Back to list

Results

Challenge CEP - Marathon
FRA Paris
February 1, 2020 - February 2, 2020

Foil Women's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ZORINA Irina 2006 F RUS
2 N KURITZKY Gili 2008 F ISR
3 N CHEN Jia 2006 F USA
3 N TSANG Amelie 2006 F GBR ZFW Fencing Club (GBR)
5 N GABOLA Letizia Jole Maide 2006 F ITA
6 N PEVZNER VICTORIA 2006 F USA
7 N YOSHIMORI Rachika 2006 F NED Schermacademie Zair (NED)
8 N LIU Yi Yang 2006 F CHN Vango Fencing (CHN)
9 N SPERKA Jazmin 2006 F HUN
10 N ZHANG Siqi 2007 F CHN
11 N PANT Anisha 2006 F USA
12 N WOJTAS Hanna 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
13 N COLLINI Greta 2006 F ITA
14 N JOHNSON Isabella 2006 F GBR Fencers Club London (GBR)
15 N KOREN Lihy Peer 2006 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
16 N DANSICARE Mailys 2006 F FRA
17 N SZE Yan Chi 2006 F HKG
18 N BADAR Szonja 2006 F HUN
19 N ELLIOTT Megan 2006 F GBR
20 N ZHAO Sophie 2006 F USA
21 N KUS Natasza 2007 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
22 N MOISSET Bella 2006 F FRA
23 N SENIC Adeline 2007 F USA
24 N SANSON Angele 2006 F FRA
25 N POLONYI Petra Dora 2006 F HUN
26 N CAUVET Olivia 2007 F FRA
27 N BERRIER Apolline 2006 F FRA
28 N RAFIN Marion 2007 F FRA
29 N BARTUS Claudia 2007 F HUN
30 N HUANG Ching-Yung 2007 F TPE
31 N SITRUK Raphaëlle 2006 F FRA
32 N RUHAN Yue 2007 F HUN
33 N ZHANG Muyang 2006 F CHN
34 N PIANEZZOLA Maddalena 2006 F ITA
35 N GASPAROTTO Matilde 2006 F ITA
36 N LIU Hoi Kiu 2006 F HKG
37 N LEUNG Joelle 2008 F HKG
38 N NUNES DE SOUSA Ileana 2007 F FRA
39 N WANG Ruoyao 2007 F CHN
40 N HUANG Winnie Jiayi 2006 F CHN
41 N NEKKACHE Selma 2006 F FRA
42 N SAMPSON Verity 2006 F GBR Kenilworth Sword Fencing Club (GBR)
43 N GEBALA Gabrielle Grace 2008 F USA
44 N KOLLAR Anna 2007 F HUN
45 N RIVA Vittoria 2007 F ITA CS Pordenone (ITA)
46 N PLAZA Malgorzata 2006 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
47 N KRAFT Maja 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
47 N GOOR Viviene 2009 F USA
49 N TANG Daniella 2008 F SGP
50 N BEARD Maddi 2006 F GBR
51 N TOTH Anna 2006 F HUN
52 N MATHIEU Perrine 2007 F FRA ASM BELFORT (FRA)
53 N SLUMAN Talitha 2007 F NED Holland Schermen (NED)
54 N DAI Mingyue 2007 F CHN
55 N CULKIN Nathalie 2006 F GBR
56 N ZHOU Xinyao 2008 F HUN
57 N MIKULAK Sara 2006 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
58 N WU Tianyue 2009 F CHN
59 N TOTH Lena Sara 2006 F HUN
60 N DUDZIUK Julia 2007 F POL UKS Atena Gdansk (POL)
61 N PLAZA Zofia 2006 F POL D'Artagnan Ursynow (POL)
62 N ZIEMAK Emilia 2007 F POL IKS Warszawa (POL)
63 N MERCKX Joosfien 2006 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
64 N BOUMAZA Eileen 2006 F FRA
65 N BINKO Aleksandra 2006 F POL WKS Kolejarz Wroclaw (POL)
66 N WOJTAS Zofia 2008 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
67 N STONE Elle 2006 F GBR Skipton Fencing Club (GBR)
68 N CAMPAGNOLA Alice 2006 F ITA
69 N SULEIMAN Alena 2006 F USA
70 N DAMMROFF Lotte 2007 F NED FA Rheinfelden (GER)
71 N POZGAJCIC Lorena 2006 F CRO
72 N QIAN Mu 2007 F CHN
73 N BULLIER Coline 2006 F FRA
74 N MAHOVSZKIJ Szilvia 2008 F HUN
75 N HRIBAR Manca 2006 F SLO SS Duel Tabor (SLO)
76 N HENON Capucine 2006 F FRA
77 N AKSOY Neziha Asli 2006 F TUR
78 N ALIX Adele 2006 F FRA
79 N BERTEAU Nina 2006 F FRA
80 N SHVETS Evelin 2008 F ISR
81 N GENEVIEVE Oriane 2006 F FRA
82 N JUNELE Nikola 2006 F LAT Asmens (LAT)
83 N BAJÁKY Bernadette 2006 F HUN
