Skapa webbadress för kalenderabonnemang



      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
    3 feb. 2023 BUL Plovdiv FIE
Asparoukh's Sword

World Cup
U20
  4 feb. 2023 DEN Hellerup 2023 Hellerup Cup - Seniors
Senior ranglistestævne
Senior
  4 feb. 2023 DEN Hellerup 2023 Hellerup Open
B&U Ranglistestævne
U11 U13 U15 U17
  4 feb. 2023 FIN Kauniainen Floretti ja säilä kansallinen Seniorit
  4 feb. 2023 GER HE Marburg Lahn Cup
Youngster Cup Series
U11 U13 U15
    4 feb. 2023 SUI Basel FIE
World Cup of Switzerland

World Cup
U20
    4 feb. 2023 FRA 27 Paris EFC
Challenge CEP - Marathon

European U14 Circuit
U14 U17
    4 feb. 2023 GER Jena FIE
World Cup

World Cup
U20
  4 feb. 2023 GER SW Kaiserslautern Ranglistenturnier Südwest und Saar
2023 Viktor Schwarz Tournament
U11 U13 U15 U20 U9
  4 feb. 2023 RSA GA Midrand Gauteng 2023 Gauteng Ranking 1 Senior U11 U13 U15 U17 U20
    4 feb. 2023 TUR Istanbul FIE
World Cup

World Cup
U20
    4 feb. 2023 AUT OÖ Linz 2023 Victor Artemtschuk Memorial Senior U12 U14 U17 U20
  4 feb. 2023 SWE SY Karlskrona 2023 Fäktmaran - The Fencing Marathon Seniorer
  4 feb. 2023 GER NR Mülheim an der Ruhr International Tournament Senior U11 U13 U15 U20
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  4 feb. 2023 GER SH Lübeck Holstentor-Klinge Senior
  4 feb. 2023 GER HE Frankfurt DFB Qualifikationsturnier
Allstar Deutschland Challenge
U15
  4 feb. 2023 GBR EF Newham Newham Junior Foil Series #1 U10 U12 U14
    4 feb. 2023 BRA Sao Paulo FIE
World Cup

World Cup
U20
  4 feb. 2023 SWE NL Sundsvall Drakduellen Seniorer U13 U15 U17
Samma distrikt 4 feb. 2023 GER MR Bad Kreuznach 4 Championships of Rheinland Pfalz U17
  4 feb. 2023 GER SH Lübeck 1. Sabre Cup of Lübeck U11 U13 U15 U17 U9
  4 feb. 2023 GER SH Lübeck Türmchenturnier U11 U13 U15 U9
Samma distrikt 4 feb. 2023 GER NS Braunschweig Q-Turnier für den Fechtverband Niedersachsen
2023 Championships of Niedersachsen
U15 U20
  5 feb. 2023 BEL VS Gent VSB
VSB Beker

VSB Beker
U17 U20
    5 feb. 2023 NED Nijmegen 4 Keizer Karel Tournament Senior
  5 feb. 2023 BEL VS Ronse VSB BEKER U11 U13 U15 U17 U20
  5 feb. 2023 GBR EF Moulton Elite Epee Junior Series #1 U10 U12 U14 U17
  5 feb. 2023 GBR EF Wetherby Northern Youth Challenge #1 U10 U12 U14 U17
  5 feb. 2023 BEL VS Gent VSB
VSB Beker

VSB Beker
U11 U13 U15
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  5 feb. 2023 FIN Kauniainen 2023 Säilän ja floretin joukkue SM-kilpailut Seniorit
    10 feb. 2023 ESP Barcelona FIE
Ciudad de Barcelona

World Cup
Senior
    10 feb. 2023 ITA Torino FIE
Trofeo INALPI

Grand Prix
Senior
    10 feb. 2023 POL Warszawa FIE
66 Sabre de Wolodyjowski

World Cup
Senior
    10 feb. 2023 UZB Tashkent FIE
World Cup

World Cup
Senior
  11 feb. 2023 FIN Lappeenranta 2023 Kalpamaraton Seniorit
  11 feb. 2023 BEL FF Neufchateau TJP 2023 : Tournoi Loisir Epee Mixte Senior
Samma distrikt 11 feb. 2023 GER HH Hamburg 2023 Hamburg Youth Championships U11 U17
    11 feb. 2023 CRO Zagreb 19 Mediterranean Championships 2023 U15 U17
  11 feb. 2023 GER NS Munster XII. Lili-Marleen-Degen-Cup
Qu-Turnier für U13 bis U20 in Niedersachsen sowie Qu-Turnier für U13 bis U17 in Bremen
U11 U13 U15 U17 U20 U9 VET
  11 feb. 2023 GER WE Bielefeld WFBQ
61 Leineweber-Turnier

(Annullerad)
Senior U11 U13 U15 U17 U20
  11 feb. 2023 BEL FF Lessines Tournoi Tramasure
(Annullerad)
Senior
    11 feb. 2023 POL Krakow EFC
Wawel Dragon Trophy

U17 European Circuit
U17
  11 feb. 2023 GER WE Lemgo Y C T # 2
2023 Young Champions Trophy GER Westfälische Meisterschaften en

(Annullerad)
Senior U11 U13 U15 U17 U20 U9
  11 feb. 2023 SWE ST Stockholm 2023 S:t Erikscupen (4)
Deltävling 4 säsongen 2022/2023
Seniorer U11 U13 U15 U20
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  11 feb. 2023 GER WÜ Esslingen U11-/U13-/U15-Ranglistenturnier für Württemberg, Nordbaden, Südbaden
1. Erika-Salzmann-Kern-Cup
U11 U13 U15
    11 feb. 2023 ITA Terni EVF
EVF Circuit

EVF Circuit
O40 O50 O60 O70
  11 feb. 2023 BEL FF Neufchateau CJL#4
Circuit Jeunes Lames

Circuit Jeunes Lames
U11 U13 U15
  11 feb. 2023 BEL FF Huy CJL#4
4 Circuit Jeunes Lames 2023

Circuit Jeunes Lames
U11 U13 U15
  11 feb. 2023 GER ST Halle 28 Internationaler König-Pokal U13 U15 U17
  11 feb. 2023 GER BE Berlin EFC / DFB Qualifikationsturnier
61 White Bear

U23 European Circuit
Senior
  11 feb. 2023 GER NR Moers NRW Qu-Turnier
Zymp Cup 2023

Moerser Florett
Senior U11 U13 U15 U17 U20
  11 feb. 2023 BEL FF Huy CN/NC #3
Circuit National

