Tillbaka till listan

Resultat

Grand Prix Qatar
QAT Doha
28 januari 2022 - 30 januari 2022

Värja Damer Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
3 N KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
3 N CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
5 N KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
6 N EMBRICH Irina 1980 F EST
7 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
8 N SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
9 N SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
10 N VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
11 N PARK Faith 2004 F USA
12 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
13 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
14 N GUZZI VINCENTI Margherita 1990 F USA
15 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
16 N VAN BRUMMEN Anna 1994 F USA ZFC Zürich (SUI)
17 N KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
18 N LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
19 N HOLMES Katharine 1993 F USA
20 N FIAMINGO Rossella 1991 F ITA
21 N RIZZI Giulia 1989 F ITA
22 N VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
23 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
24 N GRADY Miriam 2000 F USA
25 N STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
26 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
27 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
28 N MARZANI Roberta 1996 F ITA
29 N HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
30 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
31 N KHATRI Taniksha 2003 F IND
32 N HUSISIAN Hadley 2003 F USA
33 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA
34 N VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
35 N JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1990 F FRA BONDY AS (FRA)
36 N MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
37 N LUTY Aliya 1999 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
38 N NDOLO Alexandra 1986 F KEN TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
39 N KUUSK Kristina 1985 F EST
40 N LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
41 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
42 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN CER Romont (SUI)
43 N JOYCE Michaela 2004 F USA
44 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
45 N HERMAY Camille 1998 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
46 N FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)
47 N BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
48 N NIXON Catherine 1997 F USA
49 A CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
50 N FERRACUTI Elena 2000 F ITA O.X.I.FLORINAS (GRE)
51 N LIU Charlene 1997 F USA
52 N REMBI Lauren 1992 F FRA BONDY AS (FRA)
53 N BABA Haruna 1997 F JPN
54 N SERSOT Jade 2000 F FRA ST GERMAIN E (FRA)
55 N ROMEO Virginia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
56 N SPAS Anastasiia 1993 F UKR
56 N TAHE Oceane 1997 F FRA GRENOBLE PAR (FRA)
58 N NGOM Helene 1993 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
59 N GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
60 N VAINBERG Sophia 2004 F ISR
61 N ZUIKOVA Veronika 1994 F EST Tallinna Mook (EST)
62 N SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
63 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
64 N FERRARI Marta 1990 F ITA
65 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
66 N WASHINGTON Isis 1993 F USA
67 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
68 N CEBULA Anne 1998 F USA
69 N KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