84 N CAIRO Sanaa 2006 F NED SC Amsterdam (NED)
85 N ADAMO Anita 2007 F FRA
86 N D'ORNANO Mahault 2006 F FRA
87 N LACKOVIC Mia 2008 F FRA
88 N PINTER Abigel 2007 F HUN
89 N BAJEVA Agata 2006 F LAT Asmens (LAT)
90 N HU Ann Emma 2006 F GBR Edinburgh FC (GBR)
91 N KRASNOSHCHEKOVA Anna 2006 F RUS
92 N PATARD GONCALVES Martha 2006 F FRA
93 N KHELLAF Aida 2006 F FRA
94 N CHEVREAU Clementine 2008 F FRA
95 N LABOURE-BALDISSER Lily 2007 F FRA
96 N PRIANON Stella 2007 F FRA
97 N DOROSZKIEWICZ Wiktoria 2007 F POL Fundacja Gdańska Szkola Floretu (POL)
98 N AMORE Victoria 2007 F GBR ZFW Fencing Club (GBR)
99 N RYBERG Filippa 2006 F SWE EGF Solna (SWE)
100 N CAPESTAN Daphnee 2006 F FRA
101 N DUPUY Lola 2009 F FRA
102 N GENCOGLU Serra Gulin 2008 F TUR
103 N TRCIN Katja 2006 F CRO
104 N COURTAY Faustine 2007 F FRA
105 N ZANCAJO FARRE Miren 2006 F ESP
106 N BETTI Anita Sveva 2008 F ITA
107 N AISENBERG Gili 2006 F ISR
108 N BROSSEAU Janice 2007 F FRA
109 N LOBAN Rebecca 2007 F GBR
110 N LAMBLE CABIOCH Jeanne 2006 F FRA
111 N LUH Mia 2008 F USA
112 N SAGNIEZ Lise 2009 F FRA
113 N SABAN Shahar 2008 F ISR
114 N LIOZNER Perrine 2006 F FRA
114 N SEGEV Adva 2008 F ISR
116 N THOMAS Alice 2006 F FRA
116 N WONG Angellena 2009 F SGP
118 N RAIMBAULT Eugenie 2008 F GBR
119 N PASQUALE Julia 2006 F FRA
119 N ROSALIE Solange Yan 2007 F FRA
121 N BRAIT Matilde 2006 F ITA
122 N HURIEL Ece Gizem 2008 F TUR
122 N CHAIDAKIS Alexina Calliopi France 2009 F FRA A.O.X. EGALEO (GRE)
124 N GREEN Marisa 2006 F GBR ZFW Fencing Club (GBR)
125 N KASTELEIN Marie 2007 F NED
125 N ULFERTS-KILPATRICK Merryn 2008 F GBR
127 N HU Lev-Jaqueline 2009 F GBR
128 N FU Wanning 2007 F CHN
129 N LEVRIEN Manelle 2006 F FRA
130 N LASZLO Hanna 2008 F HUN
131 N KARCZEWSKI Agathe 2006 F FRA
132 N AGUIR Sarra 2008 F TUN
133 N KLODZINSKI Alice 2006 F FRA
134 N ROMANOV TIOMIN Evelyn 2007 F ISR
135 N CHARALEL Jessica 2006 F USA
136 N GOJKOVIC Julia 2006 F FRA
137 N FUSTA Vittoria 2007 F ITA
137 N HASSINGER Sophie 2007 F GER TSG Weinheim (GER)
139 N ALLYASBGRAN Solmaze 2007 F FRA
139 N KIRDAR Merve 2006 F TUR
141 N HAEGEMAN Lilly 2007 F FRA
142 N SAID Meryam 2006 F NED
143 N ATIG Rania 2006 F FRA
144 N MELO Maria 2006 F POR
145 N HANIQUE Eddy 2007 F NED Holland Schermen (NED)
146 N FUSTA Virginia 2009 F ITA
147 N ATIG Raya 2006 F FRA
148 N DANCZY Greta 2010 F HUN
149 N VIGNAU-GARGACHE Athenais 2006 F FRA

Foil Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DRUCK Lior 2003 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
2 N SHUMILOVA Elizaveta 2004 F RUS
3 N LEUNG Ya Lei 2004 F HKG Hong Kong Fencing Elite (HKG)
4 N DE BELARDINI Alice 2005 F ITA
5 N WU Jo-Chen 2003 F TPE
6 N MURALIDHARAN Mayuri 2004 F AUS
7 N BULLIER Fanny 2003 F FRA SEVRES JE (FRA)
8 N BONNET Ilona 2003 F FRA CHILLY MAZAR (FRA)
9 N PARRA Emily 2003 F FRA PAYS AIX (FRA)
9 N MIKA Emma 2003 F FRA REIMS CE (FRA)
11 N MORET Ludivine 2003 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
12 N ROGER Garance 2005 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
13 N BABAEVA Diana 2005 F RUS
14 N GOMES Rafaella 2003 F BRA CMIL Rio de Janeiro (BRA)
15 N EMANUEL Ava 2005 F NED Holland Schermen (NED)
16 N CHUNG Wan Yin 2005 F HKG
17 N MARCHAL Maloe 2004 F FRA ASM BELFORT (FRA)
18 N GOLOVINA Liliana 2005 F RUS
19 N DE LA CRUZ Eden 2005 F USA
20 N PAGNIN Stella 2005 F ITA
21 N NEWHARD Zelia 2005 F USA
22 N VINCENT Pauline 2005 F FRA ETAMPES MDF (FRA)
23 N LAGARDE Hombeline 2003 F FRA