Circuit National / Nationaal Circuit
U17
  11 feb. 2023 GER WÜ Eislingen DFB Qualifikationsturnier
4 Eislingen Veterans Tournament 2023
Ak40 Ak50 Ak60 Ak70
  11 feb. 2023 GER WÜ Reutlingen 28 Int. Achalm Cup of Reutlingen 2023
WFB / NFB U11/U13/U15-Ranglistenturnier
U11 U13 U15
  11 feb. 2023 SWE VS Göteborg Masthugget Cup III U11 U13 U15
  11 feb. 2023 CRC San José 2do Ranking Nacional de Espada Mayor U10 U12 U14 U17 U20
  12 feb. 2023 BEL FF Gembloux Challenge André Dury - Challenge de l'Orneau Senior
Samma distrikt 12 feb. 2023 GER HH Hamburg 2023 Hamburg Championships U13 U20
Samma distrikt 12 feb. 2023 GER NS Hildesheim 2023 Championships of Niedersachsen Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  12 feb. 2023 BEL FF Lessines Tournoi des frères Frezin
(Annullerad)
Senior
  12 feb. 2023 GER BE Berlin 14 Kleiner Weißer Bär U11 U13
  12 feb. 2023 BEL FF Gembloux CN/NC #3
National Cup

Circuit National / Nationaal Circuit
Senior U17
  12 feb. 2023 BEL Neufchateau TJP 2023 U17
    15 feb. 2023 GHA Accra CAE/FIE
2023 African Championships
U15 U17 U20
  16 feb. 2023 QAT Doha Qatar Championships U17 U20
  16 feb. 2023 QAT Doha Qatar Championships U14
  17 feb. 2023 QAT Doha Qatar Championships U11
Samma nation 18 feb. 2023 GRE ΑΘΗΝΑ 2023 CUP & AGONES ANAPTYXIS U10 U13
Samma nation 18 feb. 2023 GRE ΑΘΗΝΑ 2023 CUP Senior
Samma nation 18 feb. 2023 GER NR Solingen RFB Qu-Turnier
Solinger Klinge

Pokal der Stadt Sparkasse Solingen 2023
U11 U13 U15 U20
  18 feb. 2023 EST Tallinn Estonian Championships U20
Samma distrikt 18 feb. 2023 GER HE Dillenburg Hessian Youth Championships U11 U13 U15 U17
  18 feb. 2023 GER BE Berlin Cup GIG U11 U13 U15
    18 feb. 2023 FRA Beauvais FIE
World Cup

World Cup
U20
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
    18 feb. 2023 SRB Vrsac FIE
Star Cup

World Cup
U20
    18 feb. 2023 AUT NÖ Mödling FIE
Fredi Grasnek Gedächtnisturnier

World Cup
U20
    18 feb. 2023 ESP Sabadell (Barcelona) FIE
World Cup

World Cup
U20
    18 feb. 2023 FRA Dourdan FIE
Coupe de la Ville

World Cup
U20
  18 feb. 2023 GER WE Kirchlengern Quernheimer Florettturnier Senior U11 U13 U15 U17 U20
  18 feb. 2023 BEL Embourg 6 Tournoi des Dernières Neiges
Épreuves Par Équipe Senior
Senior
  18 feb. 2023 GER NS Buchholz in der Nordheide Internationales Fechtturnier Nordheide
27 Buchholzer Wespenstich 2023

Q - Turnier (U13/U15/U20) für NS und weiterer Landesverbände
U11 U13 U15 U20
  18 feb. 2023 GER HE Maintal-Dörnigheim Hessisches Ranglistenturnier
Golden Mask of Maintal
Senior U11 U13 U15 U17 U9
  18 feb. 2023 BEL FF Embourg CJL#4
6 Tournoi des Dernières Neiges

Circuit Jeunes Lames
U11 U13 U15
  18 feb. 2023 GER WÜ Schwäbisch Hall Ranglistenturnier Baden-Württemberg
15 International Tournament Hoolgaascht 2023
U17
    18 feb. 2023 GEO Batumi FIE
Batumi Cup
U20
  18 feb. 2023 GER HB Bremen Qu-Turnier für Bremen
40 Friesen Tournament
Senior
  18 feb. 2023 GER ST Weißenfels Open Championships of saxony-anhalt Ak40 Ak50 Ak60 Ak70 Senior U17 U20
  18 feb. 2023 GER ST Weißenfels Open Championships Sachsen-Anhalt U11 U13 U15
Samma distrikt 18 feb. 2023 GER WÜ Mosbach 2023 Championships of Baden-Nord - Württemberg U15
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  19 feb. 2023 GBR EF Derby Mercia Novice Open Senior
  19 feb. 2023 GBR EF Manchester The Youth Series #1 U10 U12 U14
  19 feb. 2023 GER BY Gröbenzell Max-Geuter-Marathon U11 U13 U15 U17
Samma nation 20 feb. 2023 DEN København 2023 Copenhagen Championships Senior
    21 feb. 2023 EST Tallin EFC
2023 European Championships
U17
  23 feb. 2023 GER WÜ Heidenheim FIE
69 Heidenheimer Pokal

World Cup
Senior
    23 feb. 2023 EGY Cairo FIE
National Bank of Egypt World Cup

World Cup
Senior
  23 feb. 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #2 Senior
  25 feb. 2023 GER HH Hamburg DFB Qualifikationsturnier
Coat of Hamburg
Ak40 Ak50 Ak60 Ak70
  25 feb. 2023 GER WÜ Heidenheim FIE
Voith Cup

Team World Cup
Senior
  25 feb. 2023 GER NS Osnabrück Q-Turnier des Fechtverbandes Niedersachsen und Bremen
2023 Wappen von Osnabrück
U11 U13 U15 U17 U20
    25 feb. 2023 EST Tallin FIE
2023 European Championships
U20
  25 feb. 2023 GER BY München 22 Werksviertel-Mitte Cup | INKLUSIV Senior
  25 feb. 2023 AUT VA Dornbirn Youth League vorarlberg U10 U12 U14 U8
  25 feb. 2023 GER MV Schwerin Ranglistenturnier Mecklenburg Vorpommern
Cup Petermännchen - International Competition

2. Turnier der Ostseepokal Turnierserie MV
U11 U13 U15 U9
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  25 feb. 2023 GER TH Meiningen Ranking tournament U11 U13 U15 U9
    25 feb. 2023 ESP Santander EVF
EVF Circuit

