Back to list

Results

1º Torneio Adulto - 95 Anos CBE
BRA Contagem, MG
May 26, 2022 - May 29, 2022

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N MARQUES Henrique 1996 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N PACHECO Ricardo 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N SCAVASIN Fernando 1984 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N MACHADO Jerônimo 1986 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
6 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
8 N SOUZA Pierre 1990 M BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N VELASCO Daniel 1994 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N MURRAY Guilherme 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N LIMA Kevin 2002 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
13 N TOMINO Rafael 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
14 N XAVIER Marco 1987 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
15 N SHIMBO Heitor 1983 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
16 N MURA Andre 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N DE NIGRIS Giovanni 1999 M BRA CAP Paulistano (BRA)
18 N VIANNA Guilherme 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
19 N HOFMEISTER Vicente 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
20 N FONSECA Lucas 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
21 N ALBANO Luan 1993 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
22 N GALLEAZZI Felipe 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
23 N FOSCHINI Luiz 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
24 N MACHADO Murilo 2004 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
25 N FRANTZ Diego 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
26 N CHOLFE Theo 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
27 N FONSECA Pedro 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
28 N VASCONCELOS Italo 1992 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
29 N HARA Gabriel 1998 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CAMARGO Alexandre 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
2 N SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
3 N MAROSTEGA Pedro 1997 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N FERREIRA Nicolas 1992 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N GUBERT Leopoldo 2000 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
5 N GRUNHAUSER Richard 1991 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N JULIO Gabriel 1998 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N CAVALHEIRO João 2005 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
9 N LAZZAROTTO Fabrizio 1999 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 N GUIMARÃES Edson 1997 M BRA SCM Magnolia (BRA)
11 N PETRICH Pedro 2003 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
12 N DONATO Alvaro 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
13 N MANGIATERRA Rafael 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N DONATO Olavo 2002 M BRA BTC Barroca (BRA)
15 N GIFFONI Miguel 2003 M BRA BTC Barroca (BRA)
16 N MACHADO Jerônimo 1986 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
17 N PELLEGRINO Mauricio 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
18 N ANGULO Camilo Andres 1987 M COL Esgrima Castillo (BRA)
19 N HOMSI Bernardo 2007 M BRA BTC Barroca (BRA)
20 N BUSNARDO Lucas 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
21 N BRANDT Matheus 2007 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
22 N AVELLAR Fabiano 1973 M BRA BTC Barroca (BRA)
23 N RAMOS Pedro 2002 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
24 N GARCIA Guilherme Luis 1969 M BRA CAP Paulistano (BRA)
25 N LEAL Felipe 2006 M BRA CC Curitibano (BRA)
26 N PETTERLE Amaury 1990 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
27 N RIBEIRO Rafael 2006 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
28 N ASSIS Gabriel 1997 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
29 N WU Nicky 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
30 N SOUZA Luciano 1973 M BRA CMPR Parana (BRA)
31 N SEINI Leandro 2002 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
32 N PETRACHI Luiz 1968 M BRA CAP Paulistano (BRA)
33 N COSTA Eduardo 2000 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
34 N GARCIA Antonio Luis 1977 M BRA CAP Paulistano (BRA)
35 N GONCALVES Eduardo 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
36 N SIDNEY Azevedo 1997 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
37 N HORTA Anderson 1983 M BRA BTC Barroca (BRA)
38 N YAMASHITA Koiti 1969 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
39 N ABRAHAO Victor 1989 M BRA CGB Betancourt (BRA)
40 N OLIVEIRA Jose 2005 M BRA CMPR Parana (BRA)
41 N NOGUEIRA Heitor 2006 M BRA CAP Paulistano (BRA)
42 N DOMINGUES Lucas 2005 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
43 N FRANTZ Diego 1999 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
44 N ESTEVES Thomas 1995 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
45 N DUBIEL Guilherme 2008 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
46 N MEMARI Mateus 2003 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
47 N SOUZA Matheus 2007 M BRA CMPR Parana (BRA)
48 N HOFFMANN Joao 2006 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
48 N SEIXLACK Igor 2007 M BRA BTC Barroca (BRA)
50 N MUNHOZ Tales 2004 M BRA CC Curitibano (BRA)
51 N ALVES Marco 1997 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
52 N MEZZACAPA Henrique 2008 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
53 N MUGAYAR Matheus 2000 M BRA BTC Barroca (BRA)
54 N MOREIRA Carlos 1969 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
55 N BITTAR Gabriel 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
56 N MARTINS Paulo 1990 M BRA CAP Paulistano (BRA)
57 N QUIRINO Henrique 1999 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
58 N ALBUQUERQUE Henrique 2002 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
59 N SOUZA Ruimar 1982 M BRA Esgrima Rapier (BRA)
60 N GOMES Rafael 2007 M BRA BTC Barroca (BRA)
61 N HUBERT George 2004 M BRA CMPR Parana (BRA)
62 N OBALDIA Cesar 1958 M BRA Esgrima Castillo (BRA)
62 N VASCONCELLOS Leopoldo 2005 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
64 N COSTA Lucas 2000 M BRA SCM Magnolia (BRA)
65 N MEINE Paulo 1970 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
66 N LEMES Fabio 1986 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
67 N DIAS Sandro 1974 M BRA Esgrima Rapier (BRA)

