Tillbaka till listan

Resultat

2019 Svenska mästerskapen för juniorer
SWE Kalmar
23 mars 2019 - 24 mars 2019

Värja Herrar U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 N FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
5 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N RASMUSON Ludvig 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
7 N STRÅLIN Erik 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
9 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
11 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
12 N ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
13 N LINDQUIST Eric 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
14 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
16 N SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N BÖRNE Marcus 2001 M SWE AFC Arvika (SWE)
18 N JONSSON Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
20 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
21 N THÖRN Lukas 2001 M SWE WFF Örebro (SWE)
22 N SILIWANOWICZ Mateusz Konrad 2001 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
23 N STRÖMSÖE Axel 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
24 N ENGSTRAND Theodor 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
25 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
26 N ERIKSSON Isak 2003 M SWE I2 Karlstad (SWE)
27 N JOHANSSON Hjalmar 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
28 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
29 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
30 N STEPHANSSON Joar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
31 N NYHOLM Adam 2003 M SWE NFF Norrköping (SWE)
32 N NORDENSKJÖLD Frans 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
33 N ÅMOT HANSEN Simon 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
34 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
35 N RODIONOV Albert 2001 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
36 N BRANDBERG Hugo 2005 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
37 N ANDERSSON Juan 2003 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
38 N TORESTEN Mikael 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
39 N GLÄNNMAN Samuel 2001 M SWE AFC Arvika (SWE)
40 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
41 N HULT Isac 2004 M SWE GoFK Visby (SWE)
42 N TIBERG Ernest 1999 M SWE AFF Göteborg (SWE)
43 N JÄRESLÄTT Harry 2002 M SWE MF19 Malmö (SWE)
44 N PALMQVIST Elias 2003 M SWE AFiL Lund (SWE)
45 N ASK Theo 2004 M SWE AFiL Lund (SWE)
46 N NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
47 N BOYER Matthew 2001 M GBR LUGI Lund (SWE)
48 N HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
49 N MEBRAHTOM Simon 2002 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
50 N SVENSSON Albin 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
51 N KÄNNGÅRD Gustaf 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
52 N TUNKLEV Edmund 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
53 N CARLSSON Edvin 2001 M SWE KFK Kalmar (SWE)

Värja Damer U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
6 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 N MÅRTENSSON Jenny 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
9 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
10 N FAGERBERG Kerstin 1999 F SWE UF Uppsala (SWE)
11 N SZILASI Isabelle 2005 F SWE GoFK Visby (SWE)
12 N ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
13 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
14 N ANTONSSON Tilda 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
15 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
16 N SENNERLIN HOLM Engla 2004 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
17 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
18 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
19 N GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
20 N BOOBERG Maja 2003 F SWE GoFK Visby (SWE)
21 N FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
22 N LANDGREN Matilda 2002 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
23 N STRÖMBOM Felicia 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
24 N EDMAN Irja 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
25 N LARSSON Evelyn 2000 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
26 N MANN Beatrix 2003 F SWE GoFK Visby (SWE)
27 N FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N RYCKENBERG Linnea 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
29 N ULLTJÄRN Bianca 2002 F SWE LFK Linköping (SWE)
30 N FRANSSON Hedda 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)

Florett Herrar U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
5 N LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
6 N ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
8 N KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
9 N WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
10 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
11 N WESTELIUS Isak 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 N JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
13 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
14 N PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
15 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
16 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
17 N POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
18 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
19 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
20 N STRANDBERG Edvin 2001 M SWE KFK Kalmar (SWE)
21 N LINDVALL Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
22 N TÖNNBERG Douglas 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)
23 N NYBOHM Viktor 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
24 N TÄGTSTRÖM Charlie 2004 M SWE KFK Kalmar (SWE)
25 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
26 N TUFVESSON Viktor 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
27 N LÖFQUIST Rasmus 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
28 N KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE JKS Stockholm (SWE)
29 N HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
30 N TJÄDER Sebastian 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)

Florett Damer U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N JÖNSSON Line 2000 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
6 N MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
7 N KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
8 N CARLSSON Emma 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
9 N ATHLIN Felicia 2003 F SWE EGF Solna (SWE)

Sabel Herrar U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N THOMAS Björn 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
2 N MARINKO Luka Mateja 1999 M SRB GFK Göteborg (SWE)
3 N LILJENSTRÖM Johannes 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 N WEBB Alexander 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
5 N STENBLOM Isak 2004 M SWE LUGI Lund (SWE)
6 N HJORTH DAHLSKOG Max 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
7 N FRIGYESI Gabriel 2005 M SWE LUGI Lund (SWE)

