Back to list

Results

2021 Nord-Ostsee-Pokal
GER Bad Segeberg
October 16, 2021 - October 17, 2021

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MURRU Fabio 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 N KOLDITZ Ian-Etienne 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 N BOORZ Jonas 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
3 N REIJNAERS Finian 2003 M BEL SA Jerzy Wezowski (BEL)
5 N STANGE Jakob 2005 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
6 N SCHENKENGEL Benedict 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
7 N NAGEL Keanu 2003 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
8 N KIRCHNER Tim 2003 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 N LOEMAN Leandro 2005 M BEL Confrerie Gent (BEL)
10 N FAST Cedrik Henry 2002 M GER FS Bielefelder TG (GER)
11 N BÜLAU Matthew 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 N MARX Valentino 2003 M GER Fechterring Hochwald (GER)
13 N RENZ Dominik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
14 N SCHWITZER Benjamin 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 N KELPE Bendix 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 N VOGEL Vince 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 N KOLDITZ Hendrik-Kilian 2002 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
18 N ROSENMAYER Valentin 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
19 N TREBIS Michael 2003 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
20 N BAKAY Sedat 2002 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
21 N SZALAY Ben 2003 M GER TSF Ditzingen (GER)
22 N KUMMER Horant 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
23 N EHRINGHAUS Mika 2004 M GER TV Dillenburg (GER)
24 N VANDENHAUTE Lars 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
25 N REYNAERT Joppe 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
26 N MEIER Kassian 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
27 N DERGAY David 2004 M GER FC Offenbach (GER)
28 N BAUWELINCK Briecq 2004 M BEL Confrerie Gent (BEL)
29 N KOZIELSKI Kevin 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
30 N BREKER Henri 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
31 N BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
32 N MICHALSKI Christoph 2004 M GER FC Leipzig (GER)
33 N ARNHOLD Timon 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
34 N WARREMAN Daan 2004 M NED s.v. RobbSchermen (NED)
35 N PETERSEN Ole 2007 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
36 N KUMMER Gernot 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
37 N REISER Cedric 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
38 N VEENENBOS Konrad 2004 M NED FC Almere (NED)
39 N BUSCH Max 2005 M GER Heidenheimer SB (GER)
40 N PETERSEN Bertil 2005 M GER SV Einheit Altenburg (GER)
41 N APERS Matthew 2002 M BEL CE Gaumais (BEL)
42 N LADEMANN Louis 2005 M GER FC Leipzig (GER)
43 N BERGER Konstantin 2004 M GER USC Magdeburg (GER)
44 N HÖCKE Wilhelm 2004 M GER FC Leipzig (GER)
44 N FRAUEN Finn 2002 M GER Elmshorner MTV (GER)
46 N FÜRSTENAU Jannik 2003 M GER Elmshorner MTV (GER)
47 N BERGER Steven 2004 M GER TSV Sportuniversum Berlin (GER)
48 N EBERHARDT Max 2003 M GER Heidenheimer SB (GER)
49 N FELTZ Maxim 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
50 N KUNNIG Carl 2006 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
51 N COLLING Herve 2007 M BEL SC Parcival Leuven (BEL)
52 N RIEGER Joshua 2004 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
53 N LENDERINK Raul 2003 M NED Deventer S.V. (NED)
54 N SPREMBERG Paul 2006 M GER TV Markkleeberg (GER)
55 N SCHMIDT Jann-Rouven 2005 M GER TV Wetzlar (GER)
56 N KREUTZ Marcel 2003 M GER Fechtzentrum Maxdorf (GER)
57 N SIGMUND Philip 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
58 N SPIERZAK Lorenz 2004 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
59 N BEDNER Daniel 2002 M GER FG Segeberg (GER)
60 N HOCHWALD Samuel 2005 M GER TSF Ditzingen (GER)
61 N SCHENKENGEL Joannes 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
62 N HORSTBRINK Moritz 2004 M GER FS Bielefelder TG (GER)
64 N Round OZSVART Barnabas 2004 M HUN La Maison de l'Escrime (BEL)
65 N Round BARTH Mathis 2004 M GER Fechterring Hochwald (GER)
65 N Round WIESE Hendrik 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
67 N Round SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
68 N Round BUSCH Erik 2006 M GER Heidenheimer SB (GER)
69 N Round DUPAS Jean-Gauthier 2003 M BEL CE Gaumais (BEL)
70 N Round HILDEBRANDT Clemens 2005 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
71 N Round LEROUX Mathias 2004 M BEL CE Gaumais (BEL)
72 N Round RITZ Felix 2002 M GER Heidenheimer SB (GER)
73 N Round KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
74 N Round BESKOROVAJNYI Anton 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
74 N Round CORVERS Mathis 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)
76 N Round NÄHRING Till 2004 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
77 N Round BINGENER Tim 2006 M GER Lüdenscheider TV (GER)
79 N 1st round HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
80 N 1st round SCHULZ Tobias 2004 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
81 N 1st round WALL Arsenij Cornelius 2003 M GER Fechtergilde Südholstein (GER)
82 N 1st round BRYCHCY Jakob 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
82 N 1st round KAMBACH Linus 2003 M GER SV Vorwärts Nordhorn (GER)
84 N 1st round LANGE Magnus 2007 M GER FG Segeberg (GER)
85 N 1st round KNABENREICH Julian 2005 M GER FS Bielefelder TG (GER)
86 N 1st round LANGE Jesper 2007 M GER FG Segeberg (GER)
87 N 1st round REINING Riccardo 2003 M GER Eintracht Frankfurt (GER)
88 N 1st round RITZ Janik 2004 M GER Heidenheimer SB (GER)
89 N 1st round KROMM Lukas 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
90 N 1st round JÄGER Adrian 2004 M GER Fechtcentrum Halle (GER)
91 N 1st round LANGE Hinrich 2005 M GER FG Segeberg (GER)
91 N 1st round BECKMANN Johannes 2005 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
E SEUFERT Julian 2004 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
E COUNSON Francois 2003 M BEL CE Charlemagne (BEL)