EVF Epee Circuit
O40 O50 O60 O70
  25 feb. 2023 GER NS Braunschweig 34 Till-Eulenspiegel-Turnier
Ranglisten-Turnier Fechtverband Niedersachsen
U11 U13 U15 U17
  25 feb. 2023 GER BS Lörrach open Championships of Baden Süd Senior U20
  25 feb. 2023 GER BS Lörrach Cup de Rheinfelden U11 U13 U15
  25 feb. 2023 SWE NL Örnsköldsvik 2023 Örnstöten
Norrlandscupen
Seniorer U13 U15 U17
  26 feb. 2023 GER TH Meiningen Cup of Thüringen Senior
    26 feb. 2023 GER Heidenheim EFC
62 Coupe d'Europe
Senior
  26 feb. 2023 GBR EF Stratford LPJS Stratford Sabre U11 U13 U15
    26 feb. 2023 DEN HS København Fleuretcuppen for B+U 2. afdeling
Cup for begyndere
U11 U13 U15 U9
    28 feb. 2023 COL Bogota CPE/FIE
2023 Pan American Championship Cadet and Junior
U17 U20
    2 mars 2023 ITA Padua FIE
World Cup

World Cup
Senior
  2 mars 2023 FIE Tashkent FCA/FIE
2023 Asian Championships
U17 U20
    3 mars 2023 GRE Athens FIE
Coupe Akropolis

World Cup
Senior
  4 mars 2023 SUI Bern CNJ
2023 Challenge Ryszard Marszalek
U10 U12 U14 U17
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
Samma distrikt 4 mars 2023 GER BY Nürnberg 2023 Bayerische Florett Meisterschaften Senior U11 U13 U15 U17
Samma distrikt 4 mars 2023 GER BY Nürnberg 2023 Bayerische Säbel Meisterschaften Senior U11 U13 U15 U17
Samma distrikt 4 mars 2023 GER BY Nürnberg 2023 Bayerische Degen Meisterschaften Senior U11 U13 U15 U17
  4 mars 2023 NOR Oslo Vårstøtet
Ungdomsserie 3 2022/23
U11 U13-U9 U15 U17
  4 mars 2023 GER SH Bad Segeberg 2023 XXXVIII. Springtime Tournaments Senior U17
  4 mars 2023 GER TH Altenburg 30 Cup Wenzel 2023
Ranglistenturnier
U11 U13 U9
  4 mars 2023 GER NS Hannover 32 Open Northgerman Veterans Championships Ak30 Ak40 Ak50 Ak60 Ak70
  4 mars 2023 GER BN Heidelberg Heidelberger Schlossturnier U11 U13 U15
    4 mars 2023 CZE Brno EFC
Sokol Cup

U23 European Circuit
Senior
Samma distrikt 4 mars 2023 GER NW Hagen 2023 Championships of Nordrhein-Westfalen Senior U11 U13 U15 U17 U20
  4 mars 2023 GER HE Marburg Hessische Jugend-Meisterschaft U11 U13 U15 U17
Samma distrikt 4 mars 2023 GER HE Marburg Hessian Youth Championships U11 U13 U15 U17
  4 mars 2023 DEN HS Glostrup 2023 Glostrup Children + Youth Epee Ranking Competition
B&U Ranglistestævne
U11 U13 U15 U17
  4 mars 2023 GER BE Berlin 26 OSC Frühlingsturnier Senior
  4 mars 2023 GER WE Bielefeld NRW Qu-Turnier
2 Adlercup
Senior U11 U13 U15 U17 U20
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  4 mars 2023 FRA Bordeaux Circuit National
Challenge Damestoy
Senior
  4 mars 2023 GER WE Hagen NRWQ U11, U20, Senioren | WFBQ U13, U15, U17
23 Ruhr-Volme-Cup

Horst Tein - Gedächtnisturnier
Senior U11 U13 U15 U17 U20 U9
  5 mars 2023 GER TH Altenburg 2023 Championships of Thüringen
Einzel
U11 U13 U15 U17
  5 mars 2023 SWE SY Ljungby 2023 Sydsvenska Cupen - Lingiaden Seniorer U11 U13 U15
  5 mars 2023 RSA KN Maestro Kwa Zulu Natal #1 Senior U11 U13 U15 U17 U20 VET
    10 mars 2023 HUN Budapest FIE
Westend-Grand Prix

Grand Prix
Senior
  10 mars 2023 BRA Curitiba CBE
1ª Etapa Circuito Jovem
U17 U20
  10 mars 2023 BRA Curitiba CBE
Torneio Nacional Cidade de Curitiba
Senior
  11 mars 2023 GER SN Aue Ranglistenturnier des Sächischen Fechtverbandes e.V.
2023 Erzgebirgs-Cup
Senior U17
  11 mars 2023 SUI Bern CNV
2023 Circuit National Vétéran
V1 V2 V3 V4
  11 mars 2023 GER BN Weinheim 24 Bergstraßen Tournament 2023
Ranglistenturnier Nordbaden, Württemberg und Hessen
U11 U13 U15
  11 mars 2023 GBR EF Truro LPJS Cornwall U11 U13 U15 U9
  11 mars 2023 GER SA Saarbrücken Saarbrücker Jugend Degen-Pokal U13 U15
  11 mars 2023 NOR Oslo 4 NC Åpent Østlandsmesterskap 2023
Norges Cup 4 2022/23
Senior U13 U15 U17 U20
  11 mars 2023 GER SA Saarbrücken SAAR-MARATHON Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
Samma distrikt 11 mars 2023 GER NS Buchholz i.d.N. Q-Turnier des Fechtverbandes Niedersachsen
2023 Championships of Niedersachsen

HFl/DFl der AK U17 Einzel-/Teamwettbewerb
U17
  11 mars 2023 GER SA Saarbrücken 2023 Open Saarland Championships Senior U11 U17
  11 mars 2023 SLO Kamnik EFC
European Circuit

U23 European Circuit
Senior
  11 mars 2023 GER WE Paderborn Y C T # 3
2023 Young Champions Trophy Germany

(Annullerad)
U11 U13 U15 U17 U20 U23 U9
  11 mars 2023 CRO Zagreb EFC
European Circuit #2

U14 European Circuit
U14
Samma nation 11 mars 2023 GER NW Solingen 2023 Championship of Nordrhein Westfalen Senior U11 U13 U15 U17 U20
  11 mars 2023 GER BR Pritzwalk Landesrangliste für Brandenburg
30 Offene Kreis-Sportspiele 2023

mit Räuber-Klemens-Pokal
U11 U13 U15 U9
  11 mars 2023 GER BR Pritzwalk 17 Schwert des Räuber Klemens 2023 Ak40 Ak50 Ak60 Ak70 Senior U20
  11 mars 2023 BEL FF Nivelles CN / NC #3
Tournoi de la ville de Nivelles