Sabel Damer U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N CEDERLUND Hedda 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N KÓNYA Csenge 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N LUNDGREN Ingrid 2000 F SWE LUGI Lund (SWE)
3 N ÖHMAN Emma 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
5 N DELLENBO Fanny 2001 F SWE LUGI Lund (SWE)
6 N ÖHMAN Inez 2007 F SWE LUGI Lund (SWE)
7 N SVERTEL Enikö 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)

Värja Herrar U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N JONSSON Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N GOFK VISBY       SWE GoFK Visby (SWE)
3 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N HULT Isac 2004 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N STEPHANSSON Joar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N MANCEWICZ Mikolaj 2003 M SWE GoFK Visby (SWE)
4 N UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
4 N ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
4 N RASMUSON Ludvig 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
4 N STRÖMSÖE Axel 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 N GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N WIBERG Carl 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N BECKEMAN Erik 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N FAGERSTEDT Jakob 2004 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N FKC KARLSKRONA 2       SWE FKC Karlskrona (SWE)
7 N TORESTEN Mikael 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
7 N FRIDH Simon 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
7 N LINDQUIST Eric 2002 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
8 N LFK LINKOPING       SWE LFK Linköping (SWE)
8 N HJORTSMARKER Knut 2005 M SWE LFK Linköping (SWE)
8 N ULLTJÄRN Julius 2004 M SWE LFK Linköping (SWE)
8 N ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
9 N MFFG MALMO       SWE MFFG Malmö (SWE)
9 N VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
9 N VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
9 N JOHANSSON Hjalmar 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
10 N AFIL LUND       SWE AFiL Lund (SWE)
10 N PALMQVIST Elias 2003 M SWE AFiL Lund (SWE)
10 N ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
10 N ASK Theo 2004 M SWE AFiL Lund (SWE)
11 N FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N ÅKERSTRÖM Frej 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N STRÅLIN Erik 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N SCHMEKEL Filip 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N SOLEHAV André 2002 M SWE FFF Stockholm (SWE)
12 N LOFK LIDINGO 1       SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N KÄNNGÅRD Gustaf 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N POURMAND Liam 2005 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N POURMAND Nima 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
12 N NORDENSKJÖLD Frans 2004 M SWE LöFK Lidingö (SWE)

Värja Damer U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
1 N ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
1 N GORDON ACHOUR Runa 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
1 N ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
1 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N HAGLUND Emmy 2001 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N KLOPE Kajsa 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N DIF STOCKHOLM DAM       SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N STRÖMBOM Felicia 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N MÅRTENSSON Jenny 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N GOFK VISBY 2       SWE GoFK Visby (SWE)
4 N BOOBERG Maja 2003 F SWE GoFK Visby (SWE)
4 N SZILASI Isabelle 2005 F SWE GoFK Visby (SWE)
4 N MANN Beatrix 2003 F SWE GoFK Visby (SWE)
4 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
5 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N      
6 N KF99 KUNGSBACKA       SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 N MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 N KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 N ANTONSSON Tilda 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
6 N LARSSON Evelyn 2000 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 N UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
7 N FAGERBERG Kerstin 1999 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N FRANSSON Hedda 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 N OFFK OSTERSUND       SWE ÖFFK Östersund (SWE)
8 N EDMAN Irja 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
8 N LANDGREN Matilda 2002 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
8 N RYCKENBERG Linnea 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
8 N STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)

Florett Herrar U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ÄFK STOCKHOLM       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
1 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
1 N PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
1 N ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
1 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N STRANDBERG Edvin 2001 M SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N TÄGTSTRÖM Charlie 2004 M SWE KFK Kalmar (SWE)
2 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N EGF SOLNA       SWE EGF Solna (SWE)
3 N WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N KRÖCKEL Emil 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
4 N ARA HELSINGBORG       SWE ARA Helsingborg (SWE)
4 N EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
4 N JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
4 N MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 N      
5 N TÖNNBERG Douglas 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N WESTELIUS Isak 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N LÖFQUIST Rasmus 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 N      
6 N LINDVALL Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
6 N HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
7 N VF VALLENTUNA       SWE VF Vallentuna (SWE)
7 N TUFVESSON Viktor 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
7 N TJÄDER Sebastian 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
7 N NYBOHM Viktor 2003 M SWE VF Vallentuna (SWE)
8 N EGF SOLNA 2       SWE EGF Solna (SWE)
8 N FASTESSON Rufus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
8 N KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
8 N SVENSSON Albin 2004 M SWE EGF Solna (SWE)