Tillbaka till listan

Resultat

Ciudad de Barcelona
ESP Barcelona
7 februari 2020 - 9 februari 2020

Värja Damer Senior Individuell history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 N LOUIS MARIE Alexandra 1996 F FRA ESCRIME RODEZ AVEYRON (FRA)
3 N GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
3 N KANG Young Mi 1985 F KOR
5 N KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
6 N CHOI Injeong 1990 F KOR
7 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA St. Moritz Fencing Club (SUI)
8 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern (GBR)
9 N MOELLHAUSEN Nathalie 1985 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
11 N HOLMES Katharine 1993 F USA
12 N JUNG Hyojung 1984 F KOR
13 N SONG Sera 1993 F KOR
14 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
15 N TATARAN Amalia 1994 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
16 N PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
17 N POPESCU Ana Maria 1984 F ROU
18 N LIN Sheng 1994 F CHN
19 N SUN Yiwen 1992 F CHN
20 N ZHU Mingye 1992 F CHN
21 N KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
22 N CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
23 N JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1990 F FRA BONDY AS (FRA)
24 N BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
24 N WASHINGTON Isis 1993 F USA
26 N BROVKO Inna 1997 F UKR KIEW (UKR)
27 N NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
28 N BOSCARELLI Francesca 1982 F ITA
29 N KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
30 N SATO Nozomi 1986 F JPN
31 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
32 N SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
33 N VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
34 N HURLEY Kelley 1988 F USA
35 N KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
36 A BESBES Sarra 1989 F TUN ST MAUR VGA (FRA)
37 N HURLEY Courtney 1990 F USA
38 N LEE Hyein 1995 F KOR
39 N KHARKOVA Vlada 1996 F UKR Uzhgorod (UKR)
40 N DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
41 N TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
41 N CISNEROS Sofia 1996 F ESP CE-M (ESP)
43 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
44 N ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX CE Sud (LUX)
45 N EPEE Laurence 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
46 N FOIETTA Nicol 1995 F ITA Chiti Scherma Pistoia (ITA)
47 N MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
48 N LICHAGINA Yulia 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
49 N SOZANSKA Monika 1983 F GER FC Offenbach (GER)
50 N KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
51 N VAN BRUMMEN Anna 1994 F USA ZFC Zürich (SUI)
52 N EMBRICH Irina 1980 F EST
52 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
54 N RIZZI Giulia 1989 F ITA
55 N PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
56 N XU Chengzi 1994 F CHN
57 N KOMATA Shiori 1995 F JPN
58 N MARZANI Roberta 1996 F ITA
59 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
60 N YU Sihan 2001 F CHN SSP (SGP)
61 N KIM Hyang Eun 1991 F KOR
62 N CAGNIN Beatrice 1999 F ITA Lame Trevigiane M Ettore Geslao (ITA)
63 N BRYCH Barbara 2000 F POL UKS Wolodyjowski (POL)
64 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
65 N CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
66 N STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
67 N CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 N MARTYNYUK Daria 1994 F RUS
68 N SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
70 N GUZZI VINCENTI Margherita 1990 F USA
71 N WILASZEK Paulina 1997 F POL SKS Radomysl WLK (POL)
72 N MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
73 N NIXON Catherine 1997 F USA
74 N GUCHMAZOVA Maia 1991 F GEO
75 N KUUSK Kristina 1985 F EST
76 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
77 N MROSZCZAK Anna 1997 F POL RMKS Rybnik (POL)
