Back to list

Results

Trekanten International - Nordic Championships
DEN København
October 9, 2021 - October 10, 2021

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
2 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
3 N BEL Romain 2001 M FRA PARIS TA (FRA)
3 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
5 N MACCHI Filippo 2001 M ITA
6 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
7 N PEGGS Ben 1990 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
8 N ANANE Anas 2004 M FRA
9 N DE ALMEIDA Dominic 1999 M GBR Fighting Fit FC (GBR)
10 N GUERRA Filippo 1993 M ITA
11 N MINOTT Kamal 1997 M GBR Newham Swords (GBR)
12 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
12 N DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
14 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
15 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
16 N VOLTZ Tom 1997 M FRA MEYREUIL (FRA)
17 N ANDRIAMAMPIANINA Jules 2000 M FRA ECULLY (FRA)
18 N SARDELLI Elia 2002 M ITA
19 N BOROWIEC Piotr 1999 M POL Akademia Integracji (POL)
20 N CHIAPPELLI Tommaso 1999 M ITA
21 N WINTERBERG-POULSEN Jonas 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
22 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
23 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
24 N GRIDELLI Alessandro 1997 M ITA ASD FRASCATI SCHERMA (ITA)
25 N WOJTKOWIAK Adrian 1998 M POL AZS AWF Poznan (POL)
26 N DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
27 N BIRD Harry 1998 M GBR Salle Boston (GBR)
28 N LANG Jacob Brandt 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
29 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
30 N LEE Yat Long 2000 M HKG
31 N DOLZYCKI Jakub 2001 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
32 N VAN EGMOND Dirk Jan 1993 M NED SC Amsterdam (NED)
33 N MINUTO Martino 1988 M TUR
34 N GASSNER Ethan 2001 M USA
35 N CIANI Joel 2004 M ITA
36 N PINSON Simon 2000 M FRA ROUEN CE (FRA)
37 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
38 N SNYTSHEUVEL John 2001 M USA
39 N DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
40 N WAKIM Philippe 2000 M LBN BORDEAUX EC (FRA)
41 N ABRAHAMS Matthew 2000 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
42 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
43 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
44 N ARCHER Kristjan 1994 M GBR Newham Swords (GBR)
45 N TARASIEWICZ Maxime 1997 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
46 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
47 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
48 N DEHOULE Antoine 2000 M FRA BERNAY SP (FRA)
49 N ISOLANI Gregorio 2004 M ITA
50 N SEYTOR Kim 2000 M FRA BOURG LA REINE (FRA)
51 N UNIYAL Nils 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
52 N BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
53 N NIELSEN Christopher 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
54 N HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
55 N KAIN Martin 1999 M AUT FUK Krems (AUT)
56 N MACEDO Luis 2000 M POR GCP (POR)
57 N OSTACCHINI Glen 1993 M GBR
57 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
59 N SPOLJAR Borna 2002 M CRO MK ZSM (CRO)
60 N KOZAK Mateusz 1999 M POL
61 N CEDERGREN Axel 2003 M SWE GFK Göteborg (SWE)
62 N FERNANDEZ HERNANDEZ Erik 2001 M ESP CESJV-B (ESP)
63 N LOMBARDI Giulio 2002 M ITA
64 N WILLIAMS David 2002 M GBR Millfield School (GBR)
65 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
66 N ZOONS Axel 2001 M NED SC Amsterdam (NED)
67 N FAHLVIK Axel 2004 M SWE EGF Solna (SWE)
68 N GARCIA PRADO Santiago 1998 M ESP SAMA-M (ESP)
69 N MAIOR Matyas 2000 M HUN Torekves (HUN)
70 N PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
71 N GRIDELLI Gianmarco 2004 M ITA
72 N EL RHAZZOULY Amir 2002 M MAR ST GERMAIN E (FRA)
73 N SALVO Francesco 1998 M ITA
