Back to list

Results

2021 Internationales Turnier
GER Jena
September 19, 2021 - September 19, 2021

Foil Women's U17 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZONI Lea 2006 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
2 N EVERS Larissa 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N ARNELA Lucia 2005 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 N GAMKE Ella 2006 F GER TV Markkleeberg (GER)
5 N BRAUN Annemarie 2005 F GER FC Moers (GER)
6 N SEIFFERT Veranika 2006 F GER SC Berlin (GER)
7 N TROPMANN Anastasia 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
8 N SCHNARR Sophia 2006 F GER TFC Hanau (GER)
9 N JAKOB Mia 2005 F GER PSV Stuttgart (GER)
10 N VÖLKER Linn Marie 2007 F GER FC Moers (GER)
11 N HERWIG Merle 2008 F GER FSC Cottbus (GER)
12 N BENEDIX Martha 2006 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
13 N ROSENSTENGEL Merle 2006 F GER KSV Weißwasser (GER)
14 N GRÜNERT Clara Luise 2005 F GER Hamburger FC (GER)
15 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
16 N HERWIG Finja Malu 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
17 N KURLUS Carina Kim 2005 F GER SVA Oranienburg (GER)
18 N BUCHWALD Lisbeth 2006 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
19 N RATKOGLO Maria 2007 F BUL SVA Oranienburg (GER)
20 N METZ Thea 2006 F GER TFC Hanau (GER)
21 N ARNOLD Stella 2006 F GER Chemnitzer PSV (GER)
22 N PERL Marie 2005 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
23 N SCHNARR Pia 2005 F GER TFC Hanau (GER)
24 N ENGLER Eva 2006 F GER FC Moers (GER)
25 N HARTFELDER Nicole 2005 F GER FC Moers (GER)
26 N ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin (GER)
27 N HAGEN Helena 2006 F GER SC Berlin (GER)
28 N PAVLOVA Eva 2005 F GER SC Berlin (GER)
28 N UMLAUF Mara Anneke 2007 F GER PSV Stuttgart (GER)
30 N HÖPFL Amelie 2006 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
31 N GELISSEN Lopke 2005 F BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
32 N MAHUTKA Malin Ava 2007 F GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
33 N HASSINGER Sophie 2007 F GER FSC Cottbus (GER)
34 N FISCHER Marie 2007 F GER OSC Berlin (GER)
35 N POPOV Maria 2005 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
36 N BAAS Svenja 2007 F GER TFC Hanau (GER)
37 N FELLMANN Emelie 2007 F GER TSV Neu-Ulm (GER)
38 N FRANKE Lena Inken 2006 F GER TV Haueneberstein (GER)
39 N HINZMANN Charlotte 2005 F GER TB Hamburg-Eilbeck (GER)
40 N RANFT Abby 2007 F GER Fechtclub Radebeul (GER)
41 N Round KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
41 N Round KRAUSE Frida 2005 F GER FC Rothenbaum (GER)
43 N Round SELMAYR Sarah 2006 F GER TV Feldkirchen (GER)
44 N Round GÜNDEL Aurelia 2008 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
44 N Round WICHMANN Elisabeth 2005 F GER Bremen 1860 Fechten (GER)
46 N Round FRIGEWSKI Joy 2007 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
47 N Round HUBOLD Pia 2006 F GER FSC Jena (GER)
48 N Round GESCH Rubina Rose 2005 F GER Quernheimer FC (GER)
49 N Round RUTZ Antonia 2005 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
50 N Round PALADINI Giuliana 2007 F GER TV Haueneberstein (GER)
51 N Round SOULEMEZI Eleftheria 2005 F GER Fechtclub München (GER)
52 N Round AL HASHIM Rana 2007 F GER Fechtcentrum Halle (GER)
53 N Round GUO Ellen Yiyun 2007 F GER FC Grunewald (GER)
54 Round BAUER Fenja 2005 F GER TG Hanau (GER)
55 N 1st round ERTEL Alisa 2007 F RUS SVA Oranienburg (GER)
56 N 1st round KÖLL Teresa 2006 F GER TV Feldkirchen (GER)
57 N 1st round FRITSCH Greta 2007 F GER SC Berlin (GER)
58 N 1st round POPOV Anna - Sophia 2008 F GER TG Biberach (GER)
59 N 1st round NEUBAUER Aila 2008 F GER FSC Jena (GER)
60 N 1st round SCHLEGEL Lena 2005 F GER DFC Düsseldorf (GER)
61 N 1st round STIRNWEIS Isabelle 2007 F GER TSV Trudering (GER)