Tillbaka till listan

Resultat

2008 Asian Championships
THA Bangkok
24 april 2008 - 29 april 2008

Värja Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KIM Wonjin 1984 M KOR
2 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
3 LI Guojie 1985 M CHN
3 REZAEI TADI Mohammad 1981 M IRI
5 WANG Lei 1981 M CHN
6 KIM Seung Gu 1981 M KOR
7 MOCHIDA Akihisa 1974 M JPN
8 AL AWADI Hamad A 1979 M KUW
9 JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
10 JUNG Jinsun 1984 M KOR
11 KHODOS Sergey 1986 M RUS
12 LU Min Nicola 1978 M HKG
13 ROBINSON Seamus 1975 M AUS
14 YIN Lianchi 1984 M CHN
15 DONG Guotao 1980 M CHN
16 SEDAGHATY Hamed 1985 M IRI
17 YAGHOUBIAN Ali 1981 M IRI
18 ITO Yuki 1986 M JPN
19 HSIEH Po-Hsien 1985 M TPE
20 LAU Kam Tan 1980 M HKG
21 JU Hyun Seung 1983 M KOR
22 NISHIDA Shogo 1982 M JPN
23 OKU Yu 1978 M JPN
24 KATCHIOURINE Serguei 1973 M KGZ
24 MIRDGELILOV Mirsaid 1974 M KGZ
26 ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
27 TSUI Yiu Chung 1978 M HKG
28 KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
29 WU Siu Cheung 1981 M HKG
30 CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
31 LIN Qinghui 1981 M SGP
32 FILINOV Alexandr 1987 M UZB
33 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
34 TENG Chi-Shan 1983 M TPE
35 CHAVALANARUMIT Supoj 1982 M THA
36 KROUNPACH Somroung 1983 M THA
37 FIZE Asgary Siamak 1975 M IRI
38 HEHANUSSA Yetrau Florenzo 1984 M INA
39 SUTHERLAND Alistair 1971 M AUS
40 VICTORINO Avelino 1981 M PHI
41 YANG Kai Fan 1983 M TPE
42 MIRZAEI Mohammad Ali 1989 M QAT
43 HOI Kio Heng 1983 M MAC
44 ALI Salman 1971 M BRN
45 YANG Chih-Jen 1982 M TPE
46 AL ZAMEL Qaisar G 1980 M KUW
47 PAYNE Graham 1954 M NZL
48 MOHD YUNOS Amir Bin 1987 M MAS
49 BUMRUNGNOK Kamonphan 1981 M THA
50 SAW Adrian 1985 M NZL
50 PANTELEEV Sergey 1986 M RUS
52 KHALIFA Khaled 1970 M KUW
53 KHREBTOV Andrei 1977 M RUS
54 PETMONTHIEN Kittipan 1986 M THA
55 LIM Wei Wen 1985 M SGP
56 HASSAN Hassan 1972 M KUW
57 1. omg SALIM Agus 1982 M INA
58 1. omg VISCAYNO Almario 1981 M PHI
59 1. omg AL DOSERI Ahmed 1978 M BRN
60 1. omg LIN Victor Zhixiang 1984 M SGP
61 1. omg DO Huu Cuong 1984 M VIE
62 1. omg ORLOV Pavel 1988 M UZB
63 1. omg AZROUL FAZLY Mohammed Yusof 1989 M MAS
64 1. omg CHAMPLIN Matthew 1986 M AUS
65 1. omg BUSAFAR Salah 1979 M BRN
66 1. omg LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
67 1. omg SAYARI Ali Ibrahim 1988 M QAT
68 1. omg PHAM Quoc Vuong 1984 M VIE
69 1. omg RAMACHANDRAN Ruberchandran S 1987 M MAS
70 1. omg JEMAAN Abdulla 1990 M QAT
71 1. omg KHAMIS Mawaf 1978 M BRN
72 1. omg NGUYEN Tien Nhat 1990 M VIE
73 1. omg ORENDAIN Harris Joseph 1989 M PHI
74 1. omg HARYANA Muhammad Indra 1987 M INA