78 N JANELLI Zofia 2002 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
78 N KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
78 N LAI Jiangling 1996 F CHN
78 N RIEDMÜLLER Vanessa 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
82 N SPAS Anastasiia 1993 F UKR
83 N SHUTOVA Lyubov 1983 F RUS
84 N MURTAZAEVA Aizanat 2001 F RUS
85 N BUKI Lili 2002 F HUN OMS-Tata (HUN)
86 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
87 N DEPANIAN Fanny 1997 F FRA ST GRATIEN (FRA)
88 N VOLLRATH Shirin 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
89 N PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
90 N VANRYSSEL Eloise 1999 F FRA TOULOUSE UC (FRA)
91 N BOZZA Alessandra 1999 F ITA TOISE (ITA)
91 N VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
93 N RUTZ Barbara 1995 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
94 N STAHLBERG Nadine 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
95 N SHI Yuexin 2001 F CHN
96 N VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
97 N EHAB Nardin 1996 F EGY
98 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
99 N ZAMACHOWSKA Aleksandra 1995 F POL KKS Krakow (POL)
100 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
101 N BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC (HUN)
102 N HARADA Saki 2000 F JPN
103 N BABA Haruna 1997 F JPN
104 N SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
105 N PYTKA Kamila 1994 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
106 N NESBITT Hannah 1996 F GBR
107 N LIN Yik Hei Coco 1995 F HKG
108 N BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
109 N OKHOTNIKOVA Irina 1997 F RUS
110 N ALDANA Naiara 1995 F ESP
111 N KIM Chearin 1999 F KOR
111 N VON KERSSENBROCK Diane 1998 F FRA LE CHESNAY (FRA)
113 N MARTINEZ Maria 1983 F VEN
114 N KHAKIMOVA Malika 1996 F UZB
115 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
116 N BAJORUNAITE Paulina 1993 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
117 N CHOI Hyojoo 1993 F KOR
118 N ADEL MORSY Haydy 1999 F EGY
119 N SVYSTIL Yuliya 1995 F UKR Lviv (UKR)
120 N DOIG CALDERON Maria Luisa 1991 F PER
121 N SALMINEN Anna 1995 F FIN Habda Helsinki (FIN)
122 N HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
123 N DE MARCHI Eleonora 1998 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
124 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
124 N FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)
124 N GORAM Melissa 1990 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
127 N NGOM Helene 1993 F FRA BEAUVAIS ACA (FRA)
127 N GNAM Tamara 2000 F HUN TSC (HUN)
129 N OISHI Kanna 1992 F JPN
130 N LEONARD Ariane 2001 F CAN
130 N SIDIROPOULOU-CHRISTODOULOU Niki-Katerina 1974 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
132 N BALAGANSKAYA Ulyana 1993 F KAZ
132 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
134 N ZHARKOVA Evgeniya 2000 F RUS
134 N GUO Zi Shan 2002 F CAN
136 N DI TELLA Isabel 1993 F ARG
137 N KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
137 N OBRAZTSOVA Maria 1996 F RUS
139 N WETZKER Laura Katalin 2002 F HUN
140 N GRIJAK Jana 1999 F SRB MK Silni (SRB)
141 N HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
142 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
143 N FERNANDEZ CALLEJA Sara 1993 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
144 N SYVÄLÄ Ilona 1996 F FIN Habda Helsinki (FIN)
145 N SOUTHERN Emily 1994 F GBR
146 N LABRO Emma 2000 F BEL Flanders Fencing (BEL)
147 N VON DADELSZEN Emma 1997 F CAN
148 N HILLE-DAHL Thale 1994 F NOR Njård Fekting (NOR)
149 N HOPPE MONTANARO Malinka 1993 F CAN
150 N WEITBRECHT Sophia Felis 1997 F GER Heidenheimer SB (GER)
151 N EMMENEGGER Manon 1997 F SUI ZFC Zürich (SUI)
152 N AZUKAITE Vikte 1996 F LTU Gaja-Dvikova (LTU)
153 N SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
154 N DVININA Valeriia 1993 F GEO
155 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
