Back to list

Results

15. Rudersdal Open
DEN Birkeroed
September 16, 2023 - September 17, 2023

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GARDE-TSCHERTOK Anna Theresa 2007 F DEN Rudersdal FK (DEN)
2 N ROSENLIND GÖRMAN Emelie 2010 F SWE ARA Helsingborg (SWE)
3 N VARNES Thea 2010 F DEN Trekanten København (DEN)
3 N SANCHEZ Charlott 2009 F DEN ARA Helsingborg (SWE)

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RYE Katharina 2006 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)

Foil Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
2 N NABATIFAR Afshin Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N KOFOED Hannibal 2009 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N LINDKVIST Noel 2008 M SWE ARA Helsingborg (SWE)

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAHBEK OLSEN Ida 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N MUHRER Viktoria 2010 F GER SFCL Lund (SWE)
3 N RASMUSSEN Clara Bundgaard 2010 F DEN Glostrup FK (DEN)
3 N CARACCIOLO Leonor 2012 F DEN Hellerup FK (DEN)
5 N NOGALADA STØVRING Sarah Nicole 2010 F DEN Hellerup FK (DEN)
0 A 1st round KUZMENKO Taisiia 2009 F SWE LAFK Lund (SWE)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HANSEN Kasper 2009 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 N ABARAVICIUS Juozas 2009 M LTU SFCL Lund (SWE)
3 N VICARD GUDMANDSEN Sebastian 2010 M DEN Rudersdal FK (DEN)

Sabre Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LARSEN Abigail Marie 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N PEDERSEN Claire 2010 F DEN Trekanten København (DEN)

Sabre Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LARSEN Abigail Marie 2007 F DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N DYRING Jacob 2008 M DEN Roskilde FK (DEN)
3 N DAHL NORSK Frederik 2009 M DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WULFF Oliver 2007 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N DYRING Jacob 2008 M DEN Roskilde FK (DEN)
3 N KURIR Tobias Neumann 2006 M DEN Roskilde FK (DEN)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N HAUCH Alvin 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N SAINZ DE AJA VARELA Urko 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N WENLOCK Liam 2012 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
5 N ROCK MANDAK MADSEN Spencer 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)

Epee Open U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CAKAR Koray 2013 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
2 N HADBERG Diego 2013 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N ERICSSON-CAREY Maximilian 2014 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N AMORUSO TORP Jonathan Liam 2013 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
5 N PEDERSEN Sofus Emil Løvendorf 2013 M DEN Taastrup FK (DEN)

Sabre Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HADBERG Claudia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N AGGER Joline 2011 F DEN Slagelse FK (DEN)
3 N HADBERG Lucia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)
3 N SCHIØTT KILIC Elena 2011 F DEN Slagelse FK (DEN)

Sabre Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 A PEDERSEN Claire 2010 F DEN Trekanten København (DEN)
2 A HERNÁNDEZ Isabel 2010 F VEN Trekanten København (DEN)

Sabre Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KVISTORF Christopher Jacob 2012 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N ALLEN Edward 2011 M USA Trekanten København (DEN)
3 N HADBERG Diego 2013 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N NAYAK Shresht 2011 M USA Trekanten København (DEN)

Sabre Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DAHL NORSK Frederik 2009 M DEN Taastrup FK (DEN)
2 N HANSEN BYBERG Jacob 2009 M DEN Roskilde FK (DEN)
3 N KVISTORF Christopher Jacob 2012 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N ALLEN Edward 2011 M USA Trekanten København (DEN)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VARNES Thea 2010 F DEN Trekanten København (DEN)
2 N SANCHEZ Charlott 2009 F DEN ARA Helsingborg (SWE)
3 N ROSENLIND GÖRMAN Emelie 2010 F SWE ARA Helsingborg (SWE)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KOFOED Hannibal 2009 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N TORPEGAARD Oskar 2011 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N SAINZ DE AJA VARELA Urko 2011 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N WURLITZER Jakob 2010 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N HØJSTEEN Theodor 2010 M DEN Trekanten København (DEN)
6 N LASSEN Hubertus 2010 M DEN Trekanten København (DEN)
7 N SIMPER Anton 2009 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
8 N TOFT Elias 2010 M DEN Trekanten København (DEN)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RAHBEK OLSEN Ida 2009 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N AL-HUSSAINI Sara 2008 F DEN Trekanten København (DEN)
3 N PEDERSEN Laura 2008 F DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N NOGALADA STØVRING Sarah Nicole 2010 F DEN Hellerup FK (DEN)

Epee Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LADEFOGED Rasmus 2007 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 N RICHARDT Chayenn 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N WINTHER Theo 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
3 N LAU MADSEN Jonas 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
5 N ROSENKILDE MULDER Carlos Luca 2008 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
6 N PEDERSEN Adrian 2008 M DEN Hellerup FK (DEN)
7 N HANSEN Kasper 2009 M DEN Hellerup FK (DEN)
8 N WADENBÄCK Milo 2008 M SWE LUGI Lund (SWE)
9 N STUKACHOV Arsenij 2009 M UKR LUGI Lund (SWE)
10 N NIELSEN Frederik Holger Bøjer 2008 M DEN Glostrup FK (DEN)
11 N PONTOPPIDAN CHAHIL Niels 2009 M DEN Rudersdal FK (DEN)

Epee Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRIIS MADSEN Benjamin 2005 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
2 N ODGAARD-JENSEN Johan 2006 M DEN Rudersdal FK (DEN)
3 N SZEPESI Barnabas 2006 M HUN Hellerup FK (DEN)

Foil Open U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PARISOT CHAUTEMPS Benoist 2013 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
2 N ERIKSSON Sylvester 2014 M DEN Trekanten København (DEN)
3 N LUNDMARK Victor 2013 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N AMORUSO TORP Jonathan Liam 2013 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
5 N COLBAND Jessica 2014 F DEN Københavns Fægteklub (DEN)
6 N KOFOED Cornelius Lykke 2013 M DEN Frederiksberg Slots FK (DEN)

Epee Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HADBERG Lucia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)
2 N HADBERG Claudia 2012 F DEN Taastrup FK (DEN)

Epee Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRYLA Robert 2011 M DEN Hellerup FK (DEN)
2 N CAKAR Koray 2013 M DEN KFK Kalundborg (DEN)
3 N HADBERG Diego 2013 M DEN Taastrup FK (DEN)
3 N TOFT August Floor 2012 M DEN Rudersdal FK (DEN)
5 N STÆRKE Sylvester 2011 M DEN Glostrup FK (DEN)
6 N FRIIS Mads 2012 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)
7 N AMORUSO TORP Anthon Tobias 2012 M DEN Vordingborg Fægtning og Multisport (DEN)