75 1. omg MACDONALD Kyle 1964 M NZL
76 1. omg IU Ieng Kit 1990 M MAC
77 1. omg NASIR Muhammad 1974 M INA
78 1. omg ROHITH GANGADHAR Thyamagundluratappa 1974 M IND
78 1. omg SURI Sanjeev 1984 M IND
78 1. omg ATOM Shaolin Meitei 1983 M IND

Sabel Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 TAN Xue 1984 F CHN
2 HUANG Haiyang 1985 F CHN
3 HISAGAE Madoka 1979 F JPN
3 LEE Shin Mi 1983 F KOR
5 KIM Keum Hwa 1982 F KOR
6 CHOW Tsz Ki 1982 F HKG
7 CHEN Xiaodong 1988 F CHN
8 YAMAMOTO Seira 1983 F JPN
9 YU Qunli 1984 F HKG
10 SEO Hye Ri 1988 F KOR
11 AU YEUNG Wai Sum 1984 F HKG
12 SAVITSKAYA Yuliya 1990 F KAZ
13 OGINEZAWA Chizuru 1986 F JPN
13 LIM Nona Yean Hong 1974 F SGP
15 STARRAT Sirawalai 1990 F THA
16 URAIPORN Dankamon 1989 F THA
17 BEKTURGANOVA Aliya 1989 F KAZ
18 BAO Yingying 1983 F CHN
19 NGUYEN Thi Thanh Loan 1990 F VIE
20 NGUYEN Thi Le Dung 1985 F VIE
21 FRANQUELLI Joanna 1976 F PHI
22 LAM Hin Wai 1991 F HKG
23 PANG Hui Yi 1994 F TPE
23 SAMABOOT Supanna 1981 F THA
25 BROOKS Jessica 1985 F AUS
26 LIN Yi Chun 1993 F TPE
27 THINGUJAM Diana Devi 1991 F IND
28 KOESWANDI Dessyana 1980 F INA
29 LOW Nelicia Wai Ling 1991 F SGP
30 HUANG Szu Ling 1990 F TPE
31 KHAKIMULINA Aida 1983 F UZB
32 NGUYEN Thi Thuy Chung 1985 F VIE
33 1. omg KVRIVISHVILI Mariya 1984 F KAZ
34 1. omg LEE Lewina Yi Chen 1987 F SGP
35 1. omg CHEN Yu Ling 1988 F TPE
36 1. omg TAY Noelle Li-Zhen 1989 F SGP
37 1. omg PHIMKAEO Nuanchan 1977 F THA
38 1. omg GHAMSARI Aysan 1988 F IRI
39 1. omg NAGARAJ Geeta 1988 F IND
40 1. omg KRISNAMUSI Ika Dutia 1980 F INA
41 1. omg DEHGHAN Leila 1986 F IRI
42 1. omg ALFONSO Mary Rose 1987 F PHI
43 1. omg KARASAWA Chinatsu 1987 F JPN
44 1. omg SAMENI Sara 1985 F IRI
45 1. omg TAADOLKHAH Faemeh 1990 F IRI

Florett Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 OTA Yuki 1985 M JPN
2 ZHU Jun 1984 M CHN
3 LEI Sheng 1984 M CHN
3 ZHANG Liangliang 1982 M CHN
5 FUKUDA Yusuke 1981 M JPN
6 CHIDA Kenta 1985 M JPN
7 LAU Kwok Kin 1977 M HKG
8 NGAN Kwoon Yat Kevin 1983 M HKG
9 HUANG Liangcai 1984 M CHN
10 CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
11 BARTOLILLO Frank 1981 M AUS
12 CHOI Byungchul 1981 M KOR
13 SEGUI Emerson 1977 M PHI
14 FEDYAYEV Roman 1987 M KAZ
15 DOST-MUHAMEDOV Rustan 1981 M UZB
16 ICHIKAWA Kyoya 1983 M JPN
17 REZAEI TADI Javad 1979 M IRI
18 KUMAR Vijay 1981 M IND
19 SAYYAD GHANBARI Hamed 1985 M IRI
20 ZAIRUL ZAIMI Mohd Arsad 1986 M MAS
21 BIN BARDIN Junaidin 1988 M MAS
22 PANCHAN Nontapat 1981 M THA
23 SRISAWAT Phatthanapong 1985 M THA
24 JANG Dong Sub 1986 M KOR
25 SRITANG-ORN Suppakorn 1984 M THA
26 KHASAROUH Ali 1986 M KUW
27 YOO Si Gook 1988 M KOR
28 MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
29 CHU Wing Hong 1987 M HKG