24 N ADAMS KIM Natalie 2004 F USA
25 N TSUCHIDA Maddalena Magika 2005 F ITA
26 N LE CHANJOUR Pauline 2004 F FRA
27 N GEORGI Amandine 2004 F FRA
28 N GOULVESTRE Charlotte 2003 F FRA BOURG LA REINE (FRA)
29 N DERBANI Yasmine 2004 F FRA
30 N FOURRIER Charlotte 2004 F FRA
31 N CALMUS Guillemette 2003 F FRA REIMS EUROPE (FRA)
32 N LOCKE Savannah 2005 F USA
33 N DUPIN Shana 2004 F FRA LE MEE CE (FRA)
34 N SORIANO Goni 2005 F ISR
35 N LIGNIER Adele Rose 2003 F FRA
36 N SHAW Kayla 2004 F USA
37 N BEAUMIER Solange 2004 F FRA
38 N DIMAS Constanca 2003 F POR GCP (POR)
39 N KOSTER Tessa 2004 F NED SC Amsterdam (NED)
40 N CARVALHO Marta 2003 F POR
41 N SANCHEZ Chloe Marine 2003 F FRA NARBONNE EC (FRA)
42 N LAURIA Mariavittoria 2004 F ITA
43 N GODFROY Lucille 2004 F FRA MONTPEL UC (FRA)
44 N GAVRILENKO Tamara 2005 F GBR
45 N BLUMBERG Lihi 2003 F ISR
46 N GAGLIARDI Margherita 2003 F ITA
47 N BREARD Lila 2004 F FRA
48 N THIERRY Jade 2005 F FRA
49 N DELOGE Héloise 2005 F FRA
50 N TISSIER Oriane 2003 F FRA LE MEE CE (FRA)
51 N NAEJUS Kélyanne 2005 F FRA
52 N MICHON VINCONT Salomee 2003 F FRA
53 N KENISTON-COOPER Isabella 2003 F IRL Bath Sword Club (GBR)
54 N DEZERE Chloe 2005 F FRA
55 N OTTAVI Lola 2004 F FRA
56 N MOINARD Rose 2005 F FRA
57 N MLADENOVA Sara 2004 F BUL Shumen (BUL)
58 N ALLEN Morgan 2005 F GBR
59 N CARUS BIRD Martha 2004 F GBR Cobham Fencing Club (GBR)
59 N MIRETSKY Sophia 2005 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
59 N WEBB Ella 2004 F USA
62 N ZHANG Ziyuan 2005 F CHN
63 N HOFFMANN Alexia 2005 F GER TB Burgsteinfurt (GER)
64 N CATROS Alice 2005 F FRA
65 N GARDNER Georgia 2003 F GBR Aldershot Fencing Club (GBR)
66 N ECK Fiona 2003 F FRA BOURGES ESC (FRA)
67 N ALVITO Ines 2004 F POR
68 N GARGNE Maelle 2005 F FRA ST MEDARD (FRA)
68 N MARCAIS Salome 2005 F FRA
70 N CONCHIE Martha 2005 F GBR
71 N LE GAC SAILLARD Soizic 2005 F FRA
72 N HERRING JOHNSON Darcy 2004 F GBR
73 N LIEVRE Laura 2003 F FRA ST GILLES EV (FRA)
74 N THOMIAS Celiane 2004 F FRA
75 N REMIR Ludivine 2004 F FRA
76 N PRICE Amelia 2004 F GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
76 N TSANG Sophie 2005 F GBR
78 N BARTHELEMY Esther 2004 F FRA
79 N DANIEL Deluvyne 2003 F FRA
80 N HASSINGER Liliane 2004 F GER TSG Weinheim (GER)
81 N LOVERA Daphne 2004 F FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
82 N JEANNE Camille 2004 F FRA
83 N ALEXAN Anastasia 2005 F FRA
83 N PLAGNOL Josephine 2005 F FRA
85 N CASTILLO-BERNAUS Katie 2004 F GBR Wimbledon Fencing Club (GBR)
86 N TELLEZ Sofia 2005 F ESP
87 N COGNON Kessy 2005 F FRA
88 N COHEN Mika 2005 F ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
89 N CAPRON Louise 2005 F FRA
90 N STEPHANE Ilona 2003 F FRA
91 N FIELDING Hannah 2005 F GBR
92 N OMARA Assia 2004 F EGY
93 N JANS KÖHNEKE Maria 2003 F NED SC Amsterdam (NED)
94 N SCHIPPER Agnes 2003 F NED s.v. Ter Weer (NED)
95 N TRAN Eléana 2005 F FRA
96 N SHAY Yael 2004 F ISR
96 N GUILLOUX Nolwenn 2003 F FRA
96 N GOUPILLON Ivana 2005 F FRA
96 N GELISSEN Lopke 2005 F BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
96 N AVELAR Margarida 2003 F POR GCP (POR)
101 N MONSALVE Ainara 2004 F PER
102 N QIAN Jiayu 2005 F CHN
102 N BAZHLEKOVA Silvia 2003 F BUL
104 N DASNIERE Margo 2005 F FRA
105 N COENDO Melanie 2005 F FRA
106 N SEPULVEDA Paris 2005 F PUR
107 N LARROQUE Celena 2004 F FRA COUBRON (FRA)
108 N HIRSCH Sophie 2003 F USA
109 N GALLAROTTI Zoe 2003 F FRA CREIL CE (FRA)
