Back to list

Results

Offene Wiener Meisterschaft
AUT Wien
November 8, 2021 - November 9, 2021

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EISTERT Julia 2002 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
2 N LETKOVIČOVÁ Júlia 2004 F SVK Akademia sermu (SVK)
3 N GHARAHSHIR Nura 2003 F AUT UFC Wien (AUT)
3 N PETZ Anna 2007 F AUT ASC Wien (AUT)
5 N WITTNER Isabel 2006 F AUT FUK Krems (AUT)
6 N KNOPPEK Stefanie 2005 F AUT StLFC Graz (AUT)

Foil Men's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9 (AUT)
2 N POINTNER Maximilian 2002 M AUT FUM Mödling (AUT)
3 N HASELSTEINER Max 2002 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
3 N HUBNER Alexander 2004 M AUT FCW Wels (AUT)
5 N MELOT DE BEAUREGARD Matisse 2006 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
6 N GRASSO Kei Lorenzo 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
7 N PRIBAS Fabian Alexi 2005 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
8 N WAGNER Alexander 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
9 N JUCH Nikolaus 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
10 N SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
11 N GORIUP Alexander 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
12 N FALCHETTO Lauro 2008 M AUT FUM Mödling (AUT)
12 N KÜTTNER Kilian 2005 M AUT ASC Wien (AUT)
14 N SKRABITZ Tim 2006 M AUT StLFC Graz (AUT)
15 N HOLLER Paul 2006 M AUT StLFC Graz (AUT)
16 N 1st round KUDLACEK Raphael 2002 M AUT FGS Stockerau (AUT)
17 N 1st round BRUNBAUER Alexander 2007 M AUT FUM Mödling (AUT)

Sabre Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
2 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
3 N ELLERSDORFER Christine 2002 F AUT FUSV St. Veit/Glan (AUT)
3 N MIZRAK Iasmina 2000 F AUT Wiener SC (AUT)
5 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
6 N GUTSCHI Eva-Maria 2000 F AUT SU Wien 9 (AUT)
7 N KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
8 N SELTENHAMMER Enrica 1960 F AUT Wiener SC (AUT)
9 N BAUMGARTNER Lisa-Maria 1999 F AUT Wiener SC (AUT)
10 N RISAK Petra 1976 F AUT ASC Wien (AUT)
11 N NEHIBA Barbara 1988 F AUT ASC Wien (AUT)
12 N ALBRECHT Antonia 1900 F AUT Wiener SC (AUT)
13 N CHIARI Astrid 1967 F AUT Wiener SC (AUT)
14 N NORDMEYER Agnes 1983 F AUT Wiener SC (AUT)

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WILLAU Mathias 1992 M AUT FUM Mödling (AUT)
2 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
3 N CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
3 N MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
5 N WUSCHITZ Bernhard 1976 M AUT Wiener SC (AUT)
6 N REIMER Maximilian 1990 M AUT SU Wien 9 (AUT)
7 N HEBESBERGER Marco 1984 M AUT Wiener SC (AUT)
8 N TANZMEISTER Wolfgang 1997 M AUT ASC Wien (AUT)
9 N MARGETICH Gerhard 1970 M AUT FUM Mödling (AUT)
10 N KREMSBRUGGER Richard 1992 M AUT Wiener SC (AUT)
11 N OSSMANN Victor 1994 M AUT ASC Wien (AUT)
12 N MURLIAN Nikita 1900 M AUT
13 N WALDHERR Andreas 1991 M AUT FC Villach (AUT)
14 N LAZAR Alexander 2005 M AUT Wiener SC (AUT)
15 N SCHERZ Karl-Philipp 1989 M AUT SU Wien 9 (AUT)
16 N BAUMGARTNER Erwin 1974 M AUT Wiener SC (AUT)
17 N ZWANZIGER Kevin-Patrick 1994 M AUT Wiener FA (AUT)
18 N PINEIRO LOPEZ Pablo 1983 M AUT Wiener SC (AUT)
19 N ELLERSDORFER Michael 2007 M AUT FUSV St. Veit/Glan (AUT)
20 N SALEM-AHMED Ahmad 1984 M AUT Wiener FA (AUT)

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
2 N GRÖSS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
3 N CENKER Freya 1994 F AUT FUM Mödling (AUT)
3 N KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FGS Stockerau (AUT)
5 N KOPPENWALLNER-BOEHM Barbara 1964 F AUT WAT Wieden (AUT)
6 N EISTERT Julia 2002 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
7 N KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
8 N REINER Aglaya 2006 F AUT Dynamo Wien (AUT)
9 N KRÄNKL Maria 1996 F AUT FUM Mödling (AUT)
10 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
11 N ROM Florentine 2000 F AUT StLFC Graz (AUT)
12 N SOMMER Johanna 2001 F AUT FGS Stockerau (AUT)
13 N 1st round MAYR Teresa 1987 F AUT SU Wien 9 (AUT)
14 N 1st round PETZ Anna 2007 F AUT ASC Wien (AUT)

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FUM Mödling (AUT)
2 N ETTELT Maximilian 1995 M AUT FUM Mödling (AUT)
3 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
3 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FUM Mödling (AUT)
5 N LANGER Mario 1995 M AUT FUK Krems (AUT)
6 N LECHNER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
7 N KAIN Martin 1999 M AUT FUK Krems (AUT)
8 N SCHUBERT Max 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
9 N BRESSLAUER Tobias 2002 M AUT SU Wien 9 (AUT)
10 N SCHIEBEL Paul 2002 M AUT UFC Wien (AUT)
11 N WAGNER Alexander 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
12 N PLANCKH Niklas 2001 M AUT FUM Mödling (AUT)
13 N DOBIASCH Martin 1989 M AUT WAT Wieden (AUT)
14 N WANG Dominik 1981 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
15 N WAGNER Phillip 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
16 N CHRIST Constantin 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
17 N SCHAUER Moritz 2000 M AUT StLFC Graz (AUT)
18 N PRIBAS Fabian Alexi 2005 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
19 N JUCH Nikolaus 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
20 N GORIUP Alexander 2002 M AUT StLFC Graz (AUT)
21 N SCHERZ Karl-Philipp 1989 M AUT SU Wien 9 (AUT)
22 N KÜTTNER Kilian 2005 M AUT ASC Wien (AUT)
23 N GRASSO Kei Lorenzo 2004 M AUT FUM Mödling (AUT)
24 N SCHUBERT Thomas 1964 M AUT FUM Mödling (AUT)
25 N 1st round MOSER Clemens 1991 M AUT WAT Wieden (AUT)