Back to list

Results

World Cup
ROU Timisoara
December 4, 2021 - December 5, 2021

Foil Women's U20 Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RHODES Zander 2003 F USA
2 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
3 N ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
3 N VOLSKAIA Arina 2002 F RUS
5 N AUDIBERT Alicia 2005 F FRA
6 N WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
7 N KAMALDINOVA Arina 2003 F RUS
8 N KURITZKY Gili 2008 F ISR
9 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
10 N TORTELOTTI Lucia 2002 F ITA
11 N BONNY Esther 2002 F FRA NANTES NEC (FRA)
12 N PELLETIER Heloise 2003 F FRA MEDOC CE (FRA)
13 N MALYSHEVA Daria 2003 F RUS
13 N MANCINI Ludovica 2003 F ITA
15 N ISBIR Alisa 2005 F TUR
16 N KOVACS Reka 2004 F HUN Torekves (HUN)
17 N CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
18 N WIERZCHOWSKA Barbara 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
18 N KOREN Lihi Peer 2006 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
20 N LEONTEVA Zoya 2003 F RUS
21 N LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
22 N WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
23 N DRUCK Lior 2003 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
24 N DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
25 N RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
26 N DE BIASIO Irene 2003 F ITA
27 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
28 N SHUMILOVA Elizaveta 2004 F RUS
29 N COJOCARI Maria 2005 F MDA
30 N TSURKIS Anastasiia 2002 F RUS
31 N BEZNOSIKOVA Anastasia 2004 F RUS
32 N KALOCSAI Luca 2004 F HUN Torekves (HUN)
33 N FERRARI Carlotta 2003 F ITA
34 N KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
35 N PENIUSHKINA Vladislava 2003 F RUS
36 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
36 N NAYL Emmie 2002 F FRA LIMOGES CE (FRA)
38 N WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
39 N FENYVESI Viktoria 2003 F HUN Torekves (HUN)
39 N OLSZEWSKA Amelia 2004 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
41 N KOLLAR Anna 2007 F HUN Torekves (HUN)
42 N SOLOVEVA Anna 2004 F RUS Khimki (RUS)
43 N YARIV Ela 2004 F ISR
44 N TAJAN Morgane 2003 F FRA
45 N GLEBOVA Ksenia 2003 F RUS
46 N BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
47 N MAMEDOVA Aila 2005 F RUS
48 N DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
49 N KUS Natasza 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
49 N EISTERT Julia 2002 F AUT ASVÖ FC Salzburg (AUT)
51 N SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
52 N OKLINSKA Marta 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
53 N FENGER Filippa Dybdal 2002 F DEN Trekanten København (DEN)
54 N MAROSI Greta Nora 2007 F HUN Torekves (HUN)
55 N ROUSSEAU Marion 2003 F FRA TAMPON (FRA)
56 N NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
57 N GORPENCHENKO Viktoriia 2004 F UKR
57 N SILK Georgia 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
59 N SOPIT Svitlana 2003 F UKR
59 N CHYZHYKOVA Yelyzaveta 2005 F UKR
61 N KNIGHT Skylar 2004 F USA
62 N CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)
63 N EROS Nikol 2002 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
64 N ROGER Garance 2005 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
65 N GRÖSS Chiara 2003 F AUT SZT Klagenfurt (AUT)
66 N SYZAREVA Marianna 2002 F UKR
67 N CASTILLO-BERNAUS Katie 2004 F GBR Wimbledon Fencing Club (GBR)
68 N DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
69 N ZACHAREWICZ Ewa 2003 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
70 N TEODORESCU Maria 2005 F ROU
70 N JOSAN Uliana-Dumitrita 2007 F MDA
72 N KAIRANE Marija 2002 F LAT Asmens (LAT)
73 N TEACA Sabina 2002 F FRA ALENCON DUCS (FRA)
74 N GARGNE Elsa 2002 F FRA MERIGNAC SE (FRA)
75 N ZSOLDOSI Emilia 2003 F HUN Terezvaros (HUN)
76 N OLSTRØM Stine 2003 F DEN Varde FK (DEN)
77 N BARBU Ioana 2008 F ROU
78 N SZEKERES Laura 2002 F HUN Torekves (HUN)
79 N MALE Enya 2006 F ROU
80 N JELICIC Julija 2003 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
81 N MALNIECE Juta 2003 F LAT BJSS Ridzene (LAT)
82 N ZAHAROVA Victoria 2006 F MDA
83 N FROMMER Eva Rebeka 2005 F HUN UTE Budapest (HUN)
84 N ALBREIKI Noora 2002 F UAE Bani Yas SCC (UAE)
84 N WINTERBERG-POULSEN Marie 2004 F DEN Trekanten København (DEN)
84 N JORDENS Heloise 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
87 N KULYK Kristina 2005 F UKR
87 N WOJTAS Hanna 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
89 N MOND Amanda 2002 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
90 N GARDNER Georgia 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
90 N FEKETE Hanga Barbara 2002 F HUN Terezvaros (HUN)
92 N KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
93 N DOBRININA Uliana 2006 F MDA
94 N BIASCO Karen 2004 F ITA
95 N SANCHEZ Chloe Marine 2003 F FRA NARBONNE EC (FRA)
96 N DE N'YEURT Tabitha 2003 F GBR Bath Sword Club (GBR)
96 N ARSLAN Zeynep Tuana 2006 F TUR
98 N 1st round RADU Paula 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
99 N 1st round GORNY Raphaelle 2004 F BEL CE Bastogne (BEL)
99 N 1st round SPERKA Jazmin 2004 F HUN
101 N 1st round VARISCO Elena 2005 F ITA
102 N 1st round CARLSEN ANDERSEN Thea 2004 F DEN Varde FK (DEN)
103 N 1st round CANTENAR Sevval Pelin 2005 F TUR
104 N 1st round MITI BIKFALVI Ingrid 2006 F ROU
105 N 1st round STOJANOVIC Sonja 2004 F SRB MK Vojvodina (SRB)
106 N 1st round THOMPSON Holly 2002 F GBR Cambridge Sword (GBR)
107 N 1st round MLEKUZ Eli 2004 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
108 N 1st round KARATABAN Selma Defne 2004 F TUR
109 N 1st round POPESCU Iulia Paula 2005 F ROU
110 N 1st round ZUNIC Milena 2006 F SRB MK Crvena Zvezda (SRB)
111 N 1st round ERTUN Lal 2004 F TUR TED SK (TUR)
112 N 1st round NEAGU CULEA Mara 2005 F ROU
112 N 1st round LETKOVIČOVÁ Júlia 2004 F SVK Akademia sermu (SVK)
114 N 1st round DUPIN Shana 2004 F FRA LE MEE CE (FRA)
115 N 1st round MLADENOVA Sara 2004 F BUL Shumen (BUL)
116 N 1st round BINKO Aleksandra 2006 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
117 N 1st round SORIANO Goni 2005 F ISR
118 N 1st round TAL Karina Mirela 2008 F ROU CSU Timisoara (ROU)
119 N 1st round HRIBAR Manca 2006 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
120 N 1st round ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
121 N 1st round CISMAS Darra 2006 F ROU
122 N 1st round POLSCHI Catinca 2006 F ROU
122 N 1st round VOVCENCO Alexandra 2007 F MDA
122 N 1st round JERZ Lena 2004 F POL UKS Salle de la Gdansk (POL)
122 N 1st round SUTA Diana 2002 F ROU CS Satu Mare (ROU)
126 N 1st round TASDELEN Melike 2003 F TUR Kocaeli GSK (TUR)
127 N 1st round PAVLOVIC Silvija 2005 F SRB
128 N 1st round HUSU Miruna 2007 F ROU
129 N 1st round SERC Iza 2004 F SLO SK RUDOLF CVETKO (SLO)

