Back to list

Results

20. Keese Optik-Cup 2022
GER Buchholz in der Nordheide
January 8, 2022 - January 9, 2022

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WELSCH Wladimir 1991 M GER FC Bremen-Nord (GER)
2 N VOß Thilo 1987 M GER TV Paderborn (GER)
3 N RAUCH Rainer 1975 M GER TK Hannover (GER)
3 N STAGE Tobias 1998 M GER FC Bremen-Nord (GER)
5 N SCHLÜTER Niclas 1970 M GER MTV Braunschweig (GER)
6 N HINZ Gerald 1965 M GER Elmshorner MTV (GER)
7 N WOLFTEICH Stefan 1991 M GER Eintracht Hildesheim (GER)
8 N HORSTBRINK Moritz 2004 M GER FS Bielefelder TG (GER)
9 N WAGNER Dirk 1962 M GER Hamburger FC (GER)
10 N SCHNEIDER Tim Raymond 2005 M GER FG Segeberg (GER)
11 N FRAUEN Finn 2002 M GER Elmshorner MTV (GER)
12 N ESKILDSEN Mads 1998 M GER SC Itzehoe (GER)
13 N HASSE Malte 2002 M GER SV Alfeld (GER)
14 N CARADO Jeffrey 1975 M PHI SC Itzehoe (GER)
15 N ALBRECHT Michael 1959 M GER Bremen 1860 Fechten (GER)
16 N HALBLEIB Nils 2004 M GER SC Itzehoe (GER)
17 N Round BÖHMER Philipp 2004 M GER Fecht Club Krefeld (GER)
18 N Round MORGENTHAL Christoph 1980 M GER TuS Komet Arsten (GER)
19 N Round BEHRMANN Jenno 2001 M GER TuS Komet Arsten (GER)
20 N Round BEUGEL-KRESS Peter 1969 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VON WOLFF Grete 2003 F GER Elmshorner MTV (GER)
2 N WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
3 N WRAGE Emilie 2004 F GER Fechtergilde Südholstein (GER)
3 N HEITMANN Anne 1980 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
5 N ODINIUS Clara Maria 1997 F GER FC Bremen-Nord (GER)
6 N ROESSLER Kirsten Kaya 1962 F GER ETV Hamburg (GER)
7 N BEUGEL Svenja 2004 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
8 N BARDOWICKS Barbara 1957 F GER FG Segeberg (GER)
9 N LÖHLER Bärbel 1965 F GER Tura Meldorf (GER)
10 N TUCHEN Halka 1963 F GER SV Raspo DJK Osnabrück (GER)

Epee Men's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KNABENREICH Julian 2005 M GER FS Bielefelder TG (GER)
2 N FECHNER Oskar 2007 M GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N HÖWEKENMEIER Simon 2005 M GER Osnabrücker SC (GER)
3 N KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
5 N DAOU Mazen 2005 M GER MTV Braunschweig (GER)
6 N BRAZA Eric 2005 M GER FC Bremen-Nord (GER)
7 N VON WOLFF Hans David 2006 M GER Elmshorner MTV (GER)
8 N VOLLBRECHT Victor 2006 M GER MTV Braunschweig (GER)
9 N HAMMANN Tobias 2005 M GER TuS Komet Arsten (GER)
10 N GIANNOLO Valerio 2008 M GER Frankfurter TV (GER)
11 N UNGUREIT Luca 2006 M GER OSC Berlin (GER)
12 N HÖWEKENMEIER Jakob 2007 M GER Osnabrücker SC (GER)
13 N RHIEMEIER Vincent 2008 M GER FC Oldenburg (GER)

Epee Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VAN VLIET Jonna-Deva 2006 F GER FC Oldenburg (GER)