Circuit National / Nationaal Circuit
Senior
  11 mars 2023 GER WÜ Künzelsau Qualifikationsturnier des Württembergischen Fechterbundes
2023 Sparkassen-Cup

Turnierserie Nürnberg - Mainz - Künzelsau - Eislingen
Senior U11 U13 U15 U17 U9
  11 mars 2023 SUI VD Chavornay Circuit National Jeunesse U12 U14 U17 U20
  11 mars 2023 GBR EF Newham Newham Junior Foil Series #2 U10 U12 U14
  11 mars 2023 GER WÜ Backnang 26 Youth Epee of Backnang 2023 U11 U13 U15 U9
Samma distrikt 11 mars 2023 GER SH Itzehoe 2023 Youth Championships of Schleswig-Holstein U11 U13 U15 U17
Samma distrikt 11 mars 2023 GER WÜ Tauberbischofsheim 2023 Championships of Baden-Nord - Württemberg Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  12 mars 2023 GER WÜ Backnang 49 Backnanger Stafettenturnier 2023
3er Mannschaftsturnier
Senior
    17 mars 2023 KOR Busan FIE
Grand Prix

Grand Prix
Senior
    17 mars 2023 BEL VS Sint Niklaas FIE
SGK Ladies World Cup

World Cup
Senior
  18 mars 2023 BRA PR Curitiba FEP
I Etapa Circuito Paranaense Infantil e Veterano
PreVet U11 U13 U15 U9 V1
Samma distrikt 18 mars 2023 GER NS Osnabrück Q-Turnier für den Fechtverband Niedersachsen
2023 Championships of Niedersachsen
U13 U17 U20
  18 mars 2023 FIN Espoo Espoon Suurkisat 2023 U11 U13 U15 U17 U20 U9
  18 mars 2023 GER SH Elmshorn Q-Turnier des Fechterbundes Schleswig-Holstein
Elmshorn International
Senior U11 U13 U15 U17 U20 U9
  18 mars 2023 FIN Helsinki Tapanila Cup Seniorit U13 U17
Samma nationalitet 18 mars 2023 GER MV Schwerin 2023 German Championships U15
Samma nationalitet 18 mars 2023 GER MV Schwerin 2023 German Championships U15
    18 mars 2023 SUI Lausanne EFC
International Lausanne Fencing Challenge

U23 European Circuit
Senior
  18 mars 2023 GER NR Kenten NRW Qu-Turnier
14 Crocodil of Kenten
U11 U13 U15 U17 U20 U9
  18 mars 2023 SWE ST Stockholm 2023 Challenge Eugène Fillol
Svensk rankingtävling för seniorer och U20
Seniorer
  18 mars 2023 DEN HS Birkerød 2023 Danish Youth Championships U11 U13 U15
    18 mars 2023 AUT Graz EVF
EVF Circuit

EVF Foil Circuit
O30 O40 O50 O60 O70 VET
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  18 mars 2023 BEL FF Uccle CJL#5
Circuit Jeunes Lames

Circuit Jeunes Lames
U11 U13 U15
Samma distrikt 18 mars 2023 GER NW Kenten 2023 Championships of Nordrhein-Westfalen Team Senior U17
Samma nation 18 mars 2023 GER NW Bonn 2023 Championship of Nordrhein Westfalen U17 U20
  18 mars 2023 SWE VS Göteborg Masthugget Cup IV U11 U13 U15
  18 mars 2023 GER SW Mainz Gonsenheim Championships of Mainz
Qualifikationsturnier des Südwestdeutschen Fechtverbandes
Senior U11 U13 U15 U17
  18 mars 2023 GER NR Bonn NRW Qu-Turnier
2023 Bonn Epee Cup
U11 U17 U20
  18 mars 2023 GER SA Homburg LFVQ
1. Smile Best Cup

Qualifikationsturnier des Fechterbund Saar
U11 U13 U15 U17 U9
  18 mars 2023 GER SA Homburg 2 Epee Day of Homburg
"Dieter Reichert Gedächtnisturnier" um einen Wanderpokal
Senior
Samma distrikt 18 mars 2023 GER WÜ Ditzingen 2023 Championships of Baden-Nord - Württemberg U11 U15
  19 mars 2023 GER SA Homburg Homburger Degentag für Veteranen Ak40 Ak50 Ak60 Ak70
  19 mars 2023 BEL VS Mechelen VSB BEKER volwassenen Senior U17 U20
  19 mars 2023 BEL VS Mechelen VSB
VSB Beker

VSB Beker
U11 U13 U15
  23 mars 2023 CHN Nanjing FIE
World Cup

World Cup
Senior
  23 mars 2023 BRA São Paulo CBE
Festival Infantil Mestre Buonafina
U11 U13 U9
  23 mars 2023 BRA São Paulo CBE
2ª Etapa Circuito Jovem
U15
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
    24 mars 2023 ARG Buenos Aires FIE
World Cup

World Cup
Senior
    24 mars 2023 HUN Budapest FIE
Gerevich-Kovacs-Karpati

World Cup
Senior
Samma nation 25 mars 2023 GER NR Leverkusen Rheinisches Ranglistenturnier
15 Epee Cup of Leverkusen
Senior U11 U13 U17
  25 mars 2023 GER BY Fürth QU17/U20 BFV
22 Kleeblatt of Fuerth 2023
U11 U17 U20
  25 mars 2023 GER BS Waldkirch 2023 Rudi-Maier-Cup Senior U11 U15 U9
  25 mars 2023 GER BS Waldkirch Championships of Baden Süd U13 U17
  25 mars 2023 BEL FF Perwez CB/BK #Seniors
2023 Belgian Championships
Senior
  25 mars 2023 CRO Zagreb EFC
Blue epee Cup

U23 European Circuit
Senior
  25 mars 2023 RSA GA Midrand Gauteng 2023 Curro Waterfall GFA Schools League 1
Gauteng Schools
U11 U13 U15 U17 U20
Samma distrikt 25 mars 2023 GER NW Moers 2023 Championships of Nordrhein-Westfalen Senior U17 U20
  25 mars 2023 GRE Florina EFC
European Circuit

