Tillbaka till listan

Resultat

2013 Asian Championships
CHN Shanghai
4 juni 2013 - 9 juni 2013

Florett Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 JEON Hee Sook 1984 F KOR
2 LIU Yongshi 1990 F CHN
3 JUNG Gil Ok 1980 F KOR
3 KIM Mina 1987 F KOR
5 CHEN Xiaoxia 1989 F CHN
6 LE Huilin 1989 F CHN
7 CHEN Jinyan 1988 F CHN
8 LIN Po Heung 1985 F HKG
9 NISHIOKA Shiho 1989 F JPN
10 SHAITO Mona 1994 F LBN
11 LIM Seungmin 1985 F KOR
12 MIYAWAKI Karin 1997 F JPN AS Padova (ITA)
13 JUMAGULOVA Akbota 1989 F KAZ
14 WONG Cheryl Ye Han 1991 F SGP
15 LIU Yan Wai 1989 F HKG
16 CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 F HKG
17 WANG Wenying 1980 F SGP
18 WONG Liane Ye Ying 1994 F SGP YMC (SGP)
19 ABU BAKAR Natasha Ezzra 1991 F MAS
20 YANAOKA Haruka 1995 F JPN
21 ANG Joan Liting 1990 F SGP YMC (SGP)
22 CHANTASUVANNASIN Nunta 1983 F THA
23 KANO Minami 1996 F JPN
24 ILYASOVA Zilola 1990 F UZB
25 BUDNIAK Jacqueline 1987 F AUS
26 1. omg ABOU JAOUDEH Rita 1994 F LBN
27 1. omg NICANOR Jamie 1991 F PHI
28 1. omg CHENG Hiu Lam 1995 F HKG
29 1. omg BONNEY-MILLETT Jenny 1960 F AUS
30 1. omg DANIEL Claire 1990 F AUS
31 1. omg BATKHUU Tsolmon 1992 F MGL
32 1. omg NGUYEN Thi Tuoi 1985 F VIE

Sabel Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 GU Bongil 1989 M KOR
2 KIM Junghwan 1983 M KOR
3 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
3 OH Eunseok 1983 M KOR
5 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
6 VU Thanh An 1992 M VIE
7 ZHONG Man 1983 M CHN
8 RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
9 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
10 KIM Kyehwan 1986 M KOR
11 SUN Wei 1992 M CHN
12 CHANG Chi Hin Cyrus 1992 M HKG
13 LOW Ho Tin 1992 M HKG
14 WU Jie 1992 M CHN
15 TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
16 CHEN Chien-Li 1982 M TPE
17 YAN Hon Pan 1992 M HKG
18 LAM Hin Chung 1986 M HKG
19 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
20 FOTOUHI Mohammad 1990 M IRI
21 LIN Chun Hao 1984 M TPE
22 MENDOZA Walbert 1978 M PHI
23 YU PENG Kean 1991 M MAS
24 MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
25 TANAKA Shun 1987 M JPN
26 NGUYEN Xuan Loi 1993 M VIE
27 FROLOV Yevgeniy 1982 M KAZ
28 NGUYEN Van Tien 1993 M VIE
29 HUANG Yen-Chieh 1987 M TPE
30 KONOVALOV Evgeniy 1989 M UZB
31 TURLYBEKOV Zhanserik 1985 M KAZ
32 TILENSHIYEV Yeraly 1985 M KAZ
33 ALKHAIYAT Abdullah 1983 M KUW
34 LINDBICHLER Adam Nicholas 1991 M MAS
35 NOCOM Gian Carlo 1983 M PHI
