Back to list

Results

Olympic Qualification Tournament
CRC San Jose
May 1, 2021 - May 2, 2021

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
2 N MICHEL Nataly 1990 F MEX
3 N MORMANDI Flavia Johana 1986 F ARG
3 N BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N GIMENEZ Isis 1990 F VEN
6 N ORTIZ SANCHEZ Camila Alexandra 1998 F ECU
7 N RIVERA ROIG Alanis 1998 F PUR
8 N GIL PINERO Paola Carolina 1993 F PER
9 N BRADFORD Meeah 2004 F JAM
10 N 1st round VENAN BARNABO Fiona 2004 F CRC
11 N 1st round VICTORIA Andrea 2002 F PAN
12 N 1st round SAUCEDO Kenia 2001 F GUA

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N CERVANTES Diego 2001 M MEX
2 N SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
3 N LEON Victor 1995 M VEN
3 N SCONZO Daniel 1995 M COL
5 N COLON LOPEZ Cesar 2002 M PUR
6 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
7 N CANCHEZ SIFUENTES Federico 1995 M PER
8 N VILLACRESES BRAVO Mathias Xavier 2000 M ECU
9 N LAO Scott 2004 M ISV
10 N SAMORA GERONIMO Jose Gabriel 1989 M DOM
11 N 1st round GUERRERO Renan 1994 M PAN
12 N 1st round FRANZINI MARCH Luis Pablo 1992 M URU
13 N 1st round SEGOVIA SANCHEZ Brandon 2000 M CRC

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOIG CALDERON Maria Luisa 1991 F PER
2 N MACKINNON Leonora 1994 F CAN Malvern (GBR)
3 N RODRIGUEZ QUESADA Yamilka 1978 F CUB
3 N VIVEROS Montserrat 2001 F PAR
5 N MARTINEZ Maria 1983 F VEN
6 N DI TELLA Isabel 1993 F ARG
7 N JARAMILLO QUEVEDO Maria De Los Angeles 2001 F COL
8 N DYNER VILLA Karina 2002 F CRC
9 N FERNANDEZ Analia 1998 F CHI Avulso (BRA)
10 N TEJEDA Sheila Liliana 1996 F MEX
11 N SIMMS-LYMN Tia 1999 F JAM
12 N RAMIREZ PEGUERO Violeta 1986 F DOM
13 N GILKES Sanojah 2004 F BAR
14 N 1st round AICARDI GONZALEZ Alessandra Valeri 1996 F PAN
15 N 1st round SULEN BURGOS Priscila Genoveva 1991 F ECU SSV Ulm 1846 (GER)
16 N 1st round DAHMÉN Carl Henrik 1994 M SWE
17 N 1st round RODRIGUEZ Natalia 2002 F GUA

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N BLAIS-BELANGER Marc-Antoine 1995 M CAN
2 N REYTOR VENET Yunior 1988 M CUB
3 N RODRIGUEZ John Edison 1991 M COL ST GRATIEN (FRA)
3 N SCHWANTES Athos 1985 M BRA AMK Mestre Kato (BRA)
5 N DOMINGUEZ Jose Felix 1983 M ARG
6 N NUNEZ Pablo 1993 M CHI
7 N MAISONET Hector 1992 M PUR
8 N GARCIA Eduardo 1998 M PER
9 N ORTEGA Jhonnatan 1993 M MEX
10 N DORATI AMEGLIO Arturo Isaac 1986 M PAN
11 N BENJAMIN Julio 1988 M DOM
12 N 1st round VILLACORTA PORTILLO Saul Moris 2004 M ESA
13 N 1st round SOMIR Avinash Vishnu 1989 M GUY
14 N 1st round CAP Hector 2001 M GUA
15 N 1st round STEELE De Mario 2002 M JAM

Sabre Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N PEREZ MAURICE Maria Belen 1985 F ARG
2 N BENITEZ ROMERO Alejandra Jhonay 1980 F VEN PARIS RCF (FRA)
3 N VALENTIN Heyddys 1991 F DOM
3 N TOLEDO Julieta 1997 F MEX
5 N MORALES LINARES Jessica Yolima 2001 F COL
6 N GRENCH Eileen 1986 F PAN
7 N MUNOZ Yolanda 1995 F CHI
8 N TROIS Karina 1997 F BRA CAP Paulistano (BRA)
9 N LARGAESPADA Fatima 1994 F NCA
10 N ACOSTA PEREIRA Vilmarie 1995 F PUR
11 N 1st round FRAATZ Kreestel 2000 F GUA
12 N 1st round NEWELL Alexia 2004 F JAM
13 N 1st round CANIZARES TOLEDO Domenica Valentina 2004 F ECU
14 N 1st round PORRAS SANDI Maria Angel 2002 F CRC

Sabre Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N QUINTERO Jose 1996 M VEN KKSz Konin (POL)
2 N DI TELLA Pascual Maria 1995 M ARG
3 N CONTRERAS Victor 1990 M CHI Avulso (BRA)
3 N RODRIGUEZ MARTINEZ Harold De La Caridad 1993 M CUB
5 N ZEA Gibran 1997 M MEX
6 N CORREA VILA Luis 1996 M COL
7 N PEKELMAN Bruno 2000 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
8 N WELLER Teddy 1990 M ISV
9 N IZAGUIRRE SANCHEZ Marco A. 1983 M HON
10 N MACLEAN Guillermo 2000 M URU
11 N 1st round MITCHELL-ROWE Decordoba 1995 M JAM
12 N 1st round VASQUEZ Andres 1999 M GUA
13 N 1st round GALLARDO MELENDEZ Edward Gabriel 2001 M PAN