U14 European Circuit
U14
Samma nation 25 mars 2023 SWE SY Kalmar 2023 Swedish Championships U20 U20
  25 mars 2023 NOR Bergen 2023 Junior, Cadet and Youth Championships of Norway U13 U15 U17 U20
  25 mars 2023 SUI Küssnacht CNJ Team
2023 Sepplicup
U10 U12 U14 U17 U20 U8
  25 mars 2023 GER WÜ Tettnang Offenes IBF-Ranglisten Turnier
5 Montfort FloreTT Cup

Jugend & Senioren
Senior U11 U13 U15 U17 U9 VET
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
Samma distrikt 25 mars 2023 GER NW Leverkusen 2023 Championship of Nordrhein-Westfalen Senior
Samma distrikt 25 mars 2023 GER BR Potsdam 2023 Championships of Brandenburg Senior U13 U15 U17 U20
  25 mars 2023 GBR EF London LPJS London Foil U11 U13 U15 U9
Samma distrikt 25 mars 2023 GER BE Berlin Championships of Berlin
U13
U13
Samma distrikt 25 mars 2023 GER WÜ Tettnang 2023 Championships of Baden-Nord - Württemberg U11 U13
  26 mars 2023 NED Sassenheim Rijnland Toernooi U10 U12 U14 U17 U20
  26 mars 2023 GER TH Kraftsdorf Cup of Thüringen Senior
Samma nation 26 mars 2023 NOR Bergen 2023 National Tournament U13-U9
  30 mars 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #3 Senior
  1 apr. 2023 SUI Founex CNJ
Circuit National Jeunesse
U14 U17 U20
  1 apr. 2023 SUI Founex CNS
Circuit National Senior
Senior
    1 apr. 2023 ESP Ciuadad Real 1 Fencing Cup Quijote
U14 European Circuit
U14
  1 apr. 2023 NED Utrecht DOM Tournament Senior
  1 apr. 2023 GER BR Oranienburg 24. SVA Oranienburg Easter Cup 2023
U9-U11-U13 / DF-HF
U11 U13 U9
  1 apr. 2023 GER SN Schkeuditz 21 Tournament of the Airport 2023
Ranglistenturnier für SN, ST, TH, MV
U15 U17
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
    1 apr. 2023 BUL Plovdiv FIE
2023 World Championships
U17 U20
  1 apr. 2023 ITA Busto Arsizio Prova Master Busto Arsizio O40 O50 O60 O70
  1 apr. 2023 BEL FF Liege EVF
EVF Circuit

EVF Sabre Circuit
O40 O50 O60 O70
  1 apr. 2023 GER SN Leipzig DFB Qualifikationsturnier
Allstar Deutschland Challenge
U15
  1 apr. 2023 GBR EF England Elite Epee Junior Series #2 U10 U12 U14 U17
  1 apr. 2023 SWE NL Härnösand Härnö Cup Seniorer U13 U15 U17
  1 apr. 2023 FIN Joensuu Joensuun nuorten kalpakilpailu U11 U13 U15 U17 U20
  2 apr. 2023 GBR EF London LPJS London U11 U13 U15 U9
  8 apr. 2023 GBR EF Manchester LPJS Manchester U11 U13 U15 U9
  8 apr. 2023 FRA Melun CN/NC
2023 Challenge Revenue

Circuit National Elite 3
Senior
  8 apr. 2023 FRA Roubaix CN/NC
14 Trophée Métropole Européenne de Lille

Circuit National Elite 2
Senior
  14 apr. 2023 BRA Rio de Janeiro CBE
3ª Etapa Circuito Jovem
U17 U20
  14 apr. 2023 BRA Rio de Janeiro CBE
Torneio Nacional Cidade do Rio de Janeiro
Senior
  15 apr. 2023 GER SW Landau 2023 Late starter Tournament
Anfänger und Fortgeschrittene mit keiner/wenig Turniererfahrung
Senior U20 VET
  15 apr. 2023 GER WÜ Esslingen EFC / DFB Qualifikationsturnier
7 Esslinger Burg-Cup

(Annullerad)
Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
Samma nationalitet 15 apr. 2023 GER WÜ Esslingen 2023 German Championships Senior
Samma nationalitet 15 apr. 2023 GER WÜ Esslingen 2023 German Championships Senior
  15 apr. 2023 AUT WI Wien EFC
Open Viennese Championships

U23 European Circuit
Senior
Samma nationalitet 15 apr. 2023 GER BY Regensburg DFB Qualifikationsturnier
2023 German Veterans Championships
Ak40 Ak50 Ak60 Ak70
  15 apr. 2023 SWE ST Stockholm 2023 S:t Erikscupen (5) U11 U13 U15 U20
Samma nationalitet 15 apr. 2023 DEN HS København 2023 Danish Championships Senior
    15 apr. 2023 NED Alkmaar 6 Ludus et Gladius Senior U10 U12 U14
  15 apr. 2023 BEL FF Charleroi CJL#6
2 Circuit Jeunes Lames 2023

Circuit Jeunes Lames
U11 U13 U15
  15 apr. 2023 POL Gdansk EVF
EVF Circuit

EVF Epee Circuit
O40 O50 O60 O70
  16 apr. 2023 GER SW Landau Ranglistenturnier des SWFV
2023 Saumagen Cup

Degen Runde
Senior
  16 apr. 2023 GBR EF Manchester LPJS Manchester U11 U13 U15 U17 U9
Samma distrikt 16 apr. 2023 GER NS Winsen Q-Turnier für den Fechtverband Niedersachsen
Championships of Niedersachsen
U11
  21 apr. 2023 POL Poznan FIE
The Artus Court PKQ BP

World Cup
Senior
  22 apr. 2023 SUI Sion CNJ
2023 Tournoi de la Jeunesse
U10 U12 U14 U17
Samma nationalitet 22 apr. 2023 GER NR Leverkusen 2023 German Championships Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
Samma nationalitet 22 apr. 2023 GER NR Leverkusen 2023 German Championships Senior
  22 apr. 2023 EST TBD Estonian Championships Senior
  22 apr. 2023 SRB Zrenjanin EFC
U14 European Circuit #2
U14
  22 apr. 2023 BEL VS Libramont CB/BK #U17/U20
2023 Belgian Championships
U17 U20
  22 apr. 2023 GER SN Bautzen 2023 Open Central European Championships U13 U15 U17
Samma distrikt 22 apr. 2023 GER NS Munster 13. Munsteraner Drachenturnier
Qu-Turnier für U13 bis U17 in Niedersachsen
U11 U13 U15 U17 U9
  22 apr. 2023 RSA GA Midrand Gauteng 2023 Curro Waterfall GFA Schools League 2
Gauteng Schools
U11 U13 U15 U17 U20
  22 apr. 2023 HUN Budapest EFC
European Circuit

