Tillbaka till listan

Resultat

2015 Svenska mästerskapen för juniorer
SWE Kalmar
16 maj 2015 - 17 maj 2015

Florett Damer U20 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N ENGSTRÖM Julia 1997 F SWE EGF Solna (SWE)
3 N LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 N ENGSTRÖM Alice 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
6 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
7 N MUSTAFAEVA Dillshodahon 1998 F SWE MFFG Malmö (SWE)
8 N GILLJAM Patricia 1998 F SWE GFK Göteborg (SWE)
9 N JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
10 N HOLBERG Maja 1999 F SWE
11 N KARLSSON Saga 1997 F SWE
12 N VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
13 N BRUNNSTROM Ebba 1997 F SWE
14 N ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
15 N LOSMAN Saga 2000 F SWE
16 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)

Florett Herrar U20 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N BLADIN Jonathan 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
3 N ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
5 N EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
6 N KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
7 N LYRSTRAND Hugo 1996 M SWE
8 N AHLQVIST Carl Oskar 1997 M SWE MFFG Malmö (SWE)
9 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
10 N EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
11 N LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
12 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
13 N WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
14 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
15 N POPPEL Martin 1999 M SWE LFK Linköping (SWE)
16 N LARSSON Viktor 1997 M SWE
17 N ERICSON Christian 1997 M SWE
18 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
19 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)
20 N ANDREASSON Filip 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
21 N HOLMDAHL Isak 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
22 N NYSTRÖM Rasmus 1997 M SWE EGF Solna (SWE)
23 N SVEDBERG Adam 1999 M SWE
24 N JOHANSSON Martin 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
25 N KEIJSNER Robin 1998 M SWE
26 N STRANDBERG Edvin 2001 M SWE KFK Kalmar (SWE)

Värja Damer U20 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
2 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N LINDE Åsa 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
6 N RASMUSSEN Linn 1995 F SWE UF Uppsala (SWE)
7 N ANDERSSON Malin 1998 F SWE
8 N LINK Sara 1999 F SWE
9 N FREDRIKSSON Lovisa 1997 F SWE
10 N LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
11 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
12 N WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
13 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
14 N ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
15 N HEDBERG Jenny 1997 F SWE FFF Stockholm (SWE)
16 N LIEBST Aliah 1999 F SWE
17 N HANSSON Kristina 1997 F SWE KFK Kalmar (SWE)
18 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
19 N WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
20 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
21 N KEMBRING Linda 1995 F SWE
22 N JOHNSSON Anna 1996 F SWE
23 N BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
24 N GORDON ACHOUR Alina 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
25 N HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
26 N THORED Nathalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
27 N NIKLASDOTTER Ebba 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)
28 N BRECEVIC Nadja 1997 F SWE
29 N WERNER Maja 1997 F SWE
30 N MANN Rebecca 2001 F SWE
31 N RIGODT Isabella 1996 F SWE
32 N WAGNE Anna 1998 F SWE LUGI Lund (SWE)
33 N EKMAN Lovisa 1997 F SWE
33 N LARSSON Francesca 1996 F SWE
35 N AKTHAGEN Viktoria 1998 F SWE

Värja Herrar U20 Individuell Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 N ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
3 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 N ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
9 N FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
10 N JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
11 N MATTSSON Axel 1998 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
12 N GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
13 N HAGBERG David 1998 M SWE
14 N STEINBOCK Simon 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
15 N RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
16 N LEWIN Johan 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
17 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
18 N SÖLVHAMMAR Isak 1996 M SWE GoFK Visby (SWE)
19 N BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE
20 N SKIÖLD Olov 1996 M SWE
21 N TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
22 N WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
23 N WESTESSON Lave 1999 M SWE
24 N LUNDH William 1997 M SWE
25 N STRÅLE Hannes 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
26 N POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
27 N HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
28 N HANSSON Rasmus 1999 M SWE
29 N FOLDE Niklas 1995 M SWE WFF Örebro (SWE)
30 N UDDSTRÖMER Hugo 1996 M SWE
31 N LINDVALL Gustav 2001 M SWE GoFK Visby (SWE)
32 N MAGNUSSON Jakob 1999 M SWE A6 Jönköping (SWE)
33 N KEMPEGÅRD Andreas 1999 M SWE FFF Stockholm (SWE)
34 N STEPHANSSON Joar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
35 N SVEDBERG Jonas 1997 M SWE Scar Örnsköldsvik (SWE)
36 N BERGLIND Jonathan 1996 M SWE
37 N SUNDHOLM Felix 1998 M SWE
38 N LUNDH Oscar 1999 M SWE [i] FKK Arvika (SWE)
39 N FOGEMAN Martin 2000 M SWE DIF Stockholm (SWE)
40 N RODUNG Ludvig 1998 M SWE
41 N ÅMOT HANSEN Simon 2000 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
42 N NILSSON Axel 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
43 N MAGNUSSON Gustav 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
44 N HOAS Einar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
45 N GYLLENSPETZ MUNRO William 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
46 N STENBERG Marcus 2000 M SWE
47 N NETTERBERG Marcus 1999 M SWE
48 N HINTZE Henric 1998 M SWE
49 N ANDERSSON Tim 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
50 N VAHNBERG Jack 1997 M SWE
51 N ULLTJÄRN Gabriel 2000 M SWE LFK Linköping (SWE)