70 N EMMENEGGER Manon 1997 F SUI ZFC Zürich (SUI)
71 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
72 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
73 N IZZO Iulia 2002 F SUI LUG Lugano (SUI)
74 N MUHARI Eszter 2002 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
75 N BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
76 N EL KORD Camilia 1988 F MAR
77 N DERKACH Anna 1997 F UKR Luhansk (UKR)
78 N SAITO Hana 2002 F JPN
79 N FERNANDEZ CALLEJA Sara 1993 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
80 N SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
81 N CENTENERA Macarena 1994 F ESP VCE-VA (ESP)
82 N YOSHIMATSU Rinka 1998 F JPN
83 N LIN Yik Hei Coco 1995 F HKG
84 N SUZUKI Honami 1994 F JPN
85 N KUROKI Yume 1994 F JPN
86 N CHU Ka Mong 1995 F HKG
87 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
88 N CHAN Tsz Ching 2001 F HKG
89 N VANDINGENEN Aube 2001 F BEL Brussels Fencing Club (BEL)
90 N HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
91 N SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
92 N LANDO Tamara 2002 F ISR
93 N 1. omg PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
94 N 1. omg NARITA Ruka 2000 F JPN
95 N 1. omg BARNES Rachel 2000 F GBR
96 N 1. omg TAMBOVTSEVA Alexandra 2003 F KAZ
97 N 1. omg HISASUE Shiori 1999 F JPN
98 N 1. omg JINDAL Lagan 1999 F IND
99 N 1. omg DUTTA Jyotika 1996 F IND
100 N 1. omg MANOHARAKUMAR SAJITHA Greashma 1997 F IND
101 N 1. omg NAGAI Anna 2002 F JPN
102 N 1. omg SADLER Louise 2001 F GBR
103 N 1. omg NGO NTAT Sarah Florence 1981 F CMR PARIS QDS (FRA)
104 N 1. omg CHAN Wai Ling 1997 F HKG
105 N 1. omg FAVRE Aurore 1999 F SUI FCB Bern (SUI)
106 N 1. omg WASIAK Axelle 2001 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
106 N 1. omg KARDOS Edina 2000 F HUN VASAS Budapest (HUN)
108 N 1. omg MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
109 N 1. omg SHAIK Naziya 2005 F IND
110 N 1. omg GARG Kashvi 2005 F IND
111 N 1. omg TAKAHASHI Erika 2002 F JPN
112 N 1. omg DIAB Sara 2004 F QAT
113 N 1. omg DEVI Kabita 1990 F IND
114 N 1. omg DIAB Haya 2005 F QAT
115 N 1. omg AL-BDULLA Wadha 1997 F QAT
116 N 1. omg WONG Shams 2001 F HKG
117 N 1. omg AL SAADI Alanoud 1993 F UAE Sharjah LC (UAE)
118 N 1. omg AL-ABDULLA Thkrayat 1992 F QAT
118 N 1. omg SINGH Pragya 2003 F IND
120 N 1. omg IBRAHIM Maram 2002 F QAT
F 1. omg AHMAD Afrodtt 1999 F SYR
F 1. omg AL SHARKI Najlaa 1994 F SYR
F 1. omg CHACON Camila 2001 F VEN
F 1. omg VARFOLOMYEYEVA Darja 1999 F UKR Uzhgorod (UKR)

Värja Herrar Seniorer Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N BOREL Yannick 1988 M FRA
2 N GALLY Aymerick 1997 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
3 N DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
3 N VISMARA Federico 1997 M ITA LUG Lugano (SUI)
5 N REIZLIN Igor 1984 M UKR
6 N CANNONE Romain 1997 M FRA COLMAR SR (FRA)
7 N BARDENET Alexandre 1990 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
8 N STANKEVYCH Volodymyr 1995 M UKR KIEW (UKR)
9 N YAMADA Masaru 1994 M JPN
10 N SIKLOSI Gergely 1997 M HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
11 N ZAWROTNIAK Radoslaw 1981 M POL AZS AWF Krakow (POL)
12 N KURBANOV Ruslan 1991 M KAZ
13 N ELSAYED Mohamed 2003 M EGY
14 N KOMATA Akira 1998 M JPN
15 N BAYARD Alexis 1996 M SUI SES Sion (SUI)
16 N ALIMZHANOV Elmir 1986 M KAZ
17 N MINOBE Kazuyasu 1987 M JPN
18 N ELKORD Houssam 1993 M MAR LEVALLOIS (FRA)
19 N CIMINI Gabriele 1994 M ITA CS Pisa Di Ciolo (ITA)
20 N MCDOWALD Curtis 1996 M USA
21 N CUOMO Valerio 1998 M ITA CS Partenopeo (ITA)
