Back to list

Results

2019 Sydsvenska Cupen - MF19 Sydkampen
SWE Malmö
November 30, 2019 - November 30, 2019

Foil open U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N AFSHIN Alexander 2008 M DEN Trekanten København (DEN)
2 N FREDERIKSEN William 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
3 N LAZER Jonathan 2007 M SWE MFFG Malmö (SWE)
3 N LUNDELL Maximilian 2007 M SWE LUGI Lund (SWE)
5 N BJERREGAARD Philip 2007 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
6 N SOMFAI Dylan 2008 M SWE LUGI Lund (SWE)
7 N ANDERBERG Sebastian 2010 M SWE LUGI Lund (SWE)

Epee Women's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N HOLMBERG Linn 2004 F SWE MF19 Malmö (SWE)

Epee Men's U17 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N NYHOLM Adam 2003 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 N SIMONSSON Erik 2004 M SWE LUGI Lund (SWE)
3 N BJARTMAR Otto 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N GUSTAFSSON Elias 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
5 N SÖNNERGREN Simon 2005 M SWE MF19 Malmö (SWE)
6 N HOFLING Leon 2005 M SWE C4 Kristianstad (SWE)
7 N FÄLTSKOG Axel 2004 M SWE YFK Ystad (SWE)
8 N WINBLAD Vincent 2004 M SWE MF19 Malmö (SWE)
9 N RÖNNQVIST Elias 2004 M SWE YFK Ystad (SWE)
10 N HOLMBERG Pontus 2006 M SWE MF19 Malmö (SWE)
11 N WIRANDI Sebastian 2006 M SWE LjFK Ljungby (SWE)

Epee open U13 Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LONNERT Tor 2007 M SWE MF19 Malmö (SWE)
2 N MARTINEZ Viktor 2007 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
3 N HUSBERG Wilmer 2007 M SWE LjFK Ljungby (SWE)
3 N WENNBERG Casper 2008 M SWE MF19 Malmö (SWE)
5 N THOMSEN Andreas 2008 M DEN Københavns Fægteklub (DEN)
6 N ÖHMAN Inez 2007 F SWE LUGI Lund (SWE)

Epee Women's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N GRUNOW-JENSEN Nina 1972 F GER Trekanten København (DEN)
2 N BJARTMAR Lisa 1966 F SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N RIIS-OLSEN Elvyra 1971 F DEN Flèche Holbæk (DEN)

Epee Men's Senior Individual
Rank Status Round Name YOB Gender   Nation Club
1 N LINDHOLM Peter 1981 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
2 N NORRMAN Henrik 2001 M SWE MF19 Malmö (SWE)
3 N JÄRESLÄTT Harry 2002 M SWE MFFG Malmö (SWE)
3 N TÄCKENSTRÖM Gabriel 1990 M SWE YFK Ystad (SWE)
5 N KARLSSON TOFTNER Anton 1985 M SWE AFF Göteborg (SWE)
6 N TIBERG Ernest 1999 M SWE KF99 Kungsbacka (SWE)
7 N RODIONOV Albert 2001 M SWE FKC Karlskrona (SWE)
8 N ROSENLUND Mathias 2002 M SWE MF19 Malmö (SWE)