36 AL SHAMLAN Salim 1989 M KUW
37 BRANDO Eric 1988 M PHI
38 SCUDDS Sutherlan 1990 M AUS
39 KHALAF Mohammed 1984 M KUW
40 NGUYEN Van Quynh 1991 M VIE
41 ALSHAMLAN Khaled 1991 M KUW
42 ISMAIL Nurul Ariezzat Nazreen 1991 M MAS
43 WILCOCK Adam 1989 M AUS
44 DAVID Chan 1984 M SGP
45 1. omg TSENG Lin Fang 1983 M SGP
46 1. omg LAI Li Shih 1980 M TPE
47 1. omg CHINNAWAT Chatupon 1994 M THA
48 1. omg CHOY Yu Yong 1997 M SGP
49 1. omg YEO Joseph Zhi Qiang 1983 M SGP
50 1. omg LEONHARD Zak 1992 M AUS
51 1. omg KASSIM Huzaimi 1981 M BRU
52 1. omg FOX Mitchell 1990 M AUS
53 1. omg ONG De Yang 1996 M MAS
54 1. omg HE Wei 1988 M CHN
54 1. omg HJ ABD HAMID Mohd Yunus 1984 M BRU
54 1. omg KUMARESAN PADMA Gisho Nidhi 1993 M IND

Florett Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 HEO Jun 1988 M KOR
2 MIYAKE Ryo 1990 M JPN
3 CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
3 KIM Minkyu 1990 M KOR
5 MA Jianfei 1984 M CHN
6 CHEN Haiwei 1994 M CHN
7 HA Taegyu 1989 M KOR
8 CHIDA Kenta 1985 M JPN
9 FUJINO Daiki 1987 M JPN
10 SON Young Ki 1985 M KOR
11 LI Hua 1988 M CHN
12 GRIGORYEV Eduard 1991 M KAZ
13 CHOI Nicholas Edward 1993 M HKG
14 LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade (SGP)
15 YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
16 PHAKUNGKOON Thapanun 1986 M THA
17 TOLOUEI Shervin 1990 M IRI
18 SHAITO Zain 1990 M LBN
19 NAIZAGEROV Rauan 1991 M KAZ
20 YOUSEF Imed 1987 M KUW
21 ADHAMI Alireza 1993 M IRI
22 MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
23 OU Feng Ming 1987 M TPE
23 KITAGAWA Ryunosuke 1991 M JPN
25 NOOTPRAPAI Satabun 1990 M THA
26 SHI Jialuo 1993 M CHN
27 NUANPHLAP Sanphot 1995 M THA
28 ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
29 AL WALID Naser 1990 M KUW
30 KULAKOV Dmitriy 1991 M KAZ
31 CHU Wing Hong 1987 M HKG
32 TAN Yuan Zi 1990 M SGP
33 CAPON Simon 1993 M AUS
34 WANG Chun Jui 1996 M TPE
35 PEREZ Nathaniel 1996 M PHI
36 HSIEH Ming Hsien 1995 M TPE
37 SAYYAD GHANBARI Hamed 1985 M IRI
38 MUKHTOROV Oybek 1992 M UZB
39 MOK Andrew Vern-Han 1995 M MAS
40 LEONG Cheng Wai 1996 M MAC
41 1. omg YAN Wei Jyun 1987 M TPE
42 1. omg KANOATOV Kurbon 1993 M UZB
43 1. omg ALZAFIRI Ahmed 1985 M KUW
44 1. omg BASHIROV Rinat 1995 M UZB
45 1. omg HO Ka Heng 1993 M MAC
46 1. omg PISKOVASKIY Yevgeniy 1991 M TKM
47 1. omg BATTUMUR Batsuuri 1985 M MGL
48 1. omg BIDAREV Uri 1982 M KAZ
49 1. omg PHAM Quoc Tai 1992 M VIE
50 1. omg ENKHTSOGT Dulguun 1990 M MGL