74 N RICHARD Fabien 2000 M FRA BOIS COLOMBE (FRA)
75 N CARASENA Cameron 2001 M FRA ANTIBES (FRA)
76 N NAGLE Christopher 1993 M CYP BOURG LA REINE (FRA)
77 N JANS KOHNEKE Teun 2000 M NED SC Amsterdam (NED)
78 N RIAL Tanguy 2001 M FRA MENNECY (FRA)
78 N HURST Jake 2002 M GBR
80 N BRUNNER Remi 2001 M SUI CEM Morges (SUI)
81 N GARCIA MUR Adria 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
82 N GEUDVERT Oscar 2004 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
83 N KHALIFA Abdalla 2003 M QAT
84 N COLL GARI Mateu 1998 M ESP CCC-M (ESP)
85 N HUTHMANN Erik-Elmar 1999 M AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
86 N KARLSEN Jonas 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
87 A ANDERSEN Emil-Ulrik 1987 M DEN Trekanten København (DEN)
88 N ROSENFELD Roey Eliyahu 1999 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
89 N CZARTORYJSKI Szymon 1999 M POL Wroclawianie (POL)
90 N PAPADOPOULOS Jordanis 1996 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
91 N HELLSTRÖM Lukas 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
92 N STANLEY Mason 2004 M USA
93 N 1st round GENBRUGGE Sem 2004 M BEL De Maneschermer (BEL)
94 N 1st round GALVANI Gianmarco 2001 M ITA
95 N 1st round COUTEUX Cesar 2004 M FRA VINCENNES CE (FRA)
96 N 1st round GROSS Roy 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
97 N 1st round GIRALDO Pablo 2004 M USA
98 N 1st round HUNDBORG Thor 2005 M DEN Trekanten København (DEN)
99 N 1st round FALLICA Carmelo 1999 M ITA CUS Catania (ITA)
100 N 1st round GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
101 N 1st round CALO' Alessandro 2001 M ITA
102 N 1st round NAPOLITANO Isaia 2004 M ITA
103 N 1st round MANGIAROTTI Lorenzo Francesco 2001 M ITA
103 N 1st round ASK Henri 2003 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
105 N 1st round GUILBERT Sacha 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
106 N 1st round WEYHRETER Samuel 2001 M DEN Trekanten København (DEN)
107 N 1st round NIJS Mathieu 2002 M BEL CE Les 3 armes (BEL)
108 N 1st round MOGENSEN Viggo 2003 M SWE ARA Helsingborg (SWE)
108 N 1st round CHREN Simon 2001 M CZE Bohemians Praha (CZE)
108 N 1st round RYKIND-BLARKE Christoffer 2000 M DEN Trekanten København (DEN)
111 N 1st round THORBEK Julius Manz 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
111 N 1st round KANSA NEIRA ROMERO Alexander 2002 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
113 N 1st round KALLSTRÖM Markus 2005 M SWE EGF Solna (SWE)
114 N 1st round HINDAHL David 1996 M DEN FK Mahaut (DEN)
115 N 1st round RUSZKAI Frank 1962 M DEN Trekanten København (DEN)
116 N 1st round KVERNES Isak 2005 M SWE GFK Göteborg (SWE)
116 N 1st round VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
116 N 1st round WONG Vinson John 1999 M HKG
116 N 1st round GJALDBÆK Steffen 2002 M DEN Trekanten København (DEN)
116 N 1st round PINTO Daniel 1992 M COL CEB-M (ESP)
121 N 1st round SCHWARTZ Theo Alexander 2006 M DEN Trekanten København (DEN)
122 N 1st round WYATT James 1999 M IRL

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CALISSI Olga Rachele 1992 F ITA CS Livorno (ITA)
2 N TANGHERLINI Elena 1998 F ITA
3 N MONACO Beatrice 1992 F ITA
3 N DIAZ ESCALONA Maria Teresa 1997 F ESP CCC-M (ESP)
5 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
6 N KONDRICZ Kata 1998 F HUN BHSE BUDAPEST (HUN)
7 N RECHER Alice 1999 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
8 A PANTANETTI Benedetta 2003 F ITA
9 N AMORE Giulia 2003 F ITA
10 N MARINO Maria 1993 F ESP CEO-PO (ESP)
11 N CIAMPALINI Vittoria 2001 F ITA
12 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
13 N CENKER Freya 1994 F AUT FUM Mödling (AUT)
14 N BUTRUILLE Solene 1997 F FRA NICE OGC (FRA)
15 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
16 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
17 N CAMMILLETTI Marta 1984 F ITA
