Back to list

Results

Grand Prix
QAT Doha
March 26, 2021 - March 28, 2021

Foil Men's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MEINHARDT Gerek 1990 M USA
2 N SHIKINE Takahiro 1997 M JPN
3 N EDIRI Alexandre 1998 M FRA MEAUX CE (FRA)
3 N IMBODEN Race 1993 M USA
5 N CHOI Chun Yin Ryan 1997 M HKG
6 N SIDO Alexandre 1996 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
7 N SIESS Michal 1994 M POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
8 N TOLDO Guilherme 1992 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
9 N MASSIALAS Alexander 1994 M USA Massialas Foundation (USA)
10 N CHEUNG Ka Long 1997 M HKG
11 N RAJSKI Leszek 1983 M POL Wroclawianie (POL)
12 N CHOUPENITCH Alexander 1994 M CZE Sokol Brno (CZE)
13 N BORODACHEV Anton 2000 M RUS
14 N BORODACHEV Kirill 2000 M RUS
15 N CHASTANET Maximilien 1996 M FRA
16 N BIBARD Tyvan 1999 M FRA SANARY CE (FRA)
17 N GAROZZO Daniele 1992 M ITA CS Acireale (ITA)
18 N ITKIN Nick 1999 M USA
19 N MERTINE Julien 1988 M FRA RUEIL MALMAI (FRA)
20 N LEE Kwanghyun 1993 M KOR
21 N PAUTY Maxime 1993 M FRA ISSY MOUSQUETAIRES (FRA)
22 N LOISEL Pierre 1998 M FRA VILLEJUIF US (FRA)
23 N SEMENYUK Grigoriy 1998 M RUS
24 N OISHI Riki 1994 M JPN
25 N BIANCHI Guillaume 1997 M ITA
26 N TOFALIDES Alex 1993 M CYP ZFW Fencing Club (GBR)
27 N AVOLA Giorgio 1989 M ITA
28 N SAVIN Rafael 2000 M FRA CANNES CE (FRA)
29 N ROGER Wallerand 1998 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
30 N NG Lok Wang Lawrence 1999 M HKG
31 N ZHEREBCHENKO Dmitry 1989 M RUS
32 N ROSATELLI Damiano 1995 M ITA CS ARICCIA (ITA)
33 N FOCONI Alessio 1989 M ITA
34 N LEFORT Enzo 1991 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
35 N CASSARA Andrea 1984 M ITA
36 N CHEREMISINOV Alexey 1985 M RUS
37 N LE PECHOUX Erwann 1982 M FRA
38 N MEPSTEAD Marcus 1990 M GBR
39 N KIM Dongsu 1992 M KOR
40 N SIROTKIN Alexander 1997 M RUS
41 N MATSUYAMA Kyosuke 1996 M JPN
41 N MYLNIKOV Vladislav 2000 M RUS
43 N HAMZA Mohamed 2000 M EGY
44 N RZADKOWSKI Andrzej 1997 M POL Wroclawianie (POL)
45 N LUPERI Edoardo 1993 M ITA
46 N MARINI Tommaso 2000 M ITA
47 N ITO Takuma 1998 M JPN
48 N TOURETTE Geoffrey 1999 M USA
49 N KHAMZIN Askar 1994 M RUS
50 N LOUIE Bryce 2002 M USA
51 N PAROLI Alessandro 1989 M ITA
52 N MATHIEU Adam 1994 M USA
53 N HA Taegyu 1989 M KOR
54 N SZEMES Gergo 2003 M HUN Kunszentmiklósi Vivóegylet (HUN)
55 N NISTA Lorenzo 1993 M ITA
56 N KWAK Junhyuk 1993 M KOR
57 N BIALIAYEV Raman 2000 M BLR MSIT (BLR)
58 N KOZLOV Zakhar 2003 M RUS Start St. Petersburg (RUS)
59 N NAGANO Yudai 1998 M JPN
60 N CAI Alex 2000 M CAN
61 N KRUSE Richard 1983 M GBR
62 N SAITO Toshiya 1997 M JPN
63 N TOTUSEK Marek 2002 M CZE Sokol Bystrice nad Pernstejnem (CZE)