Värja Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 XU Anqi 1992 F CHN
2 HALLS Joanna 1973 F AUS
3 YEUNG Chui Ling 1982 F HKG
3 SUN Yujie 1992 F CHN
5 SHIMOOKAWA Ayaka 1988 F JPN
6 ZIYAEVA Gulymira 1988 F UZB
7 CHANG Chialing 1987 F TPE
8 YAMADA Rie 1991 F JPN
9 CHOI Injeong 1990 F KOR
10 CHOI Hyojoo 1993 F KOR
11 SHER Diana 1993 F AUS
12 YIN Mingfang 1986 F CHN
13 LI Na 1981 F CHN
14 TANNOUS Dominique 1996 F LBN
15 YUNUSBAYEVA Jamilya 1988 F KAZ
16 HSU Jo-Ting 1990 F TPE
17 KIREICHEVA Irina 1990 F KGZ
18 CHOI Eunsook 1986 F KOR
19 SHIN A Lam 1986 F KOR
20 BALAGANSKAYA Ulyana 1993 F KAZ
21 MORIOKA Miho 1990 F JPN
22 CHENG Yuk Han Bjork 1980 F HKG
23 ALIBEKOVA Assel 1991 F KAZ
24 CHU Ka Mong 1995 F HKG
25 SOLOVEVA Veronika 1991 F KGZ
26 NAKANO Saki 1993 F JPN
27 THONGPHUEAK Wanwipa 1990 F THA
28 ZAKHAROVA Yanina 1993 F KAZ
29 CHEUNG Sik Lui 1989 F HKG
30 KHAKIMOVA Malika 1996 F UZB
31 LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
32 CHENG Ya Wen 1985 F TPE
33 ERDENEBAATAR Orkhon 1988 F MGL
34 ABDURAHMANOVA Gulynaz 1992 F UZB
35 LIM Cheryl 1993 F SGP
36 MAKSIN Daret 1984 F THA
37 LAI Yu Ting 1991 F TPE
38 1. omg GOH Wan Qi 1990 F SGP
39 1. omg ABDURAHMONOVA Albina 1991 F UZB
40 1. omg ABOU JAOUDEH Rita 1994 F LBN
41 1. omg ALMAS Cristine 1990 F PHI
42 1. omg TARASKINA Antonina 1985 F KGZ
43 1. omg LIM Elizabeth Ann Yu Yan 1994 F SGP
44 1. omg MACFARLANE Sarah 1985 F AUS
45 1. omg BATKHUU Tsolmon 1992 F MGL
46 1. omg BOBODZHONOVA Manizha 1996 F TJK
46 1. omg BAATARCHULUUN Gerelmaa 1989 F MGL

Värja Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
2 KWEON Youngjun 1987 M KOR
3 LI Guojie 1985 M CHN
3 KIM Sangmin 1986 M KOR
5 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
6 LU Min Nicola 1978 M HKG
7 ROBINSON Seamus 1975 M AUS
8 LI Zhen 1992 M CHN
9 JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
10 JIAO Yunlong 1988 M CHN
11 FONG Hoi Sun 1993 M HKG
12 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
13 AN Sung Ho 1985 M KOR
14 AGAYEV Ahmet 1987 M TKM
15 YAMADA Masaru 1994 M JPN
16 YAGHOUBIAN Ali 1981 M IRI
17 UYAMA Satoru 1991 M JPN
18 KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
19 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
20 KHOO Willie Zi Le 1992 M SGP
21 NGUYEN Tien Nhat 1990 M VIE
22 SONG Jae Ho 1990 M KOR
23 PETROV Roman 1991 M KGZ
24 MICHON Alessandro 1992 M LBN
25 SEDAGHATY Hamed 1985 M IRI
26 LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