110 N BAILLON Raphaelle 2004 F FRA CREIL CE (FRA)
111 N DEVINEAU Eleonore 2005 F FRA
112 N MAUVILLAIN Julie 2005 F FRA
113 N BOETS Kato 2005 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
114 N CHAPELLIER Valence 2003 F FRA
115 N PENNEC Léonie 2004 F FRA
116 N SITANYI Lili 2004 F GBR ZFW Fencing Club (GBR)
117 N ACHOUN Noema 2004 F FRA
118 N DURAND Chloe 2004 F FRA BOULAZAC (FRA)
119 N VINCENT Helia Marie 2004 F FRA
120 N HEDLUND Malin 2003 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
121 N OLIER Sarah 2004 F FRA
122 N MIHAILOVIC Alice 2005 F FRA
123 N PIRES Catarina 2005 F POR
124 N ORRMALM HEIMFORS India 2005 F SWE ÄFK Stockholm (SWE)
125 N VANDER MEEREN Floo 2005 F BEL SC Parcival Leuven (BEL)
126 N JENNY Anna 2004 F FRA
127 N MEYNEN Cerise 2004 F BEL Brussels Fencing Club (BEL)
128 N BESLIER Clara 2005 F BEL CE Damocles (BEL)
129 N CONLIN Anna 2005 F GBR
130 N LABELLE Audreanne 2004 F CAN
131 N BICCHI Bianca 2004 F ITA
131 N CHAUVEAU Eloise 2004 F FRA ST DOULCHARD (FRA)
131 N SUCHER Shira 2005 F ISR
134 N LOSBAR Ambre 2004 F FRA
135 N MUTLU Irem 2005 F BUL
136 N SILVA Margarida 2004 F POR
136 N KUSCHE Amelie 2005 F GER TV Haueneberstein (GER)
138 N BOTZUNG Gaëlle 2004 F FRA
138 N DUCROS Zoe 2005 F FRA
138 N MARY Margaux 2003 F FRA
141 N KUMMER Anouk 2005 F NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
142 N BORRELLI Elisa 2003 F FRA
142 N CARNOT Marion 2005 F BEL CE Damocles (BEL)

Foil Men's U14 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N FUKUDA Renzo 2006 M USA
2 N FAKHRETDINOV Amir 2007 M RUS
3 N DESERANNO Jeidus 2008 M USA
4 N SOSNOV David 2006 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
5 N CHASHCHIN Dmitrii 2006 M RUS
6 N SCHEMBRI-MCCORD Kruz 2006 M USA
7 N YANG Luao 2008 M USA
8 N YANG Mathieu 2006 M FRA
9 N HSU Sheng-Hung 2006 M TPE
10 N JEON Caleb 2006 M USA
11 N ANDRIAMASINARIVO Noah 2006 M FRA
12 N BANERJEE Anup 2006 M USA
13 N DAI Jonathan 2007 M USA
14 N LO Conrad 2007 M USA
15 N JIN Yinan 2006 M CHN
16 N LIN Xilong 2006 M CHN
17 N GENG Xikai 2006 M CHN
18 N DURAJ Idzi 2006 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
19 N CHEN Demetris 2007 M TPE
20 N CHIN Julian 2006 M MAS
21 N LUH Ethan 2006 M USA
22 N DUBREUIL Maxime 2006 M FRA PARIS CEP (FRA)
23 N CAMAYO GUERRERO Isaac 2006 M COL
24 N ARCHER Mihkel 2006 M GBR Newham Swords (GBR)
25 N DEMESH Georgii 2006 M RUS
26 N LU Weiqiao 2007 M CHN
27 N BADAR Krisztian 2007 M HUN
28 N FU Shuhao 2006 M CHN
29 N DIJKSTRA Michael 2006 M NED s.v. Tréville (NED)
30 N TOLBA Abdelrahman 2007 M EGY
31 N CHASSIN Florian 2006 M FRA
32 N DA SILVA Antoine 2006 M FRA
33 N BAZET-GERMIER Samuel 2006 M FRA
34 N GIRGIN Ali Eren 2006 M TUR
35 N HEYRIES Aurelien 2006 M FRA
36 N TAN Lucas 2007 M FRA
36 N YAHIAOUI Keylian 2006 M FRA
38 N TORRES Treston 2006 M USA
39 N LE BORGNE Gabriel 2006 M FRA
40 N WECHSLER Jacob 2007 M USA
41 N XU Xuanrui 2007 M CHN
42 N FOGAZZI Marco Leonardo 2006 M ITA
43 N GOOR Julian 2007 M USA
44 N BIANCHINI Tommaso 2007 M ITA
45 N KHER Roan 2006 M USA
46 N GERGELY Zoltan 2006 M HUN
47 N LEMBERGER Eitan 2008 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
48 N BEARDMORE ESTEBAN Sebastian 2006 M GBR
49 N JURGA Stanislaw 2006 M POL Zjednoczeni Pabianice (POL)
50 N LANQUETIN Octave 2006 M FRA ANTONY (FRA)
51 N HUGHES Oliver 2006 M GBR
52 N SAVICKAS Samuelis 2006 M GBR
53 N MISIAK Armand 2006 M FRA
54 N PODLYAS Arik 2006 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