30 ALI Abdullah 1988 M KUW
31 PARK Jae Min 1987 M KOR
32 NAJAFI Hamid 1987 M IRI
33 EBRAHIMI Abdullah 1988 M QAT
34 EBRAHIMI Mohamad 1981 M IRI
35 ALTIRI Mohamed 1989 M QAT
36 AL HAMADI Khalid 1987 M QAT
37 TAJUDDIN Tajuddin 1977 M INA
38 WONG Soi Cheong 1983 M MAC
39 CABANTAC Bryant 1987 M PHI
40 CANLAS Rolando 1981 M PHI
41 TRAN Van Anh 1982 M VIE
42 1. omg SLOWIACZEK Jozef 1988 M AUS
43 1. omg TSAI Chih Hsiung 1983 M TPE
44 1. omg BUI Van Thai 1984 M VIE
45 1. omg AWADH Salman 1986 M KUW
46 1. omg SNELL Karl 1977 M NZL
47 1. omg HOSKINS Michael 1988 M NZL
48 1. omg KUO Chun Yen 1986 M TPE
49 1. omg TAURAN Mohd Noor Iskandar 1985 M MAS
50 1. omg KOH I-Wei Timothy 1988 M MAS
51 1. omg GERMURNICO Arwendi 1988 M INA
52 1. omg FUCANGKOON Thapanun 1988 M THA
53 1. omg YAN Wei Jyun 1987 M TPE
54 1. omg ONGNAM Sovaraj Singh 1987 M IND
54 N 1. omg CHAN U Chun 1977 M MAC
56 1. omg KHONGBANTABAM Sobha Singh 1989 M IND
57 1. omg SYAFIZAL Muhammad 1987 M INA
58 1. omg CLARKE Hamish 1989 M NZL
59 1. omg HUSAINI Iwan 1988 M INA

Värja Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 LI Na 1981 F CHN
2 LUO Xiaojuan 1984 F CHN
3 ZHANG Li 1981 F CHN
3 PARKINSON Amber 1976 F AUS
5 JUNG Hyojung 1984 F KOR
6 RAGUIN Harlene 1983 F PHI
7 NARITA Hiroko 1981 F JPN
8 KIM Bomi 1988 F KOR
9 SKORNEVSKAYA Ekaterina 1982 F RUS
10 YEUNG Chui Ling 1982 F HKG
11 YUNUSBAYEVA Jamilya 1988 F KAZ
12 ABIEVA Mergul 1987 F KGZ
13 SATO Nozomi 1986 F JPN
14 IKEDA Megumi 1979 F JPN
15 LEE Soon Hwa 1990 F KOR
16 LUI Sabrina 1983 F HKG
17 ZHONG Weiping 1981 F CHN
18 CHENG Yuk Han Bjork 1980 F HKG
19 BINSOLAM Janjila 1977 F THA
20 CHEN Yinhua 1979 F TPE
21 TAKA Izumi 1980 F JPN
22 KOSTINA Tatiana 1980 F KGZ
23 CHOI Jung Mi 1988 F KOR
24 BRUZOLA Michelle 1988 F PHI
25 GALVEZ Ma. Del Carmen Elvira 1982 F PHI
25 SIR IDAR Isnawaty 1982 F INA
27 CHEUNG Sik Lui 1989 F HKG
28 RAKHMETOVA Karina 1988 F KAZ
28 TAKHAMWONG Wijitta 1983 F THA
30 YAITSEVSKAYA Julia 1987 F KGZ
31 SHAFIEI LANGARI Atieh Sadat 1988 F IRI
32 WANG Hsiang Chun 1988 F TPE
33 ALAYOUB Lolwa 1980 F KUW
34 NARJALA Lakshmi 1988 F IND
35 HSU Jo-Ting 1990 F TPE
36 AMAHORU Nurul Musfira 1975 F INA
37 HUANG Magdalene Xin´en 1983 F SGP YMC (SGP)
38 IBRAGIMOVA Pakhita 1984 F KAZ
39 1. omg MELBYE Ann Karin 1988 F SGP
40 1. omg ALAYOUB Balsam 1977 F KUW
41 1. omg HANDAYANI Enni 1984 F INA
42 1. omg NADEALI Hamideh 1983 F IRI
43 1. omg ESTIMADA Anna Gabriella 1988 F PHI
44 1. omg TRAN Thi Len 1988 F VIE
45 1. omg NADEALI Vahideh 1987 F IRI
45 1. omg HA Thi Sen 1984 F VIE
47 1. omg DEVI Kabita 1990 F IND
48 1. omg AVEZOVA Firuza 1988 F UZB
49 1. omg SIVARAWUT Thatsaneephan 1982 F THA
50 1. omg CHANG Chialing 1987 F TPE