27 ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
28 KNYAZEV Igor 1991 M UZB
29 NAUMKIN Evgeny 1982 M KGZ
30 LEUNG Ka Ming 1988 M HKG
31 LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
32 CHIN Jui Chi 1988 M TPE
33 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
34 NI Jun 1988 M CHN
35 CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
36 VORONIN Vyacheslav 1985 M TKM
37 CHAVALANARUMIT Supoj 1982 M THA
38 BISHOP William 1990 M NZL
39 HIRANO Yoshiki 1989 M JPN
40 ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
41 KHAMITOV Gayrat 1992 M UZB
42 SERAJIAN Abdollah 1988 M IRI
43 AL ZAMEL Qaisar G 1980 M KUW
44 DOLLEY William 1984 M AUS
45 HSIEH Po-Hsien 1985 M TPE
46 LIN Yung Chun 1991 M TPE
47 BATTUMUR Batsuuri 1985 M MGL
48 LEWIS James 1989 M AUS
49 ASHKANANI Faisal 1990 M KUW
50 ESMAEILI Mohammad 1991 M IRI
51 LONG Jie 1971 M MAC
52 SOHAINI Hasmie 1989 M MAS
53 HASSAN Abdullah 1992 M KUW
54 MOHAMED Mohammad Roslan 1991 M MAS
55 DURDYEV Nurmurad 1994 M TKM
56 HO Ka Hou 1986 M MAC
57 1. omg LIM Wei Wen 1985 M SGP
58 1. omg LING Mikail Tai Huang 1988 M SGP
59 1. omg BAYARSAIKHAN Batkhuu 1990 M MGL
60 1. omg BARCHIESI Matteo 1972 M AUS
60 1. omg AZROUL FAZLY Mohammed Yusof 1989 M MAS
62 1. omg WANG Chi-Chu 1986 M TPE
63 1. omg EL KHOURY Chafic 1976 M LBN
64 1. omg NASIMOV Rustam 1982 M TJK
65 1. omg DURDYEV Byashim 1993 M TKM
65 1. omg BATZORIG Batkhuleg 1990 M MGL
67 1. omg ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 M KGZ
68 1. omg TSOGGEREL Jigjidsuren 1990 M MGL
68 1. omg MOKSIN Mohammad Nashriq 1983 M BRU
70 1. omg NASIMOV Aziz 1993 M TJK

Sabel Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KIM Jiyeon 1988 F KOR
2 LEE Rajin 1990 F KOR
3 ZHU Min 1988 F CHN
3 SHEN Chen 1990 F CHN
5 YOON Jisu 1993 F KOR
6 POCHEKUTOVA Tamara 1992 F KAZ
7 HAMADA Maho 1988 F JPN
8 CHEN Yu Ling 1988 F TPE
9 LEE Ann Huimin 1991 F SGP
10 XIA Min 1987 F CHN
11 LIANG Huixian 1992 F CHN
12 AOKI Chika 1990 F JPN
13 KIKUCHI Mika 1985 F JPN
14 SAVITSKAYA Yuliya 1990 F KAZ
15 WU Yi Chin 1994 F TPE
16 AU Sin Ying 1989 F HKG
17 AU YEUNG Wai Sum 1984 F HKG
18 LAM Hin Wai 1991 F HKG
19 NGUYEN Thi Thanh Loan 1990 F VIE
20 KIM Ara 1992 F KOR
21 HO Siu In Jenny 1991 F HKG
22 CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN Bhavani Devi 1993 F IND
23 NGUYEN Thi Le Dung 1985 F VIE
24 SERIKBAEVA Zhansaya 1992 F KAZ
25 HIROSE Erika 1987 F JPN
26 LIN Yi Chun 1993 F TPE
27 LE Bich Ngoc 1991 F VIE
