Tillbaka till listan

Resultat

Cadet Circuit
DEN København
12 december 2015 - 13 december 2015

Värja Damer U17 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 SCHLIER Zsuzsa 2000 F ROU CSS Tg. Mures (ROU)
2 LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
3 BOS Valentina 1999 F SUI SEB Basel (SUI)
3 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
5 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
6 PLENTY Kenyata 1999 F USA
7 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
8 ELMER Luise 2000 F AUT FUL Linz (AUT)
9 STEWART Tatijana 1999 F USA
10 CANDREVA Greta 2002 F USA
11 PASIN Lara 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
12 TALEN Andra 1999 F EST VK Musketär (EST)
13 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
14 KIM Madeline 2000 F USA
15 THOW Jessica 2000 F USA
16 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
17 KOMAR Sofia 2000 F USA
18 BOCHENKOVA Marina 1999 F USA
19 OYA Nichika 2000 F JPN
20 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
21 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
22 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
23 YEFREMENKO Dariya 1999 F USA
24 LEE Hanna 1999 F USA
25 NIXON Caroline 2000 F USA
26 ENO Megan 2000 F USA
27 CONSTANTINESCU Cristina 2002 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
28 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
29 BARNES Rebecca 1999 F USA
30 BISHOP Catherine 1999 F GBR Plymouth FC (GBR)
31 HARKNESS Anya Caroline 1999 F USA
32 DE BOISGELIN Douce 2000 F GBR
33 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
34 BENEA Bianca 1999 F ROU CSM Oradea (ROU)
35 MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
36 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
37 GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
38 GIL Carlota 1999 F ESP SAES-BU (ESP)
39 BAROSAN Denisa 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 PREDESCU Alexandra 1999 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
40 GRASSO Agata Alberta 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
42 LEONTE Mihaela 2001 F ROU CSS Quarto Buc (ROU)
43 PAPADOPOULOS Maria 1999 F USA
44 O'REILLY Meghan 1999 F USA
45 VERMEULE Emily 2001 F USA
46 FAVRE Angeline 2000 F SUI CES Sierre (SUI)
47 VILLIGER Elin 2001 F SUI ZFC Zürich (SUI)
48 CIAMARRA Paola 2000 F ITA PGSPO - ACCADEMIA SCHERMA SPOLETO (ITA)
49 HISASUE Shiori 1999 F JPN
50 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
51 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
52 AMADOR Marta 1999 F ESP COE-M (ESP)
53 JENSEN Anne-Sofie Skaarup 2000 F DEN Hellerup FK (DEN)
54 CANNIZZARO Alessia 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
55 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
56 SATO SUZUKA 1999 F JPN
57 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
58 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
59 PANFILIO Federica 2002 F ITA LTGGS - Centro Scherma Latina (ITA)
60 BUENO Sofia 1999 F ESP SAES-BU (ESP)
61 CRESTA Francesca 2000 F ITA CS Roma (ITA)
62 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
62 SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
64 MEASSO Eleonora 1999 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
65 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
66 PIVETEAU Anne Clémence 2000 F SUI CAL Lausanne (SUI)
67 ALDADAH Huda 2000 F USA
68 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
69 KAIN Isabel 1999 F USA
70 LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
71 LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