51 1. omg POORDANA Maryam 1981 F IRI
52 1. omg AL SELMI Hanouf 1977 F KUW
52 1. omg LAN Deidre Ruo Xuan 1989 F SGP
54 1. omg LIM Cheryl 1993 F SGP

Florett Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SUGAWARA Chieko 1976 F JPN
2 SUN Chao 1983 F CHN
3 HUANG Jialing 1982 F CHN
3 SU Wan Wen 1982 F CHN
5 NAM Hyunhee 1981 F KOR
6 JUNG Gil Ok 1980 F KOR
7 ZHANG Lei 1979 F CHN
8 ANTIPOVA Olga 1977 F KAZ
9 RAU Yeu-Chian 1976 F TPE
10 MANCENIDO Michelle 1982 F PHI
11 TO Pui Yin 1981 F HKG
12 FICHSHENKO Irina 1987 F KAZ
13 HALLS Joanna 1973 F AUS
14 LIN Po Heung 1985 F HKG
15 NGUYEN Thi Tuoi 1985 F VIE
16 MATSUKI Hitomi 1985 F JPN
17 TAY Yu Ling 1987 F SGP
18 NISHIOKA Shiho 1989 F JPN
19 MORI Yuki 1984 F JPN
20 NUESTRO Veena Tessa 1980 F PHI
21 LIU Yan Wai 1989 F HKG
22 CHANTASUVANNASIN Nunta 1983 F THA
23 BONNEY-MILLETT Jenny 1960 F AUS
24 SARAH Jade 1987 F AUS
25 ZIYAEVA Gulymira 1988 F UZB
26 POORIYAPAN Nanthip 1989 F THA
27 NG Ruth Yi Lin 1986 F SGP
28 WONG Cheryl Ye Han 1991 F SGP
29 KAZANTSEVA Nataliya 1986 F KAZ
30 CHEUNG Yin Yi 1980 F HKG
30 CHEK Soi Lin 1980 F MAC
32 MONTAZERAN Mahdieh 1987 F IRI
33 RATU Paulany 1976 F INA
34 1. omg CHEN Wan Yu 1988 F TPE
35 1. omg EKAWATI Yulia 1979 F INA
36 1. omg HASANAH Uswatun 1987 F INA
37 1. omg SRISAWAT Darin 1982 F THA
38 1. omg HARVEY Laura 1984 F NZL
39 1. omg GARCIA Ma. Lafayette 1988 F PHI
40 1. omg SER Xue Ling Serene 1988 F SGP
41 1. omg NGUYEN Thi Hoai Thu 1985 F VIE
42 1. omg ARITA Cut Risna 1986 F INA
43 1. omg HASSANLOO Soodeh 1987 F IRI
43 1. omg IN LENG Ng 1985 F MAC
45 1. omg BURAVATDEACHA Tipsuda 1989 F THA
46 1. omg BEHESHTIZADEH Mina 1986 F IRI
47 1. omg ALIPOUR Farnoosh 1989 F IRI

Sabel Herrar Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ZHONG Man 1983 M CHN
2 ZHOU Hanming 1980 M CHN
3 KOTHNY Wiradech 1979 M THA CTG Koblenz (GER)
3 OH Eunseok 1983 M KOR
5 WANG Jingzhi 1982 M CHN
6 CHEN Taotao 1981 M CHN
7 FROLOV Yevgeniy 1982 M KAZ
8 DARVISHIJANI Parviz 1981 M IRI
9 HONG Bum Suk 1981 M KOR
10 KIM Jung Min 1985 M KOR
11 MENDOZA Walbert 1978 M PHI
12 KIM Junghwan 1983 M KOR
13 OGAWA Satoshi 1983 M JPN
14 LAM Hin Chung 1986 M HKG
15 TILENSHIYEV Yeraly 1985 M KAZ
16 TAHERKHANI Hamidreza 1986 M IRI
17 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
18 SATO Takahiro 1984 M JPN
19 CHEN Hui-Tsung 1989 M TPE
20 WALSH James 1988 M AUS
21 KHALAF Mohammed 1984 M KUW
22 KUDO Shinya 1986 M JPN
23 AWADH M. A. Ahmed 1984 M KUW
24 TURLYBEKOV Zhanserik 1985 M KAZ
25 YU PENG Kean 1991 M MAS
26 TRATWONG Kittikhun 1987 M THA
27 HAMAD Sulaiman 1987 M KUW
28 JACINTOS Bonifacio 1986 M PHI
29 TSE Yu Ming 1981 M HKG
30 AL ZAVIRI Fahd 1988 M KUW
31 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