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PISTOIA Mariana 1998 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
3 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N VIANNA Gabriella 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N TOLDO Ana 1997 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
7 N GOMES Rafaella 2003 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
8 N FRIAS Stella 2005 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N MATOS Livia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
10 N BALDI Valentina 2003 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N PAPAIANO Laura 2002 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N QUADROS Julia 2007 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N PASQUALETTI Marina 2006 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N MORAIS Marina 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
0 A 1st round FALCI Deise 1980 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NETTO SIMEAO Amanda 1994 F BRA CC Curitibano (BRA)
2 N GIORDANO Ginevra 2005 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N ZETTERMANN Renata 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N DANTAS Bianca 1983 F BRA Esgrima Rapier (BRA)
6 N GUIMARAES Maria Ieda 2000 F BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
7 N CORREIA Mariana 2004 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N GONDO Mariana 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
9 N SCHWANTES Lorana 1982 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
10 N SILVA Marcela 1994 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N AMARAL Clara 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N ALVES Tabea 1989 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
13 N TELLO Marina 1983 F BRA BTC Barroca (BRA)
14 N PARO Maria 2006 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
15 N KHOLMOGOROVA Ekaterina 1978 F RUS CGB Betancourt (BRA)
16 N DIAS Aydee 2007 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
17 N DE CAMARGO Maria Rita 1991 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
18 N DI CUNTO Patricia 1964 F BRA CAP Paulistano (BRA)
19 N PORTUGAL Gabriela 2007 F BRA CC Curitibano (BRA)
20 N BONETTI Giovana 1999 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
21 N SIMANKE Mirela 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
22 N BARDUS Michele 1976 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
23 N MORAES Gabriela 2005 F BRA CMPR Parana (BRA)
24 N MACEDO Vitória 2008 F BRA BTC Barroca (BRA)
25 N MEINE Mariana 2006 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
26 N KOMATSU Giulia 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
27 N TEIXEIRA Pietra 2006 F BRA CMPR Parana (BRA)
28 N OLIVEIRA Leticia 2003 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
29 N OLSCHOWSKY Marilia 1991 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
30 N SCHNEN Valkiria 2000 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
31 N TEIXEIRA Fabiana 1972 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
32 N TELLO Cledola 1953 F BRA BTC Barroca (BRA)
33 N SOUSA Aldenir 1977 F BRA CGB Betancourt (BRA)
34 N ANDREAZI Janaina 1974 F BRA EEAM Abel Melian (BRA)
0 A 1st round ULIAN Maria 2008 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)

Sabre Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PEKELMAN Luana 2003 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N TROIS Karina 1997 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N CHIERIGHINI Pietra 2003 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N CARVALHO Isabela 2004 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N LEE Luiza 2000 F BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N CUNHA Isabela 2004 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
7 N CALAZANS Talia 2002 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
8 N VIEIRA Camila 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N REIS Daiane 1996 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
10 N NEHRKE Eduarda 2005 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
11 N CHEN Andrea 1974 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N SCALABRIN Carla 1973 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
13 N MEDEIROS Fernanda 1993 F BRA Baldin Esgrima (BRA)
14 N MORSCH Ana Clara 2003 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
15 N SANTANA Livia 2005 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
15 N SAUAN Patricia 1975 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N FROTA Renata 1973 F BRA Baldin Esgrima (BRA)

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N GARRIGOS Henrique 1996 M BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N PEZZI Enrico 1994 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N SALLES Fabio 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
5 N GARRIGOS Murilo 2001 M BRA CAP Paulistano (BRA)
6 N SALIBA Renato 2004 M BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N FASTING Thomas 2004 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N BECKER Matheus 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N PATTO Erico 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N WOLFF Arthur 2008 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
11 N FACHINI Fernando 2002 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N LEE Rafael 2003 M BRA CAP Paulistano (BRA)
13 N SCHUBERT Lucas 2006 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
14 N CHIERIGHINI Lorenzo 2005 M BRA CAP Paulistano (BRA)
15 N GOMEZ Marcos 2004 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
16 N IKUNO Dylan 2006 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N ALEXANDRE Marcos 1994 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
18 N FREIRE LEVI 1996 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
19 N MOURA Vitor 1983 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
20 N FALLEIROS Vitor 1980 M BRA Baldin Esgrima (BRA)
21 N BENTO Fellipe 2005 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
22 N VASCONCELOS Italo 1992 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
23 N ZAGROBELNY Icaro 1995 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
24 N BOTELHO Arthur 2006 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
25 N PULGA Roberto 1995 M BRA CDE Rio de Janeiro (BRA)
26 N BALDIN Rodrigo 1982 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
26 N OLIVEIRA Samuel 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
28 N TEIXEIRA Henrique 2004 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
29 N LEMES Fabio 1986 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
30 N OLIVEIRA Ricardo 1972 M BRA Baldin Esgrima (BRA)
31 N CARVALHO Marcus 1994 M BRA BTC Barroca (BRA)
32 N SOARES Luiz 1992 M BRA BTC Barroca (BRA)
33 N CARVALHO Fernando 1969 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
34 N FERREIRA Pedro Luiz 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
35 N LEÔNIDAS Furtado 2005 M BRA BTC Barroca (BRA)
36 N MARQUES Kelvin 1993 M BRA BTC Barroca (BRA)
37 N UHLIG Thassilo 2004 M GER BTC Barroca (BRA)
38 N UHLIG Adrian 2003 M GER BTC Barroca (BRA)
39 N ARREGUY Francisco 1982 M BRA Esgrima Rapier (BRA)