55 N FRIC Tomi 2006 M GBR
55 N SPITZ Lorant 2006 M HUN
57 N BOZSO David 2006 M HUN
58 N REEVES Liam 2007 M USA
59 N POULBERE Guilhem 2006 M FRA
60 N LEVEQUE Gabin 2006 M FRA
60 N KOSTER Fabian 2007 M NED SC Amsterdam (NED)
62 N RUBIN Mattia 2006 M HUN
63 N MARTIN Camille 2006 M FRA
64 N ANANE Zakariya 2006 M FRA
65 N ZHANG Zhiye 2008 M CHN
66 N COEURDASSIER Emilien 2006 M FRA
67 N BANYIK Natanael 2007 M HUN
68 N BOURCIER Come 2006 M FRA
69 N FOURDRINOY Lucien 2006 M FRA
70 N SCHAAL Clement 2006 M FRA
70 N TERDY Mark 2006 M HUN
72 N JURAS Danielius 2006 M GBR Newham Swords (GBR)
73 N CHAUDHARI Aarav 2006 M GBR
74 N MATSOUNGA LOUFOUMA Valdrik 2006 M FRA
75 N GERAULT Francois 2006 M FRA
76 N LENOBLE Benoit 2007 M FRA
77 N WUNDLING Ivo 2006 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
78 N AOUDIA Selyan 2006 M FRA
79 N SIMON Timothee 2006 M FRA
79 N NAYGAS Lawrence 2007 M USA
79 N NAEJUS Julyan 2007 M FRA
82 N BLUMENFELD Ori 2006 M ISR
83 N BOUILLON Erwann 2007 M FRA
84 N DE BELLECOUR Axel 2006 M FRA
84 N TUNER Ben 2006 M GBR
84 N ZALETSKI Eyal 2007 M ISR
87 N FU GIUGNO Raffaele Salvatore Qikuan 2007 M DEN Bramhall SC (GBR)
88 N GAJC Jan 2007 M POL
89 N RAN Traitel-Crystal 2007 M ISR
89 N DERER Tristan 2006 M FRA
91 N OROVECZ Gergely 2007 M HUN BHSE (HUN)
92 N BORKA Marton 2006 M HUN
93 N KOWALCZYK Sil 2007 M NED SC Amsterdam (NED)
94 N BOUMAZA Mahel 2009 M FRA
95 N VAABEN Frode 2007 M DEN Trekanten København (DEN)
96 N AMRANI Matthew Harel 2006 M ISR
97 N DURAJ Szczepan 2008 M POL UKS Atena Gdansk (POL)
97 N KEEN Finn 2007 M GBR Fencers Club London (GBR)
99 N BONNET EYMARD Colin 2006 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
100 N ETCHELECU Mattin 2006 M FRA
101 N DIMITROV Nikolay 2006 M BUL
102 N BONIFACE Ludryck 2008 M FRA
102 N BÖING Max 2007 M NED Maestro's Klup Team (NED)
104 N VU Mattes 2006 M FRA
105 N SCHROVEN Loucas 2006 M BEL De Maneschermer (BEL)

Foil Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MOSKVIN Kirill 2003 M RUS
2 N CHEN Yi-Tung 2003 M TPE
3 N ABDELJALIL Wael 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
4 N MION Lorenzo 2004 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
5 N MORAIS Paulo 2003 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
6 N LESKOVAC Janko 2003 M CRO MK Musketiri (CRO)
7 N CHOY Lucas Brendan 2004 M HKG
8 N ABIDI Neil 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
9 N KO Christian Gabriel 2004 M HKG
10 N STENBECK-SCHIAVO Dario 2003 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
11 N CHIN Jason 2003 M MAS
12 N FINSTERBUSH Ori 2003 M ISR Hapoel Gilboa (ISR)
13 N LIU Baiji 2004 M CHN
14 N LINDNER Ruben 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
15 N MURUHIN Yaroslav 2005 M USA
16 N BRAULT Baptiste 2005 M FRA SENLIS 3A (FRA)
17 N BESNAULT Jean Charles 2004 M FRA MEAUX CE (FRA)
18 N HONDA Kazu 2005 M HKG
19 N COLIN ANDREZ Lothaire 2003 M FRA METZ SE (FRA)
20 N LI Yun Heng 2004 M CHN
21 N HEITZ Noah 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
22 N BEGLEY Jacob 2003 M FRA PARIS TA (FRA)
23 N MILANO Alexander 2004 M ITA
24 N SHI Wentao 2004 M CHN
25 N TABAJDI Zsombor 2004 M HUN BHSE (HUN)
26 N CHEN Allen 2005 M USA
27 N WANYAMA Sam 2004 M NED Holland Schermen (NED)
28 N BIGOT Maxence 2003 M FRA
29 N TEXIER Luka 2003 M FRA
30 N SELLIN Hugo 2003 M FRA
31 N VAVOUIL Raphael 2003 M FRA
32 N BERISSON Nathan 2003 M FRA MURET CE (FRA)
