Tillbaka till listan

Resultat

2018 Svenska mästerskapen för juniorer
SWE Örebro
24 mars 2018 - 25 mars 2018

Florett Damer U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
3 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 JÖNSSON Line 2000 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
7 MOBERG Therese 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
8 FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
9 1. omg SAMUELSSON Nora 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
10 1. omg ATHLIN Felicia 2003 F SWE EGF Solna (SWE)

Florett Herrar U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 POPPEL Martin 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
3 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
7 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
8 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
9 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
10 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
11 GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
12 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
13 ANDERSSON Simon 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
14 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
15 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
16 UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
17 STRANDBERG Edvin 2001 M SWE KFK Kalmar (SWE)
18 JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
19 CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
20 WAHLMAN Filip 2002 M SWE EGF Solna (SWE)
21 1. omg VON POST Daniel 2003 M SWE MFFG Malmö (SWE)
22 1. omg HOVANYI Viktor 1999 M SWE EGF Solna (SWE)
23 1. omg KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
24 1. omg NORDSTRÖM Joel 2002 M SWE VF Vallentuna (SWE)
25 1. omg MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
26 1. omg VIBERUD John 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)

Värja Damer U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
3 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
6 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
7 KELLY Judith 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
8 SUNDBERG Emma 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
9 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
10 SJURSETH Isolde 2001 F SWE SAF Solna (SWE)
11 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
12 STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
13 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
14 MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
15 MÅRTENSSON Jenny 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
16 ALTAUZ Julia 2002 F SWE SAF Solna (SWE)
17 HEDBERG Olivia 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
18 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
19 LÖDERUP Natalia 2004 F NOR SIF Nacka (SWE)
20 MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
21 RYCKENBERG Linnea 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
22 FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
23 LARSSON Evelyn 2000 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
24 BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
25 AHLSTRÖM Emma 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
26 FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
27 AMIRELL Miriam 1999 F SWE AFiL Lund (SWE)
28 ANTONSSON Annielle 2002 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
29 NYGÅRDS EKBERG Liv 2004 F SWE SIF Nacka (SWE)
30 ULLTJÄRN Bianca 2002 F SWE LFK Linköping (SWE)
31 FRANSSON Hedda 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
32 HAGLUND Emmy 2001 F SWE KFK Kalmar (SWE)
33 1. omg MEURLINGER Nicole 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
33 1. omg ERIKSSON Agnes 2000 F SWE WFF Örebro (SWE)
35 1. omg ROTH Hedvig 2003 F SWE SAF Solna (SWE)
36 1. omg ULLTJÄRN Louise 2006 F SWE LFK Linköping (SWE)
37 1. omg STRÖMBOM Felicia 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
38 1. omg HJELM Ella 2002 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
39 1. omg EKMAN Ingrid 2003 F SWE FFF Stockholm (SWE)
40 1. omg EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)

Värja Herrar U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 VON POST Joel 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
9 KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 OHLIN Oliver 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
12 KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
13 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
14 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 SCHMEKEL Filip 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
16 STEPHANSSON Joar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
17 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)
19 DEJENFELT Tobias 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
20 ÅMOT HANSEN Simon 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
21 JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
22 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
23 ÅKERSTRÖM Frej 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
24 ARONOWITSCH Zeev 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
25 GUSTAFSSON Viktor 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
26 HÅKANSSON Gustav 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
28 SILIWANOWICZ Mateusz Konrad 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
29 ERIKSSON Markus 2000 M SWE I2 Karlstad (SWE)
30 STRÅLIN Erik 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
32 KARLSSON Hannes 1998 M SWE EFK Eskilstuna (SWE)
33 NYSTRÖM LINDÉ Magnus 1998 M SWE ÖFFK Östersund (SWE)
34 GLÄNNMAN Samuel 2001 M SWE AFC Arvika (SWE)
35 NILSSON Axel 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
36 IHRE-THOMASON Axel 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
36 BÖRNE Marcus 2001 M SWE AFC Arvika (SWE)
38 BILLING Anton 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
39 LUNDEGREN Axel 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)
40 ROTH Edvin 2001 M SWE SAF Solna (SWE)
41 BJÖRKBÄCK Erik 2002 M SWE A6 Jönköping (SWE)
42 ERIKSSON Isak 2003 M SWE I2 Karlstad (SWE)
43 STRÖMSÖE Axel 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
44 ANDERSSON Oscar 2002 M SWE AFiL Lund (SWE)
45 SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
46 JOHANSSON Hjalmar 2001 M SWE MFFG Malmö (SWE)
47 1. omg JIBREUS Herman 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
48 1. omg DANNFORS Karl 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
49 1. omg TIBERG Ernest 1999 M SWE AFF Göteborg (SWE)
50 1. omg NYSTRÖM Carl 2001 M SWE I2 Karlstad (SWE)
51 1. omg PRESTJAN FOGELBERG Fabian 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
52 1. omg THÖRN Lukas 2001 M SWE WFF Örebro (SWE)
53 1. omg WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
54 1. omg GUSTAVSSON Hampus 1998 M SWE A6 Jönköping (SWE)
55 1. omg HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
56 1. omg NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
57 1. omg DIACONITA Octavian 1999 M ROU ARA Helsingborg (SWE)
58 1. omg WIKSTRÖM Joel 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)

Sabel Damer U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 LUNDGREN Ingrid 2000 F SWE LUGI Lund (SWE)
2 JONSSON Mimmi 2001 F SWE UFK Umeå (SWE)
3 SVEDSKOG Lovisa 2004 F SWE WFF Örebro (SWE)
3 KÓNYA Csenge 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
5 ÖHMAN Emma 2006 F SWE LUGI Lund (SWE)
6 1. omg ÖHMAN Inez 2007 F SWE LUGI Lund (SWE)