Foil Women's U20 Team History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 UKRAINE       UKR
1 BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
1 PETROVA Kristina 2005 F UKR
1 SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
1 POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
2 RUSSIA       RUS
2 RASSOLOVA Valeriya 2002 F RUS
2 KAMALDINOVA Arina 2003 F RUS
2 SOLOVEVA Anna 2004 F RUS Khimki (RUS)
2 BEZNOSIKOVA Anastasia 2004 F RUS
3 ROMANIA       ROU
3 RADU Paula 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
3 DINCA Andreea 2005 F ROU ACS Balestra BUCURESTI (ROU)
3 SOFRAN Teodora 2003 F ROU CS Satu Mare (ROU)
3 CORBU Emilia 2002 F ROU CSTA Bucuresti (ROU)
4 POLAND       POL
4 WIECZOREK Aleksandra 2002 F POL AZS AWF Poznan (POL)
4 KOLODZIEJCZYK Malwina 2003 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
4 LACHMAN Antonina 2003 F POL AZS AWF Poznan (POL)
4 ZURAWSKA Karolina 2004 F POL Budowlani Torun (POL)
5 FRANCE       FRA
5 DARDE Cyrielle 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
5 NAYL Emmie 2002 F FRA LIMOGES CE (FRA)
5 AUDIBERT Alicia 2005 F FRA
5 TAJAN Morgane 2003 F FRA
6 TURKEY       TUR
6 DURUKAN Almila Birce 2005 F TUR
6 ISBIR Alisa 2005 F TUR
6 ALIOGLU Nazli Ceren 2003 F TUR Ankara Eskrim S.K. (TUR)
6 CANTENAR Sevval Pelin 2005 F TUR
7 ISRAEL       ISR
7 EROS Nikol 2002 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 DRUCK Lior 2003 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 KOREN Lihi Peer 2006 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
7 KURITZKY Gili 2008 F ISR
8 HUNGARY       HUN
8 NEKIFOR Erika 2002 F HUN Torekves (HUN)
8 WOLF Eszter 2004 F HUN Hodmezovasarhely (HUN)
8 KOVACS Reka 2004 F HUN Torekves (HUN)
8 KOLLAR Anna 2007 F HUN Torekves (HUN)
9 GREAT BRITAIN       GBR
9 BEARDMORE Emily 2002 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
9 WILLIAMS-STEWART Teagan 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
9 SILK Georgia 2002 F GBR Newham Swords (GBR)
9 KNOX Eleanor 2003 F GBR Newham Swords (GBR)
10 MOLDOVA       MDA
10 COJOCARI Maria 2005 F MDA
10 ZAHAROVA Victoria 2006 F MDA
10 DOBRININA Uliana 2006 F MDA
10 JOSAN Uliana-Dumitrita 2007 F MDA
11 BELGIUM       BEL
11 GORNY Raphaelle 2004 F BEL CE Bastogne (BEL)
11 JORDENS Heloise 2003 F BEL CE Les 3 armes (BEL)
11 CHARLIER Amandine 2002 F BEL CE Bastogne (BEL)