Back to list

Results

2020 Niedersäschische Meisterschaft
GER Osnabrück
March 7, 2020 - March 8, 2020

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KAMBACH Linus 2003 M GER SV Vorwärts Nordhorn (GER)
2 N LEESCH Jonathan 2001 M GER MTV Braunschweig (GER)
3 N FEHR Lucas Eric 2002 M GER MTV Braunschweig (GER)
3 N WIESE Hendrik 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
5 N KIEBULA Artur 2002 M GER Osnabrücker SC (GER)
6 N JENN Keanu 2001 M GER FC Oldenburg (GER)
7 N DRESCHER Peer 2001 M GER MTV Gifhorn (GER)
8 N VON KAMPEN Georg 2002 M GER FC Oldenburg (GER)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
2 N HAHN Dorothee Sophie 2004 F GER MTV Braunschweig (GER)
3 N VAN VLIET Jonna-Deva 2006 F GER FC Oldenburg (GER)
3 N OSTENDORF Marieke 2000 F GER FC Oldenburg (GER)
5 N LIEDL Zoe 2004 F GER FC Oldenburg (GER)

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HELLMICH Richard 2010 M GER Osnabrücker SC (GER)
2 N MIDDENDORF Theo 2010 M GER Osnabrücker SC (GER)
3 N BEHRENS Oskar 2009 M GER Osnabrücker SC (GER)
3 N SPEISER Thilo 2009 M GER FC Oldenburg (GER)

Epee Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WIETHEUPER Tessa 2002 F GER Osnabrücker SC (GER)
1 N MIDDENDORF Klara 2005 F GER Osnabrücker SC (GER)
1 N HAHN Dorothee Sophie 2004 F GER MTV Braunschweig (GER)
1 N      
2 N FC OLDENBURG       GER FC Oldenburg (GER)
2 N VAN VLIET Jonna-Deva 2006 F GER FC Oldenburg (GER)
2 N LIEDL Zoe 2004 F GER FC Oldenburg (GER)
2 N OSTENDORF Marieke 2000 F GER FC Oldenburg (GER)

Epee Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OSNABRUECKER SC       GER Osnabrücker SC (GER)
2 N MTV BRAUNSCHWEIG       GER MTV Braunschweig (GER)
3 N FC OLDENBURG       GER FC Oldenburg (GER)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KAMBACH Linus 2003 M GER SV Vorwärts Nordhorn (GER)
2 N BERNZEN Henrik 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
3 N FIP Johannes 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
3 N I KEI Homa 2005 M GER FC Oldenburg (GER)
5 N MIDDENDORF Justus 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
6 N KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
7 N MÜLLER Yannis 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
8 N GÖDERT Falk Alexander 2005 M GER Osnabrücker SC (GER)
9 N LI Stefan 2004 M GER MTV Braunschweig (GER)
10 N DENNY Paul 2004 M GER MTV Braunschweig (GER)
11 N DAOU Mazen 2005 M GER MTV Braunschweig (GER)
12 N TEGTBUR Erik 2004 M GER MTV Braunschweig (GER)
13 N MILL Daniel 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
14 N DRESCHER Lars 2005 M GER MTV Gifhorn (GER)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HAHN Dorothee Sophie 2004 F GER MTV Braunschweig (GER)
2 N TEPE Sina 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
3 N BONACKER Julia 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
3 N SCHMITZ Laura-Victoria 2003 F GER FK Hannover (GER)
5 N MIDDENDORF Klara 2005 F GER Osnabrücker SC (GER)
6 N VAN VLIET Jonna-Deva 2006 F GER FC Oldenburg (GER)
7 N KMELNITZKI Miriam 2003 F GER FK Hannover (GER)
8 N SCHREIBER Ida 2004 F GER FK Hannover (GER)
9 N LIEDL Zoe 2004 F GER FC Oldenburg (GER)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIDDENDORF Klara 2005 F GER Osnabrücker SC (GER)
1 N TEPE Sina 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
1 N BONACKER Julia 2004 F GER Osnabrücker SC (GER)
1 N      
2 N HAHN Dorothee Sophie 2004 F GER MTV Braunschweig (GER)
2 N VAN VLIET Jonna-Deva 2006 F GER FC Oldenburg (GER)
2 N LIEDL Zoe 2004 F GER FC Oldenburg (GER)
2 N      
3 N SCHREIBER Ida 2004 F GER FK Hannover (GER)
3 N KMELNITZKI Miriam 2003 F GER FK Hannover (GER)
3 N SCHMITZ Laura-Victoria 2003 F GER FK Hannover (GER)
3 N      

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N OSNABRUECKER SC       GER Osnabrücker SC (GER)
1 N MIDDENDORF Justus 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
1 N FIP Johannes 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
1 N BERNZEN Henrik 2003 M GER Osnabrücker SC (GER)
2 N GÖDERT Falk Alexander 2005 M GER Osnabrücker SC (GER)
2 N MILL Daniel 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
2 N KLADDE Ole 2006 M GER Osnabrücker SC (GER)
2 N      
3 N MTV BRAUNSCHWEIG       GER MTV Braunschweig (GER)
3 N DAOU Mazen 2005 M GER MTV Braunschweig (GER)
3 N TEGTBUR Erik 2004 M GER MTV Braunschweig (GER)
3 N LI Stefan 2004 M GER MTV Braunschweig (GER)
3 N DENNY Paul 2004 M GER MTV Braunschweig (GER)