Sabel Herrar U20 Individuell
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 MARINKO Luka Mateja 1999 M SRB GFK Göteborg (SWE)
2 MALM Erik 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 WEBB Alexander 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 THOMAS Björn 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)
5 LILJENSTRÖM Johannes 2002 M SWE LUGI Lund (SWE)
6 KRONHOLM Leo 2004 M SWE LUGI Lund (SWE)
7 1. omg KHOTCHAROM Pornthep 2000 M SWE UFK Umeå (SWE)
8 1. omg HJORTH DAHLSKOG Max 2003 M SWE LUGI Lund (SWE)

Florett Herrar U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
1 KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
1 LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
1 DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
1 KAJBJER Albin 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
2 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
2 AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 WESTESSON Malte 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 ÄFK STOCKHOLM       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 PIZZIGNACCO Alexander 2000 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 ISAKSSON Hugo 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 ELMFELDT Albin 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
3 PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
4 ARA HELSINGBORG       SWE ARA Helsingborg (SWE)
4 MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
4 PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
4 JÖNSSON Petter 2002 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
4 EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 ÄFK STOCKHOLM 2       SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 ANDERSSON Simon 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 GREN Fredrik 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
5 UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)

Värja Damer U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
1 SUNDBERG Emma 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
1 STRÖMBOM Felicia 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
1 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
2 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
2 ABU EID TJULIN Selma 2002 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
3 MUMM Alice 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 KELLY Judith 2000 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 AHLSTRÖM Emma 2003 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
4 ALTAUZ Julia 2002 F SWE SAF Solna (SWE)
4 SJURSETH Isolde 2001 F SWE SAF Solna (SWE)
4 ROTH Hedvig 2003 F SWE SAF Solna (SWE)
5 KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
5 HAGLUND Emmy 2001 F SWE KFK Kalmar (SWE)
5 FRANSSON Emma 2002 F SWE KFK Kalmar (SWE)
5 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
6 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
6 MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 SAMUELSSON Nora 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 GYLLENSPETZ MUNRO Sigrid 2003 F SWE GFK Göteborg (SWE)
6 SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
7 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
7 FORSLUND Johanna 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 THIM Lovisa 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 FRANSSON Hedda 2001 F SWE UF Uppsala (SWE)
8 OFFK OSTERSUND       SWE ÖFFK Östersund (SWE)
8 RYCKENBERG Linnea 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
8 HJELM Ella 2002 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
8 STENBERG MARQVARDSEN Mette 2001 F SWE ÖFFK Östersund (SWE)
9 DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
9 FREDÉN Anna 2004 F SWE DIF Stockholm (SWE)
9 MÅRTENSSON Jenny 2001 F SWE DIF Stockholm (SWE)
9 EKMAN Alice 2002 F SWE DIF Stockholm (SWE)
10 KF99 KUNGSBACKA       SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 MAANINKA Moa 2004 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 KRANSFORS Filippa 2003 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 ANTONSSON Annielle 2002 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
10 LARSSON Evelyn 2000 F SWE KF99 Kungsbacka (SWE)

Värja Herrar U20 Lag
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
2 HÅKANSSON Gustav 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 KF99 KUNGSBACKA       SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 DEJENFELT Tobias 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 JOHANSSON Alexander 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
3 GUSTAFSSON Viktor 1998 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
4 DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
4 SONTAGH Jakob 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 KELLY Christopher 2003 M SWE DIF Stockholm (SWE)
4 NYMAN Filip 2002 M SWE DIF Stockholm (SWE)
5 A6 JONKOPING       SWE A6 Jönköping (SWE)
5 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
5 BJÖRKBÄCK Erik 2002 M SWE A6 Jönköping (SWE)
5 GUSTAVSSON Hampus 1998 M SWE A6 Jönköping (SWE)
5 BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
6 UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
6 SVERKER Samuel 2001 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 ERIKSSON Filip 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 STRÖMSÖE Axel 2000 M SWE UF Uppsala (SWE)
7 FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
7 ÅKERSTRÖM Frej 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 PRESTJAN FOGELBERG Fabian 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 SCHMEKEL Filip 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
7 STRÅLIN Erik 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 UF UPPSALA 2       SWE UF Uppsala (SWE)
8 DANNFORS Karl 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 MAGNUSSON Gustav 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
8 NILSSON Axel 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 FFF STOCKHOLM 2       SWE FFF Stockholm (SWE)
9 BILLING Anton 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 JIBREUS Herman 2001 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 ULMANEN Kasper 2000 M SWE FFF Stockholm (SWE)
9 WALLENIUS Philip 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 I2 KARLSTAD       SWE I2 Karlstad (SWE)
10 BERGSTRÖM Tobias 2003 M SWE I2 Karlstad (SWE)
10 ERIKSSON Isak 2003 M SWE I2 Karlstad (SWE)
10 NYSTRÖM Carl 2001 M SWE I2 Karlstad (SWE)
10 ERIKSSON Markus 2000 M SWE I2 Karlstad (SWE)
11 WFF OREBRO       SWE WFF Örebro (SWE)
11 OHLIN Oliver 1999 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 SEIKO Pontus 2004 M SWE WFF Örebro (SWE)
11 KUTTI David 2003 M SWE WFF Örebro (SWE)
12 GFK GOTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
12 SILIWANOWICZ Mateusz Konrad 2001 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 VIBERUD John 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
12 LUNDEGREN Axel 2002 M SWE GFK Göteborg (SWE)