Back to list

Results

Open Viennese Championships
AUT Wien
April 24, 2022 - April 24, 2022

Sabre Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FUSETTI Benedetta 2002 F ITA
2 N PAGANO FUSCO Chiara 1999 F ITA
3 N PAPAI Viktoria Zoe 2004 F HUN UTE Budapest (HUN)
3 N GIOVANNELLI Vally 2001 F ITA
5 N MANTEGNA Siria 1998 F ITA
6 N COLONNA Margherita 2002 F ITA
7 N ALBIERI Sofia 2003 F ITA
8 N MUNOZ Yolanda 1995 F CHI
9 N ANDALORO Diletta 2001 F ITA
10 N TANZMEISTER Dorothea 1968 F AUT ASC Wien (AUT)
11 N MARGUCCIO Alice 2002 F ITA
12 N GIOVANNELLI Amelia 2004 F ITA
13 N SZANISZLO Dorottya 2005 F HUN UTE Budapest (HUN)
14 N BECHYNOVA Karolina 2004 F CZE DDM serm Chomutov (CZE)
15 N TASIC Marta 2005 F SRB
16 N CHU Wing Kiu 2001 F HKG
17 N HANZLIKOVA Klara 1989 F CZE CSK Riegel (CZE)
18 N CORN Frida 2005 F AUT Wiener SC (AUT)
19 N BURSIKOVA Kristina 2004 F CZE Bohemians Praha (CZE)
20 N DI CHIO Gaia 1997 F ITA
21 N TANZMEISTER Franziska 2004 F AUT ASC Wien (AUT)
22 N BOROS Luca 2004 F HUN
23 N MORENO Karen 1989 F CHI
24 N CUK Ana Lucija 2002 F SLO SAB Kamnik (SLO)
25 N NORDMEYER Agnes 1983 F AUT Wiener SC (AUT)
26 N GUTSCHI Eva-Maria 2000 F AUT SU Wien 9 (AUT)
27 N MALI Meta 2005 F SLO SAB Kamnik (SLO)
28 N CHIARI Astrid 1967 F AUT Wiener SC (AUT)
29 N 1st round PODLEZAK Maria 1969 F AUT ASC Wien (AUT)

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N REA Mattia 2001 M ITA A.O. PERSEAS (GRE)
2 N FRANCIOSA Daniele 2001 M ITA
3 N NAGY Kristof 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
3 N NOSEDA Szabolcs 2001 M HUN DVSZ Szigetszentmiklos (HUN)
5 N COLAUTTI Christian 2002 M ITA
6 N URBAN Tamas 2001 M HUN BVSC BUDAPEST (HUN)
7 N KAISER Balazs 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
8 N KRAJNC Peter 2003 M SLO SAB Kamnik (SLO)
9 N TALLARICO Antonio 2004 M ITA
10 N PUGLIESE Salvatore 2004 M ITA
11 N CACEK Matyáš 2005 M CZE Sokol Brno (CZE)
12 N KUCHERENKO Rostyslav 2004 M UKR Musketeer Odessa (UKR)
13 N DI QUATTRO Stefano 2001 M ITA
14 N CHIARI Lukas 2003 M AUT Wiener SC (AUT)
15 N CONVERSI Alessandro 2003 M ITA
16 N MARIGO Andrea 2002 M ITA
17 N BERTOLA Pietro 2002 M ITA
18 N CEDERLE Matteo 1999 M ITA
19 N BAHAMONDE Manuel 1994 M CHI Avulso (BRA)
20 N FROHLICH Balint 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
21 N BENEDICT Nicolaus 2000 M AUT FUM Mödling (AUT)
22 N ALVAREZ Ricardo 1998 M CHI
23 N TWINE Daniel 2000 M GBR Club Activ 8 (GBR)
24 N PAPAI Roland Ferenc 2001 M HUN UTE Budapest (HUN)
25 N SIVIERO Giorgio 2004 M ITA
26 N SRP Sasa 1996 M CZE Sokol Brno (CZE)
27 N KRAL Krystof 2004 M CZE SK Houstka (CZE)
28 N ZAVIRSEK ZORZ Tei 2001 M SLO SAB Kamnik (SLO)
29 N MEIXNER Philip 2003 M AUT FUM Mödling (AUT)
30 N MOGG Maximilian 1992 M GER CTG Koblenz (GER)
31 N BONIFACIO Gustavo 1990 M POR
32 N MAXA Filip 1996 M CZE Bohemians Praha (CZE)
33 N CACEK Simon 2007 M CZE
34 N DE LA PARRA Joaquin 1992 M CHI
35 N PANEBIANCO Michele 1997 M ITA FC Villach (AUT)
36 N CALL Florian 1995 M AUT ASC Wien (AUT)
37 N LENDVAI Dániel 2004 M HUN
38 N BERAN Pavel 1984 M CZE CSK Riegel (CZE)
39 N MOGG Leopold 2000 M GER CTG Koblenz (GER)
40 N MARGETICH Gerhard 1970 M AUT FUM Mödling (AUT)
41 N REIMER Maximilian 1990 M AUT SU Wien 9 (AUT)
42 N CACEK Krystof 2001 M CZE
43 N TANZMEISTER Wolfgang 1997 M AUT ASC Wien (AUT)
44 N POTUCEK Tomas 2000 M CZE Sokol Brno (CZE)
45 N WAGNER Filip 2005 M CZE
46 N DRUZININ Dmitrj 1989 M SLO
47 N FRASIN Philip 1998 M AUT En Garde FC (AUT)
48 N BAUMGARTNER Erwin 1974 M AUT Wiener SC (AUT)
49 N MURLYAN Mykyta 1995 M UKR Nikolaev (UKR)
50 N WUSCHITZ Bernhard 1976 M AUT Wiener SC (AUT)
51 N KREMSBRUGGER Richard 1992 M AUT Wiener SC (AUT)
52 N LAZAR Alexander 2005 M AUT Wiener SC (AUT)
53 N KUBIS Petr 1982 M CZE CSK Riegel (CZE)
54 N OLIVA-PINTO Hugo-Alejandro 1994 M AUT
55 N OSSMANN Victor 1994 M AUT ASC Wien (AUT)
56 N TSAO Jasper 1998 M GBR Paul Davis Fencing Academy (GBR)
57 N 1st round HEBESBERGER Marco 1984 M AUT Wiener SC (AUT)
1st round BARROS Goncalo 2002 M POR