28 KHABIBULLINA Aibike 1995 F KAZ
29 BLYTH Lisa 1990 F AUS
30 BUI Thi Thu Ha 1995 F VIE
31 STARRAT Sirawalai 1990 F THA
32 NICANOR Jylyn 1992 F PHI
33 1. omg ANGGRAINI Reni 1993 F INA
34 1. omg TAYLOR Chelsea 1995 F AUS
35 1. omg TAYLOR Caitlin 1991 F AUS
36 1. omg YAM Felicia Hui Tse 1993 F SGP
36 1. omg CHEUNG Sharmaine En-Qi 1992 F SGP
38 1. omg BENNETT Sally 1979 F AUS
39 1. omg LEE Candice Kar Hwei 1997 F SGP
40 1. omg CHEN Hui Hsuan 1994 F TPE
41 1. omg YUNDENDORJ Ariunzaya 1989 F MGL

Florett Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KOREA       KOR
1 JUNG Gil Ok 1980 F KOR
1 LIM Seungmin 1985 F KOR
1 KIM Mina 1987 F KOR
1 JEON Hee Sook 1984 F KOR
2 CHINA       CHN
2 DAI Huili 1988 F CHN
2 CHEN Jinyan 1988 F CHN
2 LIU Yongshi 1990 F CHN
2 LE Huilin 1989 F CHN
3 JAPAN       JPN
3 YANAOKA Haruka 1995 F JPN
3 KANO Minami 1996 F JPN
3 MIYAWAKI Karin 1997 F JPN AS Padova (ITA)
3 NISHIOKA Shiho 1989 F JPN
4 HONG KONG, CHINA       HKG
4 CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 F HKG
4 CHENG Hiu Lam 1995 F HKG
4 LIN Po Heung 1985 F HKG
4 LIU Yan Wai 1989 F HKG
5 SINGAPORE       SGP
5 WONG Cheryl Ye Han 1991 F SGP
5 WANG Wenying 1980 F SGP
5 WONG Liane Ye Ying 1994 F SGP YMC (SGP)
5 ANG Joan Liting 1990 F SGP YMC (SGP)
6 AUSTRALIA       AUS
6 BUDNIAK Jacqueline 1987 F AUS
6 BONNEY-MILLETT Jenny 1960 F AUS
6 DANIEL Claire 1990 F AUS

Sabel Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KOREA       KOR
1 OH Eunseok 1983 M KOR
1 KIM Kyehwan 1986 M KOR
1 GU Bongil 1989 M KOR
1 KIM Junghwan 1983 M KOR
2 IRAN       IRI
2 RAHBARI Mohammad 1991 M IRI
2 PAKDAMAN Ali 1990 M IRI
2 FOTOUHI Mohammad 1990 M IRI
2 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
3 KAZAKHSTAN       KAZ
3 TILENSHIYEV Yeraly 1985 M KAZ
3 MOKRETCOV Ilya 1984 M KAZ
3 TURLYBEKOV Zhanserik 1985 M KAZ
3 FROLOV Yevgeniy 1982 M KAZ
4 JAPAN       JPN
4 MIYAYAMA Ryo 1988 M JPN
4 TANAKA Shun 1987 M JPN
4 TOKUNAN Kenta 1987 M JPN
4 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
5 CHINA       CHN
5 ZHONG Man 1983 M CHN
5 WU Jie 1992 M CHN
5 SUN Wei 1992 M CHN
5 WANG Jingzhi 1982 M CHN
6 KUWAIT       KUW
6 ALKHAIYAT Abdullah 1983 M KUW
6 ALSHAMLAN Khaled 1991 M KUW
6 KHALAF Mohammed 1984 M KUW
6 AL SHAMLAN Salim 1989 M KUW
7 HONG KONG, CHINA       HKG
7 LOW Ho Tin 1992 M HKG
7 YAN Hon Pan 1992 M HKG
7 CHANG Chi Hin Cyrus 1992 M HKG
7 LAM Hin Chung 1986 M HKG
8 MALAYSIA       MAS
8 YU PENG Kean 1991 M MAS
8 ONG De Yang 1996 M MAS
