Back to list

Results

2022 Deutsche Meisterschaft
GER Dormagen
April 30, 2022 - May 1, 2022

Sabre Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VOYTOVA Viktoria 2010 F GER TSG Eislingen (GER)
2 N ALBERT Stella 2009 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
3 N PUSKARIC Laura 2009 F GER TSG Eislingen (GER)
3 N FUCHS Luisa 2009 F GER TG Herford (GER)
5 N LUCAS Annika 2009 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
6 N HAACK Mirja-Lena 2009 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 N DINKEL Theresa 2009 F GER FR Nürnberg (GER)
8 N PUSKARIC Julia 2010 F GER TSG Eislingen (GER)
9 N LOHBAUER Ivy 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
10 N SCHEIBKE Marla 2010 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
11 N BONET Sofie 2010 F GER CTG Koblenz (GER)
12 N DOLL Julia 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
13 N PODKOWIK Lara 2010 F GER TSV Kenten (GER)
14 N ALT Mathilda 2010 F GER MTV Mainz (GER)
15 N PABST Johanna Clara 2009 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 N MAAS Greta-Sofie 2009 F GER MTV Mainz (GER)
17 N BARTH Mara 2010 F GER MTV Mainz (GER)
18 N MEINHARDT Diana 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
19 N GUTMANN Marit 2010 F GER CTG Koblenz (GER)
20 N ZHOU Isabella 2010 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
21 N MAYR Lisa Marie 2009 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
22 N BEICKLER Felizita 2009 F GER TV Alsfeld (GER)
23 N HEYING Paula 2010 F GER SG Kaarst (GER)
24 N ROBITZSCH Franka Rhianna 2009 F GER SG Kaarst (GER)
25 N 1st round SCHMIDT Ella Marie 2010 F GER TV Alsfeld (GER)
26 N 1st round BASTRON Julie 2010 F GER TV Ratingen (GER)
27 N 1st round HEIDER Viktoria 2010 F GER TV Ratingen (GER)
0 F ABRAHAMS Josephine 2009 F GER KTF Luitpold München (GER)

Sabre Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMIERER Till 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N LIU Dominic 2009 M GER OFC Bonn (GER)
3 N SPIELBERG Severin 2009 M GER FR Nürnberg (GER)
3 N SCHALL Patrick 2009 M GER CTG Koblenz (GER)
5 N THIEL Alexander 2009 M GER FC Göppingen (GER)
6 N SCHILLER Samuel 2010 M GER TV Wetzlar (GER)
7 N SCHIFFER Matti 2009 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
8 N THIEL Philipp 2009 M GER FC Göppingen (GER)
9 N SIMONS Gereon 2009 M GER TV Ratingen (GER)
10 N LIU Justin 2010 M GER SG Kaarst (GER)
11 N WALD Simon Alexander 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
12 N STEINBERG Jesko 2009 M GER CTG Koblenz (GER)
13 N REIMER Leopold 2009 M GER KTF Luitpold München (GER)
14 N SEELMANN Friedrich 2009 M GER MTV Mainz (GER)
15 N GROHMANN Jannis 2010 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
16 N EBERHARDT Gero 2009 M GER MTV Mainz (GER)
17 N CARUS Hannes 2010 M GER TV Ratingen (GER)
18 N PLÜTZER Floyd 2010 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
19 N SEIPEL Lucas 2009 M GER TV Ratingen (GER)
20 N STOLZ Vincent 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
21 N MATIKKE Matthew 2010 M GER TSG Eislingen (GER)
22 N HÄFNER Christopher 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
23 N STEINRATHS Lennart 2009 M GER TV Wetzlar (GER)
24 N MARINO Jona Matteo 2010 M GER TSV Kenten (GER)
25 N SCHMIDT Michael 2010 M GER TV Alsfeld (GER)
26 N PALM Leo 2009 M GER TV Wetzlar (GER)
27 N LOESENBECK Mael 2009 M GER FS Bielefelder TG (GER)
28 N SCHOBER Moritz 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
29 N SICHWARDT Viktor 2009 M GER TG Herford (GER)
30 N SCHLEHUBER Marlon 2010 M GER TSV Grünwald (GER)
31 N FEY Tom 2010 M GER SSG Bensheim (GER)
32 AUDI Vincent 2010 M GER TSV Grünwald (GER)
33 N Round KÖRBER Noah 2009 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
34 N Round REINHARDT Felix 2009 M GER CTG Koblenz (GER)
35 N Round KEßLER Jan 2010 M GER TV Ratingen (GER)
36 N Round SA Kai Xi 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
37 N 1st round STEFFEN Marten 2010 M GER FC Lütjensee (GER)
38 N 1st round BEUL Philipp 2010 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
39 N 1st round ROTH Thomas Michael 2010 M GER TV Alsfeld (GER)
39 N 1st round DREISING Julian 2009 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
0 GEPP Matti 2010 M GER FS Bielefelder TG (GER)