156 N JANKOVA Karolina 1994 F CZE
157 N CHU Ka Mong 1995 F HKG
158 N ZAGALA Jagoda 1994 F POL Piast Gliwice (POL)
159 N MO Victoria 1988 F USA
160 N MESZAROS Noémi 1998 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
161 N YASINSKAYA Kristina 1998 F RUS
162 N NOUNOU Sara 1998 F EGY
163 N VIZEU Victoria 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
163 N GARCIA RODRIGUEZ Ines 1994 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
165 N KUROKI Yume 1994 F JPN
166 N BASSA Francesca 1991 F USA
167 N PIOVESAN SILVA Patrizia 1994 F VEN Los proceres (VEN)
168 N TAKAHASHI Erika 2002 F JPN
169 N NETTO SIMEAO Amanda 1994 F BRA GCC Graciosa (BRA)
170 N FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso (BRA)
171 N ZUGASTI Paula 2002 F ESP CREA-M (ESP)
172 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
173 N MAVRIKIOU Irina 1984 F CYP AKRITES (GRE)
174 N SUZUKI Honami 1994 F JPN
175 N SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
176 N BUECH Kim Jasmin 1995 F SUI SEB Basel (SUI)
177 N SAKOA Gbahi Gwladys 1992 F CIV LIVRY GARGAN (FRA)
178 N PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
179 N CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
180 N BONITO Fabiana 1994 F POR
181 N RAUSCH Ariana 2002 F USA
182 N CHATZISARANTOU Nikoletta 1997 F GRE A.O.ARISTON PAIANIAS (GRE)
183 N ZUIKOVA Veronika 1994 F EST Tallinna Mook (EST)
184 N REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FU Mödling (AUT)
185 N CAMPBELL Tamsyn 2001 F NZL
186 N LAWSON Danielle 1998 F GBR
187 N MASALO Olivija 1999 F LTU Gintarine spaga (LTU)
187 N SERAPINAITE Emilija 1995 F LTU MK Musketiri (CRO)
189 N SPICE Sarah 2000 F NZL DINAN EA (FRA)
190 N SZE Ka Yan 1988 F CAN
191 N VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP SEB Basel (SUI)
192 N MILICIC Andjela 1994 F SRB MK Pobednik (SRB)
193 N DYERKTOR Kamila 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
194 N DOUBOVA Dominika 1990 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
194 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
196 N COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
197 N LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
198 N NABETH Camille 1998 F FRA LYON LEM (FRA)
198 N DIONGUE Ndeye Binta 1988 F SEN
200 N ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
201 N DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
201 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
201 N LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
204 N ASCHEHOUG Irina 1985 F NOR Njård Fekting (NOR)
205 N VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
205 N GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
207 N SLIUSAREVA Sofiia 1999 F UKR KIEW (UKR)
208 N HOU Guangjuan 1994 F CHN
208 N NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
210 N RAMIREZ PEGUERO Violeta 1986 F DOM
211 N DE JONG Cheryl 1995 F NED SC Den Bosch (NED)
211 N KÜTT Laura 1989 F EST ZFC Zürich (SUI)
213 N RAPOSO Dana 2002 F ESP
213 N ENGLERT URRUTIA Melisa Lara 1991 F ARG
215 N AZNAR Laura 2003 F ESP
215 N LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
215 N SWATOWSKA Martyna 1994 F POL AZS AWF Katowice (POL)
218 N YAMADA Ayumi 1992 F JPN
219 N ZIVANOVIC Jovana 1998 F SRB MK Silni (SRB)
220 N TORRENTE Lucia 2001 F ESP CEB-M (ESP)
221 N LUQUE Ana 1995 F ESP CE-M (ESP)
222 N ISIDRO Alba 2000 F ESP
223 N SIVA KUMAR Thhivya Ashti 2001 F SGP YMC (SGP)
224 N 1. omg PEREZ GARCIA Samanta 1989 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
225 N 1. omg MATEOS Maria 1998 F ESP VCE-VA (ESP)
226 N 1. omg LIXANDRU Nicole 2003 F ESP CEB-M (ESP)
227 N 1. omg PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
228 N 1. omg MIZERA Olga 1991 F POL
229 N 1. omg BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
230 N 1. omg CISNEROS Alejandra 1990 F ESP CE-M (ESP)
231 N 1. omg DE PESTEL Amber 1988 F BEL Confrerie Gent (BEL)
231 N 1. omg WANG Xiaoxue 2002 F CHN