72 BAZZINI Federica 2000 F ITA GIARDINO MILANO (ITA)
73 ARRESE Marina 2000 F ESP CREA-M (ESP)
74 PIERACCIANI Alice 2002 F ITA Pro Novara Scherma (ITA)
75 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
76 MELINTESCU Ana Maria 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
77 HEAPS Jasmine 2000 F GBR
78 GIGLI Morella 1999 F SUI SEG Geneve (SUI)
79 GHICA Andrada 2003 F ROU ACS Stesial (ROU)
79 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
81 GENTILI Lucrezia 2000 F ITA
81 PARODI Valentina 2000 F ITA C. Pompilio Genova (ITA)
83 GENNARI Anna 2002 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
84 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
84 BARBIERI Matilde 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
86 WATKINS Abigail 2001 F GBR
86 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
88 VOGEL Ainhoa 2001 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
89 LANDTE Constanze 2000 F GER MTV Saalfeld (GER)
90 LOPEZ DE LA PENA Paula 1999 F ESP CEB-M (ESP)
91 PASQUALI Annalisa 2001 F ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
92 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
93 BERGER Synne 1999 F NOR Stavanger FK (NOR)
94 JIMENEZ CEBADA Ana Isabel 1999 F ESP SAMA-M (ESP)
95 LOUIS Avery 2001 F GBR
96 KIRSCHNER Elena 2002 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
97 GRECO Silvia 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
98 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
99 BRACALE Lidia Sofia 2000 F ITA C.N. Posillipo Napoli (ITA)
100 DE LIEDEKERKE Larissa 1999 F GBR Escrime Academy (GBR)
101 GRABHER Antonia 2001 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
102 SIHVO Vilhelmiina 2000 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
103 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
103 GRASSOV Alba 1999 F DEN Hellerup FK (DEN)
105 MUTO Mizuki 1999 F JPN
105 VITELLI Asja 2000 F ITA ASD Methodos (ITA)
107 CHIBA Kei 2001 F JPN
108 HAMEL Mascha 2001 F GER FG Segeberg (GER)
109 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
109 GRAMAGE Blanca 2000 F ESP SAES-BU (ESP)
111 PENARANDA Mar 1999 F ESP ECC-BU (ESP)
112 GABUTTI Emilie 2002 F SUI [i] SAL Lugano (SUI)
113 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
114 GIORDANO Giorgia 2001 F BRA CAP Paulistano (BRA)
115 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
115 GIANNINI Emma 2000 F ITA MANGIAROTTI MILANO (ITA)
115 MONSCHEIN Julia 1999 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
115 KNOWLES Rebecca 1999 F GBR Swindon Fencing Club (GBR)
119 1. omg IBANEZ Celia 2000 F ESP SAMA-M (ESP)
120 1. omg EROL Poyraz 2000 F TUR
121 1. omg O'NEILL Eimear 1999 F IRL
122 1. omg OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
123 1. omg JANSSEN Emma Louisa Marie 1999 F GER FG Segeberg (GER)
123 1. omg PIETSCHMANN Jeanne 1999 F LUX CE Sud (LUX)
125 1. omg CAGLAR Ruya Melisa 1999 F TUR
126 1. omg KUNA Jana 2000 F CRO
127 1. omg KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
128 1. omg TOSCANO Ilaria Sofia 2001 F ITA US Pisascherma (ITA)
128 1. omg PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
130 1. omg ERIS Zeynep Begum 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
131 1. omg STILLER Zarina 2002 F DEN Glostrup FK (DEN)
132 1. omg PALANO Elena 2000 F GBR
133 1. omg RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
134 1. omg KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN
135 1. omg STAHNKE Anna 1999 F GER FG Segeberg (GER)
136 1. omg PELTONEN Anna 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