33 N GRÖTEKE Sebastiano 2003 M GER TSG Weinheim (GER)
34 N KLOSTERMANN Max 2004 M GER KTF Luitpold München (GER)
35 N GUERRAND Stanislas 2003 M FRA PARIS TA (FRA)
36 N CHARTIER Pierre Hugues 2004 M FRA
37 N GUMA Arnau 2003 M ESP CESJV-B (ESP)
38 N PERIDY Louka 2004 M FRA
39 N PROSSOR Woser 2004 M GBR Allez Fencing (GBR)
40 N FEREY Nathanael 2003 M FRA ST AIGNAN (FRA)
41 N BIBRON Axel 2004 M FRA
42 N GOUGAULT Tam 2003 M FRA PARIS CEP (FRA)
43 N CORBERAND Amaury 2004 M FRA
44 N HELMY COCOYNACQ Adrien 2005 M FRA
45 N THAI William 2003 M USA
46 N ZHAO Jason 2004 M USA
47 N ROUSSEL Leopold 2005 M FRA VITRY FRANC (FRA)
48 N FERNANDEZ HERNANDEZ Alan 2004 M ESP CESJV-B (ESP)
49 N BERTHOME Ewen 2003 M FRA ST GERMAIN E (FRA)
50 N JEANJEAN Romain 2004 M FRA
51 N GUILBERT Sacha 2004 M DEN Trekanten København (DEN)
51 N SUSDORF Guillaume 2004 M FRA
53 N DEJOS Alexis 2004 M FRA MONTIGNY BRE (FRA)
54 N MENEZES Duarte 2004 M POR
55 N GABRIEL Luka 2004 M FRA
56 N LA ROSA Federico 2004 M USA
57 N FELLAH Dani-Adam 2005 M ALG GUEBWILLER (FRA)
58 N BARBOT Aliaume 2004 M FRA VILLEMOMBLE (FRA)
59 N KOLAS Shalang 2004 M GBR Salle Boston (GBR)
60 N FRANCA Giovanni 2003 M BRA GNU Nautico Uniao (BRA)
61 N CHEN Andrew 2005 M USA
62 N ZAZO Ethan 2004 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
63 N PEDRO Antonio 2005 M POR
64 N DE JONG Nighel 2003 M NED Holland Schermen (NED)
65 N BLAIR Joseph 2004 M GBR Louth Fencing Club (GBR)
66 N COUTEUX Cesar 2004 M FRA VINCENNES CE (FRA)
67 N DELAUNE Thibault 2004 M FRA
68 N LEYMOND Ron 2005 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
69 N MAN Koen 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
70 N BOHLY Pierre 2003 M FRA SOUFFELWEYE (FRA)
70 N ULFERTS-KILPATRICK Nye 2005 M GBR Salle Holyrood (GBR)
72 N HUNDBORG Thor 2005 M DEN Trekanten København (DEN)
72 N CLEMENT Quentin 2003 M FRA ST DOULCHARD (FRA)
74 N RODARIE Alexandre 2003 M FRA
75 N CHEVRY Enzo 2004 M FRA
76 N BONNET Matteo 2003 M FRA CHILLY MAZAR (FRA)
77 N BAILLY Jules 2003 M FRA ST AIGNAN (FRA)
78 N COUILLET Noé 2004 M FRA
79 N LEGEAY Matthieu 2003 M FRA MOISSY CRAMA (FRA)
80 N BARGE Dimitri 2004 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
80 N DIERKS Kian 2005 M USA
82 N LAO Scott 2004 M USA
82 N TURCHI Kenzo 2003 M FRA CAMBRAI CE (FRA)
84 N MONTAGNA Pedro 2005 M BRA ECP Pinheiros (BRA)
85 N BREARD Gabin 2005 M FRA
85 N ALVES Duarte 2003 M POR
87 N CHARRIER Lorenzo 2004 M FRA
88 N CULKIN Alexander 2004 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
89 N GARNIER Alexandre 2004 M FRA
90 N L'HOSTIS Jean-Roch 2003 M FRA
91 N DELGADO Matheo 2005 M FRA
92 N WALET Koen 2004 M NED s.v. Tréville (NED)
92 N LEWICKI Tymon 2004 M POL D'Artagnan Ursynow (POL)
94 N PROSOLI Lovro 2004 M CRO
95 N ELIAZ Adam 2005 M ISR
96 N CAMPBELL-YATES Indio 2005 M GBR Fencers Club London (GBR)
96 N CAUSSARIEU Noe 2005 M FRA SENLIS 3A (FRA)
98 N LORY PETTERSSON Johan 2004 M FRA CE MELUN VAL DE SEINE (FRA)
98 N SEZER Tan 2005 M TUR
100 N TRAORE Makam 2005 M FRA PARIS CEP (FRA)
101 N KA YU Tse 2005 M HKG
102 N TARIMCI Arda 2005 M TUR De Maneschermer (BEL)
102 N CALEJO Tiago 2003 M POR
104 N FREITAS Guilherme 2004 M POR
104 N MAN Yin 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
106 N LIM Li Leo 2005 M SGP
107 N ARS Thomas 2003 M FRA
108 N HOFFMANN Nils 2005 M GER TG Dörnigheim (GER)
109 N CARRASCO Carlos 2004 M VEN
110 N TAKACS Kornel 2004 M HUN
