Back to list

Results

2. Österreichpokal
AUT Klagenfurt
December 18, 2021 - December 19, 2021

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SPIEGEL Robert Casper 2005 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N DEISL Markus 2005 M AUT FC St. Johann (AUT)
3 N HERTEL David 2005 M AUT FK Wiener Neudorf (AUT)
4 N RANKL Julian 2007 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
5 N KOHLWEG Marwin 2005 M AUT FCT Treibach (AUT)
6 N SPITZER Florian 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
7 N SCHIEFER Max 2007 M AUT FCH Hallein (AUT)
8 N GEIGER Julius 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
9 N ABRAMOV Födor 2007 M AUT Dynamo Wien (AUT)
10 N FLORA Oliver 2005 M AUT UWK Graz (AUT)
11 N MARINESCU Matei 2007 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
12 N SPAN Rares 2009 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
13 N BRENNER Thomas 2007 M AUT UWK Graz (AUT)
14 N REMSCHNIG Alexander 2007 M AUT FCT Treibach (AUT)
15 N LEITGEB Maximilian 2008 M AUT UWK Graz (AUT)
16 N REMSCHNIG Daniel 2008 M AUT FCT Treibach (AUT)

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BERKTOLD Samuel 2001 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N BIRO Alexander 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
3 N KOVACKI Milos 1995 M AUT UFC Wien (AUT)
4 N TERSCINAR Peter 1985 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
5 N SCHUHMANN Jan 2001 M AUT GFU Graz (AUT)
6 N LECHNER Sebastian 1980 M AUT FCH Hallein (AUT)
7 N HARTMANN Sven 2004 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
8 N VIDALI Aurel 1999 M LUX CE Luxembourg (LUX)
9 N RIEDE Stefan 2004 M AUT OÖ Landesfechtklub (AUT)
10 N SPANOS Konstantin 2004 M AUT FUL Linz (AUT)
11 N BRUCKMÜLLER Fabian 2001 M AUT FUL Linz (AUT)
12 N RANKL Julian 2007 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
13 N JANJIC Gregor 2003 M AUT GFU Graz (AUT)
14 N LANDZBERG Zachary 1995 M USA UFC Wien (AUT)
15 N VALENTE Vincent 2001 M AUT KAC Klagenfurt (AUT)
16 N DELLA PIETRA Leonardo 1973 M ITA StLFC Graz (AUT)
17 N SCHMAUZER Jürgen 1984 M AUT
18 N REITER Bernhard 1993 M AUT StLFC Graz (AUT)
19 N ABRAMOV Födor 2007 M AUT Dynamo Wien (AUT)
0 1st round HIRNER Wolfgang 1967 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HARTMANN Lilly 2006 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
2 N ERBER Emily-Sophie 2005 F AUT HSV St. Johann (AUT)
3 N RÜDISSER Nola 2007 F AUT FC Hohenems (AUT)
4 N PASIC Rea 2006 F AUT UWK Graz (AUT)
5 N PLATZGUMMER Lina 2005 F AUT GFU Graz (AUT)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNEZEVIC Katarina 1994 F SRB MK Silni (SRB)
2 N ENGEL Christiana 1989 F AUT FUM Mödling (AUT)
3 N PINGGERA Elisabeth 1998 F AUT FTS Dornbirn (AUT)
4 N REUMÜLLER Martina 1980 F AUT FUM Mödling (AUT)
5 N AGATH Thordis 2001 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
6 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
7 N STROHMEYER-EDER Hildegard 1966 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
8 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
9 N LORENZ Therese 1968 F AUT FUL Linz (AUT)
10 N DEISL Stefanie 2003 F AUT HSV St. Johann (AUT)
11 N PANACZ Andrea 1993 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
12 N MOHAMED AL AMIN Suda 2003 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
13 N NEHIBA Barbara 1988 F AUT ASC Wien (AUT)
14 N MADER Judith 1978 F AUT FUL Linz (AUT)
15 N WITTING Melanie 1982 F GER ASC Wien (AUT)
16 N SCHALL Noelle 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
17 N HAYBÄCK Elisabeth 1993 F AUT FCH Hallein (AUT)
18 N TASCHEK Katharina 2002 F AUT KAC Klagenfurt (AUT)
19 N PETERNELL Carina 1995 F AUT FCW Wels (AUT)
20 N PASIC Rea 2006 F AUT UWK Graz (AUT)
21 N GYURKO Anna 2001 F AUT FUL Linz (AUT)
22 N BREHMER Johanna 1994 F GER FC Schwäbisch Hall (GER)
23 N KELLNER Anna-Maria 2004 F AUT UWK Graz (AUT)
24 N SCURIC Hedda 2003 F AUT