Back to list

Results

Brandenburger Meisterschaft
GER Potsdam
December 15, 2019 - December 15, 2019

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLLMANN Lucie 2007 F GER

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WALTERMANN Anna 2003 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N ROSTEK Marie 2004 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N KRAUTER Karoline 2004 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N JANOTTA Lyn 2004 F GER OSC Potsdam (GER)
0 F 1st round LEH Cicelle 2003 F GER OSC Potsdam (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MÜNCHEBERG Gavin 2007 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N DRESE Lunas 2007 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N SANTER David 2007 M GER OSC Potsdam (GER)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KLINKERT Moriz 2003 M GER OSC Potsdam (GER)
2 N KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N RÜLKE Casper 2003 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N SOCKE Arthur 2005 M GER OSC Potsdam (GER)
5 N LOOSCH Janek 2004 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N UNTERBERGER Josefine 2005 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N FRÄßDORF Emma 2005 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N FRIEDRICH Malin 2006 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N KRÖNING Laura 2005 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N DRESE Luise 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
5 N REUßNER Leonie 2006 F GER OSC Potsdam (GER)

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WECKWERTH Franziska 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N KRAUTER Karoline 2004 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N BECK Elena 2002 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N DRESE Luise 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
5 N JOHN Lea 2002 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MÜLLER Anna-Renate 1997 F GER OSC Potsdam (GER)
2 N DELLMANN Klara 1997 F GER OSC Potsdam (GER)
3 N KRAUTER Karoline 2004 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N WECKWERTH Franziska 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
5 N BECK Elena 2002 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
6 N DRESE Luise 2002 F GER OSC Potsdam (GER)
7 N JOHN Lea 2002 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N KRAUTER Theodor 2005 M GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
2 N WILKE Myka 2005 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N GERNAT Max 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N WILD Theo 2006 M GER
5 N HENNING Paul 2006 M GER OSC Potsdam (GER)
6 N DRESE Lunas 2007 M GER OSC Potsdam (GER)
7 N HENKEL Luca 2006 M GER OSC Potsdam (GER)

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
2 N HAUPT Lennardt 2001 M GER
3 N NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DOERKS Felix 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)
2 N DOGUE Patrick 1992 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N EICHLER Felix 1988 M GER OSC Potsdam (GER)
3 N GERLACH Florian 1988 M GER OSC Potsdam (GER)
5 N HAUPT Lennardt 2001 M GER
6 N BECKER Detlef 1959 M GER OSC Potsdam (GER)
7 N NAGEL Stefan 2000 M GER SV Lok Pritzwalk (GER)

Epee Women's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Women's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U17 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U20 Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's Senior Team
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club