233 N 1. omg SCHWANTES Lorana 1982 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
234 N 1. omg LOBERA Teresa 2000 F ESP SA-LO (ESP)
234 N 1. omg PEREZ SIMBOR Sofia 1991 F ESP
234 N 1. omg VERRET Alexanne 1998 F CAN
237 N 1. omg LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
237 N 1. omg PUJOL Anais 2003 F ESP SEA-T (ESP)
239 N 1. omg BATES Cassandra 1986 F USA
240 N 1. omg PEREIRA Ines 1989 F POR
241 N 1. omg ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)
241 N 1. omg KRIEGER Angela 1990 F SUI FGL Luzern (SUI)
241 N 1. omg SAITO Hana 2002 F JPN
244 N 1. omg POSADA Betyumil 1999 F VEN
245 N 1. omg GU Dianna 1984 F AUS
246 N 1. omg JUKIC Paula 1998 F CRO MK Split (CRO)
247 N 1. omg VARVERI Fani 1986 F GRE G.E.FLORINAS (GRE)
248 N 1. omg SASVARIOVA Laura 1999 F SVK
248 N 1. omg BEKEN Solane 2001 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
250 N 1. omg NGO NTAT SARAH Sarah Florence 1981 F CMR PARIS QDS (FRA)
251 N 1. omg VUORINEN Anna 1998 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
251 N 1. omg BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
253 N 1. omg JOHNSON Lucy 1994 F IRL
254 N 1. omg EL KORD Camilia 1988 F MAR
254 N 1. omg JONAS Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
256 N 1. omg OLSEN Sofie Helene 1993 F DEN Trekanten København (DEN)
257 N 1. omg ZHANSUGUROVA Shantal 2001 F KAZ
258 N 1. omg KROESE Roos 1996 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
259 N 1. omg MAYA Danierys 1999 F VEN
260 N 1. omg MULLEN Alisha 1996 F IRL
261 N 1. omg TAMAYO PACHON Angela Maria 1998 F COL
262 N 1. omg PLANT Bethan 1998 F GBR Millfield School (GBR)
263 N 1. omg SIZOO Isaura 1998 F NED s.v. RobbSchermen (NED)
264 N 1. omg COUFALOVA Anna 2000 F CZE BELA POD BEZDEZEM (CZE)
265 N 1. omg STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
265 N 1. omg PATTEN Emily 1998 F AUS
267 N 1. omg DERETIC Dragana 1980 F SRB MK Silni (SRB)
267 N 1. omg MESIC Ana 1998 F CRO CAFC Mladost (CRO)
269 N 1. omg ERIKSSON Caroline 1988 F SWE DIF Stockholm (SWE)
270 N 1. omg GOH Bee Hooi 1982 F MAS
271 N 1. omg VUKOJEVIC Andrea 2002 F CRO MK Split (CRO)
272 N 1. omg VORNANEN Johanna Anni-Maija 1991 F FIN Miekka Miehet (FIN)
273 N 1. omg VIDAL Paula 2002 F ESP SEA-T (ESP)
F 1. omg ASIS Lizzie 1992 F VEN
F 1. omg LUGO Eliana 1985 F VEN

Värja Damer Senior Lag history
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KOREA       KOR
1 N CHOI Injeong 1990 F KOR
1 N KANG Young Mi 1985 F KOR
1 N LEE Hyein 1995 F KOR
1 N SONG Sera 1993 F KOR
2 N CHINA       CHN
2 N SUN Yiwen 1992 F CHN
2 N LIN Sheng 1994 F CHN
2 N YU Sihan 2001 F CHN SSP (SGP)
2 N ZHU Mingye 1992 F CHN
3 N USA       USA
3 N HOLMES Katharine 1993 F USA
3 N HURLEY Kelley 1988 F USA
3 N HURLEY Courtney 1990 F USA
3 N VAN BRUMMEN Anna 1994 F USA ZFC Zürich (SUI)
4 N RUSSIA       RUS
4 N KOLOBOVA Violetta 1991 F RUS
4 N ANDRYUSHINA Tatyana 1990 F RUS
4 N GUDKOVA Tatiana 1993 F RUS
4 N KHRAPINA Violetta 1994 F RUS
5 N HUNGARY       HUN
5 N BORSODY Emma 2000 F HUN BVSC (HUN)
5 N NAGY Kinga 1998 F HUN DVE (HUN)
5 N MUHARI Eszter 2002 F HUN MTK (HUN)
5 N KUN Anna 1995 F HUN OMS-Tata (HUN)
6 N POLAND       POL
6 N KNAPIK-MIAZGA Renata 1988 F POL
6 N PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
6 N ZAMACHOWSKA Aleksandra 1995 F POL KKS Krakow (POL)
6 N RUTZ Barbara 1995 F POL KS Szpada Wroclaw (POL)
7 N FRANCE       FRA
7 N VITALIS Coraline 1995 F FRA LEVALLOIS (FRA)
7 N CANDASSAMY Marie-Florence 1991 F FRA PARIS UC (FRA)
7 N JACQUES ANDRE COQUIN Josephine 1990 F FRA BONDY AS (FRA)
7 N MALLO Auriane 1993 F FRA ST GRATIEN (FRA)
8 N HONG KONG, CHINA       HKG
8 N LIN Yik Hei Coco 1995 F HKG
8 N CHU Ka Mong 1995 F HKG
8 N HSIEH Kaylin Sin Yan 2001 F HKG
8 N KONG Man Wai Vivian 1994 F HKG
9 N ITALY       ITA
9 N NAVARRIA Mara 1985 F ITA St. Moritz Fencing Club (SUI)
9 N SANTUCCIO Alberta 1994 F ITA CS Acireale (ITA)
9 N CLERICI Alice 1996 F ITA CS Fiamme Oro Roma (ITA)