64 N SUZUMURA Kenta 1998 M JPN
65 N ABOUELKASSEM Alaaeldin 1990 M EGY AUBERVILLIER (FRA)
66 N GAGANIDZE Luka 1996 M GEO
67 N ABE Yoshiki 1996 M JPN
68 N UENO Yuto 1999 M JPN
69 N DOSA Daniel 1996 M HUN Torekves (HUN)
70 N MIYAKE Ryo 1990 M JPN
71 N FILES Petar 1997 M CRO MK Dubrava (CRO)
72 N FUJINO Daiki 1987 M JPN
72 N TKACH Daniil 2002 M UKR Nikolaev (UKR)
74 N CHAMLEY-WATSON Miles 1989 M USA
75 N INGARGIOLA Francesco 1996 M ITA
76 N BEM Maciej 2001 M POL AZS AWF Poznan (POL)
77 N SCHENKEL Eli 1992 M CAN
78 N CZUCKERMANN Matan 1997 M ISR
79 N BONTEMS Pierre Olivier 1988 M CAN VANDOEUVRE (FRA)
80 N MINUTO Martino 1988 M TUR
81 N LLAVADOR Carlos 1992 M ESP SAMA-M (ESP)
82 N CERVANTES Diego 2001 M MEX
83 N VAN HAASTER Maximilien 1992 M CAN
84 N HOIDA Danyil 2000 M UKR KIEW (UKR)
85 N IIMURA Kazuki 2003 M JPN
86 N SERRI Cedrik 1991 M SVK
87 N POGREBNIAK Andrii 1988 M UKR KIEW (UKR)
88 N AUCLIN Erwann 1995 M FRA PAYS AIX (FRA)
89 N POSCHARNIG Johannes 1990 M AUT FU Mödling (AUT)
90 N AKHMETOV Iskander 1997 M RUS
91 N LEON Victor 1995 M VEN
92 N GARCIA-ALZORRIZ Roger 1997 M ESP CE SAM de Barcelona (ESP)
93 N REICHETZER Tobias 1994 M AUT FU Mödling (AUT)
94 N YUNES Klod 1989 M UKR Lviv (UKR)
95 N VAN CAMPENHOUT Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
96 N HEROUI Salim 1999 M ALG
97 N HATOEL Maor 1985 M ISR
98 N CLAIRET ROA Dimitri Patrik 1985 M COL
99 N ALARCON Gustavo 1999 M CHI
99 N GALUASHVILI Lasha 1998 M GEO FC Tbilisi (GEO)
101 N PIVOVAROV Alexander 1995 M RUS CSKA Moscow (RUS)
102 N DELBERGUE Luis Alfonso 1998 M ESP FED-M (ESP)
103 N MORA Johan 1996 M VEN
104 N TSORONIS Alexander 1993 M DEN Trekanten København (DEN)
105 N RUDNICKI Mikolaj 1998 M POL AZS AWF Gdansk (POL)
106 N OURSLER Charles 2003 M USA
107 N KURYLOVICH Uladzislau 1999 M BLR Dinamo (BLR)
108 N HASSAN Mohamed 1997 M EGY
108 N OWAIDA Ali 2000 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
110 N HERTSYK Rostyslav 1989 M UKR Lviv (UKR)
111 N KOMSIC Ivan 1990 M CRO MK Dubrava (CRO)
112 N KALIYEV Tamirlan 1996 M KAZ
113 N 1st round KONTOCHRISTOPOULOS Nikolaos 1992 M GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
114 N 1st round BRUNNER Remi 2001 M SUI CEM Morges (SUI)
115 N 1st round BROSZUS Blake 2000 M CAN
116 N 1st round ARJUN Arjun 1997 M IND
117 N 1st round ALVARES DE OLIVEIRA Victor 1996 M CPV REIMS CE (FRA)
118 N 1st round LUTAR Lucas 2003 M PER
119 N 1st round GASSNER Ethan 2001 M USA
120 N 1st round FERJANI Mohamed Ayoub 1986 M TUN
121 N 1st round KUMBLA Sidarth 1998 M USA
122 N 1st round MOTTIAT Lucas 1999 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
123 N 1st round AGUIRRE Cesar 1994 M VEN
124 N 1st round OTAYZA Vicente 2000 M CHI