U23 European Circuit
Senior
    22 apr. 2023 CRO Osijeka EFC
5 KUP GRADA OSIJEKA

U14 European Circuit
U14
  22 apr. 2023 GER WE Lemgo Y C T # 4
2023 Young Champions Trophy Germany Finale
U11 U13 U15 U17 U20 U23 U9
  22 apr. 2023 GER SN Bautzen 2023 Open Championships of East Saxonia Senior U20 VET
Samma nation 22 apr. 2023 SWE VS Göteborg 2023 Swedish championships seniors and veterans O60-70 Seniorer VET ÅK40 ÅK50
Samma distrikt 22 apr. 2023 GER BY Ingolstadt 2023 Ludwig-Meider-Turnier Senior
  22 apr. 2023 GER HE Kassel DFB Qualifikationsturnier
2023 International Veterans Championships of Hessen

(Annullerad)
Ak40 Ak50 Ak60 Ak70
  22 apr. 2023 GER HE Kassel Cup of Herkules
Maître-Dominique-Gauvillé-Gedächtnisturnier
U11 U13 U15 U9
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  22 apr. 2023 BRA PR Curitiba FEP
I Etapa Circuito Paranaense Cadete e Juvenil
U17 U20
Samma nationalitet 22 apr. 2023 FIN Espoo 2023 Finnish U17 and U20 Epee Championships U17 U20
Samma nationalitet 22 apr. 2023 GER BN Stuttgart BadCannstatt 2023 German Championships U20
Samma nationalitet 22 apr. 2023 GER BN Stuttgart BadCannstatt 2023 German Championships U20
Samma nationalitet 23 apr. 2023 SUI Sion 2023 Championships of Switzerland U23
  27 apr. 2023 KOR Seoul FIE
SK Telecom Seoul Grand Prix

Grand Prix
Senior
  27 apr. 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #4 Senior
  28 apr. 2023 QAT Doha Qatar Championships Senior
  29 apr. 2023 SUI St. Légier CNJ
Tournoi du Leman
U14 U17 U20
  29 apr. 2023 CZE Praha U14 European Circuit U14
  29 apr. 2023 GER BY Marktredwitz 14 Cup Egrensis 2023 U11 U13 U15 U17
Samma distrikt 29 apr. 2023 GER NS Hannover Q-Turnier
2023 Championships of Niedersachsen
U11 U13
  29 apr. 2023 BRA PR Curitiba FEP
I Etapa do Circuito Paranaense Adulto
Senior
  29 apr. 2023 SWE SY Malmö 2023 Malmo Open U13 U15 U17 U20
Samma nation 29 apr. 2023 NOR Stavanger 2023 Norway Championships
U23, Senior og Veteran
O40 O50 O60 O70 Senior U23
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  29 apr. 2023 BEL FF Jupille CJL#6
2023 Circuit Jeunes Lames

Circuit Jeunes Lames
U11 U13 U15
  29 apr. 2023 AUT KÄ Klagenfurt 2. Ingomar Seebacher Trophy
19 Alpe Adria Fencing Tournament

4. Tag des Degens
Senior U10 U12 U14 U17 U20
  29 apr. 2023 GER NR Dormagen Ranglistenturnier Nordrhein
45 Youth Cup of Dormagen
U11 U13 U15 U17
Samma nationalitet 29 apr. 2023 GER SN Bautzen 2023 German Championships U17
Samma nationalitet 29 apr. 2023 GER SN Bautzen 2023 German Championships U17
  29 apr. 2023 GER TH Weimar Salve-Cup
Youngster Cup Series
U11 U13 U15
  30 apr. 2023 GER BY Marktredwitz 11 Memorial Rochus-Böhringer 2023 Senior
  5 maj 2023 MEX Acapulco FIE
World Cup

World Cup
Senior
  5 maj 2023 COL Cali FIE
Grand Prix
Senior
  5 maj 2023 GER BN Tauberbischofsheim FIE
35 World Cup 2023
Senior
  5 maj 2023 SWE NL Umea 2023 Sjöbergs Cup Seniorer U13 U15 U17
  6 maj 2023 RSA LI Polokwane 2023 Limpopo Open
National Open
Senior U17 U20
  6 maj 2023 SWE SY Höganäs/Helsingborg 2023 Sydsvenska Cupen - Slaget vid Kärnan Seniorer U11 U13 U15
  6 maj 2023 EFC TBD EFC
16 European Championships 2023
U23
Samma nationalitet 6 maj 2023 SUI Morges 2023 Championships of Switzerland U17 U20
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  6 maj 2023 BUL Sofia EFC
European Circuit

U23 European Circuit
Senior
  6 maj 2023 GER TH Jena 16 Jenaer Schülercup U11 U9
  6 maj 2023 GER NS Buchholz in der Nordheide Internationales Fechtturnier Nordheide
39 Buchholzer Bienenstich 2023

Q-Turnier (Sen/U17/U20) für NS und weiterer Landesverbände
Senior U11 U17 U20 U9
  6 maj 2023 GER TH Jena Championships of Thuringia U13 U15 U17
  6 maj 2023 GER HH Hamburg 2 One Hit Epee 2023 Senior
  6 maj 2023 FIN Espoo Kalvan nuorten joukkue SM U17 U20
  6 maj 2023 FIN Espoo Minijunioreiden Kevätkarnevaalit U11 U13 U15
  6 maj 2023 LUX Luxembourg Open for Seniors
2023 Championships of Luxembourg

U20 / U17 only fencers for Luxembourg are allowed
Senior U17 U20
Samma nationalitet 6 maj 2023 GER HE Rüsselsheim 2023 German Championships U20
Samma nationalitet 6 maj 2023 GER HE Rüsselsheim 2023 German Championships U20
  7 maj 2023 BEL VS Turnhout VSB
VSB Beker

VSB Beker
U11 U13 U15 U17 U20
  7 maj 2023 BEL VS Turnhout VSB Beker Senior Senior
  11 maj 2023 BRA Curitiba CBE
Torneio Internacional Infantil Mario Queiroz
U11 U13 U9
  11 maj 2023 BRA Curitiba CBE
4ª Etapa Circuito Jovem
U15
  12 maj 2023 ESP Madrid FIE
40 Villa de Madrid

World Cup
Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  12 maj 2023 GEO Tbilisi FIE
World Cup

