Back to list

Results

23. Wilmersdorfer Trophäe
GER Berlin
August 31, 2019 - September 1, 2019

Foil Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N DEGLER Maurice 2000 M GER SC Berlin (GER)
2 N SCHMIDT Friedrich 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
3 N DAHMS Noah 2001 M GER SC Berlin (GER)
3 N PUST Moritz 2002 M GER SC Berlin (GER)
5 N HELM Leander 2003 M GER SC Berlin (GER)
6 N BLOECK Daniel 2002 M GER FC Grunewald (GER)
7 N WESTPHAL Erik 2001 M GER SC Berlin (GER)
8 N SCHMIDT Richard 2003 M GER USC Magdeburg (GER)
9 N MC CONELL Lino 2005 M GER SC Berlin (GER)
10 N PUHLMANN Kjell 2004 M GER SC Berlin (GER)
11 N HARMS Tyler 2004 M GER SC Berlin (GER)
12 N EHRICH Marlon 2002 M GER SC Berlin (GER)
13 N SALUS Hugo 2006 M GER SC Berlin (GER)
14 N TELLBACH Luis 2002 M GER SC Berlin (GER)
15 N WAGNER Louis 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
16 N GRUN Nils 2003 M GER SC Berlin (GER)
17 N MÄVERS Belá Benedikt 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)

Foil Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MORANDI Carlotta Sophie 2001 F GER SC Berlin (GER)
2 N HARTMANN Leonie 2003 F GER SC Berlin (GER)
3 N KRAUTER Karoline 2004 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
3 N SEMPER Nelly 2004 F GER SC Berlin (GER)
5 N FINKENSTAEDT Antonia 2004 F GER FC Grunewald (GER)
6 N AMMER Lucy 2002 F GER SC Berlin (GER)
7 N SEIFFERT Veranika 2006 F GER SC Berlin (GER)
8 N BERGER Julia 2005 F GER SC Berlin (GER)
9 N HAGEN Helena 2006 F GER SC Berlin (GER)
10 N LEWIN Martha Elisabeth 2004 F GER SC Berlin (GER)
11 N LÜBEN Clara- Marlene 2006 F GER SC Berlin (GER)
12 N BLOECK Elisa 2005 F GER FC Grunewald (GER)
13 N PAVLOVA Eva 2005 F GER SC Berlin (GER)
14 N KUHRING Fanny 2006 F GER SC Berlin (GER)
15 N ROHNER Emilia 2006 F GER SC Berlin (GER)
16 N BECK Elena 2002 F GER Blau-Weiß Kleinmachnow (GER)
17 N OPP Ronja 2005 F GER SC Berlin (GER)

Sabre Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club

Epee Men's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ALIEV Khalid 2001 M AZE
2 N MARCZAK Jan 2001 M POL SKS FLESZ Swidnica (POL)
3 N BERGER Steven 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N SCHMIDT Wilram 2002 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
5 N STOLTE Quinn 2004 M GER FC Berlin Südwest (GER)
6 N RITTER Julius 2001 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
7 N MATSULEVITS Tristan 2003 M GER FC Grunewald (GER)
8 N BESKOROVAINYI Anton 2005 M GER FC Berlin Südwest (GER)
9 N LINDNER Paul 2003 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
10 N NAD Viktor Matti 2006 M GER FC Grunewald (GER)
11 N SEUFERT Julian 2004 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
12 N MARCZAK Wojciech 2005 M POL
13 N DITHMAR Benjamin 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
14 N HENNECKE Leon-Niclas 2000 M GER Fechtzentrum Berlin (GER)
15 N WALLA Aaron 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
16 N STAPPENBECK Maximilian 2003 M GER FC Berlin Südwest (GER)
17 N KRANZ Ariyan 2003 M GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
18 N KROMM Lukas 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
19 N ENGELHAUPT Anton Oskar 2006 M GER FC Berlin Südwest (GER)
20 N KÜHL Richard 2005 M GER

Epee Women's U20 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N MIELKE Lisa Marie 2005 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
2 N MORCZYNSKI Dagmara 2003 F GER FC Grunewald (GER)
3 N HAASE Leah 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
3 N HEITHECKER Thora 2000 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
5 N ELSNER Zoe 2001 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
6 N HOTZE Jasmin 2001 F GER Fechtzentrum Berlin (GER)
7 N ROY Anaelle 2006 F FRA FC Berlin Südwest (GER)
8 N GIESE Victoria 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
9 N RÖßLER Annick 2002 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
10 N STOLTE Caitlin 2004 F GER FC Berlin Südwest (GER)
11 N SCHÜLER Emma 2003 F GER TSV Berlin-Wittenau (GER)
12 N KÖKSAL Leal 2004 F GER OSC Berlin (GER)