111 N JONES Maxwell 2004 M GBR Cobham Fencing Club (GBR)
112 N LETIRAND Elioth 2005 M FRA
113 N OKUCHI Automne Shonoshin 2004 M FRA PARIS CEP (FRA)
114 N BUREAU Florian 2003 M FRA
115 N LECHEV Viktor 2004 M BUL Shumen (BUL)
116 N CHAVANE Alexix 2004 M FRA PARIS CEP (FRA)
117 N FELTKAMP Haiko 2004 M NED SC Amsterdam (NED)
118 N DERNONCOURT DE PAEPE Vincent 2004 M FRA
119 N SONG Leonardo 2005 M USA
120 N SCOTET Gildas 2004 M FRA ST HERBLAIN (FRA)
121 N MONGE Tomas 2003 M POR
122 N MASSON Enguerand 2003 M FRA
123 N NEZAR ISMAIL Ahmed 2004 M EGY
124 N ZORZAN Edoardo 2003 M ITA
125 N KLODZINSKI Louis 2004 M FRA
126 N COLVILLE Eurig 2005 M GBR Colchester District FC (GBR)
127 N DURAND Marc 2005 M FRA
128 N BENTO Francisco 2004 M POR
129 N LACASSE BUFFETAUD Baptiste 2004 M FRA PARIS DUELLI (FRA)
130 N AMIOT Adrien 2004 M FRA
131 N DUBOIS DUROSINI Marcello 2004 M FRA PARIS CEP (FRA)
132 N ELOUIN Alexis 2004 M FRA
133 N GROSS Roy 2004 M ISR Hapoel Kfar-Saba (ISR)
134 N LASIC Vigo 2004 M CRO MK Rapir (CRO)
135 N ZHELYAZKOV Nikola 2004 M BUL Escalibur (BUL)
136 N PALETTI Tommaso 2005 M ITA
137 N DECKERS Alexandre 2005 M BEL CE Woluwe (BEL)
138 N FRANCK Raphael 2004 M FRA
139 N LATRUBESSE Benjamin 2005 M FRA
140 N ROUSSEAU Maxime 2003 M FRA
141 N COPIN Nicolas 2003 M FRA
142 N BONCHEV Preslav 2004 M BUL Escalibur (BUL)
143 N JACCOT Solal 2004 M FRA GRENOBLE PAR (FRA)
144 N CROZE Maxence 2003 M FRA TAIN TOURNON (FRA)
144 N PIERMATTEI Alessio 2005 M ITA
146 N LEBLANC Thibaut 2004 M FRA CAMBRAI CE (FRA)
147 N BOYER Etienne 2005 M FRA
148 N REVILLON Quentin 2003 M FRA BOIS COLOMBE (FRA)
149 N DRUET Théophile 2004 M FRA
150 N HUCKLE Benjamin 2004 M GBR Crawley Sword Club (GBR)
150 N ROKHKIND Eitan 2005 M ISR Hapoel Ashkelon (ISR)
152 N LACROIX Hugo 2003 M FRA PARIS TA (FRA)
152 N DEBITTE Eliott 2003 M FRA
154 N GALIM Kilian 2005 M FRA
155 N SERMAGE Noa 2004 M FRA
156 N WALLIN Xavier 2005 M GBR Cobham Fencing Club (GBR)
157 N SLUMAN Patrick 2003 M NED Holland Schermen (NED)
158 N HSIUNG Richie 2003 M USA
159 N MLADENOV Lyuboslav 2004 M BUL Shumen (BUL)
160 N DE ROBERT HAUTEQUERE Francois 2005 M GBR Cobham Fencing Club (GBR)
161 N BELAN Martin 2003 M FRA
162 N TARNAI Carlo 2004 M GBR
163 N SAUTNER Marcel 2005 M GER FC Tauberbischofsheim (GER)
164 N AMORE Julian 2005 M GBR ZFW Fencing Club (GBR)
165 N NICOLAS Louis 2005 M BEL RCSC CEE Charleroi (BEL)
166 N SOEMOSEMITO Damian 2005 M NED SC Noord (NED)
167 N BESSY Alexis 2003 M FRA LE VESINET (FRA)
168 N COLA Baptiste 2004 M FRA
169 N ELMFELDT Axel 2004 M SWE ÄFK Stockholm (SWE)
170 N KOVATS Max 2004 M GBR
171 N LEMAIRE Augustin 2004 M FRA
172 N MORDINI Luca 2004 M ITA
173 N BONHEUR Mehdy 2003 M FRA
173 N MOUSSET Tycho 2005 M NED s.v. Ter Weer (NED)
175 N DIJKSTRA Thomas 2005 M NED s.v. Tréville (NED)
176 N TRETON Benjamin 2005 M FRA
177 N LE LU Jean 2004 M FRA
178 N PETIT Mathis 2005 M FRA FORT DE F DU (FRA)
178 N DELAPRE Noa 2003 M FRA
180 N GARCIA HERNANDEZ Lucas 2005 M ESP
181 N LIEKENS Basil 2003 M BEL Schermkring Herckenrode (BEL)
182 N BAUDCHON Julien 2003 M FRA
183 N PENARD Alexandre 2004 M FRA ST GILLES EV (FRA)
183 N RIBEIRO Joao 2003 M POR
183 N PIRES Goncalo 2003 M POR
186 N CHOLVY Sacha 2005 M FRA VINCENNES CE (FRA)
186 N LE LEUCH Vincent 2004 M FRA ST PIERRE ES (FRA)
186 N MATEEV Matey 2005 M BUL Trakiya (BUL)
189 N VRIGNAUD Adrien 2003 M FRA NANTES NEC (FRA)
189 N DE WAAL Sigert 2004 M NED Holland Schermen (NED)
189 N BONNET Thibault 2004 M FRA