World Cup
Senior
  13 maj 2023 BUL Sofia EFC
U14 European Circuit

U14 European Circuit
U14
Samma nation 13 maj 2023 NOR Oslo Norwegian Cup Finals U15 U17 U20
  13 maj 2023 SUI Otelfingen You + I Competition Senior
  13 maj 2023 BEL FF Ronse CB/BK #U13/U15
2023 Belgian Championships
U13 U15
  13 maj 2023 SUI La Chaux-de-Fonds CNJ
2023 Tournoi des cadets de la rapière
U10 U12 U14 U17 U20
  13 maj 2023 SWE ST Stockholm 2023 Djurgården Epee Seniorer U13 U15 U17
Samma nationalitet 13 maj 2023 SUI Founex 2023 Championnats suisses Senior
  13 maj 2023 GER NR Leverkusen DFB Qualifikationsturnier
Allstar Deutschland Challenge
U15
  13 maj 2023 SWE VS Göteborg Masthugget Cup V U11 U13 U15
  13 maj 2023 GBR EF Cambridge Cambridge Sword LPJS U11 U13 U15 U9
Samma nationalitet 13 maj 2023 FIN Turku 2023 Finnish Championships Seniorit
Samma nationalitet 13 maj 2023 GER BY Nürnberg 2023 German Championships U15
Samma nationalitet 13 maj 2023 GER BY Nürnberg 2023 German Championships U15
  14 maj 2023 SUI Otelfingen Cup Musketier U10 U12 U14 U8
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  17 maj 2023 FRA Thionville EVF
31 European Championships Veterans 2023
O40 O50 O60 O70 O75
  19 maj 2023 UAE Abu Dhabi FIE
World Cup

World Cup
Senior
  19 maj 2023 FRA St. Maur FIE
Challenge Monal

World Cup
Senior
  19 maj 2023 CHN Shanghai FIE
Grand Prix

Grand Prix
Senior
Samma distrikt 19 maj 2023 RSA GA Midrand Gauteng 2023 Curro Waterfall GFA Schools League 3
Gauteng Schools
U11 U13 U15 U17 U20
  20 maj 2023 RSA GA Sandton Johannesburg 2023 Gauteng Ranking 2 Senior U11 U13 U15 U17 U20
Samma nation 20 maj 2023 SWE SY Karlskrona 2023 Swedish Championships U15 and U17
USM
U15 U17
  20 maj 2023 SWE SY Karlskrona Karlskrona Cup U13
Samma nationalitet 20 maj 2023 GER BS Waldkirch 2023 German Championships U15
Samma nationalitet 20 maj 2023 GER BS Waldkirch 2023 German Championships U15
Samma nationalitet 20 maj 2023 GER WE Bielefeld 2023 German Championships U17
Samma nationalitet 20 maj 2023 GER WE Bielefeld 2023 German Championships U17
Samma nationalitet 20 maj 2023 GER NR Moers 2023 German Championships U17
Samma nationalitet 20 maj 2023 GER NR Moers 2023 German Championships U17
Samma nationalitet 20 maj 2023 GER WE Bielefeld 2023 German Championships U13
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
Samma nationalitet 20 maj 2023 GER WE Bielefeld 2023 German Championships U13
  25 maj 2023 BRA Belo Horizonte CBE
5ª Etapa Circuito Jovem
U17 U20
  25 maj 2023 BRA Belo Horizonte CBE
Torneio Nacional Cidade de Belo Horizonte
Senior
  25 maj 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #5 Senior
  27 maj 2023 SUI Neuchâtel CNJ
Trois Mousquetaires
U10 U12 U14
  27 maj 2023 SUI Neuchâtel 2023 Championships of Switzerland Team U17 U20
  27 maj 2023 NOR Oslo Nøtterøy Cup
Ungdomsserie 4 2022/23
U11 U13 U15 U17
  27 maj 2023 SWE ST Stockholm 2023 S:t Erikscupen (6) Seniorer U11 U13 U15 U20
  27 maj 2023 GER SN Radebeul 14 Radebeul Fencing Cup 2023
Pokalturnier
Senior U11 U13 U15 U17
  28 maj 2023 GER SN Radebeul 8 Open Veterans Championship of Saxony 2023 Ak30 VET
  1 juni 2023 FIE TBD FIE
2023 Pan American Championships
Senior
  1 juni 2023 FIE TBD FIE
2023 Asian Championships
Senior
  3 juni 2023 BRA PR Curitiba FEP
II Etapa Circuito Paranaense Infantil e Veterano
PreVet U11 U13 U15 U17 U9 V1
  3 juni 2023 BEL FF Braine l'Alleud CB/BK #Team
2023 Belgian Team Championships
Senior U17
Samma nation 3 juni 2023 GER NR Duisburg Cup of Germany Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  3 juni 2023 GER TH Erfurt 2023 Cup of Thuringia Finale Senior
  3 juni 2023 SUI Lausanne EFC
European Circuit

