Florett Damer Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | GARNERO Sofia | 2006 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
2 | N | DE STEFANO Caterina | 2009 | F | ITA | Capitolina Scherma (ITA) | ||
3 | N | INCORVAIA Laura | 2009 | F | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) | ||
3 | N | ANGELINO Rachele | 2008 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
5 | N | PASETTI Marta | 2006 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
6 | N | LA MANTIA Eleonora | 2008 | F | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
7 | N | CATARZI Eleonora | 2006 | F | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
8 | N | SETTE Francesca | 2009 | F | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
9 | N | GRANDINO Ginevra | 2007 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
10 | N | FIORANI Laura | 2009 | F | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) |
Florett Herrar Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | POZZI Damiano | 2009 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
2 | N | SINOPOLI Joan | 2008 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
3 | N | MAIO Fabrizio | 2009 | M | ITA | Giulio Verne Scherma (ITA) | ||
3 | N | BUONOCORE Andrea | 2004 | M | ITA | Etruria Scherma (ITA) | ||
5 | N | ALTERI Davide | 2009 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
6 | N | SBRACIA Simone | 2004 | M | ITA | Capitolina Scherma (ITA) | ||
7 | N | FORMARO Francesco | 2008 | M | ITA | CS Appio (ITA) | ||
8 | N | BUTTO Riccardo | 2009 | M | ITA | Circ. Svizzero (ITA) | ||
9 | N | BECIANI Emanuele | 2008 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
10 | N | INCHES Massimo | 2009 | M | ITA | Capitolina Scherma (ITA) | ||
11 | N | QUARZO Giulio | 2009 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
12 | N | CECCHI Gianmarco | 2009 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
13 | N | TARDUCCI Federico | 2009 | M | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) |
Värja Damer Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | DI MARIO Angelica | 2006 | F | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
2 | N | PAPA Giulia | 1993 | F | ITA | SC Formia (ITA) | ||
3 | N | FRAGIOTTA Ester | 2000 | F | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
3 | N | MINGIARDI Olivia | 2009 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
5 | N | CELLETTI Flavia | 2004 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
6 | N | FEDELE Esterina | 1998 | F | ITA | Polisportiva Gymnasium Colleferro (ITA) | ||
7 | N | CONTI Martina | 2004 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
8 | N | ARCANGELI Livia | 2009 | F | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) | ||
9 | N | AMBROSINI Sofia | 2005 | F | ITA | Acc. Lame Romane (ITA) | ||
10 | N | D'AVELLI Teresa | 1994 | F | ITA | Soc Dilettantistica Scherma Frosinone (ITA) | ||
11 | N | RACITI Maria Cristina | 1994 | F | ITA | |||
12 | N | DI LIBERTO Margherita | 2008 | F | ITA | Acc. Scherma Lia (ITA) | ||
13 | N | VALENTINO Bice | 2005 | F | ITA | Soc Dilettantistica Scherma Frosinone (ITA) | ||
14 | N | MANCA Floriana Maria | 1998 | F | ITA | Axa Scherma (ITA) | ||
15 | N | CALLOCCHIA Lara | 2008 | F | ITA | SC Formia (ITA) | ||
16 | N | ZAMPARO Viola | 2009 | F | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
17 | N | BROJBAN Melissa | 2008 | F | ITA | Soc Dilettantistica Scherma Frosinone (ITA) | ||
18 | N | PERNA Clarissa | 2008 | F | ITA | |||
19 | N | PIANA Giulia | 2009 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
20 | N | IANNOTTI Lorenza | 2009 | F | ITA | |||
21 | N | PARISELLA Alessia | 2009 | F | ITA | Scherma Fondi (ITA) |
Värja Herrar Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | SABBADINI Nambin | 1995 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
2 | N | CAFAROTTI Lorenzo | 2009 | M | ITA | CdS Anzio (ITA) | ||
3 | N | SACCONE Andrea marco | 2006 | M | ITA | Giulio Verne Scherma (ITA) | ||
3 | N | BONUOMO Stefano | 2007 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
5 | N | VALENTE Giacomo | 2009 | M | ITA | Cus Cassino (ITA) | ||
6 | N | BOATTO Andrea | 2006 | M | ITA | Giulio Verne Scherma (ITA) | ||
7 | N | ROUSE Filippo Kieran | 2009 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
8 | N | SERILLI Matteo | 1992 | M | ITA | SC Rieti (ITA) | ||
9 | N | IEIE Cristian | 2000 | M | ITA | SC Rieti (ITA) | ||
10 | N | SILVESTRI Francesco | 2007 | M | ITA | CS Appio (ITA) | ||
