Back to list

Results

1º Torneio 95 Anos CBE - Pré-Cadete
BRA São Paulo
March 18, 2022 - March 20, 2022

Sabre Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WOLFF Arthur 2008 M BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
2 N KUI Arthur 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
3 N OLIVEIRA Samuel 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
3 N PINTO Marcus 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N PELUCIO Joaquim 2010 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N FERREIRA Pedro Luiz 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
7 N DOUGLAS Henry 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NOGUEIRA Pedro 2007 M BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N LOBO Guilherme 2007 M BRA CGB Betancourt (BRA)
3 N FOSCHINI Luiz 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N CAMARGO Henrique 2007 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N HEMPEL Christian 2007 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N KALLEBY Alvaro 2010 M BRA CGB Betancourt (BRA)
7 N TOMINO Leonardo 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N MIRANDA Heitor 2009 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
9 N BUENO Gustavo 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
10 N MELIAN Fernando 2008 M BRA EEAM Abel Melian (BRA)
11 N REICHOW Felipe 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
12 N CONFORTIN Felipe 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N PASCUOTTI Pedro 2009 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
15 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
16 N MEZZACAPA Henrique 2008 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
17 N ANDERY Thierry 2007 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
18 N HOFFELDER Rafael 2010 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
19 N SAMPAIO Luca 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
20 N AVELINO João Antônio 2010 M BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)

Epee Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRANDT Matheus 2007 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N HOMSI Bernardo 2007 M BRA BTC Barroca (BRA)
3 N GONCALVES Eduardo 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
3 N DUBIEL Guilherme 2008 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
5 N BICALHO Bernardo 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N AUGUSTO Henrique 2009 M BRA CC Curitibano (BRA)
7 N OLIVEIRA Jean 2008 M BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
8 N NOGUEIRA Pedro 2007 M BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N ASQUINO Lucca 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
10 N MALUF Guilherme 2008 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
11 N GARCIA Antonio 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N SOUZA Matheus 2007 M BRA CMPR Parana (BRA)
13 N DOTTA Luca 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
14 N ROCHA Pedro 2007 M BRA LQ Life Quality (BRA)
15 N MEZZACAPA Henrique 2008 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
16 N ARMANI Luca 2008 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
17 N BICUDO Thomas 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
18 N SOUSA Alberes 2009 M BRA CGB Betancourt (BRA)
19 N MIORELLI Franco 2007 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
20 N SAMPAIO Luca 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
21 N HOPFER Pedro 2008 M BRA CMPR Parana (BRA)
22 N SANTOS José 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
23 N SILVA Walison 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
24 N GUEDES Fernando 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
25 N ACCOSSATO Federico 2007 M BRA CAP Paulistano (BRA)
26 N BITTAR Gabriel 2007 M BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
27 N LUDOVICO Arthur 2008 M BRA LQ Life Quality (BRA)
28 N ANDERY Thierry 2007 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
29 N LOUZADA Pedro 2010 M BRA CAP Paulistano (BRA)
30 N CARVALHO Murilo 2007 M BRA Academia de Esgrima Rio de Janeiro (BRA)
31 N KURUMA Guilherme 2008 M BRA CAP Paulistano (BRA)
32 N FERREIRA Pedro Luiz 2008 M BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
33 N URIEN Mateo 2010 M BRA LQ Life Quality (BRA)

Sabre Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FRAGA Ana Beatriz 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
2 N VIEIRA Camila 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N SZÁSZ Carolina 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N OHANA Gabriela 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
5 N QUEVEDO Laura 2008 F BRA Lindóia Tênis Clube (BRA)
6 N CASTILHO Valentina 2007 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N TANAKA Giulia 2008 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
8 N PISSATO Helena 2009 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
9 N IMPROTA Julia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
10 PELUCIO Maria 2009 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
11 N PAGNAN Julia 2009 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
12 N TOSTA Lais 2010 F BRA CMSP Sao Paulo (BRA)
13 N OH Victoria 2007 F BRA SSJE Sao Jorge (BRA)
0 F 1st round PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MATOS Livia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
2 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
3 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
3 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
5 N TAPAJOS Manuela 2008 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N CHEQUER Clara 2007 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
7 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
7 N QUADROS Julia 2007 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N PENTEADO Maria Fernanda 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
10 N CARVALHO Sofia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
11 N SILVA Thyciane 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
12 N STEMPNIAK Rafaela 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
13 N GRAHL Julia 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
14 N OGATA Ana Beatriz 2007 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
15 N FAYOS Luisa 2010 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
0 A MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)

Epee Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CORREIA Laura 2007 F BRA CAP Paulistano (BRA)
2 N KOMATSU Giulia 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N GONDO Mariana 2007 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
3 N MATOS Livia 2008 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
5 N ULIAN Maria 2008 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
6 N DIAS Aydee 2007 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
7 N SILVA Samara 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)
8 N BASSO Valentina 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
9 N PORTUGAL Gabriela 2007 F BRA CC Curitibano (BRA)
10 N ASQUINO Sophia 2010 F BRA LQ Life Quality (BRA)
11 N OGATA Ana Beatriz 2007 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
12 N TAPAJOS Manuela 2008 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
13 N EMED Maria Luiza 2008 F BRA CC Curitibano (BRA)
14 N ROSSA Lais 2009 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
15 N SILVA Thyciane 2008 F BRA CAP Paulistano (BRA)
16 N GRAHL Julia 2009 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
17 N QUADROS Julia 2007 F BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
18 N MANCINI Isabela 2008 F BRA CC Curitibano (BRA)
19 N IVANCHECHE Alice 2007 F BRA AMK Mestre Kato (BRA)
20 N VOLACO Isabela 2008 F BRA CC Curitibano (BRA)
21 N FAR Paloma 2007 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
22 N GIMENEZ Isabella 2008 F BRA Dourado Esgrima Club (BRA)
0 A MELO Mariana 2009 F BRA CAP Paulistano (BRA)