U14 European Circuit
U14
  3 juni 2023 SWE SY Malmö 2023 Malmö International Seniorer VET ÅK40 ÅK50 ÅK60
  3 juni 2023 SUI Monthey Tournoi de l'Autre Bout du Lac
Circuit National Jeunesse
Senior U10 U12 U14 U17 U20
Samma distrikt 4 juni 2023 GER TH Erfurt 2023 Championships of Thüringen U11
Einzel und Mannschaft
U11 U9
  10 juni 2023 BRA PR Curitiba FEP
II Etapa do Circuito Paranaense Adulto
Senior
  10 juni 2023 GER SW Ludwigshafen - Friesenheim Cup Epee Senior U11 U13 U15 U9
Samma nationalitet 10 juni 2023 GER NS Winsen Luhe 2023 German Championships U13
Samma nationalitet 10 juni 2023 GER NS Winsen Luhe 2023 German Championships U13
Samma nationalitet 17 juni 2023 GER SH Elmshorn 2023 German Championships U13
Samma nationalitet 17 juni 2023 GER SH Elmshorn 2023 German Championships U13
  17 juni 2023 GBR EF Hatfield England Championships U11 U13 U15
  17 juni 2023 GER TH Saalfeld Marathon of Epee
Offene Kreismeisterschaften
Senior
  17 juni 2023 GER WE Dortmund DFB Qualifikationsturnier
2023 International Sabre Competition of Dortmund
U20
  21 juni 2023 POL Krakow 2023 European Games Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  24 juni 2023 GER SN Dresden 2023 Cup Karl May U11 U13
  24 juni 2023 GER SA Weiskirchen 4 ProWin Open Air Challenge 2023
24. Freiluftturnier
Senior U11 U13 U15 U17 U20 U9 VET
  25 juni 2023 RSA KN Hilton Kwa Zulu Natal #2 Senior U11 U13 U15 U17 U20 VET
  25 juni 2023 GBR EF Wetherby Northern Youth Challenge #2 U10 U12 U14 U16
  29 juni 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #6 Senior
  1 juli 2023 GBR EF England Elite Epee Junior Series #3 U10 U12 U14
  1 juli 2023 GBR EF Newham Newham Junior Foil Series #3 U10 U12 U14
Samma distrikt 1 juli 2023 GER BR Potsdam 2023 Chamionship of Brandenburg U11 U9
  1 juli 2023 BRA PR Curitiba FEP
II Etapa do Circuito Paranaense Cadete e Juvenil
U17 U20
  8 juli 2023 GER WÜ Ditzingen 34 Ditzinger Young Masters 2023 U11 U13 U15 U17 U9
  22 juli 2023 ITA Milano FIE
2023 World Championships
Senior
  22 juli 2023 GER BY Neu-Ulm 25 Donau-Iller-Cup 2023
Unser Jubiläumsturnier
U11 U13 U15 U17 U20
  27 juli 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #7 Senior
  29 juli 2023 BRA PR Curitiba FEP
III Etapa do Circuito Paranaense Adulto
Senior
  30 juli 2023 DEN HS Copenhagen Club internal tournament WO
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  4 aug. 2023 GHA Accra 2023 African Games Senior
  5 aug. 2023 GER BR Cottbus 2023 Sommerturnier Senior U11 U13 U15 U9
Samma distrikt 12 aug. 2023 BRA PR Curitiba FEP
Campeonato Paranaense Cadete e Juvenil
U17 U20
  18 aug. 2023 BRA São Paulo CBE
Torneio Nacional Cidade de São Paulo
Senior
  18 aug. 2023 BRA São Paulo CBE
Troféu Brasil de Equipes
Senior
  19 aug. 2023 GER NR Leverkusen 15 Cup Bayer-Musketier U11 U13 U15 U17
  26 aug. 2023 RSA GA Midrand Gauteng 2023 Gauteng Ranking 3 Senior U11 U13 U15 U17 U20
  27 aug. 2023 RSA KN Kwa Zulu Natal Kwa Zulu Natal Championships Senior U11 U13 U15 U17 U20 VET
  31 aug. 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #8 Senior
Samma distrikt 2 sep. 2023 BRA PR Curitiba FEP
Campeonato Paranaense Adulto
Senior
  2 sep. 2023 GER WE Bochum Couple's Cup Senior
  2 sep. 2023 GER HH Hamburg 2 Hamburger Hansepokal U11 U13 U15
  3 sep. 2023 GER WE Bochum Total Sabre Senior WO
Samma nationalitet 14 sep. 2023 BRA Curitiba CBE
Campeonato Brasileiro Interclubes Cadete e Juvenil
U17 U20
  16 sep. 2023 GER NS Hannover Q-Turnier für Niedersachsen
Cup Butjer
U11 U13 U15
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  17 sep. 2023 GER NS Hannover Q-Turnier für Niedersachsen
20 Ilse-Keydel-Turnier 2023
Senior
Samma nationalitet 23 sep. 2023 RSA GA Gauteng 2023 Senior Championship
National Championship
Senior VET
Samma nationalitet 23 sep. 2023 RSA GA Gauteng 2023 Youth National Championships U11 U13 U15 U17 U20
  23 sep. 2023 CHN Hangzhou 19 Asian Games 2022 Senior
  28 sep. 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #9 Senior
Samma nationalitet 5 okt. 2023 BRA Porto Alegre CBE
93 Campeonato Brasileiro Interclubes Adulto
Senior
  7 okt. 2023 GBR Hatfield Academy Sabre Open Senior
  7 okt. 2023 USA Daytona Beach FIE
27 World Championships Veterans 2023
O150 O50 O60 O70
  8 okt. 2023 GBR EF Hatfield Herts Sabre LPJS U11 U13 U15 U9
Samma distrikt 14 okt. 2023 BRA PR Curitiba FEP
Campeonato Paranaense Infantil e Veterano
PreVet U11 U13 U15 U9 V1
Samma nationalitet 14 okt. 2023 RSA GA Midrand Gauteng 2023 Gauteng Closed Championships Senior U11 U13 U15 U17 U20
  26 okt. 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #10 Senior
  29 okt. 2023 RSA KN Hillcrest Kwa Zulu Natal #3 Senior U11 U13 U15 U17 U20 VET
  31 okt. 2023 GER NR Duisburg Slaught of Halloween Senior
Samma nationalitet 9 nov. 2023 BRA São Paulo CBE
Campeonato Brasileiro Infantil
U11 U13 U9
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
Samma nationalitet 9 nov. 2023 BRA São Paulo CBE
14 Campeonato Brasileiro Veterano
PreVet V1 V2
Samma nationalitet 9 nov. 2023 BRA São Paulo CBE
Campeonato Brasileiro Interclubes Pré-Cadete
U15
  11 nov. 2023 GER SW Ludwigshafen-Friesenheim Memoriam A. Dubyago (formely Lion of Pfalz) Senior
  11 nov. 2023 GER SW Ludwigshafen-Friesenheim Memoriam Ed. Krapp U17
  12 nov. 2023 GER SW Ludwigshafen-Friesenheim Große Degenrunde
Owls Cup
Senior
  30 nov. 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #11 Senior
  2 dec. 2023 RSA WC Cape Town 2023 Cape Open
National Open
Senior U17 U20 VET
  2 dec. 2023 SUI Flawil Challenge du Maître Starzynski Senior U10 U12 U14 U17 U20 U8 VET
  10 dec. 2023 GBR EF Hatfield Academy Sabre LPJS U11 U13 U15 U17 U9
  21 dec. 2023 GER SN Dresden 2023 Fencing League of Meißen County #12 Senior
  22 feb. 2024 RSA TBD CAE/FIE
2024 African Championships
U15 U17 U20
  9 maj 2024 BEL Ciney EVF
33 European Championships Veterans Team 2024
O150 O190
  1 juni 2024 ALG TBD FIE
22 African Championships 2024
Senior
  16 juni 2024 SUI Basel FIE
37 European Championships 2024
Senior
  27 juli 2024 FRA Paris FIE
2024 Olympic Games
Senior
      Inbj. Öppen för Datum Nation Ort Tävlingsnamn Ålder Värja Florett Sabel  
  27 maj 2025 AUT KÄ Klagenfurt EVF
32 European Championships Veterans 2025
O40 O50 O60 O70 O75
  1 juni 2025 ITA Genua FIE
38 European Championships 2025
Senior