Back to list

Results

Oslo Cup
NOR Oslo
November 27, 2010 - November 28, 2010

Epee Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 ALEKSEJEVA Olga 1982 F EST
2 GARS Sanne 1989 F SWE GFK Göteborg (SWE)
3 BELJAJEVA Julia 1992 F EST Tartu Kalev (EST)
3 OLEINIK Julia 1989 F EST Pohjakotkas (EST)
5 LARSSON Maria 1986 F SWE FFF Stockholm (SWE)
6 ASCHEHOUG Irina 1985 F NOR Njård Fekting (NOR)
7 KLAFSTAD Pia 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
8 MORVIK Anne Marit 1990 F NOR Bygdø FK (NOR)
9 KROLAK Natalia Agnieszka 1990 F POL
10 LEPP Riina 1990 F EST
11 LIND Elisabeth-Johnsen 1994 F NOR Bergens FK (NOR)
12 HIGHTON Elizabeth 1990 F GBR
13 ROSTKOWSKA Anna 1989 F POL
14 STEPHAN Susanne 1986 F GER SSIF Stockholm (SWE)
15 LAWRENCE Hannah Elizabeth 1989 F GBR Wingerworth FC (GBR)
16 OSLAND Teresa 1978 F NOR Bergens FK (NOR)
17 CIPAROVA Dagmar 1989 F SVK BSK Bratislava (SVK)
18 ROTTLER-FAUTSCH Lis 1987 F LUX Heidenheimer SB (GER)
19 DIFFERT Nelli 1990 F EST En Garde Haapsalu (EST)
20 COHEN Mary 1986 F GBR London Thames FC (GBR)
21 KLAFSTAD Rikke 1992 F NOR Bygdø FK (NOR)
22 ROBERTSSON Hillevi 1988 F SWE FFF Stockholm (SWE)
23 MATTHEWS Abbi 1989 F GBR
24 CICHOWSKA Aleksandra 1988 F POL
25 LUNDGREN Fanni 1993 F NOR Bygdø FK (NOR)
26 STEGERØD Nicoline 1993 F NOR Bygdø FK (NOR)
27 VESTERGÅRD Jannica 1987 F SWE SSIF Stockholm (SWE)
28 KAMINSKI Maria 1995 F NOR Bygdø FK (NOR)
29 SAAR Hanna 1979 F SWE P4 Skövde (SWE)
30 HALVORSEN Frida 1993 F NOR Bergens FK (NOR)
31 WALLER Caroline 1979 F NOR Bygdø FK (NOR)
32 ÅKERSTRÖM Sara 1976 F SWE SSIF Stockholm (SWE)
33 1st round NILSEN Elisabeth Skaar 1973 F NOR Bygdø FK (NOR)
34 1st round WEYER Ingrid 1988 F NOR Bygdø FK (NOR)
35 1st round BERGERSEN Kristine 1989 F NOR