8 ISMAIL Nurul Ariezzat Nazreen 1991 M MAS
8 LINDBICHLER Adam Nicholas 1991 M MAS
9 VIETNAM       VIE
9 NGUYEN Van Tien 1993 M VIE
9 NGUYEN Van Quynh 1991 M VIE
9 VU Thanh An 1992 M VIE
9 NGUYEN Xuan Loi 1993 M VIE
10 PHILIPPINES       PHI
10 NOCOM Gian Carlo 1983 M PHI
10 MENDOZA Walbert 1978 M PHI
10 BRANDO Eric 1988 M PHI
11 CHINESE TAIPEI       TPE
11 HUANG Yen-Chieh 1987 M TPE
11 LAI Li Shih 1980 M TPE
11 CHEN Chien-Li 1982 M TPE
11 LIN Chun Hao 1984 M TPE
12 AUSTRALIA       AUS
12 WILCOCK Adam 1989 M AUS
12 LEONHARD Zak 1992 M AUS
12 FOX Mitchell 1990 M AUS
12 SCUDDS Sutherlan 1990 M AUS
13 SINGAPORE       SGP
13 DAVID Chan 1984 M SGP
13 TSENG Lin Fang 1983 M SGP
13 CHOY Yu Yong 1997 M SGP
13 YEO Joseph Zhi Qiang 1983 M SGP

Florett Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KOREA       KOR
1 KIM Minkyu 1990 M KOR
1 HEO Jun 1988 M KOR
1 HA Taegyu 1989 M KOR
1 SON Young Ki 1985 M KOR
2 JAPAN       JPN
2 MIYAKE Ryo 1990 M JPN
2 FUJINO Daiki 1987 M JPN
2 AWAJI Suguru 1989 M JPN
2 KITAGAWA Ryunosuke 1991 M JPN
3 CHINA       CHN
3 LI Hua 1988 M CHN
3 CHEN Haiwei 1994 M CHN
3 LEI Sheng 1984 M CHN
3 MA Jianfei 1984 M CHN
4 HONG KONG, CHINA       HKG
4 YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
4 CHU Wing Hong 1987 M HKG
4 CHOI Nicholas Edward 1993 M HKG
4 CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
5 IRAN       IRI
5 ADHAMI Alireza 1993 M IRI
5 TOLOUEI Shervin 1990 M IRI
5 SAYYAD GHANBARI Hamed 1985 M IRI
6 SINGAPORE       SGP
6 TAN Yuan Zi 1990 M SGP
6 ZHANG Zhenggang 1989 M SGP ABF Singapore (SGP)
6 LIM Joshua Ian 1996 M SGP Blade (SGP)
7 KAZAKHSTAN       KAZ
7 BIDAREV Uri 1982 M KAZ
7 GRIGORYEV Eduard 1991 M KAZ
7 KULAKOV Dmitriy 1991 M KAZ
7 NAIZAGEROV Rauan 1991 M KAZ
8 CHINESE TAIPEI       TPE
8 HSIEH Ming Hsien 1995 M TPE
8 OU Feng Ming 1987 M TPE
8 YAN Wei Jyun 1987 M TPE
8 WANG Chun Jui 1996 M TPE
9 THAILAND       THA
9 NOOTPRAPAI Satabun 1990 M THA
9 PHAKUNGKOON Thapanun 1986 M THA
9 NUANPHLAP Sanphot 1995 M THA
10 UZBEKISTAN       UZB
10 KANOATOV Kurbon 1993 M UZB
10 BASHIROV Rinat 1995 M UZB
10 MUKHTOROV Oybek 1992 M UZB
11 KUWAIT       KUW
11 ALZAFIRI Ahmed 1985 M KUW
11 MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
11 AL WALID Naser 1990 M KUW
11 YOUSEF Imed 1987 M KUW
12 MONGOLIA       MGL
12 ENKHTSOGT Dulguun 1990 M MGL
12 BAYARSAIKHAN Batkhuu 1990 M MGL
12 TSOGGEREL Jigjidsuren 1990 M MGL
12 BATTUMUR Batsuuri 1985 M MGL

