Back to list

Results

57. Schüler- und Jugendturnier 2021
GER Bremen
November 13, 2021 - November 13, 2021

Foil Mixed U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARKS Alexander 2011 M GER FC Rothenbaum (GER)
2 N SCHEEL Antonia 2011 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
3 N HOLZ Louca 2011 M GER Kieler MTV (GER)
4 N KNEBEL Timur 2011 M GER Walddörfer SV (GER)
5 N STANGE Leander 2011 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
6 N SCHEIBNER Lasse Krischan 2012 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
7 N IWERSEN Marte 2012 F GER ETUF Essen (GER)
8 N SCHULZ Levke 2011 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
9 N BREEDE Mads Johann 2012 M GER Kieler MTV (GER)
10 N SCHADE Noah 2011 M GER Walddörfer SV (GER)
11 N FEIL Titus 2011 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
12 N DIKIZEYEKO Zaïna 2011 F GER Kieler MTV (GER)
13 N BECKER Freya 2011 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
14 N HABERMANN Emma Charlotte 2012 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)

Foil Mixed U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N EL EBRASHI Junes 2009 M GER FC Rothenbaum (GER)
2 N MAHUTKA Leander Luis 2009 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
3 N RISSMANN Joel Hendrik 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
4 N MEDVEDEV Martin 2009 M NED SC Amsterdam (NED)
5 N HERTER Alexandra 2009 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
6 N HEITMANN Jannik Max 2010 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
7 N KRAUSE Martha 2009 F GER FC Rothenbaum (GER)
8 N SCHEIBNER Boje Mattes 2010 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
9 N SCHULZ Rasmus 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
10 N VON RAHDEN Leo 2009 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
11 N BACH Marius 2009 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
12 N STARKE Dominic Julius 2009 M GER Kieler MTV (GER)
13 N ZHU Jin Yuan 2009 M CHN FK Reemtsma (GER)
14 N NOLTING Felix Gregor 2010 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
15 N SASS Claudius 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
16 N WANG Lina 2010 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
17 N IKEN Auwa 2010 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
18 N IVANKO Marc-Leon 2009 M GER FC Rothenbaum (GER)
19 N SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 M GER OSC Berlin (GER)
20 N FANZ Hannah 2009 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
21 N SCHWENDY Lotta Antonie 2009 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)

Foil Women's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHEEL Antonia 2011 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
2 N IWERSEN Marte 2012 F GER ETUF Essen (GER)
3 N SCHULZ Levke 2011 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
4 N DIKIZEYEKO Zaïna 2011 F GER Kieler MTV (GER)
5 N BECKER Freya 2011 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
6 N HABERMANN Emma Charlotte 2012 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)

Foil Women's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MAHUTKA Malin Ava 2007 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
2 N BACH Helena Franziska 2007 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
3 N GÜNDEL Aurelia 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
3 N TEMUR Duru 2007 F GER Walddörfer SV (GER)
5 N GROßMANN Julie 2008 F GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
6 N ROGGE Neele 2008 F GER HFC Bremen (GER)
7 N HOLLMANN Leonie 2008 F GER FK Hannover (GER)
8 N LACHER Janne 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
9 N JUNG Maryam Lisa 2008 F GER Walddörfer SV (GER)
10 N STANGE Sina 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)

Foil Men's U11 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARKS Alexander 2011 M GER FC Rothenbaum (GER)
2 N HOLZ Louca 2011 M GER Kieler MTV (GER)
3 N KNEBEL Timur 2011 M GER Walddörfer SV (GER)
4 N STANGE Leander 2011 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
5 N SCHEIBNER Lasse Krischan 2012 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
6 N BREEDE Mads Johann 2012 M GER Kieler MTV (GER)
7 N SCHADE Noah 2011 M GER Walddörfer SV (GER)
8 N FEIL Titus 2011 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)

Foil Men's U15 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SIEMERS Jesper 2008 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
2 N MARKS Florian 2008 M GER FC Rothenbaum (GER)
3 N RANCK Christoffer 2007 M GER Walddörfer SV (GER)
3 N WANG Zimin 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
5 N CONRADS Mika 2007 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
6 N WEIDEMANN Leon 2008 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
7 N LOUWES Friedrich 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
8 N GERBERS Emil 2008 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
0 A 1st round FINK Alexander 2008 M GER FK Hannover (GER)

Foil Women's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HERTER Alexandra 2009 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
2 N KRAUSE Martha 2009 F GER FC Rothenbaum (GER)
3 N WANG Lina 2010 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
3 N FANZ Hannah 2009 F GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
5 N SCHWENDY Lotta Antonie 2009 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)

Foil Men's U13 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MEDVEDEV Martin 2009 M NED SC Amsterdam (NED)
2 N MAHUTKA Leander Luis 2009 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
3 N EL EBRASHI Junes 2009 M GER FC Rothenbaum (GER)
3 N RISSMANN Joel Hendrik 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
5 N HEITMANN Jannik Max 2010 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
6 N SCHULZ Rasmus 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
7 N BACH Marius 2009 M GER Hanseatischer FC Lübeck (GER)
8 N ZHU Jin Yuan 2009 M CHN FK Reemtsma (GER)
9 N SCHEIBNER Boje Mattes 2010 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
10 N VON RAHDEN Leo 2009 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
11 N STARKE Dominic Julius 2009 M GER Kieler MTV (GER)
12 N NOLTING Felix Gregor 2010 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
13 N SASS Claudius 2009 M GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
14 N IKEN Auwa 2010 M GER Wilhelmshavener SC Fr. (GER)
15 N IVANKO Marc-Leon 2009 M GER FC Rothenbaum (GER)
16 N SCHULZ-LORENZ Ingmar 2010 M GER OSC Berlin (GER)