Back to list

Results

Oslo Cup
NOR Oslo
November 10, 2007 - November 11, 2007

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 STROKA Malgorzata 1980 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
2 LARSSON Sofie 1985 F SWE UF Uppsala (SWE)
3 EMBRICH Irina 1980 F EST
3 KUUSK Kristina 1985 F EST
5 PIEKARSKA-TWARDOCHEL Magdalena 1986 F POL AZS AWF Warszawa (POL)
6 OLEINIK Julia 1989 F EST Pohjakotkas (EST)
7 JOHNE Monika 1981 F POL
8 DE GROOTE Annica 1969 F SWE SAF Solna (SWE)
9 MOERCH Margrete 1977 F NOR Bygdø FK (NOR)
10 GRIBOVA Valentina 1987 F EST
11 CYGAN Hanna 1982 F POL
12 HÄMÄLÄINEN Hilla 1977 F FIN Ylioppilasmiekkailijat (FIN)
13 LAMPKOWSKA Katarzyna 1986 F POL
14 SKÅLID Ragnhild 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
15 KLAFSTAD Pia 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
16 PIASECKA Caroline 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
17 VALOY Nadine 1989 F NOR Njård Fekting (NOR)
18 ROSTKOWSKA Anna 1989 F POL
19 SJÖGREN Hanna 1981 F SWE SAF Solna (SWE)
20 STEENSEN Anna-Kiel 1987 F DEN Hellerup FK (DEN)
21 MORVIK Anne Marit 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
22 STRAND Anneli 1982 F SWE GFK Göteborg (SWE)
23 FAYE Karoline 1986 F NOR Bergens FK (NOR)
24 KAISALO Noora 1986 F FIN Miekka Miehet (FIN)
26 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)
27 LEHTONEN Suvi-Maaria 1983 F FIN Kalpaveljet (FIN)
28 NILSEN Elisabeth Skaar 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
29 HOETOFT Jannie 1978 F DEN Hellerup FK (DEN)
30 TVEDT Selma 1991 F NOR
31 MOLKA-DANIELSEN Judith 1963 F NOR Molde FK (NOR)
32 KLAFSTAD Rikke 1992 F NOR Bygdø FK (NOR)
33 WALLER Caroline 1979 F NOR Bygdø FK (NOR)
34 ANDRESEN-WOLD Annette 1961 F NOR

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 NOVOSJOLOV Nikolai 1980 M EST Le Glaive (EST)
2 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
3 INGERDAL Mats 1964 M SWE SAF Solna (SWE)
3 SALM Juri 1984 M EST
5 JARVE Sven 1980 M EST
6 LIIMETS Aivar 1980 M EST
7 ALLIKA Marno 1982 M EST
8 SAMUELSSON Anton 1990 M SWE GFK Göteborg (SWE)
9 BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
10 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
11 HERBERN Stian 1992 M NOR Bygdø FK (NOR)
12 MOERCH Claus 1976 M NOR Bygdø FK (NOR)
13 LINDBÄCK Atle 1984 M SWE DIF Stockholm (SWE)
14 KREY Henrik 1990 M NOR
15 MILAK Dino 1991 M NOR Bergens FK (NOR)
16 RÖNNMARK Marcus 1967 M SWE LöFK Lidingö (SWE)
17 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
17 AGERBERG Niklas 1980 M SWE SAF Solna (SWE)
19 LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
20 SVALHEIM Anders 1988 M NOR Bygdø FK (NOR)
21 VON PLATEN Victor 1989 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
22 BOLLATI Federico 1978 M ITA
23 KASE Reine 1983 M SWE [i] UTL Stockholm (SWE)
24 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
25 DANIELSON Martin 1968 M SWE SAF Solna (SWE)
26 KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
27 REINERT Erik 1981 M SWE A6 Jönköping (SWE)
28 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
29 GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
29 LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
31 SUNDMAN Joar 1979 M SWE FFF Stockholm (SWE)
32 KJELLEVOLD Patrick 1989 M NOR Bergens FK (NOR)
33 CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
34 VONEN Joakim 1990 M NOR Bergens FK (NOR)
35 GEDDE-DAHL Nils 1976 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
36 HAGBERG Ulf 1962 M SWE DIF Stockholm (SWE)
37 PEDERSEN Kasper 1980 M DEN JAF Arhus (DEN)
38 FALCK-YTTER Jan 1961 M NOR SV Esslingen (GER)
39 KVAERNBERG Guy-Thomas 1974 M NOR Affekt FK (NOR)
40 CAO Junjie 1977 M NOR OSI Fekting (NOR)
41 SILGJERD Atle 1972 M NOR Bygdø FK (NOR)
42 CABUSAO John-Christian 1992 M NOR Bergens FK (NOR)
43 STROM Knut 1990 M NOR
44 MAGNANI Cristiano 1976 M ITA
45 KNUDSER-RING Mats 1974 M NOR
46 DRAUGEDALEN Kjetil 1973 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
47 LINDGREN Carl 1986 M SWE SAF Solna (SWE)
48 LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
49 LEVORSEN Alexander 1989 M NOR OSI Fekting (NOR)
50 FEFELOV Oleg 1979 M NOR
51 BRESIL Jan-Erik 1981 M NOR
52 DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
52 AKSE Viktor 1992 M NOR NTNUI Fekting (NOR)
54 KÖRLINGE Max 1990 M SWE FFF Stockholm (SWE)