32 EL SIDDIQ Ahmed 1988 M QAT
33 DAVID Chan 1984 M SGP
34 VELEZ Edmon 1920 M PHI
35 KATTANCHAROEN Natee 1983 M THA
36 LIONG Ming Chang 1989 M MAS
37 1. omg GHORBANI GAMASAEI Amin 1986 M IRI
38 1. omg ZHIVITSA Ivan 1987 M KAZ
38 1. omg RIANDY Riandy 1980 M INA
40 1. omg LOW Ho Tin 1992 M HKG
41 1. omg PORNPIPATKUL Peerapong 1990 M THA
42 1. omg LAI Li Shih 1980 M TPE
43 1. omg AMBROSIUS Carla 1996 F GER
44 1. omg ALSAADI Nasr 1988 M QAT
45 1. omg SLAMET Mochamad Fajar 1977 M INA
46 1. omg CHOWDHARY Rashid Ahmed 1980 M IND
47 1. omg LAPIAN Josef 1979 M INA
47 1. omg LOK Ka Fai 1988 M HKG
49 1. omg BARZEGAR Abdoullah 1991 M QAT

Värja Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KOREA       KOR
1 JUNG Jinsun 1984 M KOR
1 KIM Wonjin 1984 M KOR
1 KIM Seung Gu 1981 M KOR
1 JU Hyun Seung 1983 M KOR
2 KAZAKHSTAN       KAZ
2 GRYAZNOV Dmitriy 1985 M KAZ
2 ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
2 PANTELEEV Sergey 1986 M RUS
2 KHODOS Sergey 1986 M RUS
3 CHINA       CHN
3 YIN Lianchi 1984 M CHN
3 DONG Guotao 1980 M CHN
3 WANG Lei 1981 M CHN
3 LI Guojie 1985 M CHN
4 IRAN       IRI
4 SEDAGHATY Hamed 1985 M IRI
4 REZAEI TADI Mohammad 1981 M IRI
4 FIZE Asgary Siamak 1975 M IRI
4 YAGHOUBIAN Ali 1981 M IRI
5 KYRGYZSTAN       KGZ
5 KHREBTOV Andrei 1977 M RUS
5 MIRDGELILOV Mirsaid 1974 M KGZ
5 KATCHIOURINE Serguei 1973 M KGZ
5 CHERNYKH Alexander 1976 M KGZ
6 HONG KONG, CHINA       HKG
6 TSUI Yiu Chung 1978 M HKG
6 LAU Kam Tan 1980 M HKG
6 WU Siu Cheung 1981 M HKG
6 LU Min Nicola 1978 M HKG
7 UZBEKISTAN       UZB
7 KUDAYEV Ruslan 1980 M UZB
7 FILINOV Alexandr 1987 M UZB
7 ORLOV Pavel 1988 M UZB
7 ALEKSANDROV Roman 1989 M UZB
8 JAPAN       JPN
8 OKU Yu 1978 M JPN
8 ITO Yuki 1986 M JPN
8 NISHIDA Shogo 1982 M JPN
8 MOCHIDA Akihisa 1974 M JPN
9 SINGAPORE       SGP
9 LIN Victor Zhixiang 1984 M SGP
9 LIN Qinghui 1981 M SGP
9 LEE Samson Mun Hou 1986 M SGP Blade (SGP)
9 LIM Wei Wen 1985 M SGP
10 KUWAIT       KUW
10 KHALIFA Khaled 1970 M KUW
10 AL ZAMEL Qaisar G 1980 M KUW
10 HASSAN Hassan 1972 M KUW
10 AL AWADI Hamad A 1979 M KUW
11 MALAYSIA       MAS
11 MOHD YUNOS Amir Bin 1987 M MAS
11 AZROUL FAZLY Mohammed Yusof 1989 M MAS
11 JOSHUA KOH I-Jie 1990 M MAS
11 RAMACHANDRAN Ruberchandran S 1987 M MAS
12 PHILIPPINES       PHI
12 VISCAYNO Almario 1981 M PHI
12 VICTORINO Avelino 1981 M PHI
12 ORENDAIN Harris Joseph 1989 M PHI
13 CHINESE TAIPEI       TPE
13 HSIEH Po-Hsien 1985 M TPE
13 TENG Chi-Shan 1983 M TPE
13 YANG Kai Fan 1983 M TPE
13 YANG Chih-Jen 1982 M TPE
14 VIETNAM       VIE
14 PHAM Quoc Vuong 1984 M VIE
14 DO Huu Cuong 1984 M VIE
14 NGUYEN Tien Nhat 1990 M VIE
15 NEW ZEALAND       NZL
15 MACDONALD Kyle 1964 M NZL
15 PAYNE Graham 1954 M NZL
