDSSON Daniel Thor Lindal 2001 M ISL FC Reykjavik (ISL)
110 N ZAKRZEWSKI Jan 2000 M POL AZS AWF Warszawa (POL)
112 N VICEO Jaime 2000 M PHI
113 N WIEMANN Martin 2000 M GER Eintracht Duisburg (GER)
113 N BRAUN Noah 2002 M GER OFC Bonn (GER)
115 N 1st round SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
116 N 1st round LEVY Cameron 2000 M USA
117 N 1st round TIO Maximus Jun Hong 2002 M SGP Z Fencing (SGP)
118 N 1st round HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT AFC Salzburg (AUT)
119 N 1st round DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
120 N 1st round GUIMARAES Jose Pedro 2001 M POR SCP (POR)
121 N 1st round VALETTI Luca 2000 M RSA Blues Cape Town (RSA)
122 N 1st round SIRB Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
123 N 1st round SUMMERFIELD Dan 2000 M GBR Dragon Fencing Club (GBR)
124 N 1st round NEO Max Wei Kit 2002 M SGP
125 N 1st round MRAVUNAC Anton 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
126 N 1st round SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
127 N 1st round HEISKARI Ilmari 2001 M FIN Oulun Miekkailuseura (FIN)
128 N 1st round FAKHRETDINOV Damir 2001 M RUS
129 N 1st round GOJAK Antonio 2000 M CRO MK Karlovac (CRO)
130 N 1st round CARVALHO Henrique 2000 M POR GCP (POR)
131 N 1st round ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
132 N 1st round MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
133 N 1st round KHAN Dawood 2003 M GBR
134 N 1st round AUSTIN Kiron 1999 M GBR
135 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
136 N 1st round ZOONS Edo 1999 M NED SC Amsterdam (NED)
137 N 1st round NEILSON Ian 1999 M BUL Olympic (BUL)
137 N 1st round GONZALEZ ANDRE Julio 1999 M ESP SAMA-M (ESP)
139 N 1st round WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
140 N 1st round GRAY Harry 2002 M GBR
141 N 1st round CHIU Joel Ka Jyn 2003 M SGP SSP (SGP)
142 N 1st round MURTEIRA Jose 2001 M POR A.E.J.G. (POR)
143 N 1st round ANDRESEN WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
143 N 1st round MACHADO Luis 2001 M POR CDDS (POR)
145 N 1st round TAN Gerald Jia Rui 2002 M SGP ABF Singapore (SGP)
146 N 1st round PROMMEL Wouter 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
146 N 1st round KRALIK Roman 2001 M SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
148 N 1st round WILSON Samuel 2000 M GBR Salle Boston (GBR)
148 N 1st round PIRVA Alexandru 2001 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
150 N 1st round PAGE James 1999 M GBR Newham Swords (GBR)
151 N 1st round SOULIOS Rafail Apostolos 1999 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
151 N 1st round MCKAY Matthew 2002 M IRL
153 N 1st round SZCZYPINSKI Kacper 2001 M POL Wroclawianie (POL)
154 N 1st round VANDE BROECK Theo 2001 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
155 N 1st round PLASTOW Luca 2001 M GBR Salle Boston (GBR)
156 N 1st round NIKOLOV Kaloyan 2001 M BUL Shumen (BUL)
156 N 1st round ROUSSEL Solal 2001 M MON
158 N 1st round LILLIE Esben 1999 M DEN Aalborg FK (DEN)