Värja Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 CHINA       CHN
1 YIN Mingfang 1986 F CHN
1 LUO Xiaojuan 1984 F CHN
1 XU Anqi 1992 F CHN
1 SUN Yujie 1992 F CHN
2 KOREA       KOR
2 CHOI Hyojoo 1993 F KOR
2 SHIN A Lam 1986 F KOR
2 CHOI Injeong 1990 F KOR
2 CHOI Eunsook 1986 F KOR
3 HONG KONG, CHINA       HKG
3 CHEUNG Sik Lui 1989 F HKG
3 CHU Ka Mong 1995 F HKG
3 CHENG Yuk Han Bjork 1980 F HKG
3 YEUNG Chui Ling 1982 F HKG
4 KAZAKHSTAN       KAZ
4 BALAGANSKAYA Ulyana 1993 F KAZ
4 ALIBEKOVA Assel 1991 F KAZ
4 ZAKHAROVA Yanina 1993 F KAZ
4 YUNUSBAYEVA Jamilya 1988 F KAZ
5 JAPAN       JPN
5 NAKANO Saki 1993 F JPN
5 MORIOKA Miho 1990 F JPN
5 SHIMOOKAWA Ayaka 1988 F JPN
5 YAMADA Rie 1991 F JPN
6 CHINESE TAIPEI       TPE
6 CHANG Chialing 1987 F TPE
6 CHENG Ya Wen 1985 F TPE
6 HSU Jo-Ting 1990 F TPE
6 LAI Yu Ting 1991 F TPE
7 KYRGYZSTAN       KGZ
7 KIREICHEVA Irina 1990 F KGZ
7 TARASKINA Antonina 1985 F KGZ
7 SOLOVEVA Veronika 1991 F KGZ
8 SINGAPORE       SGP
8 LIM Elizabeth Ann Yu Yan 1994 F SGP
8 GOH Wan Qi 1990 F SGP
8 LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
8 LIM Cheryl 1993 F SGP
9 UZBEKISTAN       UZB
9 ABDURAHMONOVA Albina 1991 F UZB
9 ZIYAEVA Gulymira 1988 F UZB
9 ABDURAHMANOVA Gulynaz 1992 F UZB
9 KHAKIMOVA Malika 1996 F UZB
10 MONGOLIA       MGL
10 BATKHUU Tsolmon 1992 F MGL
10 ERDENEBAATAR Orkhon 1988 F MGL
10 BAATARCHULUUN Gerelmaa 1989 F MGL

Värja Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KAZAKHSTAN       KAZ
1 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
1 ALEXANIN Dmitriy 1991 M KAZ
1 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
1 KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
2 CHINA       CHN
2 LI Guojie 1985 M CHN
2 LI Zhen 1992 M CHN
2 NI Jun 1988 M CHN
2 JIAO Yunlong 1988 M CHN
3 KOREA       KOR
3 KIM Sangmin 1986 M KOR
3 AN Sung Ho 1985 M KOR
3 KWEON Youngjun 1987 M KOR
3 SONG Jae Ho 1990 M KOR
4 HONG KONG, CHINA       HKG
4 LU Min Nicola 1978 M HKG
4 LEUNG Ka Ming 1988 M HKG
4 FONG Hoi Sun 1993 M HKG
4 LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
5 IRAN       IRI
5 SERAJIAN Abdollah 1988 M IRI
5 SEDAGHATY Hamed 1985 M IRI
5 YAGHOUBIAN Ali 1981 M IRI
5 ESMAEILI Mohammad 1991 M IRI
6 JAPAN       JPN
6 MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
6 HIRANO Yoshiki 1989 M JPN
6 YAMADA Masaru 1994 M JPN
6 UYAMA Satoru 1991 M JPN
7 KYRGYZSTAN       KGZ
7 NAUMKIN Evgeny 1982 M KGZ
7 ZHUMABAI ULUU Danushman 1993 M KGZ
7 PETROV Roman 1991 M KGZ
