Back to list

Results

HODEY-CUP
GER Moers
September 13, 2008 - September 14, 2008

Foil Women's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WEINER Kari 1999 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
2 GUDORF Hannah 1999 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
3 FABRICE Alisa Katharina 1999 F GER Hasper FC (GER)
4 VISSOTSKY Clemence 1999 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
5 ZOONS Myrthe 1999 F NED SC Amsterdam (NED)
6 BIEL Meret 1999 F GER ETUF Essen (GER)
7 BASTEN Friederike 1999 F GER ETUF Essen (GER)
8 SCHWARZER Lea 1999 F GER ETUF Essen (GER)
9 SCHEIPER Janine 1999 F GER TB Burgsteinfurt (GER)

Foil Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SCHUMANN Lara 1998 F GER [i] 1. FCR Godesberg (GER)
2 VAN T-KLOOSTER Nadia 1998 F NED
3 BUCHMANN Lisa 1998 F GER FS Gummersbach (GER)
4 DERKUM Liska 1998 F GER FC Moers (GER)
5 BUCHMANN Nicole 1998 F GER FS Gummersbach (GER)
6 RAMDHAN Aruna 1998 F NED s.v. Scaramouche (NED)
7 TASCI Asena 1998 F GER FC Moers (GER)
8 LUDOLF Julia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 THUBAUVILLE Fabia 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
10 OEXMANN Sarah Ann 1998 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 BRAUN Nina 1998 F GER OFC Bonn (GER)

Foil Women's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MOCK Miriam 1997 F GER OFC Bonn (GER)
2 SARETZKI Friederike 1997 F GER Remscheider SV (GER)
3 SHIGIHARA Jule 1997 F GER OFC Bonn (GER)
4 CAZAERCK Sofia 1997 F BEL Confrerie Gent (BEL)
5 BONGARD Pauline 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 FABRICE Valerie 1997 F GER TSV Hagen (GER)
7 SCHWARZ Samantha 1997 F GER FC Moers (GER)
8 BRAUN Julia 1997 F GER OFC Bonn (GER)
9 TASCI Aybike Nur 1997 F GER FC Moers (GER)
10 BÜRGER Isabelle 1997 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 1st round HÖLZER Kyra 1997 F GER FC Moers (GER)
12 1st round EKAMP Valeria 1997 F GER ETUF Essen (GER)
13 1st round LEONHARDT Antonia 1997 F GER OFC Bonn (GER)
13 1st round ZOONS Thyrza 1997 F NED SC Amsterdam (NED)

Foil Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ENGELMANN Tabea 1996 F GER USC Bochum (GER)
2 KOPETZKI Jana 1996 F GER FC Moers (GER)
3 WISKEMANN Tabea 1996 F GER OFC Bonn (GER)
3 JAHN Svenja 1996 F NED SC Den Bosch (NED)
5 ZEKORN Melissa 1996 F GER FC Moers (GER)
6 BADER Elisa 1996 F GER Chemnitzer PSV (GER)
7 FROLOVA Anastasija 1996 F GER TG Neuss (GER)
8 METZ Louisa 1996 F GER ETUF Essen (GER)
9 GREIFFER Luise 1996 F GER FC Moers (GER)
10 HENNEKEN Sophie 1996 F GER ETUF Essen (GER)
11 GNANN Louisa 1996 F GER OFC Bonn (GER)
12 BALLOCCO Chiara 1996 F GER [i] KTSV Preußen Krefeld (GER)
13 MUTH Annika-Marie 1996 F GER ETUF Essen (GER)
14 LÖWECKE Melina 1996 F GER ETUF Essen (GER)
15 PAFFRATH Mona 1996 F GER Duisburger FK (GER)
16 POTTHAST Manuela 1996 F GER Duisburger FK (GER)
17 1st round PIETSCH Marlena 1996 F GER FC Moers (GER)

