Back to list

Results

Oslo Cup
NOR Oslo
November 13, 2004 - November 14, 2004

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ALEKSEJEVA Olga 1982 F EST
2 EMBRICH Irina 1980 F EST
3 KUUSK Kristina 1985 F EST
3 GRABOWSKA Magdalena 1980 F POL
5 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
6 ROHI Heidi 1966 F EST
7 HAARLEM Sophie 1973 F SWE FFF Stockholm (SWE)
8 LARSSON Maria 1986 F SWE FFF Stockholm (SWE)
9 VOSU Maarika 1972 F EST
10 SMEDSTAD Hilde 1978 F NOR
11 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
12 WESTMAN Sanna 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
13 AHLDÉN-LINDWALL Anna 1980 F SWE SAF Solna (SWE)
14 DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
15 HÄMÄLÄINEN Hilla 1977 F FIN Ylioppilasmiekkailijat (FIN)
16 WESTMAN Nina 1989 F SWE FFF Stockholm (SWE)
17 DMOWSKA-ANDRZEJUK Danuta 1982 F POL
18 FOSSUM Mariella 1989 F NOR Bygdø FK (NOR)
19 KATS Anna 1982 F SWE SAF Solna (SWE)
20 KLAFSTAD Pia 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
21 NILSEN Elisabeth Skaar 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
22 RENDEMANN Linda 1972 F DEN Flèche Holbæk (DEN)
23 HÖCKERFELT Ida 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
24 SKÅLID Ragnhild 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
25 OLEINIK Julia 1989 F EST Pohjakotkas (EST)
26 PIASECKA Caroline 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
27 BARVESTAD Kinka 1986 F SWE KFK Kalmar (SWE)
28 HANSSON Ulrika 1970 F SWE GFK Göteborg (SWE)
29 HEPPT Vera 1980 F NOR
30 PARR Christine 1973 F NOR
31 ESKELAND Brita 1963 F NOR
32 HEIER Anita 1973 F NOR Nøtterøy FK (NOR)
33 CHOOCHOKKUL Siritida 1980 F THA
34 HARDENKLO Angelica 1980 F SWE GFK Göteborg (SWE)
35 SOVIKNES Anne Mette 1974 F NOR
36 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
2 SUNDMAN Joar 1979 M SWE FFF Stockholm (SWE)
3 POP Adrian 1985 M ROU CS Satu Mare (ROU)
3 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
5 MOERCH Claus 1976 M NOR Bygdø FK (NOR)
6 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
7 FOGELBERG Paul 1977 M SWE GFK Göteborg (SWE)
8 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
9 ZUIKOV Viktor 1962 M EST
10 KNUDSER-RING Mats 1974 M NOR
11 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
12 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
13 VALLIK Indrek 1986 M EST
14 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
15 VINCENTSSON Dan Magnus 1969 M SWE SAF Solna (SWE)
16 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
17 ESBENSEN Jacob 1972 M DEN FK Mahaut (DEN)
18 KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
19 SILGJERD Atle 1972 M NOR Bygdø FK (NOR)
20 HELDAL Ingvald 1973 M NOR Bygdø FK (NOR)
21 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
22 NERELL Magnus 1977 M SWE SAF Solna (SWE)
23 MALMGREN Magnus 1978 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
24 LEVORSEN Alexander 1989 M NOR OSI Fekting (NOR)
25 PIPATANANGURA Julatouch 1981 M SWE UF Uppsala (SWE)
26 BORSODI Andras 1967 M NOR Bygdø FK (NOR)
27 KASE Reine 1983 M SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
28 BAGGER Rasmus 1975 M DEN Hellerup FK (DEN)
29 MOUMEN Kim 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
30 LINDBÄCK Atle 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
31 BULL Sigurd 1973 M NOR
32 EXUM Travis 1970 M USA
33 SKÅRBRATT Erik 1984 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
34 HILLESTAD Ludvig 1988 M NOR Njård Fekting (NOR)
35 ALLIKA Marno 1982 M EST
36 SKOGHEIM Vegard 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
37 FEFELOV Oleg 1979 M NOR
38 SVALHEIM Anders 1988 M NOR Bygdø FK (NOR)
39 HALLNER Fredrik 1973 M SWE UF Uppsala (SWE)
40 MAKKAI Ivan 1977 M SWE DIF Stockholm (SWE)
41 BERG Jörgen 1965 M SWE SAF Solna (SWE)
42 GEDDE-DAHL Nils 1976 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
42 BEZNOZDREV Yurij 1900 M NOR Oslo FK (NOR)
44 LEAHEY John 1969 M GBR
45 BARDING Nicolai 1984 M DEN Hellerup FK (DEN)
46 BOLLE Fredrik 1962 M SWE SSIF Stockholm (SWE)
47 HAYNES Matthew John 1977 M GBR
48 LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
49 ROGSTAD Christian 1986 M NOR
50 GIOELI Markus 1985 M SWE UF Uppsala (SWE)
51 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
52 BENDIKSEN Claes 1965 M NOR Bygdø FK (NOR)
53 KÄLLENÄS Ulf 1978 M SWE LFK Linköping (SWE)
54 VOIGT Mattias 1968 M SWE DIF Stockholm (SWE)
55 BRUNELIUS Anders 1980 M SWE LFK Linköping (SWE)
56 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
57 ALDMO Johan 1982 M SWE DIF Stockholm (SWE)
58 ANONSEN Rolf 1930 M NOR
59 HANSEN Geir Kristian 1970 M NOR Bygdø FK (NOR)
60 GOUGH Robert-David 1964 M NOR Oslo FK (NOR)
61 VIK Jan Erik 1900 M NOR BSI Fekting (NOR)