Florett Damer U20 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N EGF SOLNA       SWE EGF Solna (SWE)
1 N ENGSTRÖM Alice 1995 F SWE EGF Solna (SWE)
1 N RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
1 N ENGSTRÖM Julia 1997 F SWE EGF Solna (SWE)
2 N GFK GÖTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N BRUNNSTROM Ebba 1997 F SWE
2 N GILLJAM Patricia 1998 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N KARLSSON Saga 1997 F SWE
3 N GFK GÖTEBORG 2       SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N MATIC Anja 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N LOSMAN Saga 2000 F SWE
4 N EGF SOLNA 2       SWE EGF Solna (SWE)
4 N ENGELKE Isabelle 1999 F SWE EGF Solna (SWE)
4 N JÄDERLING Miranda 2000 F SWE EGF Solna (SWE)
4 N VALERO-COLLANTES Cristina 1995 F SWE EGF Solna (SWE)

Florett Herrar U20 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N EGF SOLNA       SWE EGF Solna (SWE)
1 N EJEMYR Christoffer 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N WICKMAN Elis 1996 M SWE EGF Solna (SWE)
1 N MINDELÖF Vincent 1997 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
2 N GFK GÖTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N ANDREASSON Filip 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N LYRSTRAND Hugo 1996 M SWE
2 N RIZELL Josef 1996 M SWE GFK Göteborg (SWE)
2 N ZINGMARK William 1998 M SWE GFK Göteborg (SWE)
3 N KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N LOO Sebastian 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N KAJBJER Petter 1998 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N HOLMDAHL Isak 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
3 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
4 N EGF SOLNA 2       SWE EGF Solna (SWE)
4 N BLADIN Jonathan 1995 M SWE EGF Solna (SWE)
4 N ERICSON Christian 1997 M SWE
4 N POPPEL Martin 1999 M SWE LFK Linköping (SWE)
5 N ARA HELSINGBORG       SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 N EWERS Alexander 1999 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
5 N PERSSON Sebastian 1998 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
6 N GFK GÖTEBORG 2       SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N VAHNBERG Jack 1997 M SWE
6 N KIMFORS Simon 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N AHLSTEDT Eimer 2000 M SWE GFK Göteborg (SWE)