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MOOR Valentina 1995 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
2 HOEREN Eva 1995 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
3 LÜBKE Vivien 1995 F GER FC Moers (GER)
3 BRAUN Lara 1995 F GER OFC Bonn (GER)
5 RAUSCHNING Marie 1995 F GER VFL Pinneberg (GER)
6 SCHEUCH Ilsa 1995 F GER OFC Bonn (GER)
7 ALEFS Julia 1995 F GER FSV Mülheim/Ruhr (GER)
8 KRONER Sina 1995 F GER DFC Düsseldorf (GER)
9 TOSYALI Eda 1995 F GER ETUF Essen (GER)
10 WEYERS Antonia 1995 F GER FC Moers (GER)
11 BRUNSBERG Milena 1995 F GER Remscheider SV (GER)
12 BONDZIO Sophia 1995 F GER Duisburger FK (GER)

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HAUKE Laura 1993 F GER OFC Bonn (GER)
2 NETTERSHEIM Katharina 1994 F GER OFC Bonn (GER)
3 TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
3 ANLAHR Elisabeth 1992 F GER FC Moers (GER)
5 NAGORNIAK Darija 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
6 SCHMITZ Franziska 1993 F GER OFC Bonn (GER)
7 BRAUN Anna Sophie 1994 F GER TG Neuss (GER)
8 DESCHUYTTER Marie 1992 F BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
9 BLANKENHAUS Alison Macbeth 1994 F GER Fecht-Akademie Oberhausen (GER)
10 JAHN Svenja 1996 F NED SC Den Bosch (NED)
11 WOESTE Ilva 1994 F GER ETUF Essen (GER)
12 JANZ Michaela 1993 F GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
13 BAUERSCHMITZ Linda 1993 F GER OFC Bonn (GER)
14 SCHEIBEL Hannah 1994 F GER FC Moers (GER)
15 HAASE Solange 1993 F GER ETUF Essen (GER)
16 RAMDHAN Gabriella 1993 F NED s.v. Scaramouche (NED)
17 VOLK Hanna Elisabeth 1992 F GER Eintracht Duisburg (GER)
18 GERWERS Anne 1994 F GER FC Moers (GER)
19 KREBS Kathleen 1993 F GER ETUF Essen (GER)
20 BRAUN Lara 1995 F GER OFC Bonn (GER)
21 ALVINCZ Julia 1992 F GER FC Moers (GER)
22 KNIPP Tabea 1994 F GER ETUF Essen (GER)
23 KEMPER Nadine 1993 F GER [i] PSV Duisburg (GER)
24 BÖHM Sophie-Charlotte 1994 F GER FC Moers (GER)
25 PFEIFFER Anna 1992 F GER FC Moers (GER)
26 MENGONI Miriam 1992 F GER [i] PSV Duisburg (GER)
27 ENGELKING Christiane 1993 F GER FS Gummersbach (GER)
28 SZYKULSKA Patrycja 1994 F GER OFC Bonn (GER)
29 LÜBKE Vivien 1995 F GER FC Moers (GER)
30 ZIMON Vanessa-Julia 1993 F GER Duisburger FK (GER)
31 BARTH Isabel 1994 F GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
32 KOPETZKI Jana 1996 F GER FC Moers (GER)
33 ROESER Carina 1994 F GER ETUF Essen (GER)
34 ZEKORN Melissa 1996 F GER FC Moers (GER)
35 NELDNER Patricia 1994 F GER Remscheider SV (GER)
36 SIGISMUND Christina 1994 F GER Remscheider SV (GER)
37 SCHEUCH Ilsa 1995 F GER OFC Bonn (GER)
38 SCHRADER Isabelle 1993 F GER Eintracht Duisburg (GER)
39 MICHELS Denise 1992 F GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
40 HECK Ricarda 1993 F GER SG Langenfeld (GER)
41 LANDREH Carolin 1994 F GER ETUF Essen (GER)
42 BADER Elisa 1996 F GER Chemnitzer PSV (GER)
43 PAFFRATH Lisa 1994 F GER Duisburger FK (GER)
44 KENTNICH Anna 1992 F GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
45 GREIFFER Luise 1996 F GER FC Moers (GER)
46 STEGER Corinna 1993 F GER SG Langenfeld (GER)