11 | N | DI NOIA Matteo | 2009 | M | ITA | CdS Anzio (ITA) | ||
12 | N | OSSOWSKI Radoslaw | 1976 | M | LUX | CE Sud (LUX) | ||
13 | N | MASSARO Valerio | 1994 | M | ITA | Cus Cassino (ITA) | ||
14 | N | BERNABEI Flavio | 2008 | M | ITA | Roma Fencing (ITA) | ||
15 | N | CECCANI Riccardo | 2008 | M | ITA | Soc Dilettantistica Scherma Frosinone (ITA) | ||
16 | N | YE Leo | 2008 | M | ITA | CdS Anzio (ITA) | ||
17 | N | STEFANETTI Andreas | 2007 | M | ITA | CdS Anzio (ITA) | ||
18 | N | GIGANTE Alessandro | 2005 | M | ITA | Cus Cassino (ITA) | ||
19 | N | PIZZUTI Niccolo' | 2006 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
20 | N | DI GIOVANGIULIO Michele flavio | 2006 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
21 | N | BOATTO Paolo | 1965 | M | ITA | Acc. Scherma Lia (ITA) | ||
22 | N | VENDITTO Mattia | 2008 | M | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
23 | N | SCIFO Giovanni Paolo | 2008 | M | ITA | |||
24 | N | VICINI Giovanni | 2008 | M | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
25 | N | RAGUZZI Adriano | 2008 | M | ITA | CdS Anzio (ITA) | ||
26 | N | MINETTI Luigi | 2006 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
27 | N | GAMBERONI Leonardo | 2007 | M | ITA | Soc Dilettantistica Scherma Frosinone (ITA) | ||
28 | N | RETICO Francesco | 2007 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
29 | N | PERNICE Luca | 2008 | M | ITA | CS Appio (ITA) | ||
30 | N | D'AGOSTINO Leonardo | 2007 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
31 | N | DI SARRO Thomas | 2008 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
32 | N | CIAMBRIELLO Andrea | 2008 | M | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
33 | N | SICA Vincenzo | 1964 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
34 | N | MOSCONI Federico | 2009 | M | ITA | CdS Anzio (ITA) | ||
35 | N | CEDRONE Flavio | 2006 | M | ITA | Circ. Schermistico Romano (ITA) | ||
36 | N | MASSICCI Jacopo | 2000 | M | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
37 | N | CAMPOLI Giacomo | 2008 | M | ITA | Soc Dilettantistica Scherma Frosinone (ITA) | ||
38 | N | MARCHESANO PACE Pietro | 2006 | M | ITA | CdS Anzio (ITA) | ||
39 | N | ALBANESI Daniele | 2009 | M | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
40 | N | PIZZUTI Flavio | 2009 | M | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
41 | N | GIUNTINI Davide | 2006 | M | ITA | Scherma Fondi (ITA) | ||
42 | N | MASTRANTONE Daniele | 2006 | M | ITA | Centro Scherma Latina (ITA) | ||
43 | N | IPPOLITI Riccardo | 2006 | M | ITA | SC Rieti (ITA) | ||
44 | N | PEPE Angelo | 2009 | M | ITA | CdS Anzio (ITA) | ||
45 | N | POSSANZINI Pietro | 1961 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
46 | N | TRAINI Lino | 1986 | M | ITA | |||
47 | N | SALVATI Christian | 2008 | M | ITA | |||
48 | N | ANGELUCCI Emiliano | 1997 | M | ITA | SC Rieti (ITA) | ||
49 | N | SIMONI Nicolò Joseph | 2007 | M | ITA | |||
50 | N | D'AGOSTINO Alessandro | 1961 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) |
Sabel Damer Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | PIROZZOLO Asia | 2009 | F | ITA | Frascati Scherma (ITA) | ||
2 | N | FURCHI' Flavia | 2008 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
3 | N | TRAPANESE Valeria | 1974 | F | ITA | SC Roma (ITA) | ||
3 | N | FELICIONI Marta | 2009 | F | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) |
Sabel Herrar Seniorer Individuell | Historik |
---|
Plats | Status | Poule | Namn | Född | Kön | Nation | Klubb | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | N | TOMASSETTI Tiziano | 2006 | M | ITA | Ss Lazio Scherma Ariccia (ITA) | ||
2 | N | PAVONCELLO Andrea | 2007 | M | ITA | Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori (ITA) | ||
3 | N | CARNEVALE Francesco | 2009 | M | ITA | Comando Aeronautica Militare Roma (ITA) | ||
3 | N | DI PAOLO Luca | 2008 | M | ITA | Virtus Scherma Roma - Lame Tricolori (ITA) | ||
5 | N | CASTRUCCI COTICHINI Luca | 2007 | M | ITA | Circ. Schermistico Romano (ITA) | ||
6 | N | ANGELACCIO Federico | 1992 | M | ITA | Circ. Schermistico Romano (ITA) | ||
7 | N | CARANO Filippo | 2009 | M | ITA | Acc. D Armi Musumeci Greco (ITA) | ||
8 | N | AMORE Federico | 2005 | M | ITA | SC Roma (ITA) | ||
9 | N | TALLO David | 2007 | M | ITA | Olympia Scherma Roma (ITA) | ||
10 | N | TULLI Alessandro amin | 2009 | M | ITA | Circ. Schermistico Romano (ITA) | ||
11 | N | SARCHIONE Andrea | 2008 | M | ITA | Olympia Scherma Roma (ITA) |