Epee Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 PIASECKI Bartosz 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
2 HERZBERG Fabian 1988 M GER TSV Bayer 04 Leverkusen (GER)
3 FLIERL Emanuel 1988 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
3 MOERCH Claus 1976 M NOR Bygdø FK (NOR)
5 MARZANI Raffaello 1990 M ITA
6 LIIMETS Aivar 1980 M EST
7 TARKOVSKIJ-HEMMINGHYTT Alexandr 1986 M NOR Njård Fekting (NOR)
8 HERBERN Stian 1992 M NOR Bygdø FK (NOR)
9 TORKILDSEN Sturla 1981 M NOR Njård Fekting (NOR)
10 ADAMEK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
11 THOMAS Gareth 1990 M GBR
12 OKHAPKIN Vsevolod 1987 M RUS Spartak St. Petersburg (RUS)
13 VON PLATEN Philip 1988 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
14 KNEIST Toni 1984 M GER SC Berlin (GER)
15 LARSSON Adam 1977 M SWE AFF Göteborg (SWE)
16 ROD Max 1993 M POR EBAI (POR)
17 PRIINITS Sten 1987 M EST En Garde Haapsalu (EST)
18 LARSSON Richard 1967 M SWE MF19 Malmö (SWE)
19 ISAEV Konstantin 1990 M RUS
20 FORSSE Tor 1972 M SWE FFF Stockholm (SWE)
21 SZUMSKI Maciej 1986 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
22 TIVENIUS Jan 1961 M SWE FFF Stockholm (SWE)
23 KRAMARICS Zoltan Michael 1986 M NOR Bygdø FK (NOR)
24 STASZAK Michal 1987 M POL AZS AWF Wroclaw (POL)
25 CASNY Dietmar 1988 M AUT FU Linz (AUT)
26 AUSTEN Ross 1978 M AUS
27 FALCK-YTTER Jan 1961 M NOR SV Esslingen (GER)
28 EGERTZ SKAANES Oskar 1992 M SWE DIF Stockholm (SWE)
29 KOROLEV Sergey 1976 M RUS SPB-LESGAFT (RUS)
30 CIPAR Stefan 1988 M SVK BSK Bratislava (SVK)
31 LINK Fredrik 1965 M SWE AFiL Lund (SWE)
32 BETHEL Dylan 1982 M USA
33 1st round BACKER Fredrik 1987 M NOR Njård Fekting (NOR)
34 1st round LINDBLAD Lars 1973 M SWE FFF Stockholm (SWE)
35 1st round CHAMBERS Benedict 1967 M IRL FFF Stockholm (SWE)
36 1st round KLOTZ Hans 1958 M SUI ZFC Zürich (SUI)
37 1st round GUSTAVSSON Christian 1986 M SWE FFF Stockholm (SWE)
38 1st round SETNICKY Ladislav 1985 M SVK
39 1st round LUND Jonas 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
40 1st round LINDQUIST Peter 1982 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
41 1st round HARMENBERG Karl 1987 M SWE FFF Stockholm (SWE)
42 1st round KHVOROV Albert 1975 M RUS Spartak St. Petersburg (RUS)
43 1st round BAGINI Lorenzo 1990 M ITA
44 1st round LUNDVALL Ulf 1960 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
45 1st round DE JONG SKIERUS Johan 1989 M SWE FFF Stockholm (SWE)
46 1st round STOUTLAND Geir 1964 M NOR Bygdø FK (NOR)
47 1st round EDMAN Johan 1965 M SWE P4 Skövde (SWE)
48 1st round BENDIKSEN Claes 1965 M NOR Bygdø FK (NOR)
49 1st round WEBSTER Daniel 1977 M GBR
50 1st round BARNEY Douglas 1972 M USA
51 1st round SKIPP Michael 1978 M GBR
52 1st round HASAN TANI Hamdi 1984 M NOR Kristiansand FK (NOR)
53 1st round AAGENAES Haakon 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
54 1st round BENGTSSON Christian Hagen 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
55 1st round DRAUGEDALEN Kjetil 1973 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
56 1st round LUNDBLAD Lasse 1976 M NOR Njård Fekting (NOR)
57 1st round MUREL Kjartan 1972 M NOR Nøtterøy FK (NOR)
58 1st round GRIFFIN Justin 1970 M NOR Bygdø FK (NOR)
59 1st round EDIN Joakim 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)
60 1st round PAHN Henry 1973 M EST
61 1st round WERRING Cornelius 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
62 1st round SCHUMACHER Michel 1994 M GER FG Segeberg (GER)
63 1st round SIMON Rafael 1996 M NOR Bygdø FK (NOR)
64 1st round WOLD Marius 1994 M NOR Njård Fekting (NOR)
65 1st round FLATEN Adam Albrigtsen 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
66 1st round CAO Junjie 1977 M NOR OSI Fekting (NOR)
67 1st round LUNDESGAARD Dan 1966 M NOR Njård Fekting (NOR)
68 1st round EBBESTAD Paal 1950 M NOR
69 1st round ENGEBRETSEN Per 1977 M NOR Bygdø FK (NOR)
70 1st round MED Johan Andreas 1995 M NOR Njård Fekting (NOR)
71 1st round ERIKSEN Kai Haakon 1995 M NOR Bygdø FK (NOR)