125 N 1st round HARAVSKYI Maksym 1998 M UKR Lviv (UKR)
126 N 1st round CHAN Kyle 1990 M HKG
127 N 1st round CHEUNG Siu Lun 1985 M HKG
128 N 1st round LEE Hanseok 1994 M KOR
129 N 1st round ETTELT Maximilian 1995 M AUT FU Mödling (AUT)
130 N 1st round ESSAM Mohamed 1994 M EGY
131 N 1st round SERVELLO Augusto Antonio 1999 M ARG CCC-M (ESP)
131 N 1st round HODGES Carter 2002 M USA
133 N 1st round YEUNG Chi Ka 1994 M HKG
134 N 1st round KHALIFA Abdalla 2003 M QAT
135 N 1st round HAY Gavin 2000 M CAN
136 N 1st round ALSOWAIDI Faisal 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
137 N 1st round SCHUBERT Max 2001 M AUT FU Mödling (AUT)
138 N 1st round THOKCHOM Bicky 1994 M IND
139 N 1st round BRETEAU Ignacio 1999 M ESP CCC-M (ESP)
140 N 1st round DE GREEF Stef 1998 M BEL Brussels Fencing Club (BEL)
141 N 1st round PETRINI Felix 2001 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
142 N 1st round DAHLIN Svante 1999 M SWE KFK Kalmar (SWE)
143 N 1st round RAJ Harsh 1998 M IND
144 N 1st round ROSU Silviu 2000 M ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
145 N 1st round SUKHAM Ningthouba 2002 M IND
146 N 1st round HUSSEIN Khaled Aref 2003 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
147 N 1st round LOPEZ Carlos Daniel 2001 M MEX
147 N 1st round PERELMANN Mark 1994 M ISR CTG Koblenz (GER)
149 N 1st round AL-MUTAWA Hussain 2002 M QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
150 N 1st round ABOUTI Boubker 1993 M MAR
F 1st round KERYHUEL Jeremy Fafa 1994 M CIV LE PECQ US (FRA)
A 1st round SAMANDI Mohamed 1986 M TUN BOURG LA REINE (FRA)

Foil Women's Senior Individual History
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DERIGLAZOVA Inna 1990 F RUS
2 N CHEN Qingyuan 1997 F CHN
3 N THIBUS Ysaora 1991 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
3 N MARTYANOVA Marta 1998 F RUS
5 N VOLPI Alice 1992 F ITA
6 N ZAGIDULLINA Adelina 1993 F RUS
7 N KOROBEYNIKOVA Larisa 1987 F RUS
8 N KARAMETE Irem 1993 F TUR Istanbul Hasal (TUR)
9 N KIEFER Lee 1994 F USA
10 N AZUMA Sera 1999 F JPN
11 N HARVEY Eleanor 1995 F CAN
12 N PIRIEVA Leyla 1993 F RUS
13 N KREISS Fanny 1989 F HUN UTE (HUN)
14 N CIPRESSA Erica 1996 F ITA Scherma Mogliano (ITA)
15 N MONACO Beatrice 1992 F ITA
16 N SINIGALIA Martina 1995 F ITA CS Mestre (ITA)
17 N ERRIGO Arianna 1988 F ITA
18 N SHI Yue 1999 F CHN
19 N GUO Jessica Zi Jia 2005 F CAN
20 N RANVIER Pauline 1994 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
21 N DUBROVICH Jacqueline 1994 F USA
22 N SAUER Anne 1991 F GER Future Fencing Werbach (GER)
22 N KANO Minami 1996 F JPN
24 N PATRU Morgane 1998 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
25 N BLAZE Anita 1991 F FRA AUBERVILLIER (FRA)