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 RÖMER Christiane 1990 F GER OFC Bonn (GER)
2 KAPPLER Katrin 1989 F GER FC Moers (GER)
3 NAGORNIAK Darija 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 SCHMITZ Franziska 1993 F GER OFC Bonn (GER)
5 ANLAHR Elisabeth 1992 F GER FC Moers (GER)
6 HAUKE Laura 1993 F GER OFC Bonn (GER)
7 BRAUN Anna Sophie 1994 F GER TG Neuss (GER)
8 TULEN Lola 1992 F NED SC Amsterdam (NED)
9 BLANKENHAUS Alison Macbeth 1994 F GER Fecht-Akademie Oberhausen (GER)
10 TULEN Carmel 1994 F NED SC Amsterdam (NED)
11 BAUERSCHMITZ Linda 1993 F GER OFC Bonn (GER)
12 NETTERSHEIM Katharina 1994 F GER OFC Bonn (GER)
13 BECK Stefanie 1990 F GER DFC Düsseldorf (GER)
14 WÜNSCHE Paulina 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
15 HAAS Mira 1993 F GER VFL Pinneberg (GER)
16 SCHEIBEL Hannah 1994 F GER FC Moers (GER)
17 BOEST Celine 1991 F GER Fecht-Akademie Oberhausen (GER)
18 GERWERS Anne 1994 F GER FC Moers (GER)
19 HAASE Solange 1993 F GER ETUF Essen (GER)
20 PFEIFFER Anna 1992 F GER FC Moers (GER)
21 RAMDHAN Gabriella 1993 F NED s.v. Scaramouche (NED)
22 1st round KEMPER Melanie 1990 F GER [i] PSV Duisburg (GER)
23 1st round ALVINCZ Julia 1992 F GER FC Moers (GER)
24 1st round KREBS Kathleen 1993 F GER ETUF Essen (GER)
25 1st round SCHICK Miriam 1991 F GER OFC Bonn (GER)

Foil Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 MERKL Larissa 1983 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
2 MENGS Julia 1983 F GER ETUF Essen (GER)
3 FENGER Hannah 1992 F GER FC Moers (GER)
3 FISCHEDICK Anja 1988 F GER Fecht-Akademie Oberhausen (GER)
5 HÜBNER Vanessa 1990 F GER OFC Bonn (GER)
6 LAUTER Beate 1987 F GER FC Moers (GER)
7 GOLLAN Natasha 1992 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
8 SOHLOW Jacqueline 1989 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
9 RÖMER Christiane 1990 F GER OFC Bonn (GER)
10 KLAUCK Pia 1981 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 WÜNSCHE Paulina 1990 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
12 REINHART Julia 1987 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
13 KAPPLER Katrin 1989 F GER FC Moers (GER)
14 CHOINOWSKI Saskia 1987 F GER Fecht-Akademie Oberhausen (GER)

Foil Men's U10 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VAN DER KOELEN Marco 1999 M GER Eintracht Duisburg (GER)
2 PURPS Philipp Maarten 1999 M GER Hasper FC (GER)
4 JANSEN Anton 1999 M GER FC Moers (GER)
5 GÜNTHER Jasper 1999 M GER Hasper FC (GER)
6 STEGEMANN Benedikt 1999 M GER Hasper FC (GER)
7 MÜLLER Luis Noah 1999 M GER FC Moers (GER)
8 GODER Mael 1999 M GER
10 HEINRICHS Noah 1999 M GER ETUF Essen (GER)
11 DROSTE Marvin 1999 M GER ETUF Essen (GER)
12 WERGEN Lukas 1999 M GER ETUF Essen (GER)
13 KREHUT Lukas 1999 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
14 PICK Lion 1999 M GER ETUF Essen (GER)
15 BUDACH Lennart Maurice 1999 M GER ETUF Essen (GER)
16 WELTER Giuliano 2000 M GER FC Moers (GER)