18 N PASZTOR Flora 1998 F HUN Torekves (HUN)
19 N PATRU Morgane 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
20 N SILK Georgia 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
20 N TOMCZAK Renata 1999 F POL IKS Leszno (POL)
22 N BROT Coralie 1995 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
23 N GRANDIS Aurora 2003 F ITA
24 N MEMOLI Claudia 2001 F ITA
25 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
26 N ZSOLDOSI Karolina 2001 F HUN Terezvaros (HUN)
27 N BRETEAU Andrea 1998 F ESP CCC-M (ESP)
28 N SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
29 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT StLFC Graz (AUT)
30 N CASTRO Ariadna 2001 F ESP CCC-M (ESP)
31 N DONATELLI Teresa 2000 F ITA
32 N VACCARINI Camilla 2004 F ITA
33 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
34 N MCLAUGHLIN Mhairi 2000 F GBR Salle Holyrood (GBR)
34 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
36 N SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
37 N BEARDMORE Kate 1997 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
38 N CANTUCCI Gaia 2001 F SVK Slavia STU Bratislava (SVK)
39 N VOLONTERI Alessandra 2000 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
40 N GUILLAUME Meredith 1997 F FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
41 N HENAFF Ilona 1998 F FRA ANTONY (FRA)
42 N MESTERI Viktoria 1996 F HUN UTE Budapest (HUN)
43 N KRÄNKL Maria 1996 F AUT FUM Mödling (AUT)
44 N BIASCO Karen 2004 F ITA
45 N KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FGS Stockerau (AUT)
46 N GUERRA ACOSTA Laura Julieth 1997 F COL
47 N DE BIASIO Irene 2003 F ITA
48 N VISSOTSKY Clemence 1999 F FRA HENIN BEAUMONT (FRA)
49 N JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
50 N MANZONI Michelle 2002 F ITA
51 N POLTZ Anna 2000 F HUN MTK (HUN)
52 N ESTEBAN Maxine Isabel 2000 F PHI
53 N BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
54 N BEATTIE Keziah 1998 F IRL
55 N KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
56 N KNIGHT Skylar 2004 F USA
57 N WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
58 N CURWEN Becci 2001 F GBR Millfield School (GBR)
59 N HOLZE Henrietta 1999 F GER TG Münster (GER)
60 N CHAULLET Mathilde 1999 F FRA MARSEILLE EC (FRA)
60 N POPPEL Ankita 2003 F SWE EGF Solna (SWE)
62 N VAABEN Naja 2001 F DEN Trekanten København (DEN)
63 N RAUDASKOSKI Outi 1990 F FIN Miekka Miehet (FIN)
64 N 1st round WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
65 N 1st round NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
66 N 1st round PIMOUGUET Emma 1998 F FRA BORDEAUX EC (FRA)
67 N 1st round DUXBURY Victoria 1995 F IRL Sullivan Upper (GBR)
68 N 1st round VIDAL Alice 1994 F FRA PARIS TA (FRA)
68 N 1st round RUNDQUIST Harriet 1998 F SWE EGF Solna (SWE)
70 N 1st round BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
71 N 1st round KIS Lili 2005 F SWE EGF Solna (SWE)
72 N 1st round BONNET Anna Belle 2005 F DEN Trekanten København (DEN)
73 N 1st round MIKULAK Sara 2006 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
74 N 1st round WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
75 N 1st round DAJCIC Marcela 1993 F CRO MK Dubrava (CRO)
76 N 1st round ORRMALM HEIMFORS India 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
77 N 1st round KWOK Rachel 1989 F GBR Academy (GBR)
78 N 1st round ENRIGHT Irene 1977 F FIN Helsingin Miekkailijat (FIN)
79 N 1st round FENGER Filippa Dybdal 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
80 N 1st round THORSEN Franciska Inta 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
81 N 1st round MEYER Jade 2001 F GBR
82 N 1st round HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
83 N 1st round GRANÉR Emma 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
0 F 1st round CARLSEN ANDERSEN Thea 2004 F DEN Varde FK (DEN)