25 N MANCINI Camilla 1994 F ITA
27 N RHODES Zander 2003 F USA
28 N SYNORADZKA Martyna 1988 F POL AZS AWF Poznan (POL)
29 N PALUMBO Francesca 1994 F ITA
30 N CATARZI Constance 1998 F FRA NICE OGC (FRA)
31 N MASSIALAS Sabrina 1997 F USA Massialas Foundation (USA)
32 N GOLDIE Alanna 1994 F CAN
33 N JEON Hee Sook 1984 F KOR
34 N EBERT Leonie 1999 F GER Future Fencing Werbach (GER)
35 N IVANOVA Anastasia 1990 F RUS
36 N ROSS Nicole 1989 F USA
37 N BATINI Martina 1989 F ITA
38 N DE COSTANZO Valentina 1989 F ITA
39 N VARDARO Elisa 1988 F ITA
40 N WEINTRAUB Maia Mei 2002 F USA
41 N BROT Coralie 1995 F FRA Masque de fer Lyon (FRA)
42 N PETROVA Kristina 2005 F UKR
43 N TIEU May 2001 F USA
44 N LACHERAY Eva 2000 F FRA SOCHAUX MONT (FRA)
45 N TSUJI Sumire 1999 F JPN
46 N SUNDUCHKOVA Alexandra 2000 F RUS
47 N BOLDOR Maria 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
48 N RYAN Kelleigh 1987 F CAN
49 N CHRZANOWSKA Marika 1995 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
50 N SAMSONOVA Kristina 1995 F RUS CSKA Moscow (RUS)
51 N ALBOROVA Yana 1994 F RUS CSKA Moscow (RUS)
52 N RECHER Alice 1999 F FRA PARIS ST FRA (FRA)
52 N KIKUCHI Komaki 1997 F JPN
54 N LYCZBINSKA Hanna 1990 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
54 N CHAE Song Oh 1989 F KOR
56 N MARECHAL Jade 2000 F FRA
57 N BUTRUILLE Solene 1997 F FRA NICE OGC (FRA)
58 N OH Hye Mi 1985 F KOR
59 N MICHEL Nataly 1990 F MEX
60 N BINDER Sylvie 1999 F USA
61 N CHALDAIOU Maria-Eleni 2000 F GRE A.X.I.A. ATHENS (GRE)
62 N CHO Sabrina 2002 F USA
63 N JELINSKA Martyna 1992 F POL Budowlani Torun (POL)
64 N BEHR Leandra 1996 F GER FC Tauberbischofsheim (GER)
65 N SCRUGGS Lauren 2003 F USA
66 N PUSTILNIK Nicole 2002 F ISR
67 N NISHIOKA Shiho 1989 F JPN
68 N SOPIT Olga 2003 F UKR KIEW (UKR)
69 N ABDRAKHMANOVA Adelya 1997 F RUS
70 N LUPKOVICS Dora 1993 F HUN BHSE (HUN)
71 N MOHAMED Aida 1976 F HUN UTE (HUN)
72 N BOUBAKRI Ines 1988 F TUN BOURG LA REINE (FRA)
73 N TARANENKO Anna 2000 F UKR KIEW (UKR)
74 N KONDRICZ Kata 1998 F HUN BHSE (HUN)
75 N CHENG Hiu Wai Valerie 1995 F HKG
76 N CHENTSOVA Kateryna 1991 F UKR Nikolaev (UKR)
77 N CENKER Freya 1994 F AUT FU Mödling (AUT)
77 N MARINO Maria 1993 F ESP CEO-PO (ESP)
79 N YANAOKA Haruka 1995 F JPN
80 N PROESTAKIS Katina 2002 F CHI
81 N TANGHERLINI Elena 1998 F ITA
82 N BLOW Iman 1997 F USA
83 N PASZTOR Flora 1998 F HUN Torekves (HUN)
84 N CALUGAREANU Malina 1996 F ROU CSA Steaua Bucuresti (ROU)
85 N AZUMA Rio 1998 F JPN
86 N HONG Hyo Jin 1994 F KOR
87 N GUYART Astrid 1983 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
88 N KRäNKL Maria 1996 F AUT FU Mödling (AUT)
89 N HONG Sena 1998 F KOR
90 N BIANCHIN Elisabetta 1997 F ITA Scherma Treviso ASD (ITA)