Sabre Women's U13 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WUERTTEMBERG       GER
1 VOYTOVA Viktoria 2010 F GER TSG Eislingen (GER)
1 ALBERT Stella 2009 F GER FC Würth Künzelsau (GER)
1 PUSKARIC Julia 2010 F GER TSG Eislingen (GER)
1 PUSKARIC Laura 2009 F GER TSG Eislingen (GER)
2 N BAYERN       GER
2 DINKEL Theresa 2009 F GER FR Nürnberg (GER)
2 DOLL Julia 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
2 LOHBAUER Ivy 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
2 MEINHARDT Diana 2010 F GER FR Nürnberg (GER)
3 N NORDRHEIN       GER
3 HAACK Mirja-Lena 2009 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 PABST Johanna Clara 2009 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 SCHEIBKE Marla 2010 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 LUCAS Annika 2009 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
4 N      
4 MAAS Greta-Sofie 2009 F GER MTV Mainz (GER)
4 BARTH Mara 2010 F GER MTV Mainz (GER)
4 ALT Mathilda 2010 F GER MTV Mainz (GER)
5 N NORDRHEIN 3       GER
5 PODKOWIK Lara 2010 F GER TSV Kenten (GER)
5 ZHOU Isabella 2010 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)
5 BOIA Ines Sofia 2010 F ESP SG Kaarst (GER)
6 N NORDRHEIN 2       GER
6 BASTRON Julie 2010 F GER TV Ratingen (GER)
6 HEIDER Viktoria 2010 F GER TV Ratingen (GER)
6 HEYING Paula 2010 F GER SG Kaarst (GER)
6 MAYR Lisa Marie 2009 F GER TSV Bayer Dormagen (GER)

Sabre Men's U13 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WUERTTEMBERG       GER
1 THIEL Alexander 2009 M GER FC Göppingen (GER)
1 THIEL Philipp 2009 M GER FC Göppingen (GER)
1 SCHMIERER Till 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
2 N NORDRHEIN       GER
2 LIU Dominic 2009 M GER OFC Bonn (GER)
2 LIU Justin 2010 M GER SG Kaarst (GER)
2 SIMONS Gereon 2009 M GER TV Ratingen (GER)
2 SCHIFFER Matti 2009 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
3 N BAYERN       GER
3 SPIELBERG Severin 2009 M GER FR Nürnberg (GER)
3 WALD Simon Alexander 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
3 REIMER Leopold 2009 M GER KTF Luitpold München (GER)
3 AUDI Vincent 2010 M GER TSV Grünwald (GER)
4 N MITTELRHEIN       GER
4 SCHALL Patrick 2009 M GER CTG Koblenz (GER)
4 STEINBERG Jesko 2009 M GER CTG Koblenz (GER)
4 REINHARDT Felix 2009 M GER CTG Koblenz (GER)
5 N HESSEN       GER
5 PALM Leo 2009 M GER TV Wetzlar (GER)
5 STEINRATHS Lennart 2009 M GER TV Wetzlar (GER)
5 SCHILLER Samuel 2010 M GER TV Wetzlar (GER)
6 N WUERTTEMBERG 2       GER
6 SCHOBER Moritz 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 STOLZ Vincent 2009 M GER FC Würth Künzelsau (GER)
6 MATIKKE Matthew 2010 M GER TSG Eislingen (GER)
7 N NORDRHEIN 2       GER
7 MARINO Jona Matteo 2010 M GER TSV Kenten (GER)
7 GROHMANN Jannis 2010 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 KÖRBER Noah 2009 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
7 SEIPEL Lucas 2009 M GER TV Ratingen (GER)
8 N BAYERN 2       GER
8 HÄFNER Christopher 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
8 SA Kai Xi 2010 M GER FR Nürnberg (GER)
8 SCHLEHUBER Marlon 2010 M GER TSV Grünwald (GER)
9 N WESTFALEN       GER
9 LOESENBECK Mael 2009 M GER FS Bielefelder TG (GER)
9 ZHAO Zhi Long 2009 M CHN FS Bielefelder TG (GER)
9 SICHWARDT Viktor 2009 M GER TG Herford (GER)
9 DREISING Julian 2009 M GER TSC Eintr. Dortmund (GER)
10 N NORDRHEIN 3       GER
10 KEßLER Jan 2010 M GER TV Ratingen (GER)
10 PLÜTZER Floyd 2010 M GER TSV Bayer Dormagen (GER)
10 BEUL Philipp 2010 M GER Fechtzentrum Solingen (GER)
0 F CTG KOBLENZ       GER CTG Koblenz (GER)
0 F STEINBERG Jesko 2009 M GER CTG Koblenz (GER)
0 F SCHALL Patrick 2009 M GER CTG Koblenz (GER)
0 F REINHARDT Felix 2009 M GER CTG Koblenz (GER)