Back to list

Results

Hoolgaascht-Turnier
GER Schwäbisch Hall
April 4, 2009 - April 5, 2009

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 HÄNßLER Tanita 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
2 MORITZ Katja 1994 F GER OFC Bonn (GER)
3 WERNER Kristin 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 GMELIN Tanja 1995 F GER Heidenheimer SB (GER)
5 BURCKHARDT Lea 1993 F GER Heidenheimer SB (GER)
6 STEINER Kathrin 1992 F GER SV Esslingen (GER)
7 HAUSER Sina 1994 F GER Heidenheimer SB (GER)
8 ZIEGLER Mareike 1994 F GER TSF Ditzingen (GER)
9 LUTZ Katharina 1996 F GER TSG Reutlingen (GER)
10 EBINGER Alica 1992 F GER SV Esslingen (GER)
11 LESTAR Judit 1994 F GER Heidenheimer SB (GER)
12 TRAUB Hannah 1996 F GER TSG Reutlingen (GER)
13 KECK Antonia 1995 F GER SV Böblingen (GER)
14 KALTENBACH Katja 1995 F GER SV Esslingen (GER)
15 BEHRWIND Valérie 1996 F GER SV Esslingen (GER)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 LEISER Rico 1992 M GER SV Esslingen (GER)
2 KIENTZLE Jens 1992 M GER SV Böblingen (GER)
3 TRAUTNER Maurice 1992 M GER SV Böblingen (GER)
3 HABINSKI Alexej 1992 M GER SV Böblingen (GER)
5 KÄPPELER Benjamin 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
6 WAGNER Felix 1993 M GER SV Böblingen (GER)
7 LEHNER Valentin 1994 M GER SV Esslingen (GER)
8 MANGOLD Simon 1994 M GER SV Esslingen (GER)
9 MAUNZ Florian 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
10 HANSCHKE Samuel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
11 SILLER Niko 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
12 ARMBRUSTER Jens 1992 M GER TSV Pliezhausen (GER)
13 CHIEFFO Daniel 1993 M GER SV Esslingen (GER)
14 VUJTECH Jakub 1993 M CZE USK Praha (CZE)
15 BLANK Tobias 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
16 CLAßEN Sven 1993 M GER Heidenheimer SB (GER)
17 GRIEBEL Thomas 1992 M GER TSG Friesenheim (GER)
18 GÖTZER Joscha 1995 M GER TSG Backnang (GER)
19 STURM Thorsten 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
20 TRAUTWEIN Denis 1993 M GER SV Esslingen (GER)
21 BRANDSTETTER Gregor 1994 M GER SV Illingen (GER)
22 DEBERA Adrian 1992 M GER TSF Ditzingen (GER)
23 WENDEL Jan 1992 M GER TSG Backnang (GER)
23 HANSMANN Sascha 1993 M GER SV Esslingen (GER)
25 FISCHER Hannes 1994 M GER TSG Backnang (GER)
26 BURGER Kevin 1994 M GER TG Schwenningen (GER)
26 HANSCHKE Lucian 1995 M GER PSV Weimar (GER)
28 MÄULE Daniel 1994 M GER TSF Ditzingen (GER)
29 KLUG Johannes 1994 M GER SV Böblingen (GER)
30 SCHÄFER Tim 1995 M GER VFL Kirchheim (GER)
31 BOLTER Dominik 1993 M GER SV Illingen (GER)
32 MICHEL Philip 1994 M GER TSG Schwäbisch Hall (GER)
33 1st round MATHIS Robin 1995 M GER TG Schwenningen (GER)
34 1st round KÄPPELER Dominik 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
35 1st round GLOYER Jan-Enno 1996 M GER TSF Ditzingen (GER)
36 1st round BRÜLL Tobias 1994 M GER SV Böblingen (GER)
37 1st round KUBACH Bosse 1994 M GER SV Böblingen (GER)
38 1st round GILLIAM Christopher O.G. 1994 M GER Fechtverein Heidelberg (GER)
39 1st round GLOYER Marius 1996 M GER TSF Ditzingen (GER)
40 1st round KARCHER Sinan 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
41 1st round HILLEBRAND Simon 1996 M GER TSG Backnang (GER)
41 1st round BLANK Jannis 1995 M GER Heidenheimer SB (GER)
43 1st round WIDMANN Lukas 1993 M GER SV Illingen (GER)
44 1st round SCHMID Axel 1994 M GER Heidenheimer SB (GER)
45 1st round BACH Felix 1994 M GER TSG Backnang (GER)