136 1. omg BALCIOGLU Elif 1999 F TUR
136 1. omg MJELDHEIM Thea 1999 F NOR Bergens FK (NOR)
139 1. omg ADA Melis 2001 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
140 1. omg DILIUNAITE Kamile 1999 F NOR Bygdø FK (NOR)
141 1. omg CELIKBILEK Rahime 2001 F TUR Afkar ESK (TUR)
142 1. omg KOZIKOGLU Itir Mukadder 2001 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
143 1. omg YUKEB Selen 1999 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
143 1. omg SARPKAYA Lal 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)
145 1. omg OZDEMIR Sumeyye 2002 F TUR Afkar ESK (TUR)
146 1. omg KIRMAN Elif 2002 F TUR Afkar ESK (TUR)
147 1. omg SOYTEKIN Guler 2002 F TUR Afkar ESK (TUR)

Värja Herrar U17 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 WILSON Nicolas 1999 M USA
2 MACSKA Adam 2000 M ROU CS Satu Mare (ROU)
3 BIRO David 1999 M ROU CSS Tg. Mures (ROU)
3 BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
5 ARMALEO Filippo 2002 M ITA C. Pompilio Genova (ITA)
6 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
7 GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
8 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
9 MAGNI Mattia 2000 M ITA MIPIT - Scherma Cariplo Piccolo Teatro Milano (ITA)
10 WILSON Sean 1999 M USA
11 EL CHOUEIRY Antoine 1999 M LBN
12 EWART Stephen 1999 M USA
13 MASUDA Yohito 1999 M JPN
14 TAJIRI Kodai 1999 M JPN
15 BELOZEROV Mikhail 2000 M RUS
16 MACLENNAN Robert 1999 M GBR
17 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
18 THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
19 GUERRIERO Giorgio 2001 M ITA CS IVREA (ITA)
20 KOGAN Aaron 1999 M USA
21 BELIANINOV Daniil 1999 M RUS
22 GRIFFITHS Ryan 2000 M USA
23 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
24 SPIRIN Mikhail 2000 M RUS
25 KRAVITZ Zachary 1999 M USA
26 TSOKAS Asterios 1999 M GRE O.X.I.FLORINAS (GRE)
27 LEONE Francesco 2000 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
28 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
29 BOGERT Alexander 1999 M USA
30 GEITUNG Tomas 2000 M NOR Bergens FK (NOR)
31 COLE Elias 1999 M USA
32 ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
33 KESAEV Alan 1999 M RUS
34 BELOT Antoine 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
35 FAVARO Andrea 1999 M ITA ASU Udine (ITA)
36 DI VEROLI Davide 2001 M ITA G. VERNE SCHERMA (ITA)
37 MECKE Cedric 2000 M USA
38 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
38 CHMUT Anton 2000 M USA
40 BARTELEMY Rollan 2000 M RUS
41 BECKER Olivier 1999 M LUX CE Sud (LUX)
42 RAEDER Anton 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
43 LEE Andrew 1999 M USA
44 WEBER Sebastian 2000 M SUI SEB Basel (SUI)
45 STORMARK Joergen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
46 RUDYKH Daniil 1999 M RUS
47 PUCHACHER Felix 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
48 SIMONATO Franco Alchiede 2000 M ITA PAACC - Accedemia Scherma Palermo (ITA)
49 PANIN Ivan 1999 M RUS
50 LUSTI Hannes 1999 M SUI ZFC Zürich (SUI)
51 HERBST Eliot 2000 M USA
51 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
53 SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
54 TELLNES Jesper 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
55 NAVARRO Yago 1999 M ESP CNE-NA (ESP)
56 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
57 RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
58 DJATSUK Filipp 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
59 SERDIUK Dmitriy 1999 M RUS
60 FORAMITTI Lorenzo 2001 M ITA ASU Udine (ITA)
61 PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