15 SAW Adrian 1985 M NZL
16 INDONESIA       INA
16 NASIR Muhammad 1974 M INA
16 HARYANA Muhammad Indra 1987 M INA
16 SALIM Agus 1982 M INA
16 HEHANUSSA Yetrau Florenzo 1984 M INA
17 THAILAND       THA
17 BUMRUNGNOK Kamonphan 1981 M THA
17 CHAVALANARUMIT Supoj 1982 M THA
17 KROUNPACH Somroung 1983 M THA
17 PETMONTHIEN Kittipan 1986 M THA
18 BAHRAIN       BRN
18 ALI Salman 1971 M BRN
18 AL DOSERI Ahmed 1978 M BRN
18 KHAMIS Mawaf 1978 M BRN
18 BUSAFAR Salah 1979 M BRN

Sabel Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 CHINA       CHN
1 TAN Xue 1984 F CHN
1 CHEN Xiaodong 1988 F CHN
1 HUANG Haiyang 1985 F CHN
1 BAO Yingying 1983 F CHN
2 KOREA       KOR
2 LEE Shin Mi 1983 F KOR
2 SEO Hye Ri 1988 F KOR
2 KIM Keum Hwa 1982 F KOR
3 JAPAN       JPN
3 YAMAMOTO Seira 1983 F JPN
3 OGINEZAWA Chizuru 1986 F JPN
3 HISAGAE Madoka 1979 F JPN
3 KARASAWA Chinatsu 1987 F JPN
4 HONG KONG, CHINA       HKG
4 YU Qunli 1984 F HKG
4 CHOW Tsz Ki 1982 F HKG
4 AU YEUNG Wai Sum 1984 F HKG
4 LAM Hin Wai 1991 F HKG
5 SINGAPORE       SGP
5 LOW Nelicia Wai Ling 1991 F SGP
5 LEE Lewina Yi Chen 1987 F SGP
5 TAY Noelle Li-Zhen 1989 F SGP
5 LIM Nona Yean Hong 1974 F SGP
6 VIETNAM       VIE
6 NGUYEN Thi Le Dung 1985 F VIE
6 NGUYEN Thi Thuy Chung 1985 F VIE
6 NGUYEN Thi Thanh Loan 1990 F VIE
7 KAZAKHSTAN       KAZ
7 BEKTURGANOVA Aliya 1989 F KAZ
7 N SAVITSKAYA Yuliya 1990 F KAZ
7 KVRIVISHVILI Mariya 1984 F KAZ
8 THAILAND       THA
8 URAIPORN Dankamon 1989 F THA
8 PHIMKAEO Nuanchan 1977 F THA
8 STARRAT Sirawalai 1990 F THA
8 SAMABOOT Supanna 1981 F THA
9 PHILIPPINES       PHI
9 FRANQUELLI Joanna 1976 F PHI
9 ALFONSO Mary Rose 1987 F PHI
10 CHINESE TAIPEI       TPE
10 LIN Yi Chun 1993 F TPE
10 CHEN Yu Ling 1988 F TPE
10 PANG Hui Yi 1994 F TPE
10 HUANG Szu Ling 1990 F TPE
11 IRAN       IRI
11 GHAMSARI Aysan 1988 F IRI
11 SAMENI Sara 1985 F IRI
11 TAADOLKHAH Faemeh 1990 F IRI
11 DEHGHAN Leila 1986 F IRI

Florett Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 CHINA       CHN
1 ZHANG Liangliang 1982 M CHN
1 ZHU Jun 1984 M CHN
1 HUANG Liangcai 1984 M CHN
1 LEI Sheng 1984 M CHN
2 JAPAN       JPN
2 ICHIKAWA Kyoya 1983 M JPN
2 OTA Yuki 1985 M JPN
2 FUKUDA Yusuke 1981 M JPN
2 CHIDA Kenta 1985 M JPN
3 KOREA       KOR
3 YOO Si Gook 1988 M KOR
3 CHOI Byungchul 1981 M KOR
3 PARK Jae Min 1987 M KOR
3 JANG Dong Sub 1986 M KOR
4 HONG KONG, CHINA       HKG
4 CHU Wing Hong 1987 M HKG
4 CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
4 NGAN Kwoon Yat Kevin 1983 M HKG
4 LAU Kwok Kin 1977 M HKG
5 KUWAIT       KUW
5 KHASAROUH Ali 1986 M KUW
5 ALI Abdullah 1988 M KUW
5 AWADH Salman 1986 M KUW
6 THAILAND       THA
6 PANCHAN Nontapat 1981 M THA
6 FUCANGKOON Thapanun 1988 M THA