91 N HENAFF Ilona 1998 F FRA ANTONY (FRA)
92 N MORMANDI Flavia Johana 1986 F ARG
93 N HANY Noha 2001 F EGY
94 N LIM Seungmin 1985 F KOR
95 N ACURERO GONZALEZ Anabella 2001 F VEN
96 N BRUGGER Lilli Maria 2000 F AUT AFC Salzburg (AUT)
97 N BUDENKO Kateryna 2002 F UKR KIEW (UKR)
98 N LÖFMARK Linn 1996 F SWE FKC Karlskrona (SWE)
99 N KANO Arisa 2000 F JPN
100 N BITTEROVA Kitti 1997 F SVK KS Samorin (SVK)
101 N MINARIK Natalie 2000 F USA
102 N POSGAY Zsofia 1998 F GER PSV Stuttgart (GER)
103 N KURACHI Miho 1993 F JPN
104 N MOHAMED Noura 1998 F EGY Police Club (EGY)
105 N POLOZIUK Alina 2002 F UKR Nikolaev (UKR)
106 N DIAZ ESCALONA Maria Teresa 1997 F ESP CCC-M (ESP)
107 N WOHLGEMUTH Olivia 1992 F AUT AFC Salzburg (AUT)
108 N 1st round CHEUNG Kimberley Vanessa 1994 F HKG
108 N 1st round SIM Soeun 2002 F KOR
110 N 1st round KONTOCHRISTOPOULOU Aikaterini-Maria 1997 F GRE A.O.X. EGALEO (GRE)
111 N 1st round WALCZYK Julia 1997 F POL KU AZS UAM Poznan (POL)
112 N 1st round ISBIR Alisa 2005 F TUR
113 N 1st round MORI Chihiro 1998 F JPN
114 N 1st round BRETEAU Andrea 1998 F ESP CCC-M (ESP)
115 N 1st round SCHREIBER Ester 1997 F SWE GFK Göteborg (SWE)
116 N 1st round ANDREYENKA Hanna 2000 F BLR SCAF RB (BLR)
117 N 1st round MIYAWAKI Karin 1997 F JPN AS Padova (ITA)
118 N 1st round JØRGENSEN Laeticia 1999 F DEN Trekanten København (DEN)
119 N 1st round INOSTROZA Arantza 2000 F CHI
120 N 1st round OLIVEIRA Carolina 1999 F POR
121 N 1st round SCHREIBER Miriam 2002 F SWE GFK Göteborg (SWE)
122 N 1st round ELSHARKAWY Yara 1999 F EGY
123 N 1st round GIMENEZ Isis 1990 F VEN
124 N 1st round MO Jandee 1998 F KOR
125 N 1st round BEARDMORE Kate 1997 F GBR Fighting Fit FC (GBR)
126 N 1st round FLORES Alejandra 1991 F CHI
127 N 1st round PHAMDOM Anita Chanu 2001 F IND
128 N 1st round BIMOVA Andrea 1993 F CZE USK Praha (CZE)
129 N 1st round WANGLEMBAM Thoibi Devi 1997 F IND
130 N 1st round NEMCOVA Stepanka 2000 F CZE Serm Liberec (CZE)
131 N 1st round BULCAO Ana Beatriz 1993 F BRA ECP Pinheiros (BRA)
132 N 1st round KIRSTEN Ines 1999 F AUT StLFC Graz (AUT)
133 N 1st round KUDLACEK Beatrice 1999 F AUT FG Stockerau (AUT)
134 N 1st round GOMES Rafaella 2003 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
135 N 1st round GIL PINERO Paola Carolina 1993 F PER
136 N 1st round LAISHRAM Khusboorani 2002 F IND
137 N 1st round HAMMAD Ghareeba 1988 F QAT
138 N 1st round AWATI Radhika Prakash 1993 F IND
139 N 1st round UMETSU Haruka 1998 F JPN
140 N 1st round ABUJBARA Amira 1994 F QAT Qatar Fencing Academy (QAT)
140 N 1st round BRAHIM Rana 2001 F QAT
140 N 1st round ELZOHEIRY Mariam 1999 F EGY
143 N 1st round ALBOININ Lina 2005 F QAT
A 1st round YUSOVA Victoria 1998 F RUS