62 BOEHNKE Joram 2000 M GER 1.SC Norderstedt (GER)
63 PANIN Timofey 1999 M RUS
64 KREMSLEITHNER Michael 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
65 NIETO Guillermo 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
66 CROUSE Ulfric 2000 M USA
67 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
68 SARMA Amit 1999 M USA
69 HEAD Connor 1999 M GBR Whitgift School (GBR)
70 DYMBE Simen 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
71 DAHLBO Benjamin 2001 M NOR Njård Fekting (NOR)
72 HATTINGER Jakob 1999 M AUT FUL Linz (AUT)
73 LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
74 BALMORI Diego 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
74 PAAVOLAINEN Väinö 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
76 TOMASELLI Guglielmo 2000 M ITA CUS Catania (ITA)
77 ALARCIA Daniel 1999 M ESP VCE-VA (ESP)
78 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
78 SELLS Alexander 2000 M AUS
80 DICKINSON Matthew 1999 M GBR Laszlo (GBR)
81 BIRKENMAIER Marco 1999 M GER VFB Friedrichshafen (GER)
82 COOK Noah 1999 M GBR
83 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
84 TALAN Jan 2000 M GER TV Augsburg (GER)
85 PAKHNYUK Vyacheslav 1999 M RUS
86 SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
87 ROTH Charles 1999 M USA
88 CERRUTI Stefan 1999 M SUI SES Sion (SUI)
89 HANSSON Rasmus 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
90 LINDVALL Gustav 2001 M SWE GoFK Visby (SWE)
91 TIHANE Jüri 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
92 MALAGUTI Marco 2001 M ITA AS Bernardi Ferrara (ITA)
93 PYSCHIK Paul-Philipp 1999 M GER Frankfurter TV (GER)
94 PAJU Raul 1999 M EST En Garde Haapsalu (EST)
95 FERMOR Henry 1999 M GER FG Segeberg (GER)
96 LONGO Cristian 2001 M ITA CATANIA SCHERMA (ITA)
97 SOERUM Jens 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
98 BERMEJO Noe 2000 M ESP VCE-VA (ESP)
99 THEWANGER Emil 1999 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
99 KOROVIN Igor 2000 M RUS
101 TAYLOR Joseph 1999 M USA
102 MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
103 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
104 LACH Lukas 1999 M AUT UWK Graz (AUT)
105 MORIYA So 1999 M JPN
106 PAUL Dominic 2000 M GBR
106 MARCHETTI Matteo Stefano 2001 M ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
106 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
109 WEIRUP GRAM Rasmus 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
110 AL SULAITI Ali 2001 M QAT
111 WILLCOX Joshua 2001 M GBR
112 ELIZARI Inigo 1999 M ESP CNE-NA (ESP)
113 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
114 EAST William 1999 M GBR
115 LAO Mattias 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
116 SOLA Jakov 1999 M CRO MK Split (CRO)
117 LAURMANN Kaspar Joonas 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
118 MORRIS George 1999 M GBR
119 NISHIGAKI Shoichiro 1999 M JPN
120 DVIR Ido 2000 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
121 OZOLCER Aras 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
122 SAVIOLO Luca 1999 M ITA AS Pro Vercelli (ITA)
122 CALDERON Diego 2000 M ESP COE-M (ESP)
124 SKOGSTER Moritz 1999 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
125 BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
126 AAGAARD Mads 2000 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
127 SKALS Oscar Juul 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
128 DENELEY Liam 1999 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
129 TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