7 CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
8 UZBEKISTAN       UZB
8 KHAMITOV Gayrat 1992 M UZB
8 KNYAZEV Igor 1991 M UZB
8 ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
8 KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
9 AUSTRALIA       AUS
9 ROBINSON Seamus 1975 M AUS
9 BARCHIESI Matteo 1972 M AUS
9 DOLLEY William 1984 M AUS
9 LEWIS James 1989 M AUS
10 KUWAIT       KUW
10 HASSAN Abdullah 1992 M KUW
10 ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
10 ASHKANANI Faisal 1990 M KUW
10 AL ZAMEL Qaisar G 1980 M KUW
11 SINGAPORE       SGP
11 LIM Wei Wen 1985 M SGP
11 KHOO Willie Zi Le 1992 M SGP
11 LING Mikail Tai Huang 1988 M SGP
11 LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
12 MALAYSIA       MAS
12 JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
12 AZROUL FAZLY Mohammed Yusof 1989 M MAS
12 SOHAINI Hasmie 1989 M MAS
12 MOHAMED Mohammad Roslan 1991 M MAS
13 CHINESE TAIPEI       TPE
13 WANG Chi-Chu 1986 M TPE
13 LIN Yung Chun 1991 M TPE
13 CHIN Jui Chi 1988 M TPE
13 HSIEH Po-Hsien 1985 M TPE
14 MONGOLIA       MGL
14 BAYARSAIKHAN Batkhuu 1990 M MGL
14 BATZORIG Batkhuleg 1990 M MGL
14 BATTUMUR Batsuuri 1985 M MGL
14 TSOGGEREL Jigjidsuren 1990 M MGL

Sabel Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KOREA       KOR
1 LEE Rajin 1990 F KOR
1 KIM Jiyeon 1988 F KOR
1 KIM Ara 1992 F KOR
1 YOON Jisu 1993 F KOR
2 CHINA       CHN
2 SHEN Chen 1990 F CHN
2 XIA Min 1987 F CHN
2 ZHU Min 1988 F CHN
2 LI Fei 1992 F CHN
3 KAZAKHSTAN       KAZ
3 POCHEKUTOVA Tamara 1992 F KAZ
3 SERIKBAEVA Zhansaya 1992 F KAZ
3 N SAVITSKAYA Yuliya 1990 F KAZ
3 BEKTURGANOVA Aliya 1989 F KAZ
4 HONG KONG, CHINA       HKG
4 AU Sin Ying 1989 F HKG
4 AU YEUNG Wai Sum 1984 F HKG
4 HO Siu In Jenny 1991 F HKG
4 LAM Hin Wai 1991 F HKG
5 JAPAN       JPN
5 AOKI Chika 1990 F JPN
5 HAMADA Maho 1988 F JPN
5 HIROSE Erika 1987 F JPN
5 KIKUCHI Mika 1985 F JPN
6 CHINESE TAIPEI       TPE
6 LIN Yi Chun 1993 F TPE
6 CHEN Hui Hsuan 1994 F TPE
6 WU Yi Chin 1994 F TPE
6 CHEN Yu Ling 1988 F TPE
7 VIETNAM       VIE
7 BUI Thi Thu Ha 1995 F VIE
7 NGUYEN Thi Thanh Loan 1990 F VIE
7 NGUYEN Thi Le Dung 1985 F VIE
7 LE Bich Ngoc 1991 F VIE
8 SINGAPORE       SGP
8 YAM Felicia Hui Tse 1993 F SGP
8 CHEUNG Sharmaine En-Qi 1992 F SGP
8 LEE Ann Huimin 1991 F SGP
8 LEE Candice Kar Hwei 1997 F SGP
9 AUSTRALIA       AUS
9 BLYTH Lisa 1990 F AUS
9 BENNETT Sally 1979 F AUS
9 TAYLOR Chelsea 1995 F AUS
9 TAYLOR Caitlin 1991 F AUS