Back to list

Results

2º Torneio 95 Anos CBE - Pré-Cadete
BRA Porto Alegre
July 9, 2022 - July 10, 2022

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FOSCHINI Luiz 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N LOBO Guilherme 2007 M BRA CGB Betancourt (BRA)
3 N BUENO Gustavo 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N NOGUEIRA Pedro 2007 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N MIRANDA Heitor 2009 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
6 N CAMARGO Henrique 2007 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N KALLEBY Alvaro 2010 M BRA CGB Betancourt (BRA)
8 N REICHOW Felipe 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N MELIAN Fernando 2008 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
10 N PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N SOUZA Matheus 2007 M BRA CMPR Parana (BRA)
12 N CONFORTIN Felipe 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
14 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
15 N BONO Kaique 2008 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N DIAS Aydee 2007 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N ULIAN Maria 2008 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
5 N PORTUGAL Gabriela 2007 F BRA CC Curitibano (BRA)
5 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N TAPAJOS Manuela 2008 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N GONDO Mariana 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
10 N QUADROS Julia 2007 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N SILVA Thyciane 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N BRAZOLIN Pietra 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N BARROS Yasmin 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
14 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
15 N MACEDO Vitória 2008 F BRA BTC Barroca (BRA)
16 N ROSSA Lais 2009 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
17 N KOMATSU Giulia 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
18 N EMED Maria Luiza 2008 F BRA CC Curitibano (BRA)
19 N KLIMECK Olivia 2008 F BRA CMPR Parana (BRA)
20 N CARVALHO Sofia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
21 N KOMATSU Giovana 2010 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
22 N IVANCHECHE Alice 2007 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
22 N CÔRTES Carolina 2008 F BRA Esgrima Rapier (BRA)
0 A 1st round MATOS Livia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Sabre Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WOLFF Arthur 2008 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
2 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N OLIVEIRA Samuel 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N FERREIRA Pedro Luiz 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N DOUGLAS Henry 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N LADEIRA Davi 2010 M BRA BTC Barroca (BRA)
0 A 1st round AMARAL Angelo 2009 M BRA BTC Barroca (BRA)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MATOS Livia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N QUADROS Julia 2007 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N TAPAJOS Manuela 2008 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
7 N MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N WU Yuki 2010 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 N STEMPNIAK Rafaela 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
11 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N CARVALHO Sofia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N SILVA Thyciane 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
14 N FAYOS Luisa 2010 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRANDT Matheus 2007 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N GONCALVES Eduardo 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
3 N DUBIEL Guilherme 2008 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N HOMSI Bernardo 2007 M BRA BTC Barroca (BRA)
5 N MALUF Guilherme 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N PORTO Arthur 2007 M BRA CMPR Parana (BRA)
7 N ASQUINO Lucca 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
8 N HOPFER Pedro 2008 M BRA CMPR Parana (BRA)
9 N SORICE Roberto 2008 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
10 N MIORELLI Franco 2007 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N OLIVEIRA Jean 2008 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
12 N BITTAR Gabriel 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
13 N ARMANI Luca 2008 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
14 N SOUZA Matheus 2007 M BRA CMPR Parana (BRA)
15 N RAMOS Lucas 2009 M BRA LQ Life Quality (BRA)
16 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
17 N AUGUSTO Henrique 2009 M BRA CC Curitibano (BRA)
18 N DOTTA Luca 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
19 N LUDOVICO Arthur 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
20 N CARVALHO Murilo 2007 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
21 N CÔRTES Matheus 2008 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
22 N MEZZACAPA Henrique 2008 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
23 N LOUZADA Pedro 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
24 N BATELLI Diego 2007 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
25 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
26 N GARCIA Antonio 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
27 N MACEDO Lucas 2009 M BRA CC Curitibano (BRA)
28 N BELO Enzo 2009 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
28 N MELANI Luigi 2009 M BRA Sociedade Thalia (BRA)
30 N VARGAS Pedro 2008 M BRA Baldin Esgrima (BRA)
31 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
32 N NUNES Victor 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
33 N LORENZO Malfatti 2007 M BRA CMPR Parana (BRA)

Sabre Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N TANAKA Giulia 2008 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N IMPROTA Julia 2009 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
3 N OHANA Gabriela 2009 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
5 N SANTOS Stella 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N QUEVEDO Laura 2008 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
7 N TOSTA Lais 2010 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
8 N PELUCIO Maria 2009 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 N PAGNAN Julia 2009 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
10 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
11 N MAGALHÃES Karolinne 2010 F BRA Baldin Esgrima (BRA)