Foil Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 VAN DER HELM Leonard 1998 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
2 MICHELS Etienne 1998 M GER Hasper FC (GER)
4 DICKEL Justus Felix 1998 M GER FC Moers (GER)
5 GRANTHAM Jess 1998 M GER Fencing Team Bocholt (GER)
6 HEINE Nils Owe 1998 M GER FS Gummersbach (GER)
7 HOFFSCHLAG Piet 1998 M GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
8 HÖHR Niklas 1998 M GER FC Moers (GER)
9 BADER Alex 1998 M GER FC Moers (GER)
9 GREGOROWIUS Lucca 1998 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 KMIECINSKI Josef 1998 M GER FC Moers (GER)
12 KOEHN Joris 1998 M GER ETUF Essen (GER)
13 HOMBERG Sebastian 1998 M GER VFL St. Augustin (GER)
14 STOCKHAUSEN Niklas 1998 M GER Remscheider SV (GER)
15 STROTE Julius 1998 M GER FC Moers (GER)
16 SCHRÖDER Maximilian 1998 M GER ETUF Essen (GER)

Foil Men's U12 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TENBERGEN Paul 1997 M GER FC Moers (GER)
2 TORI Floriano 1997 M ITA
3 BRÖKEMEIER Marlon 1997 M GER Quernheimer FC (GER)
4 MARGARITIDIS Timo 1997 M GER DFC Düsseldorf (GER)
5 MOOR Justian 1997 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
6 I TULEN Rafael 1997 M NED
7 BASTEN Peter 1997 M GER ETUF Essen (GER)
8 TROTTNOW Moritz 1997 M GER FG Recklinghausen (GER)
9 KIRSCHNER Elias 1997 M GER Solinger TB (GER)
10 BIENDARA Raphael Noël 1997 M GER VFL St. Augustin (GER)
11 GLASMACHER Julius 1997 M GER
12 ERDMANN Timo 1997 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
13 1st round WILPS Phil-Marvin 1997 M GER FC Moers (GER)
14 1st round FLOTTMANN Heiko 1997 M GER VFL St. Augustin (GER)
15 1st round SCHIDLOWSKI Tim 1997 M GER Rheydter TV (GER)
16 1st round WEGENAER Erik 1997 M GER Duisburger FK (GER)
17 1st round STARKE Jörn 1997 M GER Duisburger FK (GER)

Foil Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 WEINER Björn Erik 1996 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
2 MICHALCZIK Jan Christopher 1996 M GER ETUF Essen (GER)
3 BOUTTEFEUX Robin 1996 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
3 STIENHENSER Dominik 1996 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
5 BORISSOV Vitali 1996 M GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
6 VERHELLE Thibault 1996 M BEL Confrerie Gent (BEL)
7 KÜHNEMUND Jonas 1996 M GER CTG Koblenz (GER)
8 ACHENBACH Julius 1996 M GER ETUF Essen (GER)
9 TURCK Frederick 1996 M GER OFC Bonn (GER)
10 KRAFT Alexander 1996 M GER MTV Braunschweig (GER)
11 STENNES Yannick 1996 M GER ETUF Essen (GER)
12 VON UXKULL-GYLLENBAND Jan 1996 M GER CTG Koblenz (GER)
13 DULDHARDT Jan 1996 M GER VFL St. Augustin (GER)
14 EIGEMANN Eugen 1996 M GER [i] FC im VfL Bochum (GER)
15 HAVER Jonathan 1996 M GER ETUF Essen (GER)
16 TSIGIAVOURIDIS Alexander 1996 M GER Pulheimer SC (GER)
17 TASCI Bathuhan 1996 M GER FC Moers (GER)
18 NETTERSHEIM Simon 1996 M GER OFC Bonn (GER)
19 PAHL Sebastian 1996 M GER Duisburger FK (GER)
20 JONSKE Frederic 1996 M GER
21 EHRENBERG Tobias 1996 M GER VFL St. Augustin (GER)
22 LÜNENSTRAß Jens 1996 M GER FC Moers (GER)
23 BROSZIO Sebastian 1996 M GER DFC Düsseldorf (GER)
24 LEONHARDT Johannes 1996 M GER OFC Bonn (GER)
25 KLEY Christian 1996 M GER Pulheimer SC (GER)