22 N RUBES Martin 1996 M CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
23 N SZAPARY Tristan 2001 M USA
24 N PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
25 N RAMIREZ Yeisser 1986 M USA
26 N BESKIN Grigori 1987 M ISR FFF Stockholm (SWE)
27 N TULEN Rafael 1997 M NED s.v. Scaramouche (NED)
28 N FAVRE Hadrien 2001 M SUI FCB Bern (SUI)
29 N BIABIANY Mathias 1994 M FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
30 N FONG Hoi Sun 1993 M HKG
31 N BELLMANN Lukas 1995 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
32 N TULEN Tristan 1991 M NED s.v. Scaramouche (NED)
33 N HEINZER Max 1987 M SUI FGK Küssnacht (SUI)
34 N GAROZZO Enrico 1989 M ITA L.X.THESSALONIKIS (GRE)
35 N KANO Koki 1997 M JPN
36 N BANYAI Zsombor 1996 M HUN VASAS Budapest (HUN)
37 N MALCOTTI Lucas 1995 M SUI SES Sion (SUI)
38 N SYCH Yan 1996 M UKR Kharkiv (UKR)
38 N BERAN Jiri 1982 M CZE SC Praha (CZE)
40 N KOCH Mate Tamas 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
41 N LOYOLA Neisser 1998 M BEL CE Gaumais (BEL)
42 N LUBIENIECKI Wojciech 1999 M POL PTG Sokol Mielec (POL)
43 N ANDRASFI Tibor 1999 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
44 N JURKA Jakub 1999 M CZE Dukla Olomouc (CZE)
45 N ALLEGRE Paul 1996 M FRA NEVERS CE (FRA)
45 N HO Wai Hang 1996 M HKG
47 N SVICHKAR Roman 1993 M UKR Kharkiv (UKR)
48 A FOUGY Nathan 1996 M FRA NORMANDIE EE (FRA)
49 N BUZZACCHINO Gianpaolo 1999 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
50 N HARPER Ido 1991 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
51 N KANG Jisu 1999 M KOR
52 N FURUTA Ikuo 1997 M JPN
53 N CORRENTI Baptiste 1994 M FRA TRAPPES (FRA)
54 N JOHNSTON Calum 1992 M GBR Edinburgh University FC (GBR)
55 N PEREIRA-RAMOS Yulen-Alexander 1995 M ESP COE-M (ESP)
56 N TYMOSHCHENKO Pavlo 1986 M UKR
57 N MAKIIENKO Ievgen 1991 M UKR
58 N HADZIC Alen 1991 M USA
59 N PAOLINI Giacomo 1998 M ITA CS Forlivese (ITA)
60 N HANSEN Jonas 2001 M USA
61 N LOPEZ POURTIER Nelson 1995 M FRA ST GRATIEN (FRA)
62 N STASZULONEK Aleksander 1993 M POL Piast Gliwice (POL)
63 N BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
64 N TYMOSHENKO Ruslan 1990 M UKR
65 N NOLLNER Dylan 1992 M USA
66 N LIM Ho 1998 M KOR
67 N FAVA Alex 1989 M FRA ST GRATIEN (FRA)
68 N SERTAY Yerlik 1998 M KAZ
69 N GUNPUT Satya 1991 M MRI Leon Paul Epee Club (GBR)
70 N NG Ho Tin 1996 M HKG
71 N HUSSON Geoffroy 1993 M BEL La Maison de l'Escrime (BEL)
72 N HASANOV Ruslan 2001 M AZE
73 N FÉROT Francois Xavier 1991 M BEL CE Gaumais (BEL)
74 N TAGLIARIOL Matteo 1983 M ITA
75 N NIGGELER Michele 1992 M SUI LUG Lugano (SUI)
76 N KONGSTAD Conrad Seibæk 1997 M DEN Trekanten København (DEN)
77 N BRINKMANN Marco 1997 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
78 N BODOCZI Nikolaus 1993 M GER FC Offenbach (GER)
79 N ANTKIEWICZ Mateusz 1993 M POL AZS AWF Katowice (POL)
80 N BAKOS Balint 1997 M HUN VASAS Budapest (HUN)
81 N NAGY David 1999 M HUN VASAS Budapest (HUN)
82 N MASUDA Yohito 1999 M JPN
83 N RODNEY Adam 1985 M USA
84 N MARSH Philip 1994 M GBR Bath Sword Club (GBR)
85 N NG Ting Hin 2003 M HKG
86 N GIANNOTTE Flavio 1995 M LUX CE Sud (LUX)
87 N ALSHATTI Abdulaziz 1990 M KUW
88 N SANCHEZ-LETHEM Paul James 1994 M GBR Brixton FC (GBR)
89 N CAPEK Martin 1983 M CZE SC Praha (CZE)
90 N TARANENKO Yuriy 1994 M UKR KIEW (UKR)
90 N HOUSIEAUX Marc 1988 M BEL CE Braine l'Alleud (BEL)
92 N KNUDSEN Kenneth 1997 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
93 N VUORINEN Niko 1989 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
94 N ENGLISH Alexander 2000 M AUS
95 N FUHRIMANN Jonathan 2002 M SUI FCB Bern (SUI)
96 N SVYSTIL Vitaliy 1999 M UKR Lviv (UKR)