129 DYRSETH Brage 2001 M NOR Bergens FK (NOR)
131 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
132 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
133 EEG Svend Markus 2000 M NOR Stavanger FK (NOR)
134 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
135 PETERSEN Magnus 1999 M DEN JAF Arhus (DEN)
136 ALFHEIM Fabian 1999 M NOR Bergens FK (NOR)
137 SLUTZKIN David 1999 M ISR Club Modiin (ISR)
138 SHEPHERD Billy 2000 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
139 HÄMÄLÄINEN Roni 1999 M FIN Porvoon Miekkailijat (FIN)
140 BORRUAT-KAWASAKI Victor 2000 M SUI CAL Lausanne (SUI)
141 BUYAN Rahmi Kaan 1999 M TUR
142 SKOGSTER Amos 2000 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
143 GSTETTNER Michel 2001 M AUT FTSJF Feldkirch (AUT)
144 HALD Andreas 2002 M DEN Hellerup FK (DEN)
145 BOROWSKI Ben-Nicolas 2001 M GER FG Segeberg (GER)
146 KATO Masami 1999 M JPN
147 CHAO Kevin 2000 M USA
148 ASAMI Seiya 2002 M JPN
149 1. omg KOGLER Marco 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
150 1. omg KRITIKOS Dimitrios 2001 M GRE O.S.KIFISSIA (GRE)
151 1. omg SCHMIDLI Nicky 2000 M SUI SES Sion (SUI)
152 1. omg LE QUANG HUY Phileas Rubaek 2000 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
153 1. omg BJÖRKBÄCK Nils 2000 M SWE A6 Jönköping (SWE)
154 1. omg GABRIOLO Alessandro 2001 M ITA TOISE (ITA)
155 1. omg KLEMEN Marco 1999 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
155 1. omg FUCILE Andrea 1999 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
157 1. omg LOMBARDO Theodore 2000 M USA
158 1. omg AL-MALKI Saoud 2001 M QAT
159 1. omg AL-BADER Yousef 2001 M QAT
160 1. omg SEPP Tony 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
160 1. omg AL-MULLA Khalid 2000 M QAT
162 1. omg LUNDH Oscar 1999 M SWE [i] FKK Arvika (SWE)
163 1. omg BENDIKSEN Casper 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
164 1. omg WAKE James 2000 M GBR
164 1. omg SCHIER Pascal 1999 M GER MTV Saalfeld (GER)
166 1. omg PILIPENKO Anders 1999 M NOR Bygdø FK (NOR)
166 1. omg DAHLE Bo 2000 M NOR Njård Fekting (NOR)
166 1. omg HEIM Christian 2000 M ITA Circolo Nautico Posillipo (ITA)
169 1. omg JEPPESEN Tobias 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
170 1. omg KNECHTL David 2002 M AUT GFU Graz (AUT)
171 1. omg AUERBACH Mikkel 1999 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
172 1. omg HAURI Ian 2002 M SUI SEG Geneve (SUI)
173 1. omg BERNSEN Christoffer Leth 2000 M DEN Hellerup FK (DEN)
174 1. omg DANDANELL PETERS Ulrik 2000 M DEN FFF Stockholm (SWE)
175 1. omg JENSEN August Lindstrom 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
176 1. omg PENARANDA Javier 1999 M ESP ECC-BU (ESP)
176 1. omg MCKENDRY Fergus 1999 M GBR Wellington Swords (GBR)
176 1. omg TASSINARI Pietro 2001 M ITA PRO VERCELLI (ITA)
179 1. omg EMULER Kerem 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
180 1. omg EFE Sebati Eren 1999 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
181 1. omg CIUCCI Giorgio 2002 M ITA RMSAB - GYMNASIUM Sabatia A.S.D. (ITA)
182 1. omg ERDA Batu 2001 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
183 1. omg PFLUG VON DER OSTEN Jonas 2001 M DEN Hellerup FK (DEN)
184 1. omg CHRISTIANSEN Heino 1999 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
185 1. omg OZCELIK Veli 2001 M TUR Afkar ESK (TUR)
186 1. omg CAGLAYAN Ertugrul 2004 M TUR Afkar ESK (TUR)

Värja Mixed U17 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 ISRAEL       ISR
1 GAVRIELKO Nikol 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
1 KANEVSKI Vera Maia Devi 1999 F ISR Maccabi Maalot (ISR)