6 SRISAWAT Phatthanapong 1985 M THA
6 SRITANG-ORN Suppakorn 1984 M THA
7 IRAN       IRI
7 REZAEI TADI Javad 1979 M IRI
7 SAYYAD GHANBARI Hamed 1985 M IRI
7 EBRAHIMI Mohamad 1981 M IRI
7 NAJAFI Hamid 1987 M IRI
8 PHILIPPINES       PHI
8 CABANTAC Bryant 1987 M PHI
8 SEGUI Emerson 1977 M PHI
8 CANLAS Rolando 1981 M PHI
9 MALAYSIA       MAS
9 TAURAN Mohd Noor Iskandar 1985 M MAS
9 BIN BARDIN Junaidin 1988 M MAS
9 ZAIRUL ZAIMI Mohd Arsad 1986 M MAS
9 KOH I-Wei Timothy 1988 M MAS
10 QATAR       QAT
10 AL HAMADI Khalid 1987 M QAT
10 EBRAHIMI Abdullah 1988 M QAT
10 ALTIRI Mohamed 1989 M QAT
10 MOHAMMAD Yaser 1990 M KUW
11 INDONESIA       INA
11 GERMURNICO Arwendi 1988 M INA
11 SYAFIZAL Muhammad 1987 M INA
11 TAJUDDIN Tajuddin 1977 M INA
11 HUSAINI Iwan 1988 M INA
12 CHINESE TAIPEI       TPE
12 KUO Chun Yen 1986 M TPE
12 YAN Wei Jyun 1987 M TPE
12 TSAI Chih Hsiung 1983 M TPE
13 NEW ZEALAND       NZL
13 HOSKINS Michael 1988 M NZL
13 CLARKE Hamish 1989 M NZL
13 SNELL Karl 1977 M NZL

Värja Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 CHINA       CHN
1 ZHANG Li 1981 F CHN
1 ZHONG Weiping 1981 F CHN
1 LUO Xiaojuan 1984 F CHN
1 LI Na 1981 F CHN
2 JAPAN       JPN
2 TAKA Izumi 1980 F JPN
2 IKEDA Megumi 1979 F JPN
2 NARITA Hiroko 1981 F JPN
2 SATO Nozomi 1986 F JPN
3 HONG KONG, CHINA       HKG
3 LUI Sabrina 1983 F HKG
3 YEUNG Chui Ling 1982 F HKG
3 CHENG Yuk Han Bjork 1980 F HKG
3 CHEUNG Sik Lui 1989 F HKG
4 KOREA       KOR
4 KIM Bomi 1988 F KOR
4 LEE Soon Hwa 1990 F KOR
4 CHOI Jung Mi 1988 F KOR
4 JUNG Hyojung 1984 F KOR
5 KAZAKHSTAN       KAZ
5 YUNUSBAYEVA Jamilya 1988 F KAZ
5 SKORNEVSKAYA Ekaterina 1982 F RUS
5 IBRAGIMOVA Pakhita 1984 F KAZ
5 RAKHMETOVA Karina 1988 F KAZ
6 KYRGYZSTAN       KGZ
6 YAITSEVSKAYA Julia 1987 F KGZ
6 ABIEVA Mergul 1987 F KGZ
6 KOSTINA Tatiana 1980 F KGZ
7 CHINESE TAIPEI       TPE
7 WANG Hsiang Chun 1988 F TPE
7 CHEN Yinhua 1979 F TPE
7 HSU Jo-Ting 1990 F TPE
7 CHANG Chialing 1987 F TPE
8 PHILIPPINES       PHI
8 RAGUIN Harlene 1983 F PHI
8 GALVEZ Ma. Del Carmen Elvira 1982 F PHI
8 ESTIMADA Anna Gabriella 1988 F PHI
8 BRUZOLA Michelle 1988 F PHI
9 THAILAND       THA
9 SIVARAWUT Thatsaneephan 1982 F THA
9 BINSOLAM Janjila 1977 F THA
9 TAKHAMWONG Wijitta 1983 F THA
10 SINGAPORE       SGP
10 LIM Cheryl 1993 F SGP
10 MELBYE Ann Karin 1988 F SGP
10 HUANG Magdalene Xin´en 1983 F SGP YMC (SGP)
10 LAN Deidre Ruo Xuan 1989 F SGP
11 IRAN       IRI
11 SHAFIEI LANGARI Atieh Sadat 1988 F IRI
11 POORDANA Maryam 1981 F IRI
11 NADEALI Hamideh 1983 F IRI
11 NADEALI Vahideh 1987 F IRI

Florett Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 CHINA       CHN
1 SUN Chao 1983 F CHN
1 SU Wan Wen 1982 F CHN
1 HUANG Jialing 1982 F CHN