Värja Damer U20 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N GOFK VISBY       SWE GoFK Visby (SWE)
1 N KARLSSON Ebba 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
1 N WRAMNER Natalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
1 N WILLEMO Josefine 1996 F SWE GoFK Visby (SWE)
2 N FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N ANDERSSON Malin 1998 F SWE
2 N LINDGREN Julia 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N NIKLASDOTTER Ebba 1995 F SWE FFF Stockholm (SWE)
2 N MÅRTENSSON Elvira 1999 F SWE FFF Stockholm (SWE)
3 N UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
3 N WESSLÉN Elin 1997 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 N RASMUSSEN Linn 1995 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 N FREDRIKSSON Lovisa 1997 F SWE
3 N HATZ Fiona 1999 F SUI ZFC Zürich (SUI)
4 N DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N ASP Julia 1998 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N LÖFGREN Sonja 1999 F SWE DIF Stockholm (SWE)
4 N MUMM Emelie 1995 F SWE DIF Stockholm (SWE)
5 N FKC KARLSKRONA       SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 N EKHOLM Irma 1999 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
5 N KEMBRING Linda 1995 F SWE
5 N LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
6 N GFK GÖTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
6 N LIEBST Aliah 1999 F SWE
6 N KARLSSON Saga 1997 F SWE
6 N JOHNSSON Anna 1996 F SWE
7 N LFK LINKÖPING       SWE LFK Linköping (SWE)
7 N BORSODI Nora 1998 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 N LEHRMAN Cecilia 1997 F SWE LFK Linköping (SWE)
7 N WAGNE Anna 1998 F SWE LUGI Lund (SWE)
8 N SAF SOLNA       SWE SAF Solna (SWE)
8 N LARSSON Francesca 1996 F SWE
8 N ZANDER Celina 1997 F SWE SAF Solna (SWE)
8 N RIGODT Isabella 1996 F SWE
8 N EKMAN Lovisa 1997 F SWE
9 N GOFK VISBY 2       SWE GoFK Visby (SWE)
9 N BRECEVIC Nadja 1997 F SWE
9 N THORED Nathalie 2001 F SWE GoFK Visby (SWE)
9 N MANN Rebecca 2001 F SWE
10 N KFK KALMAR       SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N HANSSON Sofia 2000 F SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N HANSSON Kristina 1997 F SWE KFK Kalmar (SWE)
10 N AKTHAGEN Viktoria 1998 F SWE
10 N TURFORS Johanna 1998 F SWE KFK Kalmar (SWE)

Värja Herrar U20 Lag Historik
Plats Status Poule Namn Född Kön   Nation Klubb
1 N DIF STOCKHOLM       SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N LUND Leonard 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N ROSENBERG Gabriel 1995 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N STYMNE Jakob 1996 M SWE DIF Stockholm (SWE)
1 N WEINIUS Gustaf 1997 M SWE DIF Stockholm (SWE)
2 N UF UPPSALA       SWE UF Uppsala (SWE)
2 N NILSSON Erik 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 N JOKINEN Simon 1995 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 N ISLAS FLYGARE Linus 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
2 N ARIAS-OLSSON Felix 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
3 N GOFK VISBY       SWE GoFK Visby (SWE)
3 N LINDVALL Gustav 2001 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N MANCEWICZ Bartlomiej 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N SÖLVHAMMAR Isak 1996 M SWE GoFK Visby (SWE)
3 N STEPHANSSON Joar 1999 M SWE GoFK Visby (SWE)
4 N FFF STOCKHOLM       SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N UDDSTRÖMER Hugo 1996 M SWE
4 N FAGELL Maximilian 1996 M SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N TOSCANO-WESTMAN Erik 1995 M SWE FFF Stockholm (SWE)
4 N RUNOLD Jacob 1998 M SWE FFF Stockholm (SWE)
5 N UF UPPSALA 2       SWE UF Uppsala (SWE)
5 N STEINBOCK Daniel 1996 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 N SKIÖLD Olov 1996 M SWE
5 N MAGNUSSON Gustav 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
5 N BERGLIND Jonathan 1996 M SWE
6 N UF UPPSALA 3       SWE UF Uppsala (SWE)
6 N NILSSON Axel 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 N STEINBOCK Simon 1998 M SWE UF Uppsala (SWE)
6 N STENBERG Marcus 2000 M SWE
6 N STRÅLE Hannes 1999 M SWE UF Uppsala (SWE)
7 N DIF STOCKHOLM 2       SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N HESSLING OSCARSON Simon 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N GYLLENHOFF Anders 1998 M SWE DIF Stockholm (SWE)
7 N HAGBERG David 1998 M SWE
8 N DIF STOCKHOLM 3       SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N POUSETTE Hugo 2001 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N KEMPEGÅRD Andreas 1999 M SWE FFF Stockholm (SWE)
8 N SVENSSON Jonathan 1999 M SWE DIF Stockholm (SWE)
8 N NETTERBERG Marcus 1999 M SWE
9 N GFK GÖTEBORG       SWE GFK Göteborg (SWE)
9 N WESTESSON Lave 1999 M SWE
9 N BERGDAHL Tjalve 1998 M SWE
9 N GYLLENSPETZ MUNRO William 1999 M SWE GFK Göteborg (SWE)
9 N RODUNG Ludvig 1998 M SWE