1 LEIBA Saar 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
1 GALPER Stanislav 1999 M ISR Maccabi Jerusalem (ISR)
2 ESTONIA       EST
2 TARGAMAA Carmen-Lii 2001 F EST En Garde Haapsalu (EST)
2 BOBROV Ilian 2000 M EST SBSK Draakon (EST)
2 LOIT Karoliine 2000 F EST VK Musketär (EST)
2 DJATSUK Filipp 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
2 GEDZO Andzej 1999 M EST SBSK Draakon (EST)
2 SKOBLOV Sandra 2001 F EST IREM (EST)
3 USA       USA
3 YEFREMENKO Dariya 1999 F USA
3 EWART Stephen 1999 M USA
3 WILSON Sean 1999 M USA
3 STEWART Tatijana 1999 F USA
4 SWITZERLAND       SUI
4 FAVRE Aurore 1999 F SUI CES Sierre (SUI)
4 BONFERRONI Gabriel 1999 M SUI SEG Geneve (SUI)
4 GERINI Luca 2000 M SUI SEVM Vevey (SUI)
4 MASSEREY Solene 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
5 USA 2       USA
5 O'REILLY Meghan 1999 F USA
5 KOMAR Sofia 2000 F USA
5 THEIN-SANDLER Adrien 1999 M USA
5 CROUSE Ulfric 2000 M USA
6 USA 3       USA
6 ENO Megan 2000 F USA
6 NIXON Caroline 2000 F USA
6 WILSON Nicolas 1999 M USA
6 BOGERT Alexander 1999 M USA
7 JAPAN       JPN
7 NISHIGAKI Shoichiro 1999 M JPN
7 TAJIRI Kodai 1999 M JPN
7 SATO SUZUKA 1999 F JPN
7 HISASUE Shiori 1999 F JPN
7 MASUDA Yohito 1999 M JPN
7 OYA Nichika 2000 F JPN
8 GREAT BRITAIN       GBR
8 ANDREWS Benjamin 2001 M GBR Plymouth FC (GBR)
8 WOODHOUSE Eliza 1999 F GBR
8 MORRIS George 1999 M GBR
8 SUMMERS Charlotte 2000 F GBR Redhill and Reigate EC (GBR)
9 USA 6       USA
9 BEDDINGFIELD Catherine 2000 F USA
9 KIM Madeline 2000 F USA
9 CHMUT Anton 2000 M USA
9 CHAO Kevin 2000 M USA
10 SWEDEN       SWE
10 LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
10 EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
10 MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
10 LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
10 POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
11 USA 4       USA
11 THOW Jessica 2000 F USA
11 SARMA Amit 1999 M USA
11 LOMBARDO Theodore 2000 M USA
11 PAPADOPOULOS Maria 1999 F USA
12 ITALY       ITA
12 GRECO Silvia 2000 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
12 LEONE Francesco 2000 M ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
12 LOMBARDI Marta 2001 F ITA CUS Pavia Scherma (ITA)
12 SIMONATO Franco Alchiede 2000 M ITA PAACC - Accedemia Scherma Palermo (ITA)
13 USA 5       USA
13 PIRKOWSKI Amanda 2002 F USA
13 KRAVITZ Zachary 1999 M USA
13 HARKNESS Anya Caroline 1999 F USA
13 HERBST Eliot 2000 M USA
14 ITALY 3       ITA
14 FAVARO Andrea 1999 M ITA ASU Udine (ITA)
14 MAJDANDZIC Andrea 2000 F CRO CAFC Mladost (CRO)
14 PANEDA Victoria 2000 F ESP COE-M (ESP)
14 BALZANO Marco 2000 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
14 GAETANI Giulio 2000 M ITA AS Marchesa Torino (ITA)
15 SWEDEN 2       SWE
15 ENGDAHL Sophie 2000 F SWE FFF Stockholm (SWE)
15 LINDVALL Gustav 2001 M SWE GoFK Visby (SWE)
15 FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
15 SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
15 LÖFVENBERG Sara 2000 F SWE LjFK Ljungby (SWE)
16 ESTONIA 2       EST
16 PAJU Raul 1999 M EST En Garde Haapsalu (EST)
16 TALEN Andra 1999 F EST VK Musketär (EST)
16 LAURMANN Kaspar Joonas 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
16 LAO Mattias 2000 M EST En Garde Haapsalu (EST)
16 KUZNETSOVA Jelizaveta 2000 F EST IREM (EST)
17 GREAT BRITAIN 3       GBR
17 RUSSELL James 1999 M GBR Royal Tunbridge Wells (GBR)
17 DE LIEDEKERKE Larissa 1999 F GBR Escrime Academy (GBR)
17 MACLENNAN Robert 1999 M GBR
17 GRIMSHAW Rose 1999 F GBR
18 FINLAND       FIN