9 N ISOLA Federica 1999 F ITA AS Pro Vercelli (ITA)
10 N GERMANY       GER
10 N NDOLO Alexandra 1986 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N CHRISTMANN Beate 1984 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
10 N MULTERER Ricarda 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 N EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 N ESTONIA       EST
11 N KUUSK Kristina 1985 F EST
11 N BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
11 N KIRPU Erika 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
11 N LEHIS Katrina 1994 F EST En Garde Haapsalu (EST)
12 N SWEDEN       SWE
12 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
12 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N ROMANIA       ROU
13 N VERES Greta 1994 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
13 N BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
13 N TATARAN Amalia 1994 F ROU CS Dinamo Bucuresti (ROU)
13 N PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
14 N EGYPT       EGY
14 N NOUNOU Sara 1998 F EGY
14 N EHAB Nardin 1996 F EGY
14 N ADEL MORSY Haydy 1999 F EGY
15 N SWITZERLAND       SUI
15 N BRUNNER Pauline 1994 F SUI SECH Chaux-de-Fonds (SUI)
15 N FAVRE Angeline 2000 F SUI FCB Bern (SUI)
15 N MOESCHLIN Noemi 1996 F SUI ZFC Zürich (SUI)
15 N STAEHLI Laura 1991 F SUI SEB Basel (SUI)
16 N CANADA       CAN
16 N LEONARD Ariane 2001 F CAN
16 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern (GBR)
16 N VERRET Alexanne 1998 F CAN
16 N GUO Zi Shan 2002 F CAN
17 N UKRAINE       UKR
17 N KRYVYTSKA Olena 1987 F UKR
17 N PANTELYEYEVA Kseniya 1994 F UKR Lviv (UKR)
17 N SHEMYAKINA Yana 1986 F UKR Lviv (UKR)
17 N BEZHURA Dzhoan Feybi 1991 F UKR
18 N JAPAN       JPN
18 N KOMATA Shiori 1995 F JPN
18 N TERAYAMA Tamaki 2002 F JPN
18 N YOSHIMURA Miho 1997 F JPN
18 N SATO Nozomi 1986 F JPN
19 N VENEZUELA       VEN
19 N MARTINEZ Maria 1983 F VEN
19 N PIOVESAN SILVA Patrizia 1994 F VEN Los proceres (VEN)
19 N POSADA Betyumil 1999 F VEN
19 N MAYA Danierys 1999 F VEN
20 N ISRAEL       ISR
20 N GALPER Eva 2002 F ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
20 N BOTVINIK Yana 1998 F ISR Club Modiin (ISR)
20 N DYERKTOR Kamila 2003 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
21 N SPAIN       ESP
21 N FERNANDEZ CALLEJA Sara 1993 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
21 N GARCIA RODRIGUEZ Ines 1994 F ESP [i] CELC-MA (ESP)
21 N KISKAPUSI Dora 1982 F ESP VCE-VA (ESP)
21 N CISNEROS Sofia 1996 F ESP CE-M (ESP)
22 N SINGAPORE       SGP
22 N SIVA KUMAR Thhivya Ashti 2001 F SGP YMC (SGP)
22 N VILLACELLINO Aurora Yingchun 1984 F SGP SEB Basel (SUI)
22 N ABDUL RAHMAN Kiria Tikanah 2000 F SGP
22 N LIM Victoria Ann Xiu Yan 1989 F SGP
23 N CZECH REPUBLIC       CZE
23 N SALIGEROVA Katerina 1999 F CZE TJ Lokomotiva Karlovy Vary (CZE)
23 N DOUBOVA Dominika 1990 F CZE Dukla Olomouc (CZE)
23 N BIELESZOVA Veronika 2002 F CZE SC Praha (CZE)
23 N PECHOVOVA Michala 1990 F CZE USK Praha (CZE)
24 N GREAT BRITAIN       GBR
24 N COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
24 N LAWSON Danielle 1998 F GBR
24 N SMITH TAYLOR Katrina 1991 F GBR Truro Fencing Club (GBR)
24 N SICA Susan Maria 1998 F GBR SS Lazio Scherma Ariccia (ITA)
25 N BELGIUM       BEL
25 N BULTYNCK Anne 2000 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
25 N DE PESTEL Amber 1988 F BEL Confrerie Gent (BEL)
25 N BEKEN Solane 2001 F BEL Les Mousquetaires Cinaciens (BEL)
25 N VANDINGENEN Aube 2001 F BEL K.T.S.C. Catena (BEL)
26 N CHILE       CHI
26 N DIAZ DEL RIO Rosario 2001 F CHI
26 N FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso (BRA)
26 N CIFUENTES Ignacia 2001 F CHI
27 N AUSTRIA       AUT
27 N SCHMIDL Paula 1996 F AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
27 N PANUSCHKA Claudia 1978 F AUT Dynamo Wien (AUT)
27 N LORENZ Therese 1968 F AUT FU Linz (AUT)
27 N ENGEL Christiana 1989 F AUT FK Balmung (AUT)