Back to list

Results

24. Kaufbeurer Fünfknopfturnier 2019
GER Kaufbeuren
October 26, 2019 - October 26, 2019

Epee Women's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N YOOSEFI Daria 2007 F GER TV Augsburg (GER)
2 N WINKER Paula 2008 F GER TV Augsburg (GER)
3 N WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
4 N SUPE Aylin 2007 F GER TV Augsburg (GER)
5 N IHLN Sara 2008 F GER TSB Ravensburg (GER)
6 N CIVAN Tuana 2008 F GER TSV Oberammergau (GER)
7 N KRAUSE Leni 2008 F GER TV Augsburg (GER)
8 N BOS PASCUAL Anne 2008 F GER TSV Weilheim (GER)
9 N RAUER Hanna 2007 F GER TV Augsburg (GER)

Epee Men's U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
2 N SCHMUTZ Kilian 2007 M GER SSV Ulm 1846 (GER)
3 N BOLZONI Daniele 2007 M ITA Sportfechten Laim (GER)
3 N KRAUSE Levi 2008 M GER TV Augsburg (GER)
5 N RIEDEL Jaron 2008 M GER TSV Laupheim (GER)
6 N PENNER Jan Gustav 2008 M GER TV Augsburg (GER)

Epee Women's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHMUTZ Kim 2009 F GER SSV Ulm 1846 (GER)
2 N DIETZ Emma 2009 F GER TV Kaufbeuren (GER)
3 N NORDMEYER Helene 2010 F GER TV Augsburg (GER)
4 N EULER Hanne 2012 F GER TV Kaufbeuren (GER)

Epee Men's U11 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N SCHNURR Frederik 2009 M GER TV Augsburg (GER)
2 N REINEKE Franz 2009 M GER TSV Oberammergau (GER)
3 N ANTONOV Michael 2009 M GER TV Kaufbeuren (GER)
3 N STRAIF Finn 2009 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
5 N FRIES Constantin 2009 M GER TV Kaufbeuren (GER)
6 N LUTZENBERGER Marcos 2010 M GER TV Kaufbeuren (GER)
7 N EULER Jakob 2010 M GER TV Kaufbeuren (GER)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LOWACK Helena 1982 F GER SGS Erlangen (GER)
2 N MADER Judith 1978 F AUT FU Linz (AUT)
3 N HOLLERBACH Marcella 1996 F GER TSG Füssen (GER)
3 N MÜNZ Kerstin 1998 F GER TSG Füssen (GER)
5 N WALLNER Josefine 2003 F GER FC Gröbenzell (GER)
6 N SIMMEN Michelle 1998 F GER SGS Erlangen (GER)
7 N SILVESTRO Laura 2003 F GER FC Gröbenzell (GER)
8 N MATH Barbara 1966 F GER MTG Wangen (GER)
9 N SCHMID Sarah 2003 F GER TSV Oberammergau (GER)
10 N DIETZ Bianca 1983 F GER TV Kaufbeuren (GER)
11 N GÜNTHER Gwyneth 1969 F GER Sportfechten Laim (GER)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N RIEBLINGER Fabian 1999 M GER TV Augsburg (GER)
2 N PETERS Tamino 2001 M GER MTV München (GER)
3 N KLEINER Stefan 1995 M GER TV Kaufbeuren (GER)
3 N WALDMÜLLER Leonhard 1991 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
5 N PICHLMEIER Martin 1980 M GER FC Gröbenzell (GER)
6 N HAUMAYR Felix 2002 M GER TV Kaufbeuren (GER)
7 N NAGEL Dominik 1964 M GER FC Gröbenzell (GER)
8 N MARTIN Daniel 1993 M GER TSV Weilheim (GER)
9 N BRÜCKNER Matthias 1988 M GER Sportfechten Laim (GER)
10 N RIST Maximilian 1998 M GER MTG Wangen (GER)
11 N EULER Conrad 1977 M GER TV Kaufbeuren (GER)
12 N FUCHS Nicolas 2001 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
13 N WEIGEL Johannes 1999 M GER Musketier Marktredwitz (GER)
14 N HOPPSTOCK Ferdinand 1998 M GER TV Kaufbeuren (GER)
15 N WISMATH Hannes 2002 M GER TSG Füssen (GER)
16 N HOLZHACKER Gerhard 1956 M AUT FTS Dornbirn (AUT)
17 N SWADZBA Thaddäus 1987 M GER SGS Erlangen (GER)

Epee Women's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N ILLIG Fiona 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
2 N RIEMER Jana-Ada 2006 F GER TV Kaufbeuren (GER)
3 N WALDMANN Victoria 2008 F GER TV Augsburg (GER)
3 N YOOSEFI Daria 2007 F GER TV Augsburg (GER)
5 N VON ERFFA Victoria 2005 F GER MTV München (GER)
6 N REUTHNER Johanna 2005 F GER TSV Weilheim (GER)
7 N WINKER Paula 2008 F GER TV Augsburg (GER)
8 N IHLN Sara 2008 F GER TSB Ravensburg (GER)
9 N MEIER Nana 2005 F GER Fechtclub München (GER)
10 N KRÜGER Jasmin 2006 F GER TV Augsburg (GER)
11 N SUPE Aylin 2007 F GER TV Augsburg (GER)
12 N KRAUSE Leni 2008 F GER TV Augsburg (GER)

Epee Men's U15 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N VON JONQUIERES Johannes 2005 M GER TSV Oberammergau (GER)
2 N REINEKE Nepomuk 2006 M GER TSV Oberammergau (GER)
3 N LEITL Johannes 2005 M GER TSV Weilheim (GER)
3 N WINKER Leonard 2007 M GER TV Augsburg (GER)
5 N KRAUSE Levi 2008 M GER TV Augsburg (GER)
6 N FITZ Simon 2005 M GER TV Augsburg (GER)
7 N HUCH Matthias 2005 M GER TV Kaufbeuren (GER)
8 N BROWARZYK Dante 2007 M GER TV Kaufbeuren (GER)
9 N REINECKE Jonas 2006 M GER MTV München (GER)
10 N ZENK Antti 2006 M GER TSV Oberammergau (GER)
11 N GROLLITSCH Atilla 2006 M GER TV Augsburg (GER)