189 N BLAIRON Colin 2004 M FRA LE VESINET (FRA)
193 N VENTURI Paolo Francesco Minh 2003 M ITA
193 N DORISON Anton 2004 M FRA
193 N AL-MOHSIN Ali 2004 M GBR Salle Paul Fencing Club (GBR)
193 N CAILLONNEAU Tom 2003 M FRA
197 N BLARD Quentin 2005 M FRA
197 N KUBA Vencel 2003 M HUN
197 N SARTELET Remi 2005 M FRA
197 N AL-ADNANI Ali 2005 M GBR CE Woluwe (BEL)
197 N AUBIGNAT Baptiste 2005 M FRA
202 N ROBBINS Charlie 2004 M GBR Bath Sword Club (GBR)
202 N RAULET Louis 2005 M FRA REIMS CE (FRA)
202 N PEYRARD Romain 2003 M FRA CHABEUIL (FRA)
202 N SCHIPPER August 2005 M NED s.v. Ter Weer (NED)
202 N CYNAMON Baptiste 2005 M FRA
207 N DE KRUIJFF Abbe 2005 M NED
208 N CHARON BARON Aurelien 2004 M FRA COULOMMIERS (FRA)
208 N BEREZOV Alexander 2005 M GBR
210 N LENOBLE Baptiste 2004 M FRA
211 N BURNET Sébastien 2003 M FRA
212 N QAWI Aazim 2005 M GBR
213 N LELIEVRE Sacha 2005 M FRA
214 N RUIZ ALMEIDA Salahudin 2005 M ESP
215 N LE FLANCHEC Damien 2004 M FRA
216 N KAULAKANS Valters 2005 M LAT Rigas 3. BJSS (LAT)
217 N PEGEOT Paul 2005 M FRA LYON SE (FRA)
218 N DEVOUGE RUVIRA Arthur 2005 M FRA
219 N HAMAYON Pierre Louis 2003 M FRA
220 N DUCROS Nathan 2003 M FRA
221 N BOURGE QUERE Adrien 2003 M FRA
222 N ZORZAN Riccardo 2005 M ITA
222 N MACEDO Jose 2004 M POR
224 N QUINTABA Tommaso 2004 M ITA
225 N REUREKAS Gijs 2003 M NED s.v. Tréville (NED)
226 N CARNOT Louis 2004 M FRA REIMS CE (FRA)
226 N HERTZ Florian 2004 M FRA
228 N LE BOURGEOIS Gaspard 2005 M FRA
228 N JOUINEAU-GUTTY Florin 2004 M FRA
228 N MILLER Duncan 2004 M USA
231 N EHTESHAMI Kasra 2003 M GBR
232 N SIERMANN Bas 2004 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
233 N HVIID BOUWMAN Elias 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
233 N DESMOULIERES Hugo 2005 M FRA
235 N SOSA SMATRALA Claudio 2004 M IRL Pembroke FC (IRL)
235 N EMMERICH Jaron 2004 M GER TG Dörnigheim (GER)
237 N DERNONCOURT DE PAEPE Antoine 2004 M FRA
237 N PROST Arthur 2004 M FRA BOURG VALEN (FRA)
239 N SERIS Gabriel 2005 M FRA
239 N PERTHUIS Loic 2004 M FRA
239 N MEDEIROS Gaspard 2005 M FRA
242 N SALLE Jules 2005 M FRA
243 N TAUZIN Bastien 2004 M FRA
244 N STOYCHEV Velin 2004 M BUL Escalibur (BUL)
245 N HALLAERT Gilles 2005 M BEL SK Vast Als Eik (BEL)
245 N LARATORE Vincent 2004 M FRA
247 N MARSAC Romain 2003 M FRA
247 N NEGROPONTES Ulysse 2005 M FRA
249 N ARBEL Ori 2004 M ISR
250 N LAURENT Mathis 2005 M FRA
251 N PETROV Ivan-Alexander 2005 M BUL
251 N SANTOS Martim 2005 M POR
253 N LAGARDE Mathieu 2006 M FRA
254 N EMERY Marius 2004 M FRA LILLE UC (FRA)
255 N ROUSSEL Tom 2004 M FRA
256 N TCHISTIAKOV Vassili 2004 M FRA
257 N PAFFENHOLZ Niklas 2005 M GER Blau-Weiss Buchholz (GER)
257 N DAVIAUD Victor 2003 M FRA
259 N LAMULLE Francois 2005 M FRA
259 N QUIRICONI Florian 2005 M FRA
261 N COIAS Miguel 2004 M POR
262 N FORGEOT Thomas 2004 M FRA
262 N TARASOV Fedor 2003 M ISR Beer Sheva (ISR)
264 N FARIA Joao Guilherme 2005 M POR
264 N KONING Servaes 2003 M NED Zaal Amsterdam Zuid (NED)
264 N BOULALA Dominique 2005 M FRA
267 N BERNARDINO Santiago 2004 M POR
268 N VERON Ethan 2004 M FRA
269 N WALLÉ Clifton John 2005 M NED s.v. Axionikos (NED)
270 N PLAYA Alexis 2005 M FRA
270 N PILI Baptiste 2004 M FRA
270 N MOUCHEL Andreas 2003 M FRA
270 N GREGOIRE Thomas 2004 M FRA
270 N BERK Inanch 2005 M BUL
275 N LASGI Oscar 2004 M FRA
276 N DEMIRCI Gyokay 2005 M BUL
276 N DOUCET Leandre 2004 M FRA
278 N GRAND Leo 2005 M FRA
278 N KANTE Hamza 2004 M FRA