Back to list

Results

Nationales Turnier
GER Solingen
October 18, 2008 - October 19, 2008

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 EHLER Olga 1994 F GER SV Waldkirch (GER)
2 MORAWIETZ Julia 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 KOHEL Stephanie 1993 F GER Heidenheimer SB (GER)
3 NAHM Lisa-Maria 1992 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
5 PIESCH Hannah 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
6 HUPTAS Jacqueline 1992 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
7 ARNAUTOVA Sabrine 1994 F GER SV Waldkirch (GER)
8 WALZ Isabelle 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
9 SUHRBIER Stephanie 1992 F GER FG Segeberg (GER)
10 GREWE Victoria 1994 F GER Lüdenscheider TV (GER)
11 KNUPFER Saskia 1993 F GER TSV Pliezhausen (GER)
12 REIMER Janna 1993 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
13 WERNER Ines 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
14 STAHLBERG Nadine 1996 F GER FC Offenbach (GER)
15 VOLLRATH Shirin 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
16 ANDERSCH Janina 1993 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
17 STADTER Ronja 1993 F GER FG Segeberg (GER)
18 HÄNßLER Tanita 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
19 KERN-PLACHTA Florina 1994 F GER FC Offenbach (GER)
20 STECH Abigail 1995 F GER FC Offenbach (GER)
21 EHLER Alexandra 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
22 ZICHLER Ksenia 1992 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
23 MARX Benita 1994 F GER FC Offenbach (GER)
24 SCHMIEDT Janine 1992 F GER OFC Bonn (GER)
25 REIMANN Pia 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
26 BAUMANN Lena 1993 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
27 MANKA Annette 1992 F GER FK Hannover (GER)
28 UGRAI Hannah 1993 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
29 CARDINALI MACEDO SILVA Charlotte 1993 F GER Kölner FK (GER)
30 LENNARZ Karin 1994 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
31 BORRMANN Carmen-Helena 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
32 REESE Sophia 1994 F GER SC Berlin (GER)
33 HILSBOS Vera 1994 F GER OFC Bonn (GER)
34 STRUMPF Kymberly 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
35 KANES Charlotte 1994 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
36 HERCHNER Kira 1993 F GER Heidenheimer SB (GER)
37 REIN Michaela 1992 F GER Heidenheimer SB (GER)
38 BECKER Claudia 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
39 SCHMIDT-THOMÉE Chiara 1994 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
40 CONSTANTINESCU Anne 1992 F GER
41 JAKOB Alena 1993 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
42 DIEHL Isabell 1994 F GER [i] Coburger TS (GER)
43 MÜLLER Linda 1993 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
44 HUGAS MALLORQUI Aida 1994 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
45 GÖMANN Alexandra 1994 F GER OFC Bonn (GER)
46 MÖSTA Jana 1992 F GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
47 SCHMIDT Johanna 1995 F GER Lüdenscheider TV (GER)
48 WERNER Kristin 1995 F GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
49 DREYER Lianara 1994 F GER OFC Bonn (GER)
50 HACKMACK Laura 1992 F GER Osnabrücker SC (GER)
51 DITTER Delia 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
52 MORITZ Katja 1994 F GER OFC Bonn (GER)
53 MAVRIDIS Sofia 1994 F GER OFC Bonn (GER)
54 OPIOLKA Inken 1994 F GER FC Offenbach (GER)
55 HAMANN Edith 1993 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
56 ESSER Grit 1995 F GER Osnabrücker SC (GER)
57 ENDERS Henrike 1995 F GER Lüdenscheider TV (GER)
58 LESTAR Judit 1994 F GER Heidenheimer SB (GER)
58 SCHRÖDER Alexandra 1993 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
60 DÖRSAM Anna 1994 F GER Heidelberger FC/TSG R. (GER)
61 MERZ Luca 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
62 SEHER Annika 1993 F GER Fechtfreunde Münster (GER)
63 BALKE Linda 1992 F GER SC Berlin (GER)
64 BRAKEMEIER Lina 1994 F GER TG Rohrbach (GER)
65 EVERSBUSCH Christina 1994 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
66 PERK Sophia 1993 F GER FC Mosbach (GER)
67 STANDKE Lorena 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
68 PLATE Wiebke 1994 F GER FS Gummersbach (GER)
69 VON WIRTH Hanna 1992 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
70 HEIBERGER Aline 1993 F GER SV Waldkirch (GER)
71 NAHM Alina 1995 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
72 WARSOW Neele 1995 F GER SC Berlin (GER)
73 GUDRA Gina 1993 F GER OFC Bonn (GER)
74 HEUBECK Hannah 1994 F GER FC Offenbach (GER)
75 PREIS Anna-Lena 1994 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
76 SCHEMKEN Marie 1995 F GER FG Segeberg (GER)
77 DUPLOIS Marina 1993 F GER OFC Bonn (GER)
78 GNAIER Frauke 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
79 HORNISCHER Anna 1996 F GER Heidenheimer SB (GER)
80 SCHÖNROCK Nele 1995 F GER Osnabrücker SC (GER)
81 SCHEMKEN Franziska 1996 F GER FG Segeberg (GER)
82 NEUMANN-GRAH Celina 1995 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
83 KIRSCHEN Kim 1996 F GER SC Berlin (GER)
84 SCHULIN Ronja 1992 F GER TV Refrath (GER)
85 1st round BAUMERICH Friederike 1995 F GER TV Refrath (GER)
86 1st round SODEMANN Elisa 1996 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
87 1st round OETTINGER Vera 1994 F GER SV Esslingen (GER)
87 1st round WIßKIRCHEN Johanna Marie 1995 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
89 1st round WOLF Rebecca Katharina 1995 F GER Fecht Club Krefeld (GER)
90 1st round SKRUPKE Julia-Amber 1994 F GER TSG Friesenheim (GER)
91 1st round ADAMS Nadine 1993 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
92 1st round HERRMANN Annastasia 1993 F GER Fechtzentrum TSV Hagen (GER)
93 1st round EBINGER Alica 1992 F GER SV Esslingen (GER)
94 1st round TISSON Caroline 1994 F GER Osnabrücker SC (GER)
94 1st round MAVRIDIS Anna 1992 F GER OFC Bonn (GER)
96 1st round MICHELS Denise 1992 F GER 1. FC Quadrath-Ichendorf (GER)
97 1st round GROTH Svenja 1993 F GER [i] PSV Berlin (GER)
98 1st round HAMANN Theresa 1995 F GER TV Hoffnungsthal (GER)
99 1st round WAGNER Melanie 1993 F GER TG Rohrbach (GER)
100 1st round GMELIN Tanja 1995 F GER Heidenheimer SB (GER)
101 1st round KINZEL Jessica 1996 F GER SC Berlin (GER)
102 1st round BLEES Juliana 1995 F GER TG Rohrbach (GER)
103 1st round LEXOW Magdalena 1993 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
104 1st round WEILER Yvonne 1996 F GER Fechtzentrum Solingen (GER)
105 1st round LEMTIES Luisa 1993 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
106 1st round KRAUSE Katharina 1996 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
107 1st round FILIPTZYK Julia 1995 F GER [i] WMTV Solingen (GER)
108 1st round NASS Filomena 1994 F GER [i] WMTV Solingen (GER)