97 N AL ZAROONI Khalifa 1996 M UAE Bani Yas SCC (UAE)
97 N PONCIN Nicolas 1998 M BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
99 N COOPER Matthew 1998 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
100 N MURAYAMA Kentaro 1998 M JPN
101 N PAAVOLAINEN Jaakko 1996 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
102 N HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
103 N KULOZIK Julian 1997 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
104 N MÜLLER Leonard Gregor 2002 M SUI SEB Basel (SUI)
105 N RAJENDRAN SHANTHIMOL Sherjin 2002 M IND
106 N PALAZZI Giuliano Franco 2001 M ARG Clement Fencing Academy (QAT)
107 N TEMIRYAEV Alan 2001 M USA
108 N CHINGAKHAM Jetlee Singh 2001 M IND
109 N ZHULINSKIY Nikita 2002 M KAZ
110 N AL DAWOOD Zakaria 1987 M KSA
111 N ABED Faisal 1998 M KSA
112 N PANDEY Shankar 2001 M IND
113 N HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
114 N ALFUDARI Hasan 1996 M KUW SAL (KUW)
115 N CHOONG Joseph 1995 M GBR
115 N WHITE Sean 1996 M USA
117 N JEONG Seyun 1998 M KOR
117 N SARRIO Raul 1993 M ESP CEP-M (ESP)
119 N METRAILLER Clément 1997 M SUI SES Sion (SUI)
120 N PAVLOV Kiril 2001 M KAZ
121 N PREZIOSI Alessio 1999 M ITA CS Imola (ITA)
122 N 1. omg VALLOSIO Andrea 1992 M ITA
123 N 1. omg AL-FADAAQ Jaber 2005 M QAT
124 N 1. omg SINGH Udaivir 1995 M IND
125 N 1. omg GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
126 N 1. omg KUMAR Sunil 1989 M IND
127 N 1. omg AL-DOORI Alaa 1985 M IRQ
128 N 1. omg EAST William 1999 M GBR
129 N 1. omg DUDHARE Ajinkya Ashok 1990 M IND
130 N 1. omg LIM Kang Eun 1999 M KOR
131 N 1. omg LUGONES RUGGERI Jesus Andres 1991 M ARG ANGERS SCO (FRA)
132 N 1. omg GROVER Elliott 1994 M GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
133 N 1. omg WECKERLE Tobias 2000 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
134 N 1. omg ALOMAIRI Khalifah 1998 M KSA
135 N 1. omg MATSUMOTO Ryu 2002 M JPN
136 N 1. omg ASAMI Seiya 2002 M JPN
137 N 1. omg YUMINAGA TAKAYUKI 2005 M JPN
138 N 1. omg SAFAROV Farrukh 2001 M AZE
139 N 1. omg BITSCH Peter 1996 M GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
140 N 1. omg ALMUTAIRI Khalaf 2004 M KUW
141 N 1. omg NONGTHOMBAM Santosh Singh 1995 M IND
141 N 1. omg KOSHMAN Nikita 2002 M UKR KIEW (UKR)
143 N 1. omg ABBAS Mohsin 1992 M IRQ
144 N 1. omg ALHUSSAIN Ahmad Abbas I. 1996 M KSA
144 N 1. omg ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
146 N 1. omg HANINA Saar 1993 M ISR Maccabi Maalot (ISR)
147 N 1. omg EL HAOUARI Abdelkarim 1993 M MAR
148 N 1. omg ALBINALI Abdullah 2001 M KSA
149 N 1. omg LAI Clarence Ka Tsun 1991 M HKG
150 N 1. omg ALDAWOOD Jawad 1999 M KSA
151 N 1. omg PRINZ Niklas 2001 M LUX TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
152 N 1. omg ROGER Zacharie Herve 1995 M MAR ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
153 N 1. omg AL OULAN Mohammed 2006 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
154 N 1. omg AL HAZAA Mohammed 2006 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
155 N 1. omg DEGORCE Aurelien 2000 M GBR SEG Geneve (SUI)
156 N 1. omg ZEITOUN Nicholas 1995 M AUS
157 N 1. omg ABBAS Yousif 2002 M KUW
158 N 1. omg SHUBHAM Shubham 2002 M IND
159 N 1. omg RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
160 N 1. omg SAYED Adnan 1991 M QAT
161 N 1. omg AL QAHTANI Meshaal 2006 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
F 1. omg CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
F 1. omg MIGALLON Guillermo 1993 M ESP COE-M (ESP)
F 1. omg ROMERO Juan Pedro 1992 M ESP CEP-M (ESP)
F 1. omg SCHUMACHER Cooper 1994 M USA