18 TIHANE Jüri 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 FOGDE Julia 2000 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 JAAKKOLA Outi 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
18 TAURIAINEN Topias 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
19 ISRAEL 2       ISR
19 DVIR Ido 2000 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
19 HECHT Dar 2000 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
19 SHITRIT Ron 1999 M ISR Maccabi Hod Hasharon (ISR)
19 SAADUN Lior 2000 F ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
19 SLUTZKIN David 1999 M ISR Club Modiin (ISR)
20 SWITZERLAND 2       SUI
20 CERRUTI Stefan 1999 M SUI SES Sion (SUI)
20 LUTIN Antoine 2000 M SUI SES Sion (SUI)
20 MOTTAZ Celine 1999 F SUI SEVM Vevey (SUI)
20 LUNA Alessandra 2000 F SUI ZFC Zürich (SUI)
21 ITALY 2       ITA
21 TOSCANO Ilaria Sofia 2001 F ITA US Pisascherma (ITA)
21 MARCHETTI Matteo Stefano 2001 M ITA MIBRE- Ass Scherma Bresso (ITA)
21 FUCILE Andrea 1999 M ITA CESAN - Club Scherma San Nicola (ITA)
21 BARBIERI Matilde 2000 F ITA US Pisascherma (ITA)
21 FORAMITTI Lorenzo 2001 M ITA ASU Udine (ITA)
22 GREAT BRITAIN 2       GBR
22 WILLCOX Joshua 2001 M GBR
22 PAUL Dominic 2000 M GBR
22 OIEN Jacqueline 2001 F GBR Haverstock Fencing Club (GBR)
22 SHEFFIELD Laura 2000 F GBR Brixton FC (GBR)
23 FINLAND 2       FIN
23 KILJANDER Oskar 1999 M FIN Turun Miekkailijat (FIN)
23 PÖYSTI Laura 2002 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 SAVELAINEN Joonas 1999 M FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
23 PELTONEN Anna 1999 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
23 SIHVO Vilhelmiina 2000 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
24 GREAT BRITAIN 6       GBR
24 LOUIS Avery 2001 F GBR
24 MCKENDRY Fergus 1999 M GBR Wellington Swords (GBR)
24 WATKINS Abigail 2001 F GBR
24 BELOT Antoine 1999 M GBR Escrime Academy (GBR)
25 CROHUN       CRO
25 KUNA Jana 2000 F CRO
25 MARKOTA Vedran 2001 M CRO CAFC Mladost (CRO)
25 SZAKMARY Nandor 2000 M HUN Veresegyhaz (HUN)
25 GNJIDIC Lucija 2001 F CRO CAFC Mladost (CRO)
26 GREAT BRITAIN 5       GBR
26 EAST William 1999 M GBR
26 SHEPHERD Billy 2000 M GBR Skipton Fencing Club (GBR)
26 DE BOISGELIN Douce 2000 F GBR
26 KNOWLES Rebecca 1999 F GBR Swindon Fencing Club (GBR)
27 DENMARK       DEN
27 PERSSON Casper Nils 1999 M DEN Trekanten København (DEN)
27 GRASSOV Alba 1999 F DEN Hellerup FK (DEN)
27 SKALS Oscar Juul 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
27 CHRISTENSEN Tabita 2002 F DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
28 GREAT BRITAIN 4       GBR
28 COOK Noah 1999 M GBR
28 PALANO Elena 2000 F GBR
28 DENELEY Liam 1999 M GBR Wingerworth Fencing Club (GBR)
28 POWELL Alexandra 2000 F GBR Malvern Hills Sword Fencing (GBR)
29 FINLAND 3       FIN
29 TERHO Jussi 1999 M FIN Kalpaveljet (FIN)
29 SAAVALAINEN Hannah 2001 F FIN Espoon Miekkailijat (FIN)
29 TERHO Liisa 2002 F FIN Kalpaveljet (FIN)
29 JUTILA Julius 2001 M FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
29 RITAKALLIO Rilla 2001 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
30 JAPAN 2       JPN
30 MORIYA So 1999 M JPN
30 ASAMI Seiya 2002 M JPN
30 KATO Masami 1999 M JPN
30 KAGEYAMA Nonoka 2000 F JPN
30 MUTO Mizuki 1999 F JPN
30 CHIBA Kei 2001 F JPN
31 TURKEY       TUR
31 BUYAN Rahmi Kaan 1999 M TUR
31 OZOLCER Aras 2000 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
31 EROL Poyraz 2000 F TUR
31 EFE Sebati Eren 1999 M TUR Istanbul Ferdi (TUR)
31 CAGLAR Ruya Melisa 1999 F TUR
31 ERIS Zeynep Begum 2002 F TUR Istanbul Ferdi (TUR)