1 ZHANG Lei 1979 F CHN
2 JAPAN       JPN
2 NISHIOKA Shiho 1989 F JPN
2 MATSUKI Hitomi 1985 F JPN
2 MORI Yuki 1984 F JPN
2 SUGAWARA Chieko 1976 F JPN
3 KAZAKHSTAN       KAZ
3 FICHSHENKO Irina 1987 F KAZ
3 ANTIPOVA Olga 1977 F KAZ
3 KAZANTSEVA Nataliya 1986 F KAZ
4 HONG KONG, CHINA       HKG
4 TO Pui Yin 1981 F HKG
4 LIN Po Heung 1985 F HKG
4 CHEUNG Yin Yi 1980 F HKG
4 LIU Yan Wai 1989 F HKG
5 VIETNAM       VIE
5 NGUYEN Thi Tuoi 1985 F VIE
5 NGUYEN Thi Hoai Thu 1985 F VIE
6 SINGAPORE       SGP
6 TAY Yu Ling 1987 F SGP
6 WONG Cheryl Ye Han 1991 F SGP
6 SER Xue Ling Serene 1988 F SGP
6 NG Ruth Yi Lin 1986 F SGP
7 THAILAND       THA
7 SRISAWAT Darin 1982 F THA
7 POORIYAPAN Nanthip 1989 F THA
7 CHANTASUVANNASIN Nunta 1983 F THA
7 BURAVATDEACHA Tipsuda 1989 F THA
8 IRAN       IRI
8 BEHESHTIZADEH Mina 1986 F IRI
8 HASSANLOO Soodeh 1987 F IRI
8 MONTAZERAN Mahdieh 1987 F IRI
8 ALIPOUR Farnoosh 1989 F IRI
9 PHILIPPINES       PHI
9 MANCENIDO Michelle 1982 F PHI
9 NUESTRO Veena Tessa 1980 F PHI
9 GARCIA Ma. Lafayette 1988 F PHI
10 INDONESIA       INA
10 EKAWATI Yulia 1979 F INA
10 HASANAH Uswatun 1987 F INA
10 ARITA Cut Risna 1986 F INA
10 RATU Paulany 1976 F INA

Sabel Herrar Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 CHINA       CHN
1 ZHONG Man 1983 M CHN
1 WANG Jingzhi 1982 M CHN
1 ZHOU Hanming 1980 M CHN
1 CHEN Taotao 1981 M CHN
2 KOREA       KOR
2 KIM Jung Min 1985 M KOR
2 OH Eunseok 1983 M KOR
2 KIM Junghwan 1983 M KOR
2 HONG Bum Suk 1981 M KOR
3 IRAN       IRI
3 TAHERKHANI Hamidreza 1986 M IRI
3 ABEDINI Mojtaba 1984 M IRI
3 GHORBANI GAMASAEI Amin 1986 M IRI
3 DARVISHIJANI Parviz 1981 M IRI
4 HONG KONG, CHINA       HKG
4 LOK Ka Fai 1988 M HKG
4 LAM Hin Chung 1986 M HKG
4 LOW Ho Tin 1992 M HKG
4 TSE Yu Ming 1981 M HKG
5 JAPAN       JPN
5 SATO Takahiro 1984 M JPN
5 SHIMAMURA Tomohiro 1984 M JPN
5 KUDO Shinya 1986 M JPN
5 OGAWA Satoshi 1983 M JPN
6 KAZAKHSTAN       KAZ
6 TILENSHIYEV Yeraly 1985 M KAZ
6 FROLOV Yevgeniy 1982 M KAZ
6 TURLYBEKOV Zhanserik 1985 M KAZ
6 ZHIVITSA Ivan 1987 M KAZ
7 THAILAND       THA
7 TRATWONG Kittikhun 1987 M THA
7 PORNPIPATKUL Peerapong 1990 M THA
7 KATTANCHAROEN Natee 1983 M THA
7 KOTHNY Wiradech 1979 M THA CTG Koblenz (GER)
8 PHILIPPINES       PHI
8 VELEZ Edmon 1920 M PHI
8 JACINTOS Bonifacio 1986 M PHI
8 MENDOZA Walbert 1978 M PHI
9 KUWAIT       KUW
9 KHALAF Mohammed 1984 M KUW
9 HAMAD Sulaiman 1987 M KUW
9 AL ZAVIRI Fahd 1988 M KUW
9 AWADH M. A. Ahmed 1984 M KUW
10 BRUNEI DARUSSALAM       BRU
11 QATAR       QAT
11 EL SIDDIQ Ahmed 1988 M QAT
11 BARZEGAR Abdoullah 1991 M QAT
11 ALSAADI Nasr 1988 M QAT
12 INDONESIA       INA
12 LAPIAN Josef 1979 M INA
12 RIANDY Riandy 1980 M INA
12 SLAMET Mochamad Fajar 1977 M INA