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NEUHAUS Matthias 1995 M GER FC Moers (GER)
2 GLUMA Felix 1995 M GER FC Moers (GER)
3 PFANN Florens 1995 M GER OFC Bonn (GER)
3 BRAUN Frederick 1995 M GER FC Moers (GER)
5 SCHOPPA Dominik 1995 M GER OFC Bonn (GER)
6 HAUSER Felix-Leonhard 1995 M GER ETUF Essen (GER)
7 POST Patrick 1995 M NED s.v. Pegasus Escrime (NED)
8 BÄHREN Jonas 1995 M GER Rheydter TV (GER)
9 BRÜMMER Fabian Marten 1995 M GER Dürener FC (GER)
10 SCHOLZ Alexander 1995 M GER Eintracht Duisburg (GER)
11 WEICHMANN Jasper 1995 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
12 WALLAT Dennis 1995 M GER FG Recklinghausen (GER)
13 FRIESEN Peter 1995 M GER TG Neuss (GER)
14 KIRSCHNER Nicolas 1995 M GER Solinger TB (GER)
15 BRÄMER Clemens 1995 M GER Duisburger FK (GER)
16 WESTHOFF Philipp 1995 M GER Fecht-Akademie Oberhausen (GER)
17 GOLUBETS Aleksander 1995 M UKR Rheydter TV (GER)
18 PAUS Jan 1995 M GER SV Spellen (GER)
19 LINDNER Aaron 1995 M GER FG Recklinghausen (GER)
20 BOOTZ Eike 1995 M GER VFL St. Augustin (GER)
21 RAUSCHENBACH Fabian 1995 M GER Remscheider SV (GER)
22 VOSKÜHLER Jan 1995 M GER FC Moers (GER)
23 WEISE Marvin 1995 M GER ETUF Essen (GER)

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PARCHATKA Niklas 1993 M GER OFC Bonn (GER)
2 TUYN Dylan 1994 M NED s.v. Ter Weer (NED)
3 KAMKE Nikolas 1992 M GER ETUF Essen (GER)
3 MAXEM Matthias 1992 M GER FC Moers (GER)
5 ZEKORN Fabian 1993 M GER FC Moers (GER)
6 BON Ruben 1993 M NED s.v. Ter Weer (NED)
7 TEBBE Luan 1992 M GER CTG Koblenz (GER)
8 VESPER Marian Alexander 1993 M GER ETUF Essen (GER)
9 SCHEPER Vincent 1992 M GER FC Moers (GER)
10 SCHWALB Rafael 1993 M GER OFC Bonn (GER)
11 VERHELLE Thomas 1992 M BEL Confrerie Gent (BEL)
12 HAMACHER Thies 1994 M GER TG Neuss (GER)
13 HÜLSEY Marius 1994 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
14 KÜRTEN Matthias 1994 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
15 GLUMA Max 1992 M GER FC Moers (GER)
16 THOR Proscha 1994 M GER OFC Bonn (GER)
17 BÖHM Maximilian Carl 1994 M GER FC Moers (GER)
18 KOCH Benjamin 1993 M GER Remscheider SV (GER)
19 BÜSCHER Jan Niklas 1993 M GER ETUF Essen (GER)
20 GLUMA Felix 1995 M GER FC Moers (GER)
21 BÄHREN Tobias 1994 M GER Rheydter TV (GER)
22 BRUNSBERG Marian 1992 M GER Remscheider SV (GER)
23 KÖNIG Marius 1993 M GER ASC Göttingen (GER)
24 BRAUN Frederick 1995 M GER FC Moers (GER)
25 RAPP Philip Konstantin 1994 M GER FC Moers (GER)
26 KLOOTS Ward 1994 M NED SC Amsterdam (NED)
27 HAASE Tim 1993 M GER FS Gummersbach (GER)
28 BÜSCHER Erik 1993 M GER ETUF Essen (GER)
29 JÜRGES Pascal 1992 M GER FS Gummersbach (GER)
30 MITTMANN Konstantin 1994 M GER ETUF Essen (GER)
31 CRAMER Philipp 1994 M GER FG Recklinghausen (GER)
32 SAßNICK Vincent 1994 M GER Remscheider SV (GER)
33 1st round DE MEY Thomas-Jan 1994 M BEL
34 1st round EKAMP Nicolas 1994 M GER ETUF Essen (GER)
35 1st round JULIUS Markus 1994 M GER VFL St. Augustin (GER)
36 1st round THOMAS Jan 1993 M GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
37 1st round KATRINSKI Marvin 1994 M GER ETUF Essen (GER)
38 1st round MESTDAGH Frederic 1994 M BEL Confrerie Gent (BEL)
39 1st round SCHULTE Jan 1994 M GER SG Langenfeld (GER)
40 1st round BECKEL Joschka 1994 M GER FC Moers (GER)
41 1st round JANSSEN Duc 1994 M NED s.v. Pallas (NED)
42 1st round NEUHAUS Matthias 1995 M GER FC Moers (GER)
43 1st round KREUTZ Patric 1994 M GER TG Neuss (GER)

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 KRÖPLIN Moritz 1991 M GER OFC Bonn (GER)
2 FENGER Lucas 1989 M GER FC Moers (GER)
3 GOLLAN Aljoscha 1989 M GER FC Moers (GER)
3 KROHMER Maxim 1990 M GER CTG Koblenz (GER)
5 PIETRUS Lutz 1989 M GER OFC Bonn (GER)
6 SÜß Tobias 1989 M GER FC Moers (GER)
7 GLUMA Max 1992 M GER FC Moers (GER)
8 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
9 STRUTH Benjamin 1990 M GER CTG Koblenz (GER)
10 KÜRTEN Christian 1992 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
11 VESPER Marian Alexander 1993 M GER ETUF Essen (GER)
12 MAXEM Matthias 1992 M GER FC Moers (GER)
13 PARCHATKA Niklas 1993 M GER OFC Bonn (GER)
14 EDLING Philipp-Benedict 1989 M GER ETUF Essen (GER)
15 BERTRAM Philipp 1990 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
16 GRUNDLER Jonas 1991 M GER FC Moers (GER)
17 MERSMANN Marco 1991 M GER TB Burgsteinfurt (GER)
18 GROTHOFF Norman 1990 M GER FC Moers (GER)
19 SCHEIBEL Mike 1991 M GER FC Moers (GER)
20 BÄHREN Tobias 1994 M GER Rheydter TV (GER)
21 MATTEN Marc 1991 M GER SV Spellen (GER)
22 1st round SCHEPER Vincent 1992 M GER FC Moers (GER)
23 1st round HAMACHER Matthias 1991 M GER FS Gummersbach (GER)
24 1st round SCHWALB Rafael 1993 M GER OFC Bonn (GER)
25 1st round KAMKE Nikolas 1992 M GER ETUF Essen (GER)
26 1st round MARONG Kai Eric 1991 M GER SV Spellen (GER)
27 1st round KREBS Alexander 1990 M GER ETUF Essen (GER)
28 1st round GEFFROY Stefan 1990 M GER SV Spellen (GER)

Foil Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 SANITA André 1992 M GER OFC Bonn (GER)
2 PIETRUS Lutz 1989 M GER OFC Bonn (GER)
3 JACOBY Udo 1964 M GER Eintracht Duisburg (GER)
3 FENGER Lucas 1989 M GER FC Moers (GER)
5 KRÖPLIN Moritz 1991 M GER OFC Bonn (GER)
6 GOLLAN Aljoscha 1989 M GER FC Moers (GER)
7 SZYSZKA Arne-Patric 1986 M GER ETUF Essen (GER)
8 SÜß Tobias 1989 M GER FC Moers (GER)
9 ZYBER Johannes 1982 M GER FC Moers (GER)
10 GRUNDLER Jonas 1991 M GER FC Moers (GER)
11 WIEDNER Jonas 1982 M GER FC Moers (GER)
12 WAADT Andreas 1978 M GER Duisburger FK (GER)
13 KNOPP Thomas 1973 M GER Eintracht Duisburg (GER)
14 KREBS Alexander 1990 M GER ETUF Essen (GER)
15 PAPE Andreas 1969 M GER Eintracht Duisburg (GER)
16 